Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΜΑ ΙΠΠΟΤΗΣ!


louk

Recommended Posts

Εμάς η βάφτιση είναι το Νοέμβριο. Να σας πω τι έχω αποφασίσει μέχρι στιγμής και θέλω να ακούσω την γνώμη σας.

1. Μπομπονιέρες από το Κάνε μια Ευχή.

2. Για να μείνει κάτι από την βάπτιση του αγοριού μου σκέφτομαι το προσκλητήριο να είναι μια νερόμπαλα με έναν ιππότη επάνω σε άλογο μέσα. Σε πάπυρο δεμένο το προσκλητήριο απάνω του. Το έχω βρεί αρχικά στην Dory Τσαμαδού αλλά λίγο τσιμπημένο. Κάτι ανάλογο έχει και το Βιβλιοπωλείο και μου φέρνει όσα κομμάτια θέλω και πιο φθηνά.

3. Στο κείμενο για τις μπομπονιέρες θα γράψω : "Κι επειδή ένας ιππότης κρίνεται πάντα από τις πράξεις του με τις μπομπονιέρες αυτές την σημερινή χαρά μας θα μοιραστούμε με ένα παιδί από τον οργανισμό Κάνε Μια Ευχή."

 

Ψάχνω για να φτιάξω Βιβλίο Ευχών... :cry:

 

Βαπτιστικά και τέτοια δεν έχω κοιτάξει ακόμη νομίζω ότι είναι νωρίς (?) αλλά θέλω να βρώ ένα όμορφο κουστουμάκι και οπωσδήποτε όχι λινό!

 

Όλες οι ιδέες ευπρόσδεκτες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πολυ εντυπωσιακη και φοβερη η ιδεα σου μπράβο!πρόσεξε για το βιβλίο των ευχών μόνο να βρείς κάτι που να ταιριάζει όχι μόνο με τα χρωματα σου αλλά και με το θεμα που 8α έχεις..αν τελίκα δηλαδή θέλεις για θέμα τον ιππότη θα δυσκολευτείς..σε όσα μαγαζιά έχω ψαξει δεν έχω δει κάτι τέτοιο..αν μπορέσεις να τα συνδιάσεις με κάτι άλο έχει καλως.αλλιώς μπορεις απλά να χρισιμοποιήσεις λευκο χρώμα με απαλο γκρι.φαντασου για παραδειγμα μεταξωτο κουστουμακι με γκρι γραβατούλα αφου δεν 8ες λινο ενώ μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το γαλαζιο :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΒΙΚΥ το δεύτερο site που μου έγραψες είναι φοβερό αλλά έχω την αίσθηση ότι πρέπει να είναι notebook σε μικρή διάσταση. Θα το κοιτάξω καλύτερα και θα σου πώ γιατί λόγω δουλειάς (βλέπε φορολογικές δηλώσεις και κτηματολόγιο) ίσα που πρόλαβα να μπω. Ανέτρεξα σε προηγούμενα και είδα τα καταπληκτικά πράγματα που ετοίμασες για την δική σου βάφτιση. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Kelly26 ξέρω δύσκολο θέμα γι' αυτό άρχισα από νωρίς το ψάξιμο.

 

Κορίτσια πολύτιμες οι συμβουλές και τα πράγματα που βρήκα από την ημέρα που μπήκα. Οταν μπαίνω είναι τόσα πολλά και τα προηγούμενα που θέλω να διαβάσω που περνάει η ώρα και δεν το καταλαβαίνω! Που ήμουν εγώ πιο νωρίς και δεν το είχα βρει το forum? :cry:

 

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

ΒΙΚΥ το δεύτερο site που μου έγραψες είναι φοβερό αλλά έχω την αίσθηση ότι πρέπει να είναι notebook σε μικρή διάσταση. Θα το κοιτάξω καλύτερα και θα σου πώ γιατί λόγω δουλειάς (βλέπε φορολογικές δηλώσεις και κτηματολόγιο) ίσα που πρόλαβα να μπω. Ανέτρεξα σε προηγούμενα και είδα τα καταπληκτικά πράγματα που ετοίμασες για την δική σου βάφτιση. Ευχαριστώ πολύ

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Το τι φύλλα υπολογισμού έχω βγάλει τις τελευταίες μέρες δεν λέγεται!

 

Λοιπόν το notebook όσο μικρό κι αν είναι (μπορώ να στείλω π.μ. να μάθουμε αν σε ενδιαφέρει τελικά) μπορείς να το κόψεις στην άκρη εκεί που είναι οι τρυπούλες και να το κολλήσεις σε ένα μεγαλύτερο που θα επενδύσεις με ύφασμα, βελούδο, χαρτί, μέταλλο κ.λ.π. να δημιουργήσεις μια κορνίζα δηλαδή και να κολήσεις τριγύρω μεταλλικές κορώνες, λέω εγώ τώρα,

http://cgi.ebay.com/SHINY-NEW-12-Brass-Crown-Small-Charms_W0QQitemZ300234632963QQihZ020QQcategoryZ71225QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Φοβερά! πως μπορούμε να μάθουμε μέγεθος και πως θα το παραγγείλω?

Link to comment
Share on other sites

Κλείσαμε την εκκλησία της Βάπτισης την Παναγία Μυρτιδιώτισσα στον Πειραιά και ο ιερέας μας είπε (για την ακρίβεια μας έδωσε γραπτές οδηγίες) ότι δεν επιτρέπεται στολισμός μπαλονιών κλπ παρά μόνο 1 ή 2 ανθοστήλες! Έχει κάνει κανείς βάπτιση εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Εμάς εκτός απο το οτι μας απαγορευσε τα μπαλόνια τον στολισμό της κολυμπήθρας μας έκανε και ειδική σύσταση για την λαμπάδα, να μην είναι λέι με κανένα μικυ μαόυς επάνω! :shock:

 

όσο για το άλλο θα στείλω π.μ. να μάθουμε περισσότερα και θα σου πω.

Αν θες μπορέις να γραφτείς στο ebay και να μάθεις περισσότερα απευθείας.

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Να μην συζητήσω για το ντύσιμο της μαμάς και της νονάς που γράφουν μέσα όχι εξώπλατα όχι παντελόνι κ.λ.π. :shock:

 

Όχι στολισμό με Μικυ μάους και τέτοια μας το γράφει κι εμάς.

 

Θα τα φτιάξω για το τραπέζι τι να κάνω.

 

Ευχαριστώ για το e-bay

 

Περιμένω νέα σου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...