Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προτασεις για εκκλησια για βαφτιση στο Καματερο ή τριγυρω περιοχες


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα! Θα ηθελα να ρωτησω το εξης : Προκειτε να βαφτισω την μικρη μου περιπου τον Μαιο και αν και θα ηθελα στη Παρο (τοπο καταγωγης) τελικα θα την βαφτισω Αθηνα :(.

Θα ηθελα λοιπον να βρω μια ομορφη εκκλησιτσα ή εξωκλησι στο Καματερο ή στις τριγυρω περιοχες της οποιας η τοποθεσια να ειναι ομορφη (π.χ με πρασινο)... ελπιζω να καταλαβαινετε τι ζηταω! Περιμενω προτασεις, σας ευχαριστω!!

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ επειδή δεν είμαι από Αθήνα και δεν ξέρω ποιές είναι οι γύρω περιοχές, θα σου πρότεινα να μπεις στο www.anthopoleia.gr και να διαλέξεις την κατηγορία Ιεροί Ναοί και την περιοχή που θέλεις.Θα σου βγάλει φωτογραφία όλων των εκκλησιών.Με μια πρώτη ματιά,μου άρεσε πολύ ο Άγιος Νικόλαος στο Καματερό.

Link to comment
Share on other sites

Christina σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση αλλα για καποιο λογο, ενω μπαινω στο site που μου εδωσες, δεν μπορω να διαλεξω την κατηγορια Ιεροι Ναοι..:( Βαζω τον κερσορα στη κατηγορια Εκκλησιες και την στιγμη που μου βγαζει απο κατω Ιεροι Ναοι, Μητροπολεις κτλ την ιδια στιγμη εμφανιζεται πανω απο αυτα η κατηγορια Αγγελιες και δεν με αφηνει να επιλεξω την κατηγορια Ιεροι Ναοι. Θα ξαναπροσπαθησω !

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται αυτό...έχω μπει 100 φορές και ξανά τώρα που το είπες και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.Ξαναπροσπάθησε γιατί αξίζει τον κόπο.Άλλο να σου πούνε τα κορίτσια διάφορες εκκλησίες και να τρέχεις στην κάθε μια και άλλο να τις δεις από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καματερο μενεις?αν ναι ειναι η ενορια σου καλε πολυ ομορφη ΑΓ.ΤΡΥΦΩΝΑΣ αλλιως κ ο ΑΓ Δημητριος δεν ειναι ασχημος ειναι ψηλα κ εχει θεα. επισης κοιτα στην Παναγιτσα. μεσα στο παρκο Τριτση εχει 2 εκκλησακια,δεν θυμαμαι ονοματα,καποτε εκαναν μυστηρια κατα καιρους δεν κανουν, ειναι πολυ ομορφα εκει κ αξιζει να ρωτησεις αν κανουν ακομα.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπορεσα κ μπηκα απο τον υπολογιστη του σπιτιου μου!Της ειδα τις εκκλησιες αλλα δεν ειναι καμμια στο στυλ που εχω στο μυαλο μου.. μαλλον θα καταληξω σε ενα εκκλησακι που δεν ειναι καθολου κοντα στη περιοχη μου αλλα ειναι πανεμορφα! Ειναι πανω στο δρομο πηγαινοντας προς Καλαμο, εχει πολυ πρασινο αλλα και απο κατω βλεπεις θαλασσα, ειναι καπως σε υψωμα η εκκλησιτσα!

 

My billy σκεπτομουν και για μια εκκλησιτσα στου Τριτση αλλα πρεπει να παω απο εκει να ρωτησω εαν κανουν μυστηρια_ μου ειπε μια γνωστη μου πως πρεπει να εχεις μεσον για να σου παραχωρησουν την εκκλησια!

 

Ευχαριστω κοριτσια για την ανταποκριση!

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

My billy σκεπτομουν και για μια εκκλησιτσα στου Τριτση αλλα πρεπει να παω απο εκει να ρωτησω εαν κανουν μυστηρια_ μου ειπε μια γνωστη μου πως πρεπει να εχεις μεσον για να σου παραχωρησουν την εκκλησια!

 

Ευχαριστω κοριτσια για την ανταποκριση!

 

Εκεί στον προφ. Ηλία ήθελα να κάνω εγώ τη βάφτιση του παιδιού μου και δεν μένω καν κοντά. Είχα κανονίσει και τραπέζι στο ταβερνάκι της κυρά Ρήνης, αλλά τελικά δεν με άφησαν. Έπρεπε να κινήσω γη και ουρανό αλλά δεν μπήκα στον κόπο. Αν εσύ έχει κέφι, προσπάθησέ το, αξίζει!

Για μέσον δεν μας είπαν. Έπρεπε να ρωτήσουμε τον Μητροπολίτη, που τότε δεν υπήρχε καν.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ τοσο δυσκολα ειναι?

 

Κορινα αν μαθεις πες μου με ενδαφερει κι εμενα το παρκο Τριτση.

 

Αγιο Δημητριο εννοειτε την εκκλησια της Πετρουπολης? οτι εχει πρασινο εχει.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ τοσο δυσκολα ειναι?

 

Κορινα αν μαθεις πες μου με ενδαφερει κι εμενα το παρκο Τριτση.

 

Αγιο Δημητριο εννοειται την εκκλησια της Πετρουπολης? οτι εχει πρασινο εχει.....

ωχ μπερδευτηκα... Αγ.Δημητριος ειναι οντως στην πετρουπολη ειναι ψηλα κ εχει θεα αλλα οχι κ πολυ πρασινο. μια απ τα ιδια εινα κ ο Αγ. Γεωργιος(αυτην εννουσα πιο πανω:rolleyes:) στο Καματερο.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Εχει το βουνο με το δασος απο πανω........καλα ειναι δε λεω αν και θα προτιμουσα κατι αλλο για μας. Τον πρωτο τον βαφτισα σε νησι σε ενα υπεροχο εκκλησακι, και θα ηθελα κατι ομορφο και στον δευτερο....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπορεσα κ μπηκα απο τον υπολογιστη του σπιτιου μου!Της ειδα τις εκκλησιες αλλα δεν ειναι καμμια στο στυλ που εχω στο μυαλο μου.. μαλλον θα καταληξω σε ενα εκκλησακι που δεν ειναι καθολου κοντα στη περιοχη μου αλλα ειναι πανεμορφα! Ειναι πανω στο δρομο πηγαινοντας προς Καλαμο, εχει πολυ πρασινο αλλα και απο κατω βλεπεις θαλασσα, ειναι καπως σε υψωμα η εκκλησιτσα!

 

My billy σκεπτομουν και για μια εκκλησιτσα στου Τριτση αλλα πρεπει να παω απο εκει να ρωτησω εαν κανουν μυστηρια_ μου ειπε μια γνωστη μου πως πρεπει να εχεις μεσον για να σου παραχωρησουν την εκκλησια!

 

Ευχαριστω κοριτσια για την ανταποκριση!

 

καλημερα!!Θα σου ελεγα να προσεξεις ορισμενα πραγματα ,με την εκκλησιτσα του Καλαμου.

Πρωτον ο ιερεας εκμεταλευεται ιδιαιτερα την κατασταση.Ζητα αρκετα χρηματα και απ τους γονεις και απ τους κουμπαρους!!!

Δευτερον ,εαν μεινει ευχαριστημενος απ την πληρωμη ,βγαζει λογο μετα το τελος του συντομου μυστηριου,ο οποιος μπορει να ξεπερασει σε ωρα και το μυστηριο.Με λιγα λογια οι καλεσμενοι σας θα παθουν εγκεφαλικο!!

Δυστηχως οι ανθρωποι καταστρεφουν ενα τοσο ομορφο και κατανκτικο εκκλησακι...!!

Η ΩΡΑΙΟΤΕΡΗ ΛΕΞΗ...."ΜΑΜΑ"!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αντζελα. που ακριβως ειναι η Παναγιτσα? Μηπως προς παλατιανη?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Αντζελα. που ακριβως ειναι η Παναγιτσα? Μηπως προς παλατιανη?

 

 

η Παναγιτσα ειναι μεταξυ Αν. Ρωμυλιας κ Περικλεους , στην Σκουφα αμα γνωριζεις ... απο τις εδω γυρω εκκλησιες ειναι πραγματι απο τις πιο ωραιες ... εκει βαφτισα κ εγω το καλοκαιρι τις μικρες μου!

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! Δεν ξέρω, αν έχεις καταληξει αλλά εγώ μιας και μένω στην περιοχή, θα σου πω τα εξης:

Τον άγιο νικόλαο,που σου προτείνανε ξέχασέ τον.Είναι σε μια ο θεός να την κάνει πλατεία με πολύ κίνηση.

Η πιο γνωστή εκκλησία του καματερού είναι ο αι γιώργης ,που είναι κ πανέμορφή αλλά πρώτον θα σας αρμέξουνε και δεύτερον θα κάνεις μυστήριο εξπρες γιατι απ εξω θα περιμένουν οι επόμενοι

Ο αγιος Τρύφωνας είναι όμορφη εκκλησία της γειτονιάς χωρις πολύ κίνηση κ με κάτι δεντρακια,όχι όμως με το πράσινο,που ζητάς.

Όμορφη εκκλησία και με θέα είναι ο άγιος σπυριδωνας αλλά οι καλεσμένοι σου θα έχουν πρόβλημα με το πάρκιν καθώς είναι σε πυκνοκατοικημένη γειτονιά

Στο πάρκο αντώνης τρίτσης είναι ένα πολύ χαριτωμένο εκκλησάκι. Πρέπει να βρεις το τηλέφωνο, να καλέσεις σε διάφορες ώρες της μέρας για να τους πετύχεις και να κλείσεις ένα ραντεβού. Δεν ξέρω αν χρειάζεται μέσο ,για να βαφτίσεις εκεί, αλλά το καλοκαίρι κάθε εβδομάδα γινόντουσαν μυστήρια.Αυτά, ελπίζω να σε βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορινα σου εστειλα πμ για τον προφητη Ηλια στο παρκο Τριτση.

Οποια αλλη κοπελα ενδιαφερεται για το τηλ. του πατερ εκει ας μου το πει να της στειλω πμ.

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορινα σου εστειλα πμ για τον προφητη Ηλια στο παρκο Τριτση.

Οποια αλλη κοπελα ενδιαφερεται για το τηλ. του πατερ εκει ας μου το πει να της στειλω πμ.

 

Εγω εγωωωωωωω!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!Θα σου ελεγα να προσεξεις ορισμενα πραγματα ,με την εκκλησιτσα του Καλαμου.

Πρωτον ο ιερεας εκμεταλευεται ιδιαιτερα την κατασταση.Ζητα αρκετα χρηματα και απ τους γονεις και απ τους κουμπαρους!!!

Δευτερον ,εαν μεινει ευχαριστημενος απ την πληρωμη ,βγαζει λογο μετα το τελος του συντομου μυστηριου,ο οποιος μπορει να ξεπερασει σε ωρα και το μυστηριο.Με λιγα λογια οι καλεσμενοι σας θα παθουν εγκεφαλικο!!

Δυστηχως οι ανθρωποι καταστρεφουν ενα τοσο ομορφο και κατανκτικο εκκλησακι...!!

 

 

Λοιπον πηρα τηλεφωνο τον παπα κ μου ζητησε 200 ευρω:roll::roll::roll::roll::roll::roll::evil::roll:

ο νονος εαν θελει δινει..εαν οχι ο.κ! Εαν την καναμε στην ενορια δεν θα μου ζηταγε χρηματα μου ειπε ! Αυριο θα παω να δω κ την εκκλησιτσα στο Αλσος Φιλαδελφειας..

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το χουν παραξηλωσει! Σιγα μη δε σου ζηταγε χρηματα αν το κανατε στην ενορια!!! Ποιον κοροιδευει?

 

Το εκκλησακι του προφητη Ηλια στο παρκο Τριτση απο που εχει προσβαση?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ο Άγιος Δημήτριος στην Πετρούπολη είναι πολύ ωραία εκκλησία! Εκεί κάναμε το γάμο μας! Πρέπει να κλείσεις όμως από πολύ νωρίς, γιατί έχει ζήτηση... Άσε που για να κλείσω το γάμο μου ζήτησαν 50 ευρώ (2 χρόνια πριν) και μάλιστα χωρίς απόδειξη... Χώρια αυτά που έδωσε ο κουμπάρος...

Η Παναγίτσα Πετρούπολης είναι επίσης πολύ ωραία εκκλησία με πράσινο και σε ήσυχο σημείο! Ό,τι πρέπει για βάφτιση! Ρώτησε κι εκεί. Με το καλό!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το χουν παραξηλωσει! Σιγα μη δε σου ζηταγε χρηματα αν το κανατε στην ενορια!!! Ποιον κοροιδευει?

 

Το εκκλησακι του προφητη Ηλια στο παρκο Τριτση απο που εχει προσβαση?

 

 

Για το εκκλησακι στου Τριτση πρεπει να αφησεις το αυτοκινητο ειτε στο παρκινγκ του Ster Cinemas ειτε σε ενα παρκινγκ πριν στριψεις για τα Ster κ να πας με τα ποδια ! Εγω τελικα μαλλον θα κλεισω στο Αλσος Φιλαδελφειας εαν υπαρχει κενη ημερομηνια ! Πρεπει να βρω το κινητο τηλεφωνο του ιερεα αλλα δεν ξερω που :lol:! φιλια

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο Άγιος Δημήτριος στην Πετρούπολη είναι πολύ ωραία εκκλησία! Εκεί κάναμε το γάμο μας! Πρέπει να κλείσεις όμως από πολύ νωρίς, γιατί έχει ζήτηση... Άσε που για να κλείσω το γάμο μου ζήτησαν 50 ευρώ (2 χρόνια πριν) και μάλιστα χωρίς απόδειξη... Χώρια αυτά που έδωσε ο κουμπάρος...

Η Παναγίτσα Πετρούπολης είναι επίσης πολύ ωραία εκκλησία με πράσινο και σε ήσυχο σημείο! Ό,τι πρέπει για βάφτιση! Ρώτησε κι εκεί. Με το καλό!!

 

Εισαι γειτονοπουλα ε???

 

Θα δω και την Παναγιτσα, με προβληματιζει το περπατημα στο παρκο Τριτση που λεει η Κορινα, σιγουρα θα το τσεκαρουμε πρωτα.....αντε να κουβαλας μωρα παιδια κι ενα σωρο μπαγκαζια για να πας στην εκκλησια.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...