Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μήπως γεννάω?????


Niki81

Recommended Posts

Ειμαι σημερα 38 + 6.Απο το πρωι εχω πονους περιοδου.Δεν ειναι εντονοι ουτε ειναι κατα διαστηματα.Ειναι συνεχομενοι δλδ απο το πρωι κι ενω δεν εχω κανει κατι να κουραστω νιωθω πονακια ολη την ωρα...σε φαση που δεν εχω καν διαθεση να σηκωθω απο τον καναπε.

 

Να αγχωθω?Παιζει να γενναω?Να παρω τη μαια μου ενα τηλεφωνακι μηπως?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ακομη κι αν δε γεννάς τώρα, που νομίζω ότι δεν γεννάς γιατί στη φάση της γέννας ο πόνος είναι διακεκομμένος και σε όλο και πιο τακτά χρονικά διαστήματα, είναι τα προεόρτια...;)

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ακομη κι αν δε γεννάς τώρα, που νομίζω ότι δεν γεννάς γιατί στη φάση της γέννας ο πόνος είναι διακεκομμένος και σε όλο και πιο τακτά χρονικά διαστήματα, είναι τα προεόρτια...;)

 

Μωρε κι εγω γι'αυτο δεν εχω παρει τη μαια μου...γιατι μου εχει πει για διακεκομενους πονους οχι συνεχομενους.Θα περιμενω λιγο ακομα να δω πως θα παει και ισως το απογευματακι την παρω ενα τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οταν σηκωνεσε και καθεσε νιωθεις καμια διαφορα?δηλ. ποιο εντονα τα πονακια που χεις?η μεση σου σε ποναει?εχεις μια ταση για να πας τουαλετα περισσοτερο σημερα?αν ναι τοτε εχεις ξεκινησει αλλα μπορει να παρει μερες αυτη η φαση ή ωρες.το καλο ειναι οτι μαλλον χριστουγεννιατικο θα ειναι το ζουζουκλερι σου.με το καλο.και παρε ενα τηλ. την μαια να τις πεις τι νιωθεις

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε Νίκη εμάς ρωτάς;! :lol:Πάρε τη μαία σου/το γιατρό σου τηλ. Πάντως τέτοια πονάκια εγώ είχα τις τελευταίες μέρες πριν τον τοκετό...

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

καλα, αλλα για καλο και για κακο, πατα μια ξουρα!! :wink:

 

 

 

:mrgreen:

 

 

εγω πιστευω οτι γεννας παντως, κοπελια :P

για σου ρε φιστικι με τα ωραια σου.τι ξουρα βρε!!καλοπισου λεμε καλη μου:lol:

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παίζει να γεννάς...πάρε την μαία ένα τηλεφωνάκι...

 

καλα, αλλα για καλο και για κακο, πατα μια ξουρα!! :wink:

 

 

 

:mrgreen:

 

 

εγω πιστευω οτι γεννας παντως, κοπελια :P

 

:lol::lol::lol:

...με το καλο και πες μας και εμας να μας φυγει η απορια...γεννας ή ακομα;;;

Link to comment
Share on other sites

Και η μεση μου με ποναει...αλλα αυτη ποναει μερες τωρα...δε ειναι κατι καινουριο.

 

Αχ μακαρι να γεννησω...αλλα σημερα...οχι σε 2-3 μερες γιατι τοτε την καναμε.Οπως εχω πει και σε αλλο θεμα ο καλος μου γιατρουλης φευγει για διακοπουλες.Ηθελε να με παει χθες για προκληση αλλα αρνηθηκα μιας και το μωρο οπως ο ιδιος μου ειπε την παρασκευη δεν ειχε ακομα κατεβει.Ε και αυτος σιγα μη χαλαγε τις Χριστουγεννιατικες διακοπες του για χαρη μας.Μια χαρα θα παει.

 

Οποτε οπως καταλαβαινετε δεν θα ειναι και το καλυτερο μου να γεννησω και αυτος να λειπει...καλυτερα μετα τις γιορτες.Αλλιως με βλεπω να γενναω μονη μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ μακαρι να γεννησω...αλλα σημερα...οχι σε 2-3 μερες γιατι τοτε την καναμε.

 

Οπως εχω πει και σε αλλο θεμα ο καλος μου γιατρουλης φευγει για διακοπουλες.Ηθελε να με παει χθες για προκληση αλλα αρνηθηκα μιας και το μωρο οπως ο ιδιος μου ειπε την παρασκευη δεν ειχε ακομα κατεβει.

 

Kαλά όταν τα ακούω αυτά σεληνιάζομαι μιλάμε!:evil::evil:

 

Είναι δυνατόν; Δηλαδή τι σου είπε; Κανονισε να γεννησεις στις 21 του μηνός γιατί πάω διακοπές;

Υστερα σου λέει όρκος του Ιπποκράτη και τρίχες...

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλά όταν τα ακούω αυτά σεληνιάζομαι μιλάμε!:evil::evil:

 

Είναι δυνατόν; Δηλαδή τι σου είπε; Κανονισε να γεννησεις στις 21 του μηνός γιατί πάω διακοπές;

Υστερα σου λέει όρκος του Ιπποκράτη και τρίχες...

 

Εγω να δεις πως σεληνιαστηκα...Απορω με τι καρδια παρατας μια κοπελα ετοιμογεννη μονη της για να πας τις διακοπες σου.Αλλα τι ψαχνεις???Σκατα κοινωνια εχουμε γινει.

 

Ασε που εχω χεστει κι απο το φοβο μου.

Αλλα και τι να εκανα ρε συ?Το παιδι ψηλα,συσπασεις δεν ειχα καθολου,ο τραχηλος σκληρος και μου λεει παμε για προκληση.Ειναι δυνατον?

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου Νίκη, καλύτερα να γεννήσεις μόνη (και φυσιολογικά) παρά να βιαστείς λόγω γιατρού. Καλά έκανες και δε δέχτηκες πρόκληση, αν δεν είναι έτοιμο το μωρό να κατέβει και δεν υπάρχει συνεργασία και με το σώμα σου το πιο πιθανό είναι να κατέληγες σε καισαρική.

Εύχομαι καλή δύναμη, όλα θα γίνουν στο χρόνο τους! Με το καλό να αποκτήσεις ένα υγιέστατο μωρό!:D

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειχτε δίκιο τελικα....οντως γεννουσα!!!!Το επομενο πρωινο δλδ...ξυπνησα στις 6.30 με πονους ανα διλεπτο.Φυγαμε με τη μια για μαιευτηριο και λιγες ωρες αργοτερα ειχαμε στα χερια μας το μπεμπη.Γεννησα φυσιολογικα....με λιγη δυσκολια μιας και ο μπεμπης δεν ειχε εμπεδωθει και κατεβαινε με δυσκολια και με το κεφαλι στραβα.Επισης ειχε κανει και κακα του και επρεπε με γρηγορους ρυθμους να καταφερουμε να ον πεισουμε να βγει.Ολα καλα ομως...δοξα το Θεο.

 

Ο μικρουλης μας ειναι υγειεστατος και πανεμορφος.Μονο που ειναι λιγο παραπονιαρης και θελει οοοολη την ωρα να ειναι στην αγκαλια της μαμας και να θηλαζει.Αυτο σε συνδυασμο με τους εντονους πονους απο τα ραμματα μας δυσκολευει ...αλλα κανουμε υπομονη.

 

Θελω μεσα απο την καρδια μου να ευχαριστησω τη μαια μου Σοφια Σιγανου η οποια παρολες τις δυσκολιες σεβαστηκε στο επακρο την επιθυμια μου να γεννησω φυσιολογικα και εκανε οτι μπορουσε να με βοηθησει και τα καταφεραμε.Σοφια,να σ'εχει ο Θεος καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

αντε βρε!!!να σας ζησει ο μπεμπουκος σας μπραβο κοριτσι μου.και κανε λιγο κουραγιο ο πονος απο τα ραμματα θα φυγει,και να περασετε πολυ πολυ καλα τωρα τις γιορτες!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...