Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειναι παρα πολυ καλη η αυχενικη!!!!μπραβο!!!αντε με το καλο!!!!πολυ χαιρομαι για ολα τα κοριτσια!!εγω παλι κοριτσια απο την ημερα που εκανα την αυχενικη μεχρι και σημερα δηλαδη 4 μερες τωρα αισθανομαι σας πολυ μικρο φτερουγισματακι στα μεσα της κοιλιας και ενα περιεργο γαργαλιτο καπου κοντα στον αφαλο που με το που το νιωθω ξυνομαι λιγο!!υπαρχει περιπτωση να εναι το μωρο???ή ειναι κατι αλλο??

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παρα πολυ καλη η αυχενικη!!!!μπραβο!!!αντε με το καλο!!!!πολυ χαιρομαι για ολα τα κοριτσια!!εγω παλι κοριτσια απο την ημερα που εκανα την αυχενικη μεχρι και σημερα δηλαδη 4 μερες τωρα αισθανομαι σας πολυ μικρο φτερουγισματακι στα μεσα της κοιλιας και ενα περιεργο γαργαλιτο καπου κοντα στον αφαλο που με το που το νιωθω ξυνομαι λιγο!!υπαρχει περιπτωση να εναι το μωρο???ή ειναι κατι αλλο??

 

ποσο εβδομαδων εισαι χελονιτσα;;;

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

επειδη τα εχω μπερδεψει αυρι θα ειναι 13d!!!

 

προς του τελος του τριτου καποιες ξεκινησαν δειλα να νιωθουν κατι!!

εσυ μπορει να σαι απ τις ακομα πιο τυχερες!!

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ισως επειδη ειμαι πολυ αδυνατη.....μολις 45 κιλα!!!κοντα κοντα ειμαστε μεχρι ποτε σε εχουν αφησει??

 

χριστε μου....45 κιλα ημουν στο δημοτικο!!!

μεχρι 14/6!

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι παρα πολυ καλη η αυχενικη!!!!μπραβο!!!αντε με το καλο!!!!πολυ χαιρομαι για ολα τα κοριτσια!!εγω παλι κοριτσια απο την ημερα που εκανα την αυχενικη μεχρι και σημερα δηλαδη 4 μερες τωρα αισθανομαι σας πολυ μικρο φτερουγισματακι στα μεσα της κοιλιας και ενα περιεργο γαργαλιτο καπου κοντα στον αφαλο που με το που το νιωθω ξυνομαι λιγο!!υπαρχει περιπτωση να εναι το μωρο???ή ειναι κατι αλλο??

 

 

α το νιώθεις κι εσύ!! ευτυχώς!! δεν είμαι τρελή δλδ!!!κ φοβόμουν να το πω γιατί έλεγα θα μου πούνε ιδέα σου είναι! εδώ κ καμιά εβδομάδα το βράδυ που ξαπλώνω νιώθω σαν να κάτι να με "περπατάει" απ'την μέσα μεριά βέβαια...λίγο πιο κάτω απ'τον αφαλό! αλλά βρε κορίτσι νωρίς δεν είναι? εγώ ξεκίνησα 45 κιλά κ τώρα είναι 48-49!

z4WZp2.png
Link to comment
Share on other sites

και εγώ αδύνατη ήμουν και στις δυο εγκυμοσύνες (τις ξεκίνησα 45 κιλά), αλλά στην πρώτη ένιωσα το μωρό (σαν φτερούγισμα) την 20η εβδομάδα και στην δεύτερη στην 16η.

Μάλλον το έντερο είναι, που λόγω ορμονών αποκτά διαφορετική κινητικότητα και μετατοπίζεται.

Με το καλό τα μωρά σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια,εγώ θα κάνω την αυχενική στις 19/12 στο Ρέα.Τώρα είμαι 10 εβδομάδω και 2 ημερών.

Είχα κι εγώ μια αποβολή παλιότερα(νωρίς,στην 5-6η εβδομάδα),και το μεγαλύτερό μου άγχος μέχρι τώρα είναι κι εμένα,αν θα ζει..Παρόλο που δεν θα έλεγα ότι έχω άγχος,είμαι πολύ ήρεμη αυτή τη φορά(σε αντίθεση με την προηγούμενη) περνάνε διάφορα από το μυαλό μου.Οι εξετάσεις του προγεννητικού βγήκαν τέλειες,ξεκίνησα σίδηρο εχθές,και κάναμε έναν κοιλιακό υπέρηχο την Τετάρτη και από 1εκ την έβδομη εβδομάδα,είχε μεγαλώσει και ήταν 2,2 :).Είναι μια εγκυμοσύνη χωρίς δυσκολίες μέχρι τώρα.Μερικές μέρες,αν εξαιρέσω το στήθος,δεν έχω απολύτως τίποτα!

Πως θα περάσουν αυτές οι μέρες...

ccicp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να μαι ξανα 14 εβδομαδες πλεον και αυτο που με εχει τρελανει ειναι οτι δεν αισθανομαι τιποτα πια!!σαν μην ειμαι εγκυος ενα πραγμα ακομα και το στηθος μου δεν πονα καθολου και δεν ειναι τοσο πρησμενο θα το ελεγα πιο μαλακο!!!εχω αρχισει να φοβαμαι για το αν ολα ειναι καλα??!!!!:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες!

Χελωνίτσα δε χρειαζεται να ανησυχείς καθόλου! κι εγώ έτσι ήμουν. Δεν είχα και εμετούς, δεν πόναγε πια το στήθος και έλεγα καλά τώρα είμαι έγκυος; Κάθε γυναίκα το περνάει διαφορετικά. Όλα θα πάνε καλά, μην αγχώνεσαι γιατί το μεταφέρεις στο μπεμπάκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...