Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οικογένειες Ανατολικης Αττικής για Playgroup !!!


Recommended Posts

Λοιπόν, ανοίγω νέο τοπικ για να δουμε αν μπορουμε να κανονισουμε οσες μένουμε κοντά (και όσες άλλες πιστές προσέλθετε...).

Σίγουρα κάθε οικογένεια έχει τον κύκλο της, τις παρέες τις κλπ, δυστυχώς όμως έτσι όπως είναι η ζωή πλέον η απόσταση είναι πολύ σημαντικό πράγμα, ειδικά με τα παιδιά...

Είναι λοιπόν πολύ πιο εύκολο ένα απογευματάκι να πεταχτείς σε ένα κοντινό σπίτι να παίξουν τα παιδιά μας και να πιούμε κι εμείς ένα καφεδάκι, γιατί ΠΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΧΩΡΕΣΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ???

 

Έκανα ένα τσεκ απο τον κατάλογο των μελών... βρήκα λοιπόν κάποια άτομα που είμαστε κοντά... (από όσες έγραφαν περιοχή !)...

 

Τα αναφέρω και περιμένω ιδέες :

1) fotiniv

2) angiefil

3) ΡΟΥΛΑ

4) ελισαβετ

5) Αστερία

6) Marilena

7) aggeliki

8) angela

9) mitsoskitsos

 

θα έλεγα να κάνουμε κοπυ καθε φορα την λίστα και να δίνουμε όσα στοιχεία μπορούμε... να δουμε και ποιες - ποιοι ταιριάζουμε

 

1) fotiniv

2) angiefil

3) ΡΟΥΛΑ

4) ελισαβετ

5) Αστερία

6) Marilena : Μένουμε Βραυρώνα, τον σύζυγο τον λένε Γιάννη και είναι 34 χρονών, ενώ εγώ είμαι 29. ¨Εχουμε την Αγγελιάννα 3 ετών και τον μπέμπη μας 2 μηνών. Εφόσον γνωρίσουμε κάποια άτομα και δούμε ότι ταιριάζουμε, το σπίτι μας πάντα ανοιχτό... Καπνίζουμε και οι δύο, αλλά απαγορεύεται δια ροπάλου μέσα στο σπίτι... Μας αρέσει γενικά η μουσική - λατρεύουμε τον Πλούταρχο... Αυτά για την ώρα. Δεκτές ερωτήσεις και απορίες... :D

7) aggeliki

8) angela

9) mitsoskitsos

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α ! Να προσθεσω επίσης ότι μπορούμε να κάνουμε μια λίστα με παιδότοπους κοντά μας....

Οπότε λέω :

1) Παιδότοπος μέσα στο Kwaba club, στην περιφερειακή οδό Μαρκοπούλου... Δεν είναι τεράστιος αλλά πολύ ωραίος. Συνήθως δεν έχει και πολύ κόσμο... Έχει μια κατασκευή πολύ ωραία κι ένα φουσκωτό. Έχει και παιχνιδάκια και τραπεζάκια για να ζωγραφίζουνε να τρώνε κλπ. Απαγορεύεται το κάπνισμα εντός, έχει όμως βεράντα στην οποία καθόμαστε και πίνουμε το καφεδάκι μας (είναι όλο τζαμαρια και βλέπουμε τα παιδια). Η κοπέλα που είναι εκεί τις καθημερινές είναι πολύ καλή και παιδαγωγός.

 

Θα πώ βέβαια κι ενα άσχετο... Ο παιδότοπος της Νινέττας είναι ο καλύτερος, αλλά δυστυχώς, δεν είναι κοντά μας... :cry::cry::cry: Όμως δεν χάνουμε ευκαιρία να πάμε !!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

1) fotiniv

2) angiefil

3) ΡΟΥΛΑ

4) ελισαβετ

5) Αστερία

6) Marilena : Μένουμε Βραυρώνα, τον σύζυγο τον λένε Γιάννη και είναι 34 χρονών, ενώ εγώ είμαι 29. ¨Εχουμε την Αγγελιάννα 3 ετών και τον μπέμπη μας 2 μηνών. Εφόσον γνωρίσουμε κάποια άτομα και δούμε ότι ταιριάζουμε, το σπίτι μας πάντα ανοιχτό... Καπνίζουμε και οι δύο, αλλά απαγορεύεται δια ροπάλου μέσα στο σπίτι... Μας αρέσει γενικά η μουσική - λατρεύουμε τον Πλούταρχο... Αυτά για την ώρα. Δεκτές ερωτήσεις και απορίες...

7) aggeliki

angela

9) mitsoskitsos

10) EFOULAKI: μενουμε Αγ. Κυριακη Σπατων (αναμεσα σε Σπατα-Ραφηνα-Λουτσα). Το συζυγο τον λενε Κωστα και ειναι 38, εγω ειμαι 31. Εχουμε τα διδυμα, το Φανη και τη Βιβη που ειναι 13 μηνων. Μας αρεσει η θαλασσα, η ιστιοπλοια, τα ταξιδια και οι χαλαρες παρεες σε κοντινα για εμας μερη....γιατι ειμαστε και δυο εργαζομενοι με ελαχιστο ελευθερο χρονο....

Link to comment
Share on other sites

1) fotiniv

2) angiefil

3) ΡΟΥΛΑ: Μένουμε Γερακα, τον σύζυγο του ως γνωστόν τον λενε Φωκίωνα. Εχουμε την Κατερίνα που είναι 14 χρονών, την Χριστιάννα που είναι 12 και την Δανάη που είναι 9 μηνων (ξέρω οι ηλικίες μας δεν κολλάνε). Μαριλένα μου όπως ξέρεις και εμείς καπνίζουμε, οπότε θα πρέπει να βρούμε μια γωνίτσα :wink: που θα μπορούμε κλεφτά να κάνουμε κανένα τσιγαράκι. Μας αρέσουν οι ωραίοι και ευχάριστοι άνθρωποι. Α και μη ξεχάσω ο σύζυγος έχει μια "λόξα" με τα 4Χ4. :lol:

4) ελισαβετ

5) Αστερία

6) Marilena : Μένουμε Βραυρώνα, τον σύζυγο τον λένε Γιάννη και είναι 34 χρονών, ενώ εγώ είμαι 29. ¨Εχουμε την Αγγελιάννα 3 ετών και τον μπέμπη μας 2 μηνών. Εφόσον γνωρίσουμε κάποια άτομα και δούμε ότι ταιριάζουμε, το σπίτι μας πάντα ανοιχτό... Καπνίζουμε και οι δύο, αλλά απαγορεύεται δια ροπάλου μέσα στο σπίτι... Μας αρέσει γενικά η μουσική - λατρεύουμε τον Πλούταρχο... Αυτά για την ώρα. Δεκτές ερωτήσεις και απορίες...

7) aggeliki

angela

9) mitsoskitsos

10) EFOULAKI: μενουμε Αγ. Κυριακη Σπατων (αναμεσα σε Σπατα-Ραφηνα-Λουτσα). Το συζυγο τον λενε Κωστα και ειναι 38, εγω ειμαι 31. Εχουμε τα διδυμα, το Φανη που τη Βιβη που ειναι 13 μηνων. Μας αρεσει η θαλασσα, η ιστιοπλοια, τα ταξιδια και οι χαλαρες παρεες σε κοντινα για εμας μερη....γιατι ειμαστε και δυο εργαζομενοι με ελαχιστο ελευθερο χρονο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1) fotiniv

2) angiefil

3) ΡΟΥΛΑ: Μένουμε Γερακα, τον σύζυγο του ως γνωστόν τον λενε Φωκίωνα. Εχουμε την Κατερίνα που είναι 14 χρονών, την Χριστιάννα που είναι 12 και την Δανάη που είναι 9 μηνων (ξέρω οι ηλικίες μας δεν κολλάνε). Μαριλένα μου όπως ξέρεις και εμείς καπνίζουμε, οπότε θα πρέπει να βρούμε μια γωνίτσα που θα μπορούμε κλεφτά να κάνουμε κανένα τσιγαράκι. Μας αρέσουν οι ωραίοι και ευχάριστοι άνθρωποι. Α και μη ξεχάσω ο σύζυγος έχει μια "λόξα" με τα 4Χ4.

4) ελισαβετ

5) Αστερία

6) Marilena : Μένουμε Βραυρώνα, τον σύζυγο τον λένε Γιάννη και είναι 34 χρονών, ενώ εγώ είμαι 29. ¨Εχουμε την Αγγελιάννα 3 ετών και τον μπέμπη μας 2 μηνών. Εφόσον γνωρίσουμε κάποια άτομα και δούμε ότι ταιριάζουμε, το σπίτι μας πάντα ανοιχτό... Καπνίζουμε και οι δύο, αλλά απαγορεύεται δια ροπάλου μέσα στο σπίτι... Μας αρέσει γενικά η μουσική - λατρεύουμε τον Πλούταρχο... Αυτά για την ώρα. Δεκτές ερωτήσεις και απορίες...

7) aggeliki

8 ) angela : εμείς μένουμε στο Κίτσι, βρίσκεται ανάμεσα στη Βάρη και το Κορωπί (πίσω από το Jumbo ) . Εγώ είμαι 39 και ο σύζυγος 42 και έχουμε τον Νεκτάριο που κλείνει τα πέντε στις 17/3. Γενικά είμαστε του "πάμε παντού αν μας καλέσουν", αρκεί να είναι μέρα που να μην έχουμε άλλη υποχρέωση! Το σπίτι μας δυστυχώς τους χειμωνιάτικους μήνες δεν ενδίκνειτε για playgroups αλλά για τους καλοκαιρινούς λέει μιας και υπάρχει ένα μικρός κήπος στρωμένος με γκαζόν και έχει μια σχετική παιδική χαρά και αρκετά παιχνίδια κήπου!!! Μας αρέσουν οι παιδότοποι , δεν καπνίζουμε αλλά τρώμε αρκετά :lol: , Αυτό με τον παιδότοπο στο Μαρκόπουλο μου ακουγεται αρκετά ενδιαφέρον! αν και της Νιννέτας θα τον προτιμούσε ο μικρός μιας και ο Αλέξανδρος της Νιννέτας είναι κολλητός του!!! Λόγω του προβλήματος του Νεκτάριου συνηθίζουμε να πηγαίνουμε κάπου και οι δύο γονείς για να τον ελέγχουμε καλύτερα!!! Ισως και να είμαστε λίγο υπερβολικοί σαν γονείς μιας και όποιος τον γνώρισε ούτε που κατάλαβε ότι το παιδί είναι στο φάσμα του αυτισμού, με εξαίρεση ότι δεν πήρε ποτέ απάντησή του στην ερώτηση "αγόρι μου πως σε λένε;;;" :shock: !!! Δεχτές ερωτήσεις!!!

9) mitsoskitsos

10) EFOULAKI: μενουμε Αγ. Κυριακη Σπατων (αναμεσα σε Σπατα-Ραφηνα-Λουτσα). Το συζυγο τον λενε Κωστα και ειναι 38, εγω ειμαι 31. Εχουμε τα διδυμα, το Φανη που τη Βιβη που ειναι 13 μηνων. Μας αρεσει η θαλασσα, η ιστιοπλοια, τα ταξιδια και οι χαλαρες παρεες σε κοντινα για εμας μερη....γιατι ειμαστε και δυο εργαζομενοι με ελαχιστο ελευθερο χρονο....

11) roz (Καλύβια)

Link to comment
Share on other sites

1) fotiniv

2) angiefil

3) ΡΟΥΛΑ: Μένουμε Γερακα, τον σύζυγο του ως γνωστόν τον λενε Φωκίωνα. Εχουμε την Κατερίνα που είναι 14 χρονών, την Χριστιάννα που είναι 12 και την Δανάη που είναι 9 μηνων (ξέρω οι ηλικίες μας δεν κολλάνε). Μαριλένα μου όπως ξέρεις και εμείς καπνίζουμε, οπότε θα πρέπει να βρούμε μια γωνίτσα που θα μπορούμε κλεφτά να κάνουμε κανένα τσιγαράκι. Μας αρέσουν οι ωραίοι και ευχάριστοι άνθρωποι. Α και μη ξεχάσω ο σύζυγος έχει μια "λόξα" με τα 4Χ4.

4) ελισαβετ

5) Αστερία

6) Marilena : Μένουμε Βραυρώνα, τον σύζυγο τον λένε Γιάννη και είναι 34 χρονών, ενώ εγώ είμαι 29. ¨Εχουμε την Αγγελιάννα 3 ετών και τον μπέμπη μας 2 μηνών. Εφόσον γνωρίσουμε κάποια άτομα και δούμε ότι ταιριάζουμε, το σπίτι μας πάντα ανοιχτό... Καπνίζουμε και οι δύο, αλλά απαγορεύεται δια ροπάλου μέσα στο σπίτι... Μας αρέσει γενικά η μουσική - λατρεύουμε τον Πλούταρχο... Αυτά για την ώρα. Δεκτές ερωτήσεις και απορίες...

7) aggeliki

8 ) angela : εμείς μένουμε στο Κίτσι, βρίσκεται ανάμεσα στη Βάρη και το Κορωπί (πίσω από το Jumbo ) . Εγώ είμαι 39 και ο σύζυγος 42 και έχουμε τον Νεκτάριο που κλείνει τα πέντε στις 17/3. Γενικά είμαστε του "πάμε παντού αν μας καλέσουν", αρκεί να είναι μέρα που να μην έχουμε άλλη υποχρέωση! Το σπίτι μας δυστυχώς τους χειμωνιάτικους μήνες δεν ενδίκνειτε για playgroups αλλά για τους καλοκαιρινούς λέει μιας και υπάρχει ένα μικρός κήπος στρωμένος με γκαζόν και έχει μια σχετική παιδική χαρά και αρκετά παιχνίδια κήπου!!! Μας αρέσουν οι παιδότοποι , δεν καπνίζουμε αλλά τρώμε αρκετά , Αυτό με τον παιδότοπο στο Μαρκόπουλο μου ακουγεται αρκετά ενδιαφέρον! αν και της Νιννέτας θα τον προτιμούσε ο μικρός μιας και ο Αλέξανδρος της Νιννέτας είναι κολλητός του!!! Λόγω του προβλήματος του Νεκτάριου συνηθίζουμε να πηγαίνουμε κάπου και οι δύο γονείς για να τον ελέγχουμε καλύτερα!!! Ισως και να είμαστε λίγο υπερβολικοί σαν γονείς μιας και όποιος τον γνώρισε ούτε που κατάλαβε ότι το παιδί είναι στο φάσμα του αυτισμού, με εξαίρεση ότι δεν πήρε ποτέ απάντησή του στην ερώτηση "αγόρι μου πως σε λένε;;;" !!! Δεχτές ερωτήσεις!!!

9) mitsoskitsos

10) EFOULAKI: μενουμε Αγ. Κυριακη Σπατων (αναμεσα σε Σπατα-Ραφηνα-Λουτσα). Το συζυγο τον λενε Κωστα και ειναι 38, εγω ειμαι 31. Εχουμε τα διδυμα, το Φανη που τη Βιβη που ειναι 13 μηνων. Μας αρεσει η θαλασσα, η ιστιοπλοια, τα ταξιδια και οι χαλαρες παρεες σε κοντινα για εμας μερη....γιατι ειμαστε και δυο εργαζομενοι με ελαχιστο ελευθερο χρονο....

11) roz (Καλύβια)

12)Να προσθεσω και το δικο μου ονομα;

mairoulaEιμαι καινουργια στο site και με ενδιαφερον διαβασα για το σχετικο topic με τα playgroups.

Μενω στη Βουλα και ειμαι ηλικιας 32 ετων. Ο αντρας μου ειναι 35 και ο γιος μου ειναι 10 μηνων. Με μεγαλη χαρα θα θελαμε να συναντηθουμε σε οποιο μερος επιλεξετε.

Συγχαρητηρια στη κοπελα που το σκεφτηκε. Ειναι πολυ σημαντικη κινηση και δειχνει οτι αυτο το site εχει και ψυχη :D

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα υπολοιπα παιδια δεν εχουν συμπληρωσει ακομα τιποτα... :cry:

Υπάρχει περιπτωση για μια πρωτη συναντηση την ερχομενη Δευτερα στον παιδοτοπο που ελεγα στο Μαρκοπουλο, μετα τις 5.30 το απογευμα ?

Αν ναι, να ανοιξω σχετικο ποστ στην κατηγορια...

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα υπολοιπα παιδια δεν εχουν συμπληρωσει ακομα τιποτα... :cry:

Υπάρχει περιπτωση για μια πρωτη συναντηση την ερχομενη Δευτερα στον παιδοτοπο που ελεγα στο Μαρκοπουλο, μετα τις 5.30 το απογευμα ?

Αν ναι, να ανοιξω σχετικο ποστ στην κατηγορια...

 

Επειδή την Κυριακή αυτή έχουμε την συνάντηση στο παιδότοπο στον Άλιμο μου φαίνεται λιγο κοντά σαν ημερομηνία η επόμενη μέρα δηλ η Δευτέρα που λες :wink: !

Τι λέτε για την επόμενη Δευτέρα στις 26/11; και καταρχήν μπορούμε όλες Δευτέρα γενικώς; :?:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες Αντζελακι μου το σκεφτηκα κι εγω... Απλα ειδα οτι την Κυριακή δεν θα είναι σχεδον κανείς απο την λίστα μας εδω... Εσύ μόνο νομίζω ... Κι εγω που θα σας αφησω με την αγωνια του αν θα ερθω... 8)

 

Απλα επειδη μπορει να μην το ξερετε ολοι, αλλα εγω θελω να ειμαι παντα ειλικρηνης, η ιδεα για την συγκεκριμενη συναντηση είναι προθαλαμος για να γινουμε ενα ωραίο παρεάκι - Playgroup και ξεκίνησε απο εμενα, μιλώντας με την fotiniv και το efoulaki και τους εξήγησα το εξής...

 

Επειδή έχω τον μπεμπάκο, δεν παω σε παιδότοπους που καπνίζουν μέσα ή έχει κρυο κλπ και γενικά δεν μου είναι πολυ εύκολη η μετακίνηση με 2 παιδια (ειδικα τωρα τον χειμώνα)... Έτσι ειπα οτι ουτως η αλλως κάθε Δευτέρα και Τετάρτη πηγαίνουμε στο Kwaba (τον πολυχώρο που είναι και ο εν λόγο παιδότοπος), αφού 4.30 με 5.30 το Αγγελιαννάκι μου κάνει εκει μουσικοκινητική... μετά, κάποιες φορές ανεβαίνουμε στον παιδότοπο... Έτσι καταλήξαμε σε αυτο...

Ανεξάρτητα ομως με αυτο, να πω δύο πραγματα :

1) Κορίτσια να είστε ΟΛΕΣ την Κυριακή στης Νινέττας - αξίζει τον κόπο και ισως γίνει και η πρωτη γνωριμια κάποιον απο την παραπάνω λίστα

2) Πείτε ποτε σας βολεύει και αν στις περιοχες μας ξερετε καποιον αλλο αξιολογο παιδότπο να κανονισουμε !!!

 

ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΑΡΓΟΥΜΕ !!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαριλένα μου εγώ θα είμαι την Κυριακή, εσύ πες μας αν θα έρθεις :wink: Τώρα για το θέμα της δικής μας συνάντησης εμένα καθημερινή μου είναι πάρα πολύ δύσκολο, μην ξεχνάτε έχω και την μεγάλη που έχει φροντιστήρια όλη την εβδομάδα :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι Ρουλακι μου το ξερω (ειδες εσενα σε εχω συνηθησει τοσο που δεν σε θυμαμαι στα εδω μεσα... χιχιχιχι)...

Εγω ??????

Τι ????????

Πρεπει να ερθω κι εγω ??????????

Θα δουμε... να δουμε και τον καιρο ... :shock::lol::P

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, εγω δε μπορω να ερθω στη συναντηση της Κυριακης, γιατι πρωτον ειναι πολυυυυυ μακρυα και δευτερον εχουμε μια εκδηλωση να παμε το μεσημερι.

Τωρα οσο για τη συναντηση τη Δευτερα που λεει η Μαριλενα.....η ωρα με βολευει....αλλα μου ειναι λιγο δυσκολο να παω στο Μαρκοπουλο, καθημερινη, μονη με δυο μωρα που μολις ψιλοπερπατανε. Επισης, εμενα κοιμουνται και νωρις......8.00-8.30 η ωρα πρεπει να ειμαι πισω. Μη ξεχνατε οτι εργαζομαι στο Μαρουσι και κανω καθε μερα και τοσα χιλιομετρα περα δωθε. Μωρε θελω να γνωριστουμε.....αλλα δε υπαρχει κατι πιο κοντα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι ολιγον ασχετο με το θεμα, αλλα ΝΙΚΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ασε αυτα τα κολπα και κατεβα να περασουμε ΟΛΕΣ μαζι τα πιο ΩΡΑΙΑ Χριστουγεννα !!!

Link to comment
Share on other sites

1) fotiniv

2) angiefil

3) ΡΟΥΛΑ: Μένουμε Γερακα, τον σύζυγο του ως γνωστόν τον λενε Φωκίωνα. Εχουμε την Κατερίνα που είναι 14 χρονών, την Χριστιάννα που είναι 12 και την Δανάη που είναι 9 μηνων (ξέρω οι ηλικίες μας δεν κολλάνε). Μαριλένα μου όπως ξέρεις και εμείς καπνίζουμε, οπότε θα πρέπει να βρούμε μια γωνίτσα που θα μπορούμε κλεφτά να κάνουμε κανένα τσιγαράκι. Μας αρέσουν οι ωραίοι και ευχάριστοι άνθρωποι. Α και μη ξεχάσω ο σύζυγος έχει μια "λόξα" με τα 4Χ4.

4) ελισαβετ

5) Αστερία

6) Marilena : Μένουμε Βραυρώνα, τον σύζυγο τον λένε Γιάννη και είναι 34 χρονών, ενώ εγώ είμαι 29. ¨Εχουμε την Αγγελιάννα 3 ετών και τον μπέμπη μας 2 μηνών. Εφόσον γνωρίσουμε κάποια άτομα και δούμε ότι ταιριάζουμε, το σπίτι μας πάντα ανοιχτό... Καπνίζουμε και οι δύο, αλλά απαγορεύεται δια ροπάλου μέσα στο σπίτι... Μας αρέσει γενικά η μουσική - λατρεύουμε τον Πλούταρχο... Αυτά για την ώρα. Δεκτές ερωτήσεις και απορίες...

7) aggeliki

8 ) angela : εμείς μένουμε στο Κίτσι, βρίσκεται ανάμεσα στη Βάρη και το Κορωπί (πίσω από το Jumbo ) . Εγώ είμαι 39 και ο σύζυγος 42 και έχουμε τον Νεκτάριο που κλείνει τα πέντε στις 17/3. Γενικά είμαστε του "πάμε παντού αν μας καλέσουν", αρκεί να είναι μέρα που να μην έχουμε άλλη υποχρέωση! Το σπίτι μας δυστυχώς τους χειμωνιάτικους μήνες δεν ενδίκνειτε για playgroups αλλά για τους καλοκαιρινούς λέει μιας και υπάρχει ένα μικρός κήπος στρωμένος με γκαζόν και έχει μια σχετική παιδική χαρά και αρκετά παιχνίδια κήπου!!! Μας αρέσουν οι παιδότοποι , δεν καπνίζουμε αλλά τρώμε αρκετά , Αυτό με τον παιδότοπο στο Μαρκόπουλο μου ακουγεται αρκετά ενδιαφέρον! αν και της Νιννέτας θα τον προτιμούσε ο μικρός μιας και ο Αλέξανδρος της Νιννέτας είναι κολλητός του!!! Λόγω του προβλήματος του Νεκτάριου συνηθίζουμε να πηγαίνουμε κάπου και οι δύο γονείς για να τον ελέγχουμε καλύτερα!!! Ισως και να είμαστε λίγο υπερβολικοί σαν γονείς μιας και όποιος τον γνώρισε ούτε που κατάλαβε ότι το παιδί είναι στο φάσμα του αυτισμού, με εξαίρεση ότι δεν πήρε ποτέ απάντησή του στην ερώτηση "αγόρι μου πως σε λένε;;;" !!! Δεχτές ερωτήσεις!!!

9) mitsoskitsos

10) EFOULAKI: μενουμε Αγ. Κυριακη Σπατων (αναμεσα σε Σπατα-Ραφηνα-Λουτσα). Το συζυγο τον λενε Κωστα και ειναι 38, εγω ειμαι 31. Εχουμε τα διδυμα, το Φανη που τη Βιβη που ειναι 13 μηνων. Μας αρεσει η θαλασσα, η ιστιοπλοια, τα ταξιδια και οι χαλαρες παρεες σε κοντινα για εμας μερη....γιατι ειμαστε και δυο εργαζομενοι με ελαχιστο ελευθερο χρονο....

11) roz (Καλύβια)

12)mairoulaEιμαι καινουργια στο site και με ενδιαφερον διαβασα για το σχετικο topic με τα playgroups.

Μενω στη Βουλα και ειμαι ηλικιας 32 ετων. Ο αντρας μου ειναι 35 και ο γιος μου ειναι 10 μηνων. Με μεγαλη χαρα θα θελαμε να συναντηθουμε σε οποιο μερος επιλεξετε.

Συγχαρητηρια στη κοπελα που το σκεφτηκε. Ειναι πολυ σημαντικη κινηση και δειχνει οτι αυτο το site εχει και ψυχη

 

Αυτές που είναι το όνομα τους με έντονο χρώμα βρεθήκαμε χτες στης Νιννέτας με τις υπόλοιπες πότε θα γνωριστούμε;;;; :?::?::?::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αντε ντε......... τοσο καιρο ΦΩΝΑΖΩ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπον, θα οργανωθουμε ?

 

Κοριτσια να ξεκινησουμε μια ερευνα "αγορας" για κατι ωραιο (παιδότπος μαλλον) κοντα μας ?

Οπως εχω ξαναπει, εγω μονο το kwaba ξερω γιατι στον παιδοτοπο της Λούτας καπνίζουμε μεσα κι εγω ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΩ !!!

 

Εκτος αν συμφωνειτε για Kwaba... Σήμερα παρεπιπτόντως θα έρθει καμμια σας εκει για καφε η μπα ?

Link to comment
Share on other sites

Μην μου πεις οτι θα φερεις τον ερωτα μου ???

 

Κοιτα, εγω φτανω εκει 4.20 και μεχρι τις 5.20 η Αγγελιαννα εχει μαθαημα μουσικοκινητικης κι εγω πινω καφεδακι... Μετα, αν εχουμε παρεα ανεβαινουμε πανω στον παιδοτοπο και συνηθως καθομαστε μεχρι τις 8 - 9 !!!

Ξεκκολημο δεν εχει... χιχι !

 

Ειναι στον περιφερειακο Μαρκοπουλου αλλα δεν ξερω που ειναι ο ΟΑΕΔ... Τι αλλο να σου πω ?

Κατσε να σου στειλω τηλ με πμ...

Link to comment
Share on other sites

1) fotiniv:Κορίτσια συγγνώμη!Τώρα το είδα. Μένουμε Σπάτα, είμαι 29 ετών, καπνίστρια, παντρεμένη με το Γιώργο (φανατικό αντικαπνιστή...) κι έχουμε τη Μικαέλα που είναι 15μ. Θα χαρώ πολύ να ταιριάξουμε και να ταιριάξουν και τα μικρά μας (στο πρόγραμμά τους κυρίως).

2) angiefil

3) ΡΟΥΛΑ: Μένουμε Γερακα, τον σύζυγο του ως γνωστόν τον λενε Φωκίωνα. Εχουμε την Κατερίνα που είναι 14 χρονών, την Χριστιάννα που είναι 12 και την Δανάη που είναι 9 μηνων (ξέρω οι ηλικίες μας δεν κολλάνε). Μαριλένα μου όπως ξέρεις και εμείς καπνίζουμε, οπότε θα πρέπει να βρούμε μια γωνίτσα που θα μπορούμε κλεφτά να κάνουμε κανένα τσιγαράκι. Μας αρέσουν οι ωραίοι και ευχάριστοι άνθρωποι. Α και μη ξεχάσω ο σύζυγος έχει μια "λόξα" με τα 4Χ4.

4) ελισαβετ

5) Αστερία

6) Marilena : Μένουμε Βραυρώνα, τον σύζυγο τον λένε Γιάννη και είναι 34 χρονών, ενώ εγώ είμαι 29. ¨Εχουμε την Αγγελιάννα 3 ετών και τον μπέμπη μας 2 μηνών. Εφόσον γνωρίσουμε κάποια άτομα και δούμε ότι ταιριάζουμε, το σπίτι μας πάντα ανοιχτό... Καπνίζουμε και οι δύο, αλλά απαγορεύεται δια ροπάλου μέσα στο σπίτι... Μας αρέσει γενικά η μουσική - λατρεύουμε τον Πλούταρχο... Αυτά για την ώρα. Δεκτές ερωτήσεις και απορίες...

7) aggeliki

8 ) angela : εμείς μένουμε στο Κίτσι, βρίσκεται ανάμεσα στη Βάρη και το Κορωπί (πίσω από το Jumbo ) . Εγώ είμαι 39 και ο σύζυγος 42 και έχουμε τον Νεκτάριο που κλείνει τα πέντε στις 17/3. Γενικά είμαστε του "πάμε παντού αν μας καλέσουν", αρκεί να είναι μέρα που να μην έχουμε άλλη υποχρέωση! Το σπίτι μας δυστυχώς τους χειμωνιάτικους μήνες δεν ενδίκνειτε για playgroups αλλά για τους καλοκαιρινούς λέει μιας και υπάρχει ένα μικρός κήπος στρωμένος με γκαζόν και έχει μια σχετική παιδική χαρά και αρκετά παιχνίδια κήπου!!! Μας αρέσουν οι παιδότοποι , δεν καπνίζουμε αλλά τρώμε αρκετά , Αυτό με τον παιδότοπο στο Μαρκόπουλο μου ακουγεται αρκετά ενδιαφέρον! αν και της Νιννέτας θα τον προτιμούσε ο μικρός μιας και ο Αλέξανδρος της Νιννέτας είναι κολλητός του!!! Λόγω του προβλήματος του Νεκτάριου συνηθίζουμε να πηγαίνουμε κάπου και οι δύο γονείς για να τον ελέγχουμε καλύτερα!!! Ισως και να είμαστε λίγο υπερβολικοί σαν γονείς μιας και όποιος τον γνώρισε ούτε που κατάλαβε ότι το παιδί είναι στο φάσμα του αυτισμού, με εξαίρεση ότι δεν πήρε ποτέ απάντησή του στην ερώτηση "αγόρι μου πως σε λένε;;;" !!! Δεχτές ερωτήσεις!!!

9) mitsoskitsos

10) EFOULAKI: μενουμε Αγ. Κυριακη Σπατων (αναμεσα σε Σπατα-Ραφηνα-Λουτσα). Το συζυγο τον λενε Κωστα και ειναι 38, εγω ειμαι 31. Εχουμε τα διδυμα, το Φανη που τη Βιβη που ειναι 13 μηνων. Μας αρεσει η θαλασσα, η ιστιοπλοια, τα ταξιδια και οι χαλαρες παρεες σε κοντινα για εμας μερη....γιατι ειμαστε και δυο εργαζομενοι με ελαχιστο ελευθερο χρονο....

11) roz (Καλύβια)

12)mairoulaEιμαι καινουργια στο site και με ενδιαφερον διαβασα για το σχετικο topic με τα playgroups.

Μενω στη Βουλα και ειμαι ηλικιας 32 ετων. Ο αντρας μου ειναι 35 και ο γιος μου ειναι 10 μηνων. Με μεγαλη χαρα θα θελαμε να συναντηθουμε σε οποιο μερος επιλεξετε.

Συγχαρητηρια στη κοπελα που το σκεφτηκε. Ειναι πολυ σημαντικη κινηση και δειχνει οτι αυτο το site εχει και ψυχη

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι λίγο άσχετο εδω πέρα, θα ήθελα να σας πω, αν μπορείτε να έρθετε στην συνάντηση της Κυριακής στην Νινέττα, ώστε να έχουμε μια πρώτη επαφή και να αρχίσουμε τις ... οικιακες συγκεντρώσεις... Άντε γιατι χειμωνιάζει για τα καλα !!!

 

Κυρίως αναφέρομαι στα κορίτσια που δεν έχουμε γνωριστεί ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...