Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βοηθηστε με.ειναι χαμηλη η χοριακη???


Recommended Posts

κοριτσια σημερα εκανα χοριακη που ηταν 217.9...τελευταια περιοδος 9/10, ελευθερες επαφες 21-22/10 περιμενα περιοδο εχθες..εχω σταθερο κυκλο 28 ημερων.ομως πηρα τον γιατρο μου τηλ και μου ειπε πως η χοριακη ειναι χαμηλη.να την επαναλαβω την δευτερα κ βλεπουμε..δηλαδη βρε κοριτσια ειναι χαμηλη τι σημαινει?κατι δεν παει καλα?ξερω πως θα πρεπει να κανω υπομονη μεχρι την δευτερα..αλλα πειτε μου εινα χαμηλη?υπαρχει περιπτωση με χαμηλη χοριακη να πανε ολα καλα?εχει τυχει αυτο??σας παρακαλω πειτε μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια σημερα εκανα χοριακη που ηταν 217.9...τελευταια περιοδος 9/10, ελευθερες επαφες 21-22/10 περιμενα περιοδο εχθες..εχω σταθερο κυκλο 28 ημερων.ομως πηρα τον γιατρο μου τηλ και μου ειπε πως η χοριακη ειναι χαμηλη.να την επαναλαβω την δευτερα κ βλεπουμε..δηλαδη βρε κοριτσια ειναι χαμηλη τι σημαινει?κατι δεν παει καλα?ξερω πως θα πρεπει να κανω υπομονη μεχρι την δευτερα..αλλα πειτε μου εινα χαμηλη?υπαρχει περιπτωση με χαμηλη χοριακη να πανε ολα καλα?εχει τυχει αυτο??σας παρακαλω πειτε μου

 

 

217,9 και ειναι χαμηλη με τελευταια περιοδο 9/10??????????......τεελειαααα ειναι οχι χαμηλη!!!!!!!!!!!!!!!!!

εγω με 156 πρωτη χοριακη κ ειχα διδυμα.......

σου ευχομαι μια τελεια κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ετσι και αλλιως σημασια εχει ο διπλασιασμος και η αυξηση...αλλα χαμηλη δεν την λες...μακαρι να πανε ολα καλα

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια τι να πω μακαρι ολα να πανε καλα..αλλοι μου λενε ειναι χαμηλη αλλοι μου λενε ειναι τελεια..τι να κανω???????????????????αντε μεχρι την δευτερα να κανω επαναλυπτηκη δηλαδη την δευτερα απο ποσο και πανω πρεπει να ειναι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια 8υμαμαι με τελευταια περιοδο 30/9 εκανα πρωτη χοριακη μετα απο 29 μερες 29/10 κι ειχα 512! Εχω κυκλο 24-26 ημερεσ, δε ξερω αν πεζει ρολο!

Ειναι λιγο μικρη η χοριακη, μην απογοητευεσαι γιατι πολλες φορες ξεκιναει μικρη και μετα περνει τα υψη!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι η χοριακη σου!τελεια! εγω περιπου 17 μερες μετα την επαφη δηλαδη ειχα καθυστερηση 3-4 μερες ειχα χοριακη 40-41......ολα καλα πηναν...αμα διπλασσιαζεται να κοιτας!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πώς είναι καλή η χοριακή σου. Εμένα την 27η μέρα του κύκλου ήταν 119. Άρα περίπου εκεί παίζονται οι τιμές. Άσε που μπορεί να έγινε αργότερα η εμφύτευση. Το κυριότερο είναι να διπλασιάζεται κάθε 2 μέρες. Οπότε μέτρα 4 μέρες από τότε που την έκανες και θα πρέπει να είναι επί 4. Μην την κάνεις μετά από 3 μέρες - θα μπερδευτείς. ¨ολα καλά θα πάνε. ΖΖ.

793cp3.png
Link to comment
Share on other sites

γιάννα καλησπέρα. Εμένα πρώτη χοριακή ήταν 19!!!!!

Αυτή ήταν χαμηλή χοριακή όχι η δική σου. Μετά απο δύο μέρες πήρε κάπου 56 μετά 90 κλπ. Όπως σου είπα τα κορίτσια σημασία έχει να ανεβαίνει.

Το αγοράκι μου τώρα είναι 13 μηνών.

Με το καλό να πάνε όλα εύχομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην αγχώνεσαι.Δεν είναι χαμηλή....

Στηνπρώτη μου εγκυμοσύνη,με μια μέρα καθυστέρηση ήταν 169 και στην δευτερη με μια εβδομαδα καθυστερηση ήταν 500..

Καλή συνέχεια!!!

yxUep3.png

 

 

Y8Nsp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.ειμαι νεο μελος στο forum καλως σας βρηκα λοιπον!

μηπως μπορει καποια κοπελα να με βοηθησει εαν ειχε καποιο παρομοιο περιστατικο!

πρωτη χοριακη μετα απο δυο μερες καθυστερηση 31,27 και δευτερη χοριακη μετα απο αλλες δυο μερες 44,35...εχω ελπιδες να προχωρησει η εγκυμοσυνη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια.ειμαι νεο μελος στο forum καλως σας βρηκα λοιπον!

μηπως μπορει καποια κοπελα να με βοηθησει εαν ειχε καποιο παρομοιο περιστατικο!

πρωτη χοριακη μετα απο δυο μερες καθυστερηση 31,27 και δευτερη χοριακη μετα απο αλλες δυο μερες 44,35...εχω ελπιδες να προχωρησει η εγκυμοσυνη?

 

Κανονικα πρεπει να διπλασιαζεται ανα 48 ωρες αλλα μην το προδικαζεις ακομα γιατι λογω του εισαι στην αρχη μπορει να να μην ανιχνευθηκε αμεσως...

Αν θελεις επανελαβε ακομα μια φορα η συμβουλευσου τον γιατρο σου αν δεν το εχεις κανει ηδη...

Σου ευχομαι καληηηη επιτυχια με μια τερααααστια επομενη χοριακη....!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

ναι ομως βρε κοριτσια εμενα την δευτερα αυριο ποσο πρεπει να ειναι η χοριακη μου???απαντηστε μ γιατι απο αγχος....

 

Καλημέρα κοριτσάκι μου.Η χοριακή σου είναι πολύ καλή.Αλλά το σημαντικό είναι να διπλασιάζεται ανά δύο μέρες.Άρα για να μπορείς να έχεις ασφαλές συμπέρασμα θα πρέπει να κάνεις χοριακή την Τρίτη.Η χοριακή σου λοιπόν την Τρίτη θα πρέπει κανονικά να είναι 871.6 δηλαδή τετραπλάσια από αυτήν της Παρασκευής.Και εγώ θυμάμαι είχα κάνει χοριακή ημέρα Παρασκευή και ο γιατρός μου μου είχε συστήσει να κάνω επανάληψη ημέρα Τρίτη γιατί οι γιατροί συνήθως μετράνε τον διπλασιαμό ανά δύο μέρες.Στη δική σου περίπτωση η δεύτερη μέρα είναι σήμερα και εφόσον τα μικροβιολογικά είναι κλειστά,πας την τέταρτη μέρα.Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να υποκαταστήσω το γιατρό σου.Απλά σου λέω τι έγινε στη δική μου περίπτωση.Μην ανησυχείς άδικα κοριτσάκι μου.Όλα θα πάνε καλά!!!Σου εύχομαι μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες.αυριο θα παω γιατι δν αντεχω μεχρι την τριτη...θα σας πω τα αποτελεσματα...ευχαριστω πολυ..ελπιζω να ειναι γυρο στο 600

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σημερα πηγα για χοριακη...630 ...η μαια μου ειπε πως ειναι καλη...να την επαναλαβω σε 2 μερες κ να περιμενω να παει πανω 1000 κ μετα να παω στο γιατρο μου να με δει για να φανει κατι.ετσι μου ειπε..το καλυτερο θα ηταν να παω την αλλη εβδομαδνα...αυτα!εσεις πως την βλεπετε την χοριακη μου?? Α μου ειπε οτι επειδη ακομη ειναι χαμηλη η χοριακη μου να μην συκωνω το αλλο μωρο..

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια εδω που διαβαζω στο ιντερνετ γενικα λεει οτι δεν ειναι καλο να εχεις χαμηλη χοριακη γιατι μπορει να αποβαλλεις...κ η χοριακ μ με βαση την τελευταια περιοδο ειναι χαμηλη...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σημερα πηγα για χοριακη...630 ...η μαια μου ειπε πως ειναι καλη...να την επαναλαβω σε 2 μερες κ να περιμενω να παει πανω 1000 κ μετα να παω στο γιατρο μου να με δει για να φανει κατι.ετσι μου ειπε..το καλυτερο θα ηταν να παω την αλλη εβδομαδνα...αυτα!εσεις πως την βλεπετε την χοριακη μου?? Α μου ειπε οτι επειδη ακομη ειναι χαμηλη η χοριακη μου να μην συκωνω το αλλο μωρο..

 

Βρε κοριτσακι μου σταματα να σκας μια χαρα ειναι η χοριακη σου? Εμενα ηταν με 10 μερες καθηστεριση 431 και μετα απο 3 βδομαδες 21.000 πολυ χαμηλη και το μωρο ειναι 12 μηνων. Μην βασανιζεσε αδικα μια χαρα πανε ολα. Να εισαι συγουρη. Αυτο για το βαρος δεν στο ειπε για την χοριακη σε ολες μας το ειπαν στην αρχη για το βαρος γενικα. Για να μην γινει αποκοληση τωρα που ειναι νωρις ακομα.:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Γιάννα ο ρυθμός αύξησης της ορμόνης σου είναι by the book, όσο πρέπει. Απλά, αν αγχώνεσαι μπορείς να κάνεις ζημιά, μόνο αυτό, ηρέμησε, ζήτα βοήθειες με τον μικρό σου και στις δουλειες του σπιτιού γιατί σε πρώτη φάση θέλει πολλή προσοχή. Όλα θα πάνε καλά, σκέψου μόνο θετικά.

793cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...