Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ουρα η αμνιακα υγρα??σπασιμο νερων??


Recommended Posts

Κοριτσια βοηθεια! Καταρχην ειμαι13 εβδομαδων εγκυος. Εχθες πηγα για αυχενικη κ ολα καλα! Τη νυχτα ομως ξυπνησα(γιατι εκλεγε το αλλο μωρακι μου) κ συνηδητοποιησα πως ειμαι μουσκεμα.το σερβιετακι το εσωρουχο κ λιγο το παντελονι. Το πρωι παιρνω τον γιατρο κ μ λεει πως πρεπει να παω εδω στο νοσοκομειο της περιοχης μου(επαρχια) να μου κανουν υπερυχο κ να μ βαλουν ενα χαρτακι να δουν τι υγρα ειναι. Παω εδω στο νοσοκομειο μου κανουν υπερυχο ολα καλα. Μου βαζουν το χαρτακι κ μου λενε χρωματιστικε λιγο...λεω τι σημαινει αυτο? Μου λενε κανονικα αν ειναι μονο ουρα το χαρτακι δεν αλλαζει χρωμα...οτι δειχνει τραχυλικη βλενη..κατι τετοια ρε κοριτσια κ πως θα πρεπει να μεινω κατω κ να παν παλι αυριο να με δουνε. Παιρνω τον γιατρο μ στην αθηνα τηλ του τα λεω κ μου λεει να ξεκινησω αμεσως αμοξιλ των 1γραμμαριων κ θα μιλησουμε παλι το μεσιμερι να δουμε αν ξανα εβγαλα...κ ισως παω αθηνα να με δει κ αυτος..(μου ειπε να παω εδω γιατι εχθες ημουν αθηνα για την αυχενικη να μην ξανα ταλεπωρηθω να παω σημερα αν δεν ειναι τιποτα) Βεβαια κ ο γιατρος μου κ ο αλλος γιατρος που με εξεταδε σημερα μου ειπαν πως ειναι πολυ νωρις να δπασουν τα νερα αλλα βεβαια ποτε δεν ξερεις... Πες τε μου βρε κοριτσια κατι εσεισ τι λετε να ειναι? Σας εχει συμβει κατι αντιστιχο??πανω που χαλαρωσσ εχθες με την αυχενικη σημερα παλι μεσα στο αγχος..(εν τω μεταξυ το πρωι που ξυπνησα θυμηθικα πως εβλεπα στον υπνο μου πως κατουρουσα...) ειναι δυνατον να κατουριθηκα πανω μου?!?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ακριβως το ιδιο επαθα και εγω (περιπου στην ιδια ηλικια κυησης με εσενα, 4ος μηνας), κοιμομουνα και ενω ονειρευομουνα πως κατουρουσα στον υπνο μου ξυπνησα μουσκεμα και φυσικα σε κατασταση ΣΟΚ!!! Καλεσα αμεσως τον γιατρο και οταν πηγα για εξεταση αφου με καθησυχασε πρωτα μου ειπε πως η κυστη πιεστηκε και εβγαλε ουρα και πως αν ηταν αμνιακο υγρο θα επρεπε να μυριζει σπερμα και να συνεχιζει η διαροη. Ολα καλα μετα ομως!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Γιάννα μου, είναι πολύ νωρις να σπάσουν τα νερά, εσύ λες πως έγινες μούσκεμα, αρα έφυγαν αρκετά, όμως στη 13η βδομάδα νομίζω η ποσότητα του αμνιακού δεν είναι τόση, οποτε πιστευω πως ειπναι συνδυασμός..

Την αντιβιωση στη δίνει διοτι αν έχει γίνει κάποια μικρή ρήξη στο σάκο, να μειωσει τυχόν πιθανότητες μόλυνσης.

Πάντως και μένα οταν σπασαν τα νερά (29η βδομ), ειδα στον υπνο μου πως κατουριόμουν... Τι πράμα και αυτό!!

Ευχομαι όλα να πάνε καλά!!!

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

Mην ανησυχείς, το είχα πάθει και εγώ και είχα πανικοβληθεί, νομίζαμε με τον γιατρό μου ότι ήταν αμνιακό υγρό αλλά με εξέτασε και όλα οκ. Πολλές φορές στην εγκυμοσύνη αισθανόμαστε μούσκεμα αλλά τις περισσότερες φορές είναι φυσιολογικό. Εύχομαι με το καλό το μωράκι σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω παρα πολυ. Κ εγω ετσι σκεφτηκα τοσα υγρα που ειχα βγαλει τοσα πολλα εχω απο τωρα στην 13 εβδομαδα.. Τι να πω.παντως δεν εχω ξανα βγαλει ολη μερα σημερα.πηρα κ τον γιατρο μου ο οποιος μ ειπε πως αν ηταν αμνισκο υγρο θα ξανα εβγαζα κ με καθησιχασε λιγο.μου ειπε βεβαια να παρω προλιπτικα την αντιβιωση 4 μερες κ αυριο να ξανα παω εδω στο νοσοκομειο να με ξανα δουν..ελπιζω ολα να πανε καλα. Μα να κατουρηθω επανω μου?!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...