Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΓΑΛΑ ALTHERA


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα,

 

εδώ και ένα μήνα περίπου προσπαθώ να βάλω ένα γεύμα ξένο γάλα στον μικρό μου διότι σε λίγο καιρό γυρνάω στη δουλειά και δεν θα μπορώ να τον θηλάζω συνέχεια.Επειδή έχει αλλεργία στην πρωτεινη του αγελαδινού, η παιδίατρος μου συνέστησε το ALTHERA.Το θέμα είναι ότι αηδιάζει με την γεύση και δεν το πίνει καθόλου. Σε κρέμα όμως το τρώει με τα Χίλια!!!

Δεν μπορώ όμως να τον ταίζω συνέχεια ρυζάλευρο.

Δοκίμασα και το ΑLMIRON PEPTI αλλά μάλλον χειρότερο του φαίνεται στη γεύση.

Εσείς είχατε παρόμοια εμπειρία;; τί κόλπα κάνατε για να το πιουν εντέλει;;

 

Βέβαια θα προσπαθήσω να μην κόψω το μητρικό γάλα. Σε συνδυασμό με τις κρέμες θα συμπληρώνω το καθημερινό διαιτολόγιο του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και μενα η μικρη μου το αλθερα πινει και αν και στην αρχη δεν της αρεσε καθολου τωρα τρελλαινεται!! θεωρειται απο τα πιο ευγεστα υποαλλεργικα αν και αντικειμενικα βρωμαει πολυ και απορω πως το πινει..

δωσε του λιγο χρονο να το συνηθισει...

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...