Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΑΛΙΝΑ ΒΑΖΑΚΙΑ ΓΙΑ ΓΛΥΚΟ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ


artemis

Recommended Posts

Βρήκα γυάλινα βαζάκια για γλυκό του κουταλιού και το προτείνω ανεπιφύλακτα. Είναι από την εταιρεία Χαλκιαδάκης

 

http://www.halkiadakisbros.gr/greek

 

Συγκεκριμένα το βαζάκι STD http://www.halkiadakisbros.gr/FtpImages/Products/stdj.jpg 40 ml (μαζί με το καπάκι) κοστίζει 0,17 λεπτά (με ΦΠΑ) και

το βαζάκι Orchio http://www.halkiadakisbros.gr/FtpImages/Products/orchio.jpg 106 ml (μαζί με το καπάκι) κοστίζει 0,15 λεπτά.

Εάν μπορεί κάποιος να πάει από το εργοστάσιο είναι και ετοιμοπαράδοτα, άλλως κάνει την παραγγελεία τηλεφωνικά και του τα στέλνουν με το φορτηγό της εταιρείας, το πολύ σε μία εβδομάδα.

Εγώ θα πάω την Δευτέρα στο Κορωπί, να τα δω και από κοντά και να αγοράσω και αυτά για να τελειώνω.

 

Να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω την bon-bon που μου "άνοιξε" τα μάτια :roll::roll::roll:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 283
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλα ειναι απιστευτα!!!!!!!!! :wink::D:D

Αρτεμις σε ευχαριστουμε πολυ!!!!!!!

Το γλυκο του κουταλιου ειναι μια υπεροχη και ευκολη λυση...βαζεις τα βαζακια βαζω τις συνταγες!!!!!!! :wink::lol:

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4080

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Πως θα υπολογίσω την ποσότητα των φρούτων που πρέπει να αγοράσω για να φτιάξω το γλυκό μόνη μου?

Δηλαδή παράδειγμα, 1 κιλό βίσσυνα, πόσο γλυκό θα βγάλει?

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4622&postdays=0&postorder=asc&start=60

 

το βαζάκι STD των 40 μλ ειναι μικρο. εγω πηρα των 106 μλ που χωραει 90 γρ. γλυκο! η ποσοτητα ειναι βεβαια για γλυκο του κουταλιου- σουπας, αλλα μη μας πουνε και τσιγκουνηδες!

 

Να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω την bon-bon που μου "άνοιξε" τα μάτια

 

δεν κανει τιποτα :oops: , χαιρομαι που βοηθησα! καλη επιτυχια και με το καλο η βαφτιση! :wink:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4622&postdays=0&postorder=asc&start=60

 

το βαζάκι STD των 40 μλ ειναι μικρο. εγω πηρα των 106 μλ που χωραει 90 γρ. γλυκο! η ποσοτητα ειναι βεβαια για γλυκο του κουταλιου- σουπας, αλλα μη μας πουνε και τσιγκουνηδες!

 

Να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω την bon-bon που μου "άνοιξε" τα μάτια

 

δεν κανει τιποτα :oops: , χαιρομαι που βοηθησα! καλη επιτυχια και με το καλο η βαφτιση! :wink:

 

Στη συνταγή της γιαγιάς έχει 50 γρ. γλυκό, αυτό http://www.sintagigiagias.gr/products.asp?id=297&k=21&newquery=1

 

Τόσο περίπου είναι και των 40ml? Εσείς που πήρατε τα χρωματιστά βαζάκια από το elxis είναι πολύ μικρό σε μέγεθος?

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε artemis για τις πληροφορίες.Κορίτσια έχετε βρει και κουταλάκια ή δε θα βάλετε;

 

Θα πάω την Παρασκευή να κοιτάξω στο jumbo στα είδη κουζίνας για κουταλάκι του espresso. Αλλιώς θα πάω ΙΚΕΑ ή και στο CAREFOUR.

Δεν ξέρω που αλλού να δω!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι καινούρια στην παρέα. Τον Ιούλιο βαφτίζω τον γιο μου και θα κάνω κι εγώ τα βαζάκια με το γλυκό του κουταλιού. Κουταλάκια έχω δει στο elxisdoro. Artemis οι τιμές που γράφεις για τον Χαλκιαδάκη είναι λιανικής ή δίνει μόνο χονδρική?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι καινούρια στην παρέα. Τον Ιούλιο βαφτίζω τον γιο μου και θα κάνω κι εγώ τα βαζάκια με το γλυκό του κουταλιού. Κουταλάκια έχω δει στο elxisdoro. Artemis οι τιμές που γράφεις για τον Χαλκιαδάκη είναι λιανικής ή δίνει μόνο χονδρική?

 

Δεν το διευκρίνισα, αλλά δεν με ρώτησε κι όλας (αν είμαι επιχείριση δηλαδή). Υποθέτω ότι δίνει στην ίδια τιμή είτε είναι ιδιώτης ή επιχείρηση. Κάτσε να ψάξω στο elxis για τα κουταλάκια!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κουταλακια παρηγγειλε ο αντρας μου απο τον παπανδρεου στη ρομβης ή 0,14 ή 0,17 το ενα.

 

Τα κουταλάκια πως ήταν σε μέγεθος? Αρμονικά με το βαζάκι? Γιατί πήγα σήμερα στο JUMBO Αλίμου και είχε μόνο τα κανονικά κουταλάκια. Ρώτησα για κουταλάκια του espresso και δεν είχαν.

Από την άλλη εβδομάδα που θα πάω να πάρω τα βαζάκια στο Κορωπί θα πάω να ψάξω και στο ΙΚΕΑ!

Θα σας κρατώ ενήμερους σχετικά :lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Τα κουταλάκια πως ήταν σε μέγεθος? Αρμονικά με το βαζάκι? Γιατί πήγα σήμερα στο JUMBO Αλίμου και είχε μόνο τα κανονικά κουταλάκια. Ρώτησα για κουταλάκια του espresso και δεν είχαν.

Από την άλλη εβδομάδα που θα πάω να πάρω τα βαζάκια στο Κορωπί θα πάω να ψάξω και στο ΙΚΕΑ!

Θα σας κρατώ ενήμερους σχετικά

 

αυριο θα τα παρει ο αντρας μου και θα βαλω φωτο!

 

ενημερωσε μας! :wink:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα κουταλάκια πως ήταν σε μέγεθος? Αρμονικά με το βαζάκι? Γιατί πήγα σήμερα στο JUMBO Αλίμου και είχε μόνο τα κανονικά κουταλάκια. Ρώτησα για κουταλάκια του espresso και δεν είχαν.

Από την άλλη εβδομάδα που θα πάω να πάρω τα βαζάκια στο Κορωπί θα πάω να ψάξω και στο ΙΚΕΑ!

Θα σας κρατώ ενήμερους σχετικά

 

αυριο θα τα παρει ο αντρας μου και θα βαλω φωτο!

 

ενημερωσε μας! :wink:

 

OK :wink::wink:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγνωμη, αλλα πλενουμε χαλια ολη μερα! :cool:

 

ναι! ειναι οτι πρεπει! τα πηραμε 0,16 ευρω!

 

ερχεται και η φωτο συντομα!

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ στον Χαλκιαδάκη. Λειτουργεί καθημερινά 8-3.30. Δίνει μόνο χονδρικής.Να δω τώρα τι θα κάνω.

 

Για να σου κόψει τιμολόγιο? Η bon-bon είχε επαγγελματικό ΑΦΜ???? Για να την ρωτήσουμε???? Αν είναι εγώ θα πάω μέχρι το τέλος της εβδομάδας και θα τα πάρω. Θα σας πω σίγουρα μέχρι την Παρασκευή! Πήρα σήμερα τηλέφωνο για τα βαζάκια Orchio & STD παρέλαβαν καπάκια που είχαν έλλειψη και μπορούμε να τα αγοράσουμε άμεσα από το εργοστάσιο!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Artemis

κατάφερα και πήγα στον Χαλκιαδάκη για να τα δω από κοντά. Μου άρεσαν τα orchio (0,188 και το καπάκι 0,035). Για να αγοράσεις θέλει επαγγελματικό ΑΦΜ. Ευτυχώς βρήκα μια γνωστή μου που θα με εξυπηρετήσει και θα τα παραγγείλω στο όνομά της. Μου είπε σε 3 μέρες το πολύ μία εβδομάδα γίνεται η παράδοση εκτός αν τα παραλάβεις ο ίδιος οπότε τα παίρνεις κατευθυείαν.

Link to comment
Share on other sites

Artemis

κατάφερα και πήγα στον Χαλκιαδάκη για να τα δω από κοντά. Μου άρεσαν τα orchio (0,188 και το καπάκι 0,035). Για να αγοράσεις θέλει επαγγελματικό ΑΦΜ. Ευτυχώς βρήκα μια γνωστή μου που θα με εξυπηρετήσει και θα τα παραγγείλω στο όνομά της. Μου είπε σε 3 μέρες το πολύ μία εβδομάδα γίνεται η παράδοση εκτός αν τα παραλάβεις ο ίδιος οπότε τα παίρνεις κατευθυείαν.

 

Το 0,188 είναι αυτό ? http://halkiadakisbros.gr/greek/ProductDetb72e.html?CatID=319&CatPosition=310&PID=530

 

πόσα ml γλυκό χωράει?

 

εγώ έχω επαγγελματικό ΑΦΜ (της μητέρας μου)

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Artemis αυτό είναι. Εχει επάνω κι ένα ανάγλυφο σχεδιάκι από τις δύο πλευρές. Χωράει 106 ml. Με γλυκό που το δοκίμασα μου πήρε σχεδόν 100 γραμμάρια. Στα 106 ml έχει άλλα δύο σχέδια, ένα σαν αυτό που έχει η bon-bon (δε ρώτησα τιμή για αυτό) κι άλλο ένα σε σχέδιο αμφορέα. Κι αυτό ήταν ωραίο και διαφορετικό από τα συνηθισμένα αλλά μου φάνηκε κάπως στενό το στόμιο του και στενό στο κάτω μέρος και ίσως τους δυσκολέψει με το κουταλάκι. Τον αμφορέα τον είχε 0,33 και το καπάκι 0,044.

Link to comment
Share on other sites

Artemis αυτό είναι. Εχει επάνω κι ένα ανάγλυφο σχεδιάκι από τις δύο πλευρές. Χωράει 106 ml. Με γλυκό που το δοκίμασα μου πήρε σχεδόν 100 γραμμάρια. Στα 106 ml έχει άλλα δύο σχέδια, ένα σαν αυτό που έχει η bon-bon (δε ρώτησα τιμή για αυτό) κι άλλο ένα σε σχέδιο αμφορέα. Κι αυτό ήταν ωραίο και διαφορετικό από τα συνηθισμένα αλλά μου φάνηκε κάπως στενό το στόμιο του και στενό στο κάτω μέρος και ίσως τους δυσκολέψει με το κουταλάκι. Τον αμφορέα τον είχε 0,33 και το καπάκι 0,044.

 

Θέλω να πω ότι δεν φαίνετε οπτικά πολύ ογκώδες..... ε????

Γι' αυτό θέλω να πάω να τα δω από κοντά. Γιατί΄από το site δεν μπορείς να καταλάβεις!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Η bon-bon είχε επαγγελματικό ΑΦΜ????

 

ναι εχουμε απο την πεθερα μου!

 

εγω πηρα αυτο το σχεδιο γιατι μπορω πιο ευκολα να γραψω πανω!

 

για την ποσοτητα του γλυκου εχετε υποψη σας οτι το γλυκο πρεπει να απεχει απο το καπακι το λιγοτερο 1 εκ. . στα δικα μας εβαζα 90γρ. γλυκου!

 

μη ξεχασετε να τα αποστειρωσετε πριν βαλετε το γλυκο!

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...