Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΡΟΜΑΖΕΙ!!


Recommended Posts

καλημερα σε ολες τις μανουλες..δεν ξερω εαν πρεπει να ανοιξω εδω αυτο το θεμα η αν υπαρχει αλλου (δεν το βρισκω).θελω να ρωτησω το εξης.εχω μια μπουμπου 3 1/2 μηνων και τρομαζει πολυ ευκολα δηλ.οταν χτυπας παλαμακια τρομαζει αλλα μετα απο λιγο το συνηθιζει,το ιδιο ισχυει και για μερικα παιχνιδια ακομα καμια φορα οταν παω να την φιλισω(αυτο ειναι λιγο πιο σπανιο) τρομαζει στον υπνο αυτο ειναι συχνο οταν ακουσει ενα θορυβο σηκωνει το χερι να σημειωσω οτι κοιμαται με φασαρια και με πολυ κοσμο δεν εχω τετοιο προβλημα εκει δεν τρομαζει οσο φασαρια και να γινεται αλλα οταν ειμαστε οι δυο μας η με τον πατερα τησ τρομαζει ακομα και οταν τις μιλας λιγο πιο δυνατα, δεν ξερω εαν συμβαινει σε καποια αλλη κοπελα και εχω αρχισει και ανησυχω θα παω στο παιδιατρο αυτο το μηνα αλλα μεχρι να παω λεω να σας ρωτησω μηπως εχετε κατι αναλογο,να πω οτι η μικρη ειναι ολη μερα μεσα στα γελια οταν τις μιλας σου μιλαει με τον τροπο της.αλλα ανυσηχω..:cry:

N2dVp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όλα τα μωράκια τρομάζουν με συνήθεις ήχους, άλλα σε μεγαλύτερο και άλλα σε μικρότερο βαθμό. Δε νομίζω ότι αυτό που περιγράφεις είναι κάτι ανησυχητικό, αλλά γιατί δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο τον παιδίατρο να τον ρωτήσεις; Είναι ο πιο ειδικός να σου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

με καισαρικη γεννησες γιατι και ο δικος μου ακριβως ετσι ηταν και μου ειχαν πει οτι παιζει συμαντικο ρολο, δεν ξερω κατα ποσο ισχυει παντος με τον καιρο του εφυγε.

Link to comment
Share on other sites

πράγματι και ο δικός μου τρόμαζε, μπορεί και χωρίς καν ήχο,τιναζότανε εκεί που καθότανε. Ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό και φεύγει με τον καιρό. Έτσι και έγινε.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω που μου απαντησατε ναι με καισαρικη γεννησα αλλα θα ρωτησω τον γιατρο την αλλη εβδομαδα που θα παω αλλα μεχρι να παω ειπα να σας ρωτησω.

N2dVp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και η δικιά μου η μπουμπού τρομάζει. Είναι 2 μηνών και κάτι και από τότε που γεννήθηκε κοιμάται με φασαρία. Προφανώς αυτό δεν παίζει ρόλο.

Τώρα αυτό με την καισαρική που γραφτηκε παραπάνω δεν το έχω ακούσει.

Παρεπιπτώντως κι εγώ με καισαρική γέννησα.

Μην στεναχωριέσαι πάντως, είναι συχνό το φαινόμενο.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η κόρη μου που είναι στην ηλικία της δικιάς σου τρομάζει με δυνατούς ήχους. Πιο πολύ απ' όλα φοβάται τα φταρνίσματα. Μην τύχει και φταρνιστεί κανείς μές στο σπίτι γίνεται χαμός:lol:. Δε νομίζω ότι είναι κάτι σοβαρό αλλά αν γίνεται σε βαθμό που να σε ανησυχεί μίλα με τον παιδίατρίο σου να σου φύγει η ιδέα.

Σκέφτομαι σωστά = νιώθω καλά

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...