Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ


SODIA

Recommended Posts

Μήπως κάνει κάποια βάφτιση στον Άγιο Φίλιππο στη Νίκαια; Με προβληματίζει λίγο ο στολισμός. Επειδή το μυστήριο γίνεται έξω δε νομίζω ότι πηγαίνουν τα μπαλόνια. Τι στολισμός όμως θα μπορούσε να γίνει πέρα από αυτόν της κολυμπήθρας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μήπως κάνει κάποια βάφτιση στον Άγιο Φίλιππο στη Νίκαια; Με προβληματίζει λίγο ο στολισμός. Επειδή το μυστήριο γίνεται έξω δε νομίζω ότι πηγαίνουν τα μπαλόνια. Τι στολισμός όμως θα μπορούσε να γίνει πέρα από αυτόν της κολυμπήθρας;

 

Αν είναι κοριτσάκι θα μπορούσες να βάλεις 1 ή 2 ανθοστήλες από πλέξιγκλας που θα γεμισει μέσα με τούλι στα χρώματα της βάφτισης και απο πάνω να φτιάξεις 2 ωραίες συνθέσεις να τις τοποθετήσεις.

Για αγοράκι είναι ωραίο να βάλεις 2 γλάστρες με δεντράκι σε σχήμα μπάλας, στο οποίο μπορείς ανάμεσα στα φύλλα του να τοποθετήσεις ζάρμπερες στα χρώματα της βάφτισης και μετά να το τυλίξεις όλο με τούλι σε γαλάζιο χρώμα! έχω δει και φωτο κάπου σε κάποιο site. Μόλις βρω θα τις βάλω να δεις!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

χιχι εγώ θα κάνω στον Αγιο Φίλιππο στη Νίκαια :D

 

 

εγώ πάντως εκτός απ τον στολισμός της κολυμπήθρας με λουλούδια (ήλιους επειδή είναι αγόρι) θα βάλω και μπαλόνια

έχω κανονίσει δύο χαμηλές συνθέσεις που θα δημιουργούν έναν τεχνητό διάδρομο προς την κολυμπήθρα

εμένα ο στολισμός μου θα είναι ουσιαστικά κάτι σαν ζαρντινιέρες - γκαζόν από μπαλόνια και θα βγαίνουν από εκεί μαργαρίτες και λουλούδια

θα έχω και μπαλονόδεντρο για δίπλα στις μπομπονιέρες κι είναι αρκετά νομίζω

σκέφτομαι και το ενδεχόμενο να βάλω ένα καβαλέτο (μιας που μου βρίσκεται κι όλας δλδ δεν θα το νοικιάσω) με μια φωτογραφία του μωρού που θα καλοσωρίζει τον κόσμο

 

πάντως αν ρωτήσεις καταστήματα που κάνουν αυτή τη δουλειά στην περιοχή, θα έχουν να σου δείξουν στολισμό μπαλονιών στον Αγ Φίλιππο...

εγώ είδα πολλές δουλειές... και αψίδες κι απ όλα και ήταν όλα πανέμορφα ακριβώς επειδή είναι εξωτερικός ο χώρος

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μαμά του Ωρίων επειδή κάνεις κι εσύ στον Άγιο Φίλιππο, δεν πιστεύω να έχει πρόβλημα ο παππάς με τους στολισμούς και τα μπαλόνια; Σκεφτόμουν κι εγώ να κάνω κάτι σαν διάδρομο προς την κολυμπήθρα με συνθέσεις από μπαλόνια που θα σχηματίζουν λουλούδια. Επίσης σκεφτόμουν κάποια ανθοστήλη δεξιά κια αριστερά στην κολυμπήθρα αλλά δεν ξέρω μήπως είναι υπερβολικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο παπάς όχι δεν έχει πρόβλημα με τα μπαλόνια, έχει ήδη ερωτηθεί :wink:

 

να υποθέσω ότι έχεις κοριτσάκι? γιατί στα αγοράκια δεν βάζουν και τόσο πολύ λουλουδικό :lol:

 

νομίζω ότι οι ανθοστήλες θα είναι στριμωγμένες καθότι δεν έχει και τον πολύ χώρο εκεί....

παρόλα αυτα, σου λέω... αν ρωτήσεις τα μαγαζιά της περιοχής, κι αν πας και στον Αυγερινό που σου είπα, θα σου δείξει και φωτό της ίδιας εκκλησίας με στολισμούς :wink:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνει κάποια βάφτιση στον Άγιο Φίλιππο στη Νίκαια; Με προβληματίζει λίγο ο στολισμός. Επειδή το μυστήριο γίνεται έξω δε νομίζω ότι πηγαίνουν τα μπαλόνια. Τι στολισμός όμως θα μπορούσε να γίνει πέρα από αυτόν της κολυμπήθρας;

SODIA, νομιζω πως εχεις κοριτσακι, δες και τον δικο μου στολισμο,

(στην "νεραιδοβαφτιση")

εγινε εξω απο τον ναο και ηταν πολυ ομορφα.........

Βεβαια μπορει ο στολισμος να προσαρμοστει στο θεμα της βαφτισης σου,

και να ειναι λιγο ποιο πρωτοτυπος απο τα μπαλλονια, που ναι μεν δινουν χρωμα, αλλα εχουν φορεθει πολυ πια!!!!!!!!!!!!!

Και ειμαι πολυ υπερ του φυσικου λουλουδιου,

ειναι πολυ ποιο κλασσατο απο οτιδηποτε αλλο.......!!!!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...