Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΗ-ΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΙΣΗ


Virginia

Recommended Posts

Κοριτσια με φωτογραφο τι εχετε κανει???

Κλεισατε??? Εχετε κανει ερευνα αγορας για τιμες??

Εχετε κατι να προτεινετε???

Κανα δυο που ρωτησα, ειναι κλεισμενοι για 15/6 που θελω... :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 429
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια με φωτογραφο τι εχετε κανει???

Κλεισατε??? Εχετε κανει ερευνα αγορας για τιμες??

Εχετε κατι να προτεινετε???

Κανα δυο που ρωτησα, ειναι κλεισμενοι για 15/6 που θελω... :(

 

εγώ πάντως θα χρησιμοποιήσω τον φωτογράφο που είχα και στο γάμο μου και έχω μείνει καρα-ευχαριστημένη!!!!

Ο τύπος αυτός συνεργάζεται με φωτογραφεία και όποτε μπορεί αναλαμβάνει και δικές του δουλειές. Η φωτογράφιση και η βιντεοσκόπιση είναι η έξτρα του δουλειά αλλά είναι μερακλής και πολύ καλός κατά την άποψη μου.

Το θετικό με αυτή τη φάση είναι ότι παίρνει τα μισα λεφτα εφόσον δεν έχει στούντιο δικό του να πληρωνει νοίκια κλπ :wink:

Κι επειδή ήθελα να είμαι σίγουρη ότι θα έχω ΑΥΤΟΝ στη βάφτιση, τον έχω ήδη κλείσει για τον Σεπτέμβριο εδώ και δυο βδομάδες :oops:

 

Αν ενδιαφέρεσαι, πες μου να σου στείλω με πμ τα στοιχεία του

Θα σου πω μόνο ότι εμένα ο γάμος με φωτογράφιση, βιντεοσκόπιση, άλμπουμ, dvd και στον γάμο και στο τραπέζι και περίπου 200 φωτογραφίες μου στοίχισαν κάπου 750-800 ευρώ (δε θυμάμαι και καλά)

Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο ασχετο αλλα θα σας το πω για να δειτε ποσο μας δουλευουν....

εκανα την βαφτιση του γιου μου Αυγουστο στην Κεφαλλονια

εκλεισα τον καλυτερο φωτογραφο του νησιου :D

πληρωσα για

4 dvd

1 αλμπουμ σιελ βελουδο με 180 φωτο

200 χυμα φωτο

 

300 ευρο.......

 

και η δουλεια του ηταν τελεια

Link to comment
Share on other sites

στα πετράλωνα ο λεωνίδας

2 dvd

80 φωτογραφίες

6 μεγάλες

και 3-4 ασπρόμαυρες αν θυμάμαι καλά 350€

αν ενδιαφέρεστε να σας στείλω το τηλέφωνο του

ΒΑΣΙΛΙΚΗ + ΘΟΔΩΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο φωτογράφος που είχα και στο γάμο μου και μου έκανε πολύ καλή δουλειά ζητάει για τη βάφτιση 350€ για:

100 φωτογραφίες, 2-3 μεγεθύνσεις, 3 dvd και τα δείγματα.

Επίσης, για το τραπέζι θέλει 80€ την ώρα.

Κάνει πολύ καλή δουλειά και είναι από τους πιο λογικούς στις τιμές στην περιοχή του Πειραιά (έχει το φωτογραφείο στου Ρέντη). Εάν κάποια ενδιαφέρεται στέλνω τα στοιχεία του.

Link to comment
Share on other sites

εγώ κορίτσια στην βάφτιση έφτιαξα ψηφιακό άλμπουμ, βέβαια ήταν λίγο ακριβό αλλά άξιζε τον κόπο. Όσοι το είδαν έπαθαν πλάκα. Σας στέλνω το site της φωτογράφου να δείτε την δουλειά της. http://www.81studio.gr/start.html

είναι στον Πειραιά και είναι ένα νέο κορίτσι με πολύ όρεξη. Βέβαια κάνει ότι δουλειά θέλεις αναλόγως το πακέτο (των χρημάτων) που επιλέγεις. Πάντως θα εκπλαγείτε. Εγώ έμεινα κατευχαριστημένη.

Link to comment
Share on other sites

εγώ κορίτσια στην βάφτιση έφτιαξα ψηφιακό άλμπουμ, βέβαια ήταν λίγο ακριβό αλλά άξιζε τον κόπο. Όσοι το είδαν έπαθαν πλάκα. Σας στέλνω το site της φωτογράφου να δείτε την δουλειά της. http://www.81studio.gr/start.html

είναι στον Πειραιά και είναι ένα νέο κορίτσι με πολύ όρεξη. Βέβαια κάνει ότι δουλειά θέλεις αναλόγως το πακέτο (των χρημάτων) που επιλέγεις. Πάντως θα εκπλαγείτε. Εγώ έμεινα κατευχαριστημένη.

 

lenagr1, πόσο περίπου σου στοίχισε το ψηφιακό άλμπουμ;

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η βιντεοσκόπηση, οι φωτογραφίες του άλμπουμ, με τα άλμπουμ ένα εμείς και ένα η νονά, σε ανάλογο δέσιμο - παιδιά άλλο να σας το λέω και άλλο να το βλέπετε! μου πήγαν περίπου 850,00? αλλά βέβαια ανάλογα τι θέλει ο καθένας, και την τσέπη του. Η Πένυ έχει πολλές επιλογές.almbumvaftisis001.jpg, almbumvaftisis002.jpgalmbumvaftisis003.jpgalmbumvaftisis004.jpg[/img]

 

μου βγήκαν λίγο θολές βρε κορίτσια σορρυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμείς όσα dvd θέλαμε δηλαδή 4 δυο για τους παππούδες και 2 για μένα και την νονά, το ψηφιακό άλμπουμ με 105 φωτογραφίες και όλες οι φώτο σε ηλεκτρονική μορφή. 850 συν ότι βίντεο ήταν φοβερό. είχε τρια σκέλη. ένα με την βαφτιση ολόκληρη, μια περίληψη και ένα με τα κεφάλαια της βάφτισης.

Link to comment
Share on other sites

Οτι θελουν ζητανε......τεραστια αποκλιση στις τιμες.......

 

Κι εγω στον γαμο μου που ηταν σε νησι ειχα πληρωσει πολυ λογικα, τωρα ομως μου ζηταει 500 ευρω για 60 φωτο (μονο!) 5 μεγενθυνσεis και 2 dvd.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

lenagr1, οι φωτογραφίες είναι φανταστικές και το μπεμπέ κουκλί!!!! Να σου ζήσει.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου ξαναπείς τι περιελάμβανε το πακέτο, γιατί μπερδεύτηκα λιγάκι? Κάνατε 2 κανονικά άλμπουμ και ένα ψηφιακό ή δεν κατάλαβε καλά? Στο πακέτο υπήρχαν και επιπλέον φωτογραφίες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mariab σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, στο πακέτο ήταν ένα μεγάλο ψηφιακό για εμάς και ένα για την νονά μικρότερο, επίσης 4 dvds δυο για τους παππούδες και ενα για μας και ένα για την νονά. Φωτογραφίες έξτρα δεν ζήτησα γιατί μου έδωσε όλες τις φωτο που τράβηξε καί ήταν περίπου 500 σε ηλεκτρονική μορφή οπότε τις βάζαμε στο dvdplayer και τις βλέπαμε. Επίσης το βίντεο είναι φανταστικό. Είναι σε τρια μέρη, μια μικρή περίληψη με μουσική της επιλογής μας, ώστε αν έρθει κάποιος στο σπίτι να το δει συνοπτικά, το δεύτερο μέρο είναι ολόκληρη η βάφτιση και το τρίτο μέρος ειναι η βάφτιση σε κεφάλαια, δηλ. αν θέλουμε παράδειγμα να δούμε μόνο το μπλουμ!! στην κολυμπύθρα κοκ.

Όπως είπα το πακέτο το προσαρμόζεις ανάλογα με την τσεπη σου

Link to comment
Share on other sites

στη Θεσσαλονίκη 2 dvd και ένα ψηφιακό άλμπουμ 850?

η κάθε φωτογραφία 1,5 ?

 

Που μπορούμε να βρούμε αυτές τις "ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΤΙΜΕΣ"?

Σήμερα έχω ραντεβού με κάποιον φίλο φωτογράφο στη θεσσαλονίκη. θα σας πω αύριο τιμές κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια όσον αφορά στο ψηφιακό άλμπουμ έχω κάποιους ενδοιασμούς..το συζήτησα με γνωστό μου φωτογράφο και μου είπε να μην το προτιμήσω καθ ότι είναι απλά μια νέα μόδα που απλά είναι ακριβή και τίποτα παραπάνω δεδομένου ότι δεν ξέρουμε τι συμπεριφορά και τι αντοχή θα έχει ένα ψηφιακό άλμπουμ σε βάθος χρόνου....μου συνέστησε ή απλές κανονικές φωτογραφίες ή ψηφιακό άλμπουμ αλλά και κανονικό συνάμα για να είμαι σίγουρη ότι θα έχω φωτογραφίες από τη βάφτιση του παιδιού μου και 30 χρόνια μετά...

Link to comment
Share on other sites

Το ψηφιακό άλμπουμ θα έχει στο χρόνο ακριβώς την ίδια συμπεριφορά που έχει οποιαδήποτε φωτογραφία εκτυπώνεται ψηφιακά. Εξαρτάται δηλαδή από την ποιότητα του εκτυπωτή. (είμαι προγραμματίστρια, οπότε, παρόλο που δεν είμαι ειδικός στα των φωτογραφιών έχω κάποια επαφή). Εάν εκτυπώσεις μία φωτογραφία σε κοινό χαρτί από τον εκτυπωτή του σπιτιού σου, αυτή θα έχει μικρή διάρκεια ζωής. Εάν εκτυπώσεις στο ίδιο χαρτί αλλά σε καλό laser, η ποιότητα θα είναι καλύτερη. Εάν βάλεις και καλό χαρτί το βελτιώνεις κι άλλο κ.λ.π.

Το σίγουρο είναι ότι τα χρήματα που ζητάν είναι υπερβολικά. Ουσιαστικά αυτό που κάνουν είναι ένα κολάζ των υπαρχόντων φωτογραφιών, χρησιμοποιώντας ένα πρόγραμμα στυλ photoshop. Εαν κάποιος είναι καλός στα εικαστικά (εγώ είμαι άσχετη) μπορεί άνετα να το κάνει και μόνος του. Το θέμα είναι να σου δώσει ο φωτογράφος τις φωτογραφίες στην ψηφιακή μορφή. Αυτό νομίζω ότι είναι το σημαντικό, εάν καταφέρεις να τις πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Η βάφτιση της μικρής έγινε πέρισυ τον Απρίλιο και πληρώσαμε γύρω στα 500 Ε για 80 φωτογραφίες, 2 DVD και κάποιες έξτρα μεγενθύσεις κλπ.. Επίσης φτιαχνει και άλμπουμ για τον κουμπάρο (αν θέλεις).. Εμέις στο άλμπουμ βάλαμε 50 φωτο και τις υπόλοιπες τις κάναμε για τη νονά.. Πολύ καλή δουλειά και πολύ καλοι άνθρωποι... Τους είχαμε και στο γάμο μας...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα για Θεσσαλονίκη φωτογράφο, το πακέτο :

 

2 dvd

μεγάλο ψηφιακό

μικρό ψηφιακό (ίδιο με το μεγάλο)

60 φωτογραφίες

όλα τα δείγματα

 

στην τιμή των 750 ευρώ.

 

Και αυτό όχι γιατί μου περισσεύουν αλλά γιατί έκανα ψηφιακό στο γάμο και το καμαρώνω. Καμία σχέση με το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μαρία, στείλε πμ, με τηλέφωνα και διευθύνσεις γιατί εγώ ότι βρήκα είναι 850 και πάνω. Κάπου αλλού ρωτούσες νομίζω για κοπέλα νεράιδα αλλά δεν ήξερα ότι μένεις θεσσαλονίκη. Η εταιρεία με την κοπέλα είναι τα ανεμοσκορπίσματα. Απλώς θα πεις ότι θέλεις έναν διασκεδαστή ντυμένο-η νεράιδα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...