Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

εχεις δικιο βρε μαρουσκακι.ετσι ειναι.ασε που απο την αποφαση να κανεις προσπαθειες μεχρι να σου ρθει μεσολαβει ενας χρονος πανω κατω, οποτε και το μικρο εχει μεγαλωσει λιγο...εγω ειμαι 33 μισο, και πραγματικα ετσι σκεφτομαι κ εγω:μα απο τωρα να σταματησω τις εγκυμοσυνες, τις πανες;το θηλασμο; χαλια οι ορμονες μου ε;;;;;;;;

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εχεις δικιο βρε μαρουσκακι.ετσι ειναι.ασε που απο την αποφαση να κανεις προσπαθειες μεχρι να σου ρθει μεσολαβει ενας χρονος πανω κατω, οποτε και το μικρο εχει μεγαλωσει λιγο...εγω ειμαι 33 μισο, και πραγματικα ετσι σκεφτομαι κ εγω:μα απο τωρα να σταματησω τις εγκυμοσυνες, τις πανες;το θηλασμο; χαλια οι ορμονες μου ε;;;;;;;;

 

μια χαρα ειναι οι ορμονες σου μακαρι ολες οι γυναικες να ηθελαν να κανουν πολλα παιδακια..

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα μου εγω πιστευω πως οταν μια γυναικα θελει να κανει κι αλλο παιδι, ειναι μια μορφη επιβεβαιωσης οτι εκανε σωστες επιλογες στη ζωη της. Οτι ειναι ευτυχισμενη με το γαμο της, οτι εφτιαξε μια πετυχημενη οικογενεια, οτι περναει καλα.. Εσυ το επιβεβαιωσες αυτο τρεις φορες και συνεχιζεις, οποτε μια χαρα τις βρισκω τις ορμονες σου. Με το καλο και το τεταρτο σου ευχομαι!

 

ΥΓ. Δεν εννοω βεβαια οτι οσες δε θελουν πολλα παιδια σημαινει πως ειναι δυστυχισμενες στο γαμο τους, ο καθενας οπως νιωθει καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

iwanna81 μου και εγώ πιστεύω πως αν θέλει η γυναίκα ...

τελικά θα γίνει και άλλο παιδάκι..κάποια στιγμή!

 

σου εύχομαι σύντομα!!!

 

και μακαρι να μας το αναοινώσεις εδώ!!

 

εγώ με το marouskaki γελαγα και χοροπήδαγα μόνη μου....

και δεν γνωριζόμαστε καν προσωπικά...

αλλά κάθε εγκυμοσύνη που μαθαίνω ..από μανούλες που το λένε με χαρά...

το παίρνω προσωπικά!!

σαν να το ζω εγώ!!

 

Για τους άλλους μη σε νοιάζει!..εμένα από το 2 γκρίνιαζαν καποιοι στο σόι...

και είμαι ήδη στα 4 ..και ελπίζω και σε άλλο...

Link to comment
Share on other sites

iwanna81 μου και εγώ πιστεύω πως αν θέλει η γυναίκα ...

τελικά θα γίνει και άλλο παιδάκι..κάποια στιγμή!

 

σου εύχομαι σύντομα!!!

 

και μακαρι να μας το αναοινώσεις εδώ!!

 

εγώ με το marouskaki γελαγα και χοροπήδαγα μόνη μου....

και δεν γνωριζόμαστε καν προσωπικά...

αλλά κάθε εγκυμοσύνη που μαθαίνω ..από μανούλες που το λένε με χαρά...

το παίρνω προσωπικά!!

σαν να το ζω εγώ!!

 

Για τους άλλους μη σε νοιάζει!..εμένα από το 2 γκρίνιαζαν καποιοι στο σόι...

και είμαι ήδη στα 4 ..και ελπίζω και σε άλλο...

 

και ξερεις ποσο θα χαρω κι εγω οταν μας πεις για το νουμερο πεντε!γιατι θα μας το πεις ειμαι σιγουρη:P

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσα.Ειμαι η Λενα (το username ζητησα να αλλαχτει)μπηκε καταλαθος μην βγαλετε συμπερασματα απο αυτο.Λοιπον νομιζω πως βρηκα τους καταλληλους ανθρωπους στην καταληλη στιγμη.Εχω 4 παιδια 21 ,12,8,7.Οταν γεννησα το 4 ειπα ''τελος το εργοστασιο εκλεισε''.Οταν περασαν 4-5 χρονια αρχισα να λεω ''νρεπομαι που δεν θελω αλλο παιδι θα ηθελα να θελω'' τωρα που ''ξεπεδιασα''ΘΕΛΩ Κ 5!!!!''.Πριν 3 μηνες εμεινε μια φιλη μου εγκυος στο 5 .Ο αντρας της ειναι συναδελφος του δικου μου αντρα/ απο την ημερα που μαθαμε οτι η κοπελα ειναι εγκυος ο δικος μου τρελαθηκε κ για εναν περιπου μηνα με τρελανε να κανουμε κ εμεις κ αλλο.Αλλο που δεν ηθελα κ εγω ξεσηκωθηκα.Απο κει κ μετα ομως αρχισε να μου τα γυριζει και τωρα τελευταια τι μου ειπε κ τρελαθηκᨨθα μου πουνε οτι ζηλεψα αστο καλητερᨨ.Ελα ομως που εγω ξεσηκωθηκα για τα καλα.Αααα ειμαι κ 39.5 δεν ειμαι κ μικρουλα δεν εχω κ πολυ χρονο μπροστα μου.Τι λετε βρε κοριτσια;Πως να τον πεισω τωρα;

Παντως χαρηκα παρα πολυ μα παρα πολυ που βρηκα μανουλες με πολλα παιδακια (που καβαλανε πανω τους την ιδια ΄΄τρελα΄΄ με μενα)οτι σας ειπα τωρα δεν τα χω πει σε κανεναν παρα μοναχα στον πνευματικο μου.

Συγνωμη για το παραλληρημα.Ευχαριστω.:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσα.Ειμαι η Λενα (το username ζητησα να αλλαχτει)μπηκε καταλαθος μην βγαλετε συμπερασματα απο αυτο.Λοιπον νομιζω πως βρηκα τους καταλληλους ανθρωπους στην καταληλη στιγμη.Εχω 4 παιδια 21 ,12,8,7.Οταν γεννησα το 4 ειπα ''τελος το εργοστασιο εκλεισε''.Οταν περασαν 4-5 χρονια αρχισα να λεω ''νρεπομαι που δεν θελω αλλο παιδι θα ηθελα να θελω'' τωρα που ''ξεπεδιασα''ΘΕΛΩ Κ 5!!!!''.Πριν 3 μηνες εμεινε μια φιλη μου εγκυος στο 5 .Ο αντρας της ειναι συναδελφος του δικου μου αντρα/ απο την ημερα που μαθαμε οτι η κοπελα ειναι εγκυος ο δικος μου τρελαθηκε κ για εναν περιπου μηνα με τρελανε να κανουμε κ εμεις κ αλλο.Αλλο που δεν ηθελα κ εγω ξεσηκωθηκα.Απο κει κ μετα ομως αρχισε να μου τα γυριζει και τωρα τελευταια τι μου ειπε κ τρελαθηκᨨθα μου πουνε οτι ζηλεψα αστο καλητερᨨ.Ελα ομως που εγω ξεσηκωθηκα για τα καλα.Αααα ειμαι κ 39.5 δεν ειμαι κ μικρουλα δεν εχω κ πολυ χρονο μπροστα μου.Τι λετε βρε κοριτσια;Πως να τον πεισω τωρα;

Παντως χαρηκα παρα πολυ μα παρα πολυ που βρηκα μανουλες με πολλα παιδακια (που καβαλανε πανω τους την ιδια ΄΄τρελα΄΄ με μενα)οτι σας ειπα τωρα δεν τα χω πει σε κανεναν παρα μοναχα στον πνευματικο μου.

Συγνωμη για το παραλληρημα.Ευχαριστω.:D:D:D

 

εσυ δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα αφου ηδη ειχε ενθουσιαστει με την ιδεα ο ανηρ.καλε τι να ζηλεψει;;;ποιος κανει τριτο η τεταρτο η πεμπτο παιδι απο ζηλεια;;;;;να σου ζησουν τα παιδακια σου με το καλο να μας πεις κι εσυ το ευχαριστο!!!εγω εχω αδεια κι εχω και τους τρεις σπιτι και τα βλεπω ολα κωλυομενα....με εχει παρει λιγο...πολυ μαλλον απο κατω....η συχενικη ηταν καλη-εγω ειμαι 37,5- και το νινι βγαινει μια βδομαδα μεγαλυτερο οποτε παμε για πητ 4αυγουστου....δυο μηνες με τα μεγαλα σπιτι λογω ξλειστων σχολειων και συγουστο με τρια συν νεογεννητο σπιτι τι κανουμε οεο;;;;;;;;

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσα.Ειμαι η Λενα (το username ζητησα να αλλαχτει)μπηκε καταλαθος μην βγαλετε συμπερασματα απο αυτο.Λοιπον νομιζω πως βρηκα τους καταλληλους ανθρωπους στην καταληλη στιγμη.Εχω 4 παιδια 21 ,12,8,7.Οταν γεννησα το 4 ειπα ''τελος το εργοστασιο εκλεισε''.Οταν περασαν 4-5 χρονια αρχισα να λεω ''νρεπομαι που δεν θελω αλλο παιδι θα ηθελα να θελω'' τωρα που ''ξεπεδιασα''ΘΕΛΩ Κ 5!!!!''.Πριν 3 μηνες εμεινε μια φιλη μου εγκυος στο 5 .Ο αντρας της ειναι συναδελφος του δικου μου αντρα/ απο την ημερα που μαθαμε οτι η κοπελα ειναι εγκυος ο δικος μου τρελαθηκε κ για εναν περιπου μηνα με τρελανε να κανουμε κ εμεις κ αλλο.Αλλο που δεν ηθελα κ εγω ξεσηκωθηκα.Απο κει κ μετα ομως αρχισε να μου τα γυριζει και τωρα τελευταια τι μου ειπε κ τρελαθηκᨨθα μου πουνε οτι ζηλεψα αστο καλητερᨨ.Ελα ομως που εγω ξεσηκωθηκα για τα καλα.Αααα ειμαι κ 39.5 δεν ειμαι κ μικρουλα δεν εχω κ πολυ χρονο μπροστα μου.Τι λετε βρε κοριτσια;Πως να τον πεισω τωρα;

Παντως χαρηκα παρα πολυ μα παρα πολυ που βρηκα μανουλες με πολλα παιδακια (που καβαλανε πανω τους την ιδια ΄΄τρελα΄΄ με μενα)οτι σας ειπα τωρα δεν τα χω πει σε κανεναν παρα μοναχα στον πνευματικο μου.

Συγνωμη για το παραλληρημα.Ευχαριστω.:D:D:D

Καταρχήν καλωσόρισες!

Καταδεύτερον μπράβο σου που έχεις τη διάθεση για ένα ξεκίνημα πάλι απο την αρχή! Μη το καθυστερείς και περιμένουμε νέα σου!

 

εσυ δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα αφου ηδη ειχε ενθουσιαστει με την ιδεα ο ανηρ.καλε τι να ζηλεψει;;;ποιος κανει τριτο η τεταρτο η πεμπτο παιδι απο ζηλεια;;;;;να σου ζησουν τα παιδακια σου με το καλο να μας πεις κι εσυ το ευχαριστο!!!εγω εχω αδεια κι εχω και τους τρεις σπιτι και τα βλεπω ολα κωλυομενα....με εχει παρει λιγο...πολυ μαλλον απο κατω....η συχενικη ηταν καλη-εγω ειμαι 37,5- και το νινι βγαινει μια βδομαδα μεγαλυτερο οποτε παμε για πητ 4αυγουστου....δυο μηνες με τα μεγαλα σπιτι λογω ξλειστων σχολειων και συγουστο με τρια συν νεογεννητο σπιτι τι κανουμε οεο;;;;;;;;

Marouskaki μπράβο για την αυχενική και όσο για το καλοκαιράκι τι να πω? Ότι δε θα τα παίξεις? Μάλλον θα τα παίξεις αλλά σίγουρα θα βρεις τον τρόπο να τα φέρεις βόλτα. όπως και να χει εδώ θα μαστε για να τα λες!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλωσόρισες!

Καταδεύτερον μπράβο σου που έχεις τη διάθεση για ένα ξεκίνημα πάλι απο την αρχή! Μη το καθυστερείς και περιμένουμε νέα σου!

 

 

Marouskaki μπράβο για την αυχενική και όσο για το καλοκαιράκι τι να πω? Ότι δε θα τα παίξεις? Μάλλον θα τα παίξεις αλλά σίγουρα θα βρεις τον τρόπο να τα φέρεις βόλτα. όπως και να χει εδώ θα μαστε για να τα λες!

 

ευχαριστω που δε μου χαιδευεις τ αυτια....το ξερω οτι θα τα παιξω χαχα....εμ φαγωθηκα να κανω παιδι καλοκαιρι...φατην τωρα...χαχαχα...ευχαριστω που με ακουτε....που εισαι μαμα Λενα;;;αρχισες το ψησιμο συζυγου;;;;

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Mαμά Λένα, έτοιμο τον βλέπω τον άντρα σου! Ε, ίσως διστάζει κάποιες στιγμές, καθησύχασέ τον, αλλά αφού ήταν ενθουσιασμένος με την ιδέα, μέσα του το θέλει. Σίγουρα αυτό με τη ζήλεια ήταν ατυχής δικαιολογία, ρώτα τον αν υπάρχει πιο σοβαρός λόγος που τον κάνει να το ξανασκέφτεται.

 

Μαρουσκάκι, λογικό είναι να νιώθεις πεσμένη! Εγώ στις εγκυμοσύνες και τίποτα να μην κάνω, πτώμα είμαι, πόσο μάλλον εσύ με τρεις αγόραρους! Βάλε και τις ορμόνες που μας κάνουν άνω κάτω, πολύ θέλει;; Μην κάνεις αρνητικές σκέψεις, και προσπάθησε να ξεκουράζεσαι- καλό ε; Όσο για τον Αύγουστο,ένας μήνας είναι, και με το τρέξιμο που θα χεις ούτε που θα καταλάβεις πως θα περάσει.. Μετά σιγά σιγά θα βρεις ξανά τους ρυθμούς σου, είσαι και πεπειραμένη!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mαμά Λένα, έτοιμο τον βλέπω τον άντρα σου! Ε, ίσως διστάζει κάποιες στιγμές, καθησύχασέ τον, αλλά αφού ήταν ενθουσιασμένος με την ιδέα, μέσα του το θέλει. Σίγουρα αυτό με τη ζήλεια ήταν ατυχής δικαιολογία, ρώτα τον αν υπάρχει πιο σοβαρός λόγος που τον κάνει να το ξανασκέφτεται.

 

Μαρουσκάκι, λογικό είναι να νιώθεις πεσμένη! Εγώ στις εγκυμοσύνες και τίποτα να μην κάνω, πτώμα είμαι, πόσο μάλλον εσύ με τρεις αγόραρους! Βάλε και τις ορμόνες που μας κάνουν άνω κάτω, πολύ θέλει;; Μην κάνεις αρνητικές σκέψεις, και προσπάθησε να ξεκουράζεσαι- καλό ε; Όσο για τον Αύγουστο,ένας μήνας είναι, και με το τρέξιμο που θα χεις ούτε που θα καταλάβεις πως θα περάσει.. Μετά σιγά σιγά θα βρεις ξανά τους ρυθμούς σου, είσαι και πεπειραμένη!;)

 

πεπειραμενη τρομαρα μου...ωραια...παμε στο σεπτεμβριο...τεταρτη δημοτικου δευτερα δημοτικου κι ολοημερο νηπιαγωγειο και αγγλικα μπαλα επι δυο

.

..α ναι συν νινι

...ας ειναι καλα η Μκι ο ανηρ κι ολα θα γινουν ε;;;;ατιμες ορμονες μου καψατε τη γουνα σημερα χαχα.....ευχαριστω συντριτεκνουλα!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω που δε μου χαιδευεις τ αυτια....το ξερω οτι θα τα παιξω χαχα....εμ φαγωθηκα να κανω παιδι καλοκαιρι...φατην τωρα...χαχαχα...ευχαριστω που με ακουτε....που εισαι μαμα Λενα;;;αρχισες το ψησιμο συζυγου;;;;

Εδω ειμαι κ εγω .Εστειλα κ λιγο νωριτερα απαντηση αλλα μαλον χαθηκε.Κοιτα τι ωρα ειναι !!Τετοιες ωρες μπορω να ειμαι στον υπολογιστη κ λιγο τα πρωινα που πανε τα μικρα σχολειο με το καφεδακι.Ε τωρα λογο εκλογων και μιας τρελης ιωσης με 40 πυρετο που εχει η δευτερη κορη και λαρυγγιτιδα ο βενιαμην σκεψου τι γινετε.... α ηρθε κ οι μεγαλη απο Φλωρινα που σπουδαζει ε ειμαστε κομπλε...

Πιο ψησιμο λοιπον;Ασε που τι να σου πω....η κατασταση μας ειναι για γελια.Καλε παει να κοιμηθει σχεδον παντα πριν απο μενα κ αυτες τις μερες οταν παω κ εγω στο κρεβατι τον βρισκω στην ακρη του κρεβατιου σε εμβρυακη σταση λες κ δεν ξερω τι θα του κανω....Γελας ε;Ποιος ο αντρας μου που δεν χανει τετοιες ευκαιριες ποτε!Περα απο την πλακα ομως νιοθω πολυ ασχημα....εχω κομπλαρει πολυ.Βρε τι επαθα η καψερη!!!!!

Εσυ αν καταλαβα καλα εισαι εγκυουλα στο 4 κ γεννας τον Αυγουστο ετσι;Σου ευχομαι καλη δυναμη!!!!8)8):cool:

Link to comment
Share on other sites

Mαμά Λένα, έτοιμο τον βλέπω τον άντρα σου! Ε, ίσως διστάζει κάποιες στιγμές, καθησύχασέ τον, αλλά αφού ήταν ενθουσιασμένος με την ιδέα, μέσα του το θέλει. Σίγουρα αυτό με τη ζήλεια ήταν ατυχής δικαιολογία, ρώτα τον αν υπάρχει πιο σοβαρός λόγος που τον κάνει να το ξανασκέφ

 

Καλησπερα ,αυτες τις μερες ειμαι πολυ προβληματισμενη.Τωρα που το σκεφτομαι ισως για τον δισταγμο του η αιτια να ειμαι εγω.Τι θελω να πω ....παντα εγω ημουν η τολμηρη κ η τρελοκαμπερο ολο μου ελεγε΄΄ αχ που με παρασαιρνεις!!!΄΄Ειναι παντα πολυ σοβαρος και πολυ πολυ προσεκτικος στις κινησεις του,το ακριβως αντιθετο απο μενα.Τα τελευταια χρονια ομως εχασα πολυ το γελιο μου και τον αυθορμιτισμο μου.Μεγαλωσα κ εγινα πολυ ΜΑΜΑ ΛΕΝΑ .Λετε να μην θελει στην πραγματικοτητα ενα παιδι ακομα αλλα να θελει πισω το παιδι που μεγαλωσε πολυ;Μηπως μου πεταει το μπαλακι στο κεφαλι για να ξυπνησω;

Μηπως ξερει καμια κοπελα που πουλανε γελιο να αγορασω λιγο γιατι μου σωθηκε;:roll::roll::roll::roll:

Σε ζαλισα συγνωμη αν θελεις γραψε μου για σενα γιατι ειμαι πολυ καινουργια κ σας μπερδευω ακομα.:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλωσόρισες!

Καταδεύτερον μπράβο σου που έχεις τη διάθεση για ένα ξεκίνημα πάλι απο την αρχή! Μη το καθυστερείς και περιμένουμε νέα σου.

Καλως σας βρηκα κ πραγματικα χαιρομαι πολυ που σας βρηκα.Ειναι πολυ ομορφο να μπορει να μοιραστεις κανεις τις ανησυχιες του αλλα κ τις χαρες του με ανθρωπους που νιωθει οτι καταλαβαινουν αλλα κ δεν θα τον κατακρινουν.Με το καλο να γινουν καλα κ τα αρρωστουληκα μου κ τοτε θα ψαχτω καλυτερα στο φορουμ και θα σας μαθω ολες.

Προς το παπον καλο ξημερωμα.;););)

Link to comment
Share on other sites

Mαμά Λένα, έτοιμο τον βλέπω τον άντρα σου! Ε, ίσως διστάζει κάποιες στιγμές, καθησύχασέ τον, αλλά αφού ήταν ενθουσιασμένος με την ιδέα, μέσα του το θέλει. Σίγουρα αυτό με τη ζήλεια ήταν ατυχής δικαιολογία, ρώτα τον αν υπάρχει πιο σοβαρός λόγος που τον κάνει να το ξανασκέφ

 

Καλησπερα ,αυτες τις μερες ειμαι πολυ προβληματισμενη.Τωρα που το σκεφτομαι ισως για τον δισταγμο του η αιτια να ειμαι εγω.Τι θελω να πω ....παντα εγω ημουν η τολμηρη κ η τρελοκαμπερο ολο μου ελεγε΄΄ αχ που με παρασαιρνεις!!!΄΄Ειναι παντα πολυ σοβαρος και πολυ πολυ προσεκτικος στις κινησεις του,το ακριβως αντιθετο απο μενα.Τα τελευταια χρονια ομως εχασα πολυ το γελιο μου και τον αυθορμιτισμο μου.Μεγαλωσα κ εγινα πολυ ΜΑΜΑ ΛΕΝΑ .Λετε να μην θελει στην πραγματικοτητα ενα παιδι ακομα αλλα να θελει πισω το παιδι που μεγαλωσε πολυ;Μηπως μου πεταει το μπαλακι στο κεφαλι για να ξυπνησω;

Μηπως ξερει καμια κοπελα που πουλανε γελιο να αγορασω λιγο γιατι μου σωθηκε;:roll::roll::roll::roll:

Σε ζαλισα συγνωμη αν θελεις γραψε μου για σενα γιατι ειμαι πολυ καινουργια κ σας μπερδευω ακομα.:confused::confused::confused:

ενταξει...αυτες τις μερες εισαι λιγο παραπανω κουρασμενη απ οτι συνηθως....αρρωστιες....η φοιτητριουλα σπιτι-πλυσιματα σιδερωματα φαγακι εξτρα να παρει μαζι της-ζοριστηκες λιγο παραπανω....δε νομιζω οτι εχασες τη χαρα σου και το κεφι σου....απλως κουραστηκες....θα ρωτησω πρωτα για σενα....εισαι 150% σιγουρη οτι θες κι αλλο παιδι με οτι αυτο συνεπαγεται;;;αν ναι....δειξτου το....οτι εισαι η Λενα που γνωρισε πριν 25 χρονια κι οτι αντεχεις κι αλλο γυρο....25 εγραψα τυχαια αλλα με 21 χρονων παιδι καπου τοσα ειστε μαζι....ησασταν παιδια τοτε....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ενταξει...αυτες τις μερες εισαι λιγο παραπανω κουρασμενη απ οτι συνηθως....αρρωστιες....η φοιτητριουλα σπιτι-πλυσιματα σιδερωματα φαγακι εξτρα να παρει μαζι της-ζοριστηκες λιγο παραπανω....δε νομιζω οτι εχασες τη χαρα σου και το κεφι σου....απλως κουραστηκες....θα ρωτησω πρωτα για σενα....εισαι 150% σιγουρη οτι θες κι αλλο παιδι με οτι αυτο συνεπαγεται;;;αν ναι....δειξτου το....οτι εισαι η Λενα που γνωρισε πριν 25 χρονια κι οτι αντεχεις κι αλλο γυρο....25 εγραψα τυχαια αλλα με 21 χρονων παιδι καπου τοσα ειστε μαζι....ησασταν παιδια τοτε....

Καλημερουδια.....καλα ε μηπως με βλεπεις απο καπου;Ειναι τα πραγματα ακριβως οπως τα περιγραφεις.

Ομως απο τοτε που μπηκε κ ομικρος στο δημοτικο ειμαι πολυ πιο ξεκουραστη σωματικα αλλα πιο κουρασμενη πνευματικα.Το σπιτι μου ας πουμε ειναι πολυ πιο συμμαζεμενο αλλα εχουμε πολλα διαβασματα και η 12χρονη μπαινει στην εφηβια.Οχ οχ οχ.Ποτε εχασα την μπαλα δεν καταλαβα μαλλον ειμαι σε ηλικια μεταιχμιο κ γιαυτο προβληματιστηκα τοσο πολυ.Ημουν παντα πολυ αυθορμητη κ τωρα.....:confused:Ναι νιωθω πολυ σιγουρη για ακομη ενα παιδακι .Μεσα απ την μητροτητα αναπνεω,η μπερδεμενη αντιδραση του:confused: αντρα μου με εβγαλε εξω απ τα νερα μου.Ενω με ξεσικωνε κ ξερει οτι δεν θελω κ πολυ μετα αρχισε κ τα ΄΄καλα εγω ειπα κατι τωρα κ εσυ αρπαχτηκες απο αυτο;''΄Δεν σκεφτεσαι πως θα τα βγαλουμε περα;΄΄Οταν ηρθαν τα πεθερικα μου τις γιορτες τους ειπε για την εγκυο φιλη μας στο 5 κ η πεθερα αντεδρασε πολυ ασχημα.Την μαλωσε βεβαια αλλα ξερω κ εγω; μηπως επηρεαστικε;Αν κ δεν ειναι καθολου μαμακιας.Παντος σημερα νιωθω πολυ κααλητερα και λεω να σταματησω να σκεφτομαι τοσο πολυ και να αρχισω να ανασκουμπονομαι και να περασω στην δραση.Τα πολλα κ περιπλοκα δεν ειναι για μενα.

Α δεν ειμαστε τοσα πολλα χρονια μαζι,Η μεγαλη μου η κορη ειναι απο τον 1 γαμο (ευτυχως πολυ ομαλο διαζυγιο )κ δυστυχως μετα απο λιγα χρονια ο μπαμπας της συγχωρεθηκε.

Ελπιζω να τον τουμπαρωχαχαχα!!!!!Λενα εν δραση!!!!!

;););)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια.....καλα ε μηπως με βλεπεις απο καπου;Ειναι τα πραγματα ακριβως οπως τα περιγραφεις.

Ομως απο τοτε που μπηκε κ ομικρος στο δημοτικο ειμαι πολυ πιο ξεκουραστη σωματικα αλλα πιο κουρασμενη πνευματικα.Το σπιτι μου ας πουμε ειναι πολυ πιο συμμαζεμενο αλλα εχουμε πολλα διαβασματα και η 12χρονη μπαινει στην εφηβια.Οχ οχ οχ.Ποτε εχασα την μπαλα δεν καταλαβα μαλλον ειμαι σε ηλικια μεταιχμιο κ γιαυτο προβληματιστηκα τοσο πολυ.Ημουν παντα πολυ αυθορμητη κ τωρα.....:confused:Ναι νιωθω πολυ σιγουρη για ακομη ενα παιδακι .Μεσα απ την μητροτητα αναπνεω,η μπερδεμενη αντιδραση του:confused: αντρα μου με εβγαλε εξω απ τα νερα μου.Ενω με ξεσικωνε κ ξερει οτι δεν θελω κ πολυ μετα αρχισε κ τα ΄΄καλα εγω ειπα κατι τωρα κ εσυ αρπαχτηκες απο αυτο;''΄Δεν σκεφτεσαι πως θα τα βγαλουμε περα;΄΄Οταν ηρθαν τα πεθερικα μου τις γιορτες τους ειπε για την εγκυο φιλη μας στο 5 κ η πεθερα αντεδρασε πολυ ασχημα.Την μαλωσε βεβαια αλλα ξερω κ εγω; μηπως επηρεαστικε;Αν κ δεν ειναι καθολου μαμακιας.Παντος σημερα νιωθω πολυ κααλητερα και λεω να σταματησω να σκεφτομαι τοσο πολυ και να αρχισω να ανασκουμπονομαι και να περασω στην δραση.Τα πολλα κ περιπλοκα δεν ειναι για μενα.

Α δεν ειμαστε τοσα πολλα χρονια μαζι,Η μεγαλη μου η κορη ειναι απο τον 1 γαμο (ευτυχως πολυ ομαλο διαζυγιο )κ δυστυχως μετα απο λιγα χρονια ο μπαμπας της συγχωρεθηκε.

Ελπιζω να τον τουμπαρωχαχαχα!!!!!Λενα εν δραση!!!!!

;););)

 

ακριβως...Λενα εν δρασει χαχα....ορμα του....ετοιμο τον κοβω....ενα σπρωξιματακι χρειαζεται....και μην ακους κανεναν απ εξω.....ενημερωνε μας ναι;;;;

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντος σημερα νιωθω πολυ κααλητερα και λεω να σταματησω να σκεφτομαι τοσο πολυ και να αρχισω να ανασκουμπονομαι και να περασω στην δραση.Τα πολλα κ περιπλοκα δεν ειναι για μενα.

 

Χα χα πολυ μ άρεσε αυτό! Κάποιες μέρες που έχω να κάνω τόσα που δε μου φτάνουν οι ώρες της μέρας, κι εχω και κανένα άρρωστο ή άλλα έκτακτα, αυτό ακριβώς κάνω! Σταματάω να σκέφτομαι! Αν δω ότι δυσκολεύομαι, βάζω στην τηλεόραση να παίζει καμιά μεσημεριανή-απογευματινή εκπομπή, κι αυτό ήταν. Καίγεται ο εγκέφαλος!:lol:

 

Εγώ έχω τρεις γιους, 5 μηνών ο μικρότερος, οπότε προς το παρόν κάνουμε παύση. Πάντως, πιστεύω ότι όντως αν ο άντρας σου σε βλέπει πεσμένη και κουραμένη, λογικό είναι να διστάζει.Αντίθετα, αν έχεις καλή διάθεση και ζωντάνια, θα τον παρασέρνεις κι αυτόν. Φαίνεται να τα έχεις και τα δύο..;)

Link to comment
Share on other sites

Μarouskaki ο Αυγουστος μια χαρά είναι!!

 

σκεψου να γενναγες μεσα στα σχολεία και τα διαβάσμτατα?

χειρότερα νομίζω θα ήταν...!

 

Το καλοκαίρι είναι πραγματικά από τον Θεούλη ..και μεχρι Σεπτεμβριο θα εχεις αρχισει να βρίσκεις ρυθμό!!!

 

 

 

Μαμα Λένα....

 

μην το συζητάς καθόλου...

σαν και εμένα σε κόβω...μεσα σου είσαι σίγουρη...δεν κολας σε κατι συγκεκριμένο..

Ο άντρας δεν μετράει..αμα θες εσυ..χαχαχ

 

Περιμένουμε νεα σου σίγουρα!!!

Και σε μια χαρα ηλικία είσαι!!

Στην εποχή μας άλλες ξεκινανε στα 38 και τα 40...

 

βουρρρρρρρρρρρρ...

Link to comment
Share on other sites

Μarouskaki ο Αυγουστος μια χαρά είναι!!

 

σκεψου να γενναγες μεσα στα σχολεία και τα διαβάσμτατα?

χειρότερα νομίζω θα ήταν...!

 

Το καλοκαίρι είναι πραγματικά από τον Θεούλη ..και μεχρι Σεπτεμβριο θα εχεις αρχισει να βρίσκεις ρυθμό!!!

 

 

 

Μαμα Λένα....

 

μην το συζητάς καθόλου...

σαν και εμένα σε κόβω...μεσα σου είσαι σίγουρη...δεν κολας σε κατι συγκεκριμένο..

Ο άντρας δεν μετράει..αμα θες εσυ..χαχαχ

 

Περιμένουμε νεα σου σίγουρα!!!

Και σε μια χαρα ηλικία είσαι!!

Στην εποχή μας άλλες ξεκινανε στα 38 και τα 40...

 

βουρρρρρρρρρρρρ...

 

 

συμφωνω!!!

 

μαμα λενα κα απο μενα βουρρρ!

Link to comment
Share on other sites

Eπισης marouskaki εχω και γω να σου πω οτι ο αυγουστος ειναι η ιδανικη εποχη!!

σκεψου μονο οτι θα μπορεις να ξεσκας εξω, θα εχει ζεστη, θα καθεστε στη βεραντα / κηπο δεν ξερω τι εχετε το βραδακι...

φαντασου να ηταν φεβρουαριος και να την εβγαζες λεχωνα κλεισμενη μεσα με ενα σωρο παιδια να εχουν να διαβαζουν κι εσυ να μην μπορεις να βγεις εξω ουτε για να παρεις μια ανασα:confused:

Link to comment
Share on other sites

Eπισης marouskaki εχω και γω να σου πω οτι ο αυγουστος ειναι η ιδανικη εποχη!!

σκεψου μονο οτι θα μπορεις να ξεσκας εξω, θα εχει ζεστη, θα καθεστε στη βεραντα / κηπο δεν ξερω τι εχετε το βραδακι...

φαντασου να ηταν φεβρουαριος και να την εβγαζες λεχωνα κλεισμενη μεσα με ενα σωρο παιδια να εχουν να διαβαζουν κι εσυ να μην μπορεις να βγεις εξω ουτε για να παρεις μια ανασα:confused:

 

μαναρι...δυο παιδια ιανουαριο γεννησα οποτε....I know what you mean!!!!κι εμενα αρχισε να μου αρεσει η ιδεα....τζιτζικακια....γκιονης-λατρευω τον ηχο τους τα βραδια-ζεστη....θα ξενυχταω πιο ανετα ρε παιδι μου τον πρωτο καιρο....την κουραση με τα τεσσερα ολα σπιτι σκεφτομαι κι αγχωνομαι....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

μαναρι...δυο παιδια ιανουαριο γεννησα οποτε....I know what you mean!!!!κι εμενα αρχισε να μου αρεσει η ιδεα....τζιτζικακια....γκιονης-λατρευω τον ηχο τους τα βραδια-ζεστη....θα ξενυχταω πιο ανετα ρε παιδι μου τον πρωτο καιρο....την κουραση με τα τεσσερα ολα σπιτι σκεφτομαι κι αγχωνομαι....

 

Xμμ...ναι οντως το εχω περασει αυτο το καλοκαιρινο που λες...βεβαια δεν ειχα 3+ νεογεννητο ...κατσε να σκεφτω αλλο θετικο....

Λοιπον...το βασικο για μενα θα ηταν πως περα απο μαθηματα που δε θα ειχαν...ταραν ταρανν...δε θα ειχα να σηκωθω πρωι πρωι να τα ετοιμασω για το σχολειο...ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ αυτο! Γενικοτερα βρε παιδι μου...το καλοκαιρι ολα κυλουν με πιο αργουουους ρυθμους:rolleyes:

 

Sorry δεν εχω αλλο επιχειρημα...η μαλλον εχω κατι να σου πω...τι το θελες τοο 4ο ε?!!! χαχαχαχα:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Μarouskaki ο Αυγουστος μια χαρά είναι!!

 

σκεψου να γενναγες μεσα στα σχολεία και τα διαβάσμτατα?

χειρότερα νομίζω θα ήταν...!

 

Το καλοκαίρι είναι πραγματικά από τον Θεούλη ..και μεχρι Σεπτεμβριο θα εχεις αρχισει να βρίσκεις ρυθμό!!!

 

 

 

Μαμα Λένα....

 

μην το συζητάς καθόλου...

σαν και εμένα σε κόβω...μεσα σου είσαι σίγουρη...δεν κολας σε κατι συγκεκριμένο..

Ο άντρας δεν μετράει..αμα θες εσυ..χαχαχ

 

Περιμένουμε νεα σου σίγουρα!!!

Και σε μια χαρα ηλικία είσαι!!

Στην εποχή μας άλλες ξεκινανε στα 38 και τα 40...

 

βουρρρρρρρρρρρρ...

Γεια σας κοριτσια εδω ΜΑΜΑ ΛΕΝΑ καλει υπερπεραν!Εχω στειλει 2-3μηνυματα αλλα μαλλον στο υπερπεραν.Τα χω κανει μουσκεμα με το

φορουμ.Πολυς πυρετος πολυς βηχας και πολυ γρινιαααααα:mad::mad:

Δεν μπορω να ψαχτω καθολου και κανω διαρκως λαθη.Επειδη εχω τα μικρα ακομα στο σπιτι κανουμε τα μαθηματα που μας φερνουν κανουμε και αυτα που γινονται στο σχολειο τα παιξα!!!!!

Μαρουσκακι οποιο μηνα κ αν γεννουσες το ιδιο περιπου θα ηταν αφου εχεις πισω τον υπολοιπο λαο η κουραση ειναι παντα πολυ αλλα οτι δεν θα χεις τουλαχιστον το πρωινο τρεξιμο για το σχολειο αυτο ειναι μεγαλο ατου.

Free dom να σου ζησουν οι αγορακλες!!!Πριν κανω τα αγορια μου ελεγα ΄΄αντε καλε πιο καλα τα κοριτσια πιο συννετες πιο ησυχες πιο νοικοκυρες....αμ δε ολο βλακειες ελεγα ηταν μικρες ακομα γι αυτο μου φαινοταν ετσι.Ολο φασαρια και κακο τζιμ τζιμ τζιμ τρογωνται διαρκως!Που βρισκουν ολες τις αιτιες κ μαλωνουν ουτε κ καταλαβα ποτε μου!Τα αγορια εχουν αλλη χαρη!!Ειναι πιο πονοψυχα κ με σεβονται περισσοτερο.Αχ γερα να ναι ολα!!!

ΜΑΜΑ-ΑGA ησουν η αιτια που μπηκα εδω μεσα ησουν η αδελφη ψυχη που μου φωναζε απο μακρια '''ελα ελα τρελοκαμπερο υπαρχουν κ αλλες παλαβες(κατα την πεθερουλα μου)που δεν στα

 

ματανε να θελουν κ αλλα παιδια.

 

Και σοβαρευομαι τωρα(για λιγο τουλαχιστον)ναι ειμαι σιγουρη πως θελω κ αλλο παιδι αν το θελει πρωτα ο Θεος φυσικα.Οσο για τον αντρα μου οντως δεν μετραει....οταν γυρισα τουμπα το θεμα κ ειπα ''ναι καλε τωρα ασε ποιος ξαναμπαινει σε ολη αυτη την διαδικασια ειδαμε κ παθαμε να ξεπαιδιασουμε ασε που αρχισα να νιω

θω οτι βγαινω απο την καταψυξη σιγα σιγα'' τσιμπησε κατευθειαν κ με ρωταει αμεσως ξινοντας το λατρεμενο κεφαλακι του το μαναρι μου (που αρχισε να αραιωνει επικινδυνα)''τι εννοης'';Και του απανταω (η ΜΕΓΑΙΡΑ) ε να τωρα να παω κ σε κανα κομμωτηριο να παω κ για καμια μπυριτσα το καλοκαιρακι με καμια φιλη ε;....τι λες;...

Απαντησ稨Κυρα λενη εσυ εισαι πιο πολυεξοδη απο τα παιδια....''κ ο νοων νοητο!!!Οποτε αν δεν μου πει ο καλος Θεουλης ''φτου σου κακηστρο''ισως κ να ερθει κανενα μπεμπακι ακομα.

Εσυ σε τι φαση βρισκεσαι;Με το θεμα κ 5 παιδι εννοω.

Love 4 να συμπερανω απο το 4 οτι εχεις κ εσυ 4;Αν δεν ερθει κ αυτο το μηνυμα θα φαω τον υπολογιστη!

Καληνυχτα σας κ συγνωμη για την πολυλογια!

Link to comment
Share on other sites

θ

Love 4 να συμπερανω απο το 4 οτι εχεις κ εσυ 4;Αν δεν ερθει κ αυτο το μηνυμα θα φαω τον υπολογιστη!

Καληνυχτα σας κ συγνωμη για την πολυλογια!

 

ΜΑΜΑ ΛΕΝΑ ναι 4 εχω, αλλα ευτυχως μεχρι τωρα δε μου εχει ανοιξει η ορεξη για 5ο:rolleyes:

Ελπιζω να μην "κολλησω" τιποτε απο εδω...!! Εμενα η μεγιστη διαφορα ηλικιας που εχουν ειναι τα 2,5 χρονια...οποτε τωρα που η μικρη ειναι 2+ ανακουφιζομαι γιατι "ξεπερασα την επιφοβη διαφορα" :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...