Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι σημαινει οταν συνεχιζουν τα συπτωματα?


Recommended Posts

Καλημερα Γιαννα! Χρονια πολλα!!! Με υγεια πανω απο ολα! Παντως ο γιατρος μας οταν του εκανα την ιδια ερωτηση απαντησε οτι αυτα δεν ισχυουν και τα ελεγαν οι παλιες. Τελικα το δικο μας παρα τους γρηγορους χτυπους ειναι αγορι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλα δεν με απασχολη καθολου τι ειναι.. Βρε κοριτσια τωρα πηγα τουαλετα κ με το σκπουπισμα εβγαλα υγρα με σαν ροζ αιμα μεσα. Ο γιατροσ μου εδωσε ουτρογκεσταν επαιρνα κ ποιο πριν που ειχα καφε υγρα αλλα τωρα ειχαν σταματησει 3 βδομαδες..τι μπορει να σημαινει???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκι μου! Είχα και εγώ τέτοια - καφέ-ροζ στις 7-9 εβδομάδες, λίγο-λίγο κάθε μέρα, ουτροζεστά και ξεκούραση, θα περάσει. Μετά από ενάμισι μήνα περίπου φάνηκε ότι ήταν μια μικρή περιφερειακή αποκόλληση. Ξανακόλλησε, όμως, και όλα καλά. Το παθαίνουν περισσότερες από μισές εγκυμονούσες μπορώ να σου πω.

793cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οποτε ειναι συνηθισμενο..ειχα βγαλει παλι τετοια στην αρχη κ ειχα ξανα παρει ουτρογεσταν κ σταματησαν.αλλα τωρα παλι...τελικα καφε ειναι εβγαλα κ σημερα περισσοτερα κ φαινοντουσαν.ελπιζω να περασει συντομα.προσπαθω να ξεκουραζομαι αλλ; ειναι δυσκολο με ενα μωρο 11 μηνων!! Ας ελπιζω πως ολα θα πανε καλα!! Ζορο στειλε μου πμ πως πας με τον μικρο.τι προγραμμα εχει??εσυ με τα γυναικολογικα?? Στειλε πμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια, είμαστε δόξα τω θεω καλά! σήμερα μας έιδε η παιδίατρος και μας βρήκε πολύ καλά, και από βάρος και από όλα τα άλλα. Ευτυχώς, με αφήνει να κοιμάμαι σχετικά καλά τα βράδυα - από τις 11 ως τις 8 το πρωί ξυπνάω μόνο 3 φορές για θηλασμό και αμέσως πάλι ύπνο - δηλαδή μου κάνει ένα τετράωρο, και δυο δύωρα συνήθως διαστήματα από ύπνο μέσα στο βράδυ. Την ημέρα τώρα δυο μέρες είμαστε λίγοι ανήσυχοι και κλαίμε καμιά φορά χωρίς λόγο και αιτία, αλλά πιστεύω θα βρούμε μια άκρη. Είναι ωραία, όμως! Αχ, Σταύρου, τί πρόκειται να ζήσεις! Είναι πολύ συγκινητικά όλα αυτά - η μέρα της γέννας, η γνωριμία σου με το μωρό σου.... και, βέβαια, πολύ συγκίνηση ρε παιδιά! αλλά με την καλή έννοια μόνο! πριν δυο μέρες τον βγάλαμε και βόλτα στην παραλία! τα καλύτερα χριστούγεννα είναι αυτά!

793cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα ζορρο σε βλεπω τρελαμενη..θα μου επιτρεψεις να σου πω 2 πραγματα...πρωτον...θα πας για δευτερο συντομα να το θυμασαι....κ κατι αλλο..ακομη δεν εχεισ δει τιποτα...μετα τον τριτο τεταρτο αρχιζουν τα κ;λα..να σε βλεπει κ να γελαει..να τον εχεις στο ριλαξ κ να κανεις δουλειες περα δοθε κ να σε παρακολουθει με τα ματακια του..εκει θα τρελαθεις..σταυρου ποτε γεννας εσυ?? Να μας στειλεις πμ να μας πεις για τον γιατρο εντυπωσεις!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα ζορρο σε βλεπω τρελαμενη..θα μου επιτρεψεις να σου πω 2 πραγματα...πρωτον...θα πας για δευτερο συντομα να το θυμασαι....κ κατι αλλο..ακομη δεν εχεισ δει τιποτα...μετα τον τριτο τεταρτο αρχιζουν τα κ;λα..να σε βλεπει κ να γελαει..να τον εχεις στο ριλαξ κ να κανεις δουλειες περα δοθε κ να σε παρακολουθει με τα ματακια του..εκει θα τρελαθεις..σταυρου ποτε γεννας εσυ?? Να μας στειλεις πμ να μας πεις για τον γιατρο εντυπωσεις!!!!!!

 

 

Μακάρι, Γιάννα μου, μακάρι, θα ήθελα πολύ να τα ξαναζήσω όλα! Εδώ που τα λες, αναρωτιέμαι πότε αρχίζει να βλέπει το παιδί - γιατί προς το παρόν δεν έχω καταλάβει - 2 βδομάδων είναι - καμιά φορά μου φαίνεται ότι βλέπει και άλλες φορές - ότι κοιτάει στο υπερπέραν! αλλά το χαμόγελο της ευχαρίστησης αφού έχει φάει - είναι όλα τα λεφτά! εσύ πώς είσαι σήμερα;

793cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχομαι ολα τα Χριστουγεννα της ζωης σας να ειναι ευτυχισμενα! Για μενα φετος ειναι τα πιο ευτυχισμενα γτ εχω το μωρακι μου στην κοιλια μου! Παραμονη πρωτοχρονιας κλεινω τον ενατο και ο doctor μου ειπε να παω στις 10/01 να με δει. Κοριτσια μερικες φορες μεσα στη μερα πετρωνει η κοιλια μου και εχω πονακια περιοδου κυριως στη μεση. Ειναι συσπασεις αυτα που νιωθω;;; Πειτε μου εσεις που τα εχετε περασει...:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Stavrou, εμένα οι πόνοι οι προγεννητικοί που άρχισαν τρεις μέρες πριν κάνω την εισαγωγή στο νοσοκ - κάπως έτσι ήταν, σαν πόνοι στη μέση και κάτω στον κόκκυγα - αλλά πρέπει να έχουν μια περιοδικότητα - δηλαδή, κάθε 40 λεπτά ασ πούμε για να θεωρηθεί ότι είναι οι πόνοι της διαστολής. αλλιώς είναι τα προπαρασκευαστικά που σημαίνουν ότι ετοιμάζεται η μήτρα σου. τα έχει αυτά ο ένατος, τί να κάνουμε, υπομονή - συντομα θα τελειώσουν και αυτά και η δίαιτα! :wink: να δεις τί έφαγα αμέσως μετά τη γέννα - πάστα φλόρα με μπουγάτσα μαζί! τί βάρος έχει το παιδάκι σου στον υπέρηχο;

793cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παστα φλωρα με μπουγατσα; ουαου μου τρεχουν τα σαλια!!! Μπηκε καθολου ο μπεμπης σου θερμοκοιτιδα ( λογω ζαχαρου εχω ακουσει); Τη Δευτερα 23 που πηγα στο γιατρο το μωρο ηταν 2400 35 εβδομαδων. Εν τω μεταξυ την τελευταια εβδομαδα το ζαχαρο νηστειας και μια ωρα μετα το πρωινο εχει απορρυθμιστει τελειως. Ειναι παντα πανω απο τα ορια....

Link to comment
Share on other sites

Όχι, θερμοκοιτίδα δεν μπήκαμε καθόλου! απλά, το κράτησαν για 12 ώρες στο Νεογνολογικό για παρακολούθηση μήπως παρουσιάζει υπογλυκαιμία και ανέβαινα κάθε 2 ώρες για να τον θηλάζω εκεί, και μετά τον κατέβασαν στο δωμάτιο μου. Κοιμάσαι αρκετές ώρες? Μήπως, συνεχίζεις να πίνεις το γάλα το πρωί - εγώ δεν μπορούσα να ρυθμίσω το ζάχαρο το πρωινό πίνοντας γάλα το πρωί - το έκοψα και έστρωσε. Αλλά εσένα είναι το παιδί νορμάλ στα κιλά, οπότε μην έχεις άγχος, και θα γεννήσεις και εύκολα.

793cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ψυλοχαθηκα..ημουν αρρωστη!!!!!!! την ημερα των χριστουγεννων ολα καλα..το βραδυ πονουσαν ολα τα κοκκαλα και εκανα κ πυρετο 1 φορα! ηταν αρρωστο και το μικρο μου.τωρα απο εχθες ημαστα περδικια και τα δυο μας..αλλα ξαφνικα εκει που καθομουν το απογευμα παω να μιλησω και μιλουσα βραγνα..τρελαθηκα.ουτε λαιμος πανουσα ουτε εβηχα τιποτα απλα ΞΑΦΝΙΚΑ βραχνιασα.ο γιατρος μας λεει Φαρρυγγιτιδα ή Λαρυγγιτιδα ενα απο τα δυο που ειπε πως εχω δεν θυμαμαι ποιο ομως..θα περασει σε 3-4 μερες!!!! θελει αφωνια!!!! να μην μιλαω δηλαδη..πιστευω θα ειναι οι καλυτερες μερες του αντρα μου!!!!!! τι να πω ρε κοριτσια ελπιζω να συνεθλω συντομαι.κατα τα αλλα ειμαι μια χαρα τα κεφε εχουν σταματησει...ο μικρος καλα.αυτα! ζορρο ειναι βρεφος ακομη ο μπεμπαρος βλεπει ακομη σκιες... σταυρου αυτα που εχεις ειναι συσπασεις και δειχνει πως πλησιαζει ο τοκετος...σου ευχομαι να το ζησεις οσο ποιο ομορφα μπορεις γιατι ειναι η καλυτερα εμπειρια τησ ζωη σου...εγω πραγματικα λοιπαμε τους αντρες που δεν μπορουν να το ζησουν αυτο..καταλαβαινετε πως το λεω.. σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχετε καλη Πρωτοχρονια και ο καινουργιος χρονος να σας φερει μονο ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑ μεσα στο σπιτι σας!!(ρε κοριτσια εγω τωρα που δεν κανει να μιλαω πως θα πω αυριο τα καλαντα????χαχα)

Link to comment
Share on other sites

Γιαννα μου περαστικα και σε εσενα και στο πιτσιρικι! Ευχαριστουμε για τις ευχες!!!!

Σας ευχομαι κι εγω καλη πρωτοχρονια με τα μπεμπακια σας! Ευχομαι να κρατησω κι εγω συντομα το δικο μου στην αγκαλια μου...η κοιλια μου καθε μερα πετρωνει αρκετες φορες!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ψυλοχαθηκα..ημουν αρρωστη!!!!!!! την ημερα των χριστουγεννων ολα καλα..το βραδυ πονουσαν ολα τα κοκκαλα και εκανα κ πυρετο 1 φορα! ηταν αρρωστο και το μικρο μου.τωρα απο εχθες ημαστα περδικια και τα δυο μας..αλλα ξαφνικα εκει που καθομουν το απογευμα παω να μιλησω και μιλουσα βραγνα..τρελαθηκα.ουτε λαιμος πανουσα ουτε εβηχα τιποτα απλα ΞΑΦΝΙΚΑ βραχνιασα.

 

Πάλεψε το με φυσικούς τρόπους - τσαγάκι με λεμόνι και μέλι. Όλα καλά θα πάνε, είσαι πολύ δυνατή. Καλά να περάσετε, κορίτσια, την Πρωτοχρονιά! εμείς - μέσα θα κάτσουμε. προχθες ήρθε ένα φιλικό ζευγάρι για επίσκεψη και το παλικάρι μου έπαθε παράκρουση - τσιρίδες και γκρίνιες χωρίς σταματημό, ίσα-ίσα που πρόλαβα να δω τους φίλους μου για 5 λεπτά και μετά κλείστηκα στο παιδικό να τον ταϊζω και να τον παρηγορώ... είμαστε ακόμη πολύ μικροί για κοινωνικοποίηση, μάλλον..:-P

793cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...