Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΩΡΑΚΙΑ 6 ΜΗΝΩΝ ++


Recommended Posts

εμενα ειναι στον 8 μηνα ,ειναι 9500 κιλα και υψος 73,5.ειναι πολυ ζωηρος,τα τρωει ολα ,μονο το ρυζαλευρο τελευταια δεν το θελει πολυ.λεει μπαμπαμπα,κακακα,ντανταντα,και κατι αλλα που δεν καταλαβαινω,κανει καλο καλο με τα χερακια του και μεσα στο παρκο σηκωνεται μονος του και κανει βηματακια πλαγια και γυριζει ολο το παρκο.θελει συνεχεια να ειναι ορθιος και να τον κραταω για να περπαταει.βλεπω ολες οι τρελλομαμαδες εδω μαζευτηκαμε.να΄ναι γερα και δυνατα και τιποτα αλλο!! :D:D:D

322829.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Καταρχην να μας ζησουν τα μωρακια μας ολα ειναι γλυκα ζουζουνακια να ναι γερα πρωτα απο ολα...

Το ζαχαρωτο μου ειναι 6 μηνων και 4ημερων κιλα 9600 και 70 ποντους...δοντακια δεν εχουμε ακομη...

Ειναι ενα χαρουμενο μωρακι γελαστο... εδω και τρεις μερες λεει ελα ελα μπα-μπα (μαμα δεν εχει πει ακομη), διαφορα δικα του ολη μερα, επισης αγκου,αγκουι και αγκα τα ακουμε συνεχεια... κουναει το χερακι οταν του λεμε γεια, τετοια ομορφα πραγματακια.Πιανει οτι βρει μπροστα του και εννοειτε το βαζει στο στομα του. Καθετε με τη βοηθεια μαξιλαριου ακομη...

.png
Link to comment
Share on other sites

Να μπω και εγω στην παρεα σας λοιπον... Η δικια μου ειναι, προχθες που πηγαμε στον γιατρο, 70 ποντους και 8 κιλα, να τ'αφησω? :P

 

Απο τοτε που γεννηθηκε ελεγε παραπονιαρικα νααααι νααααι... Τωρα το λεει και οταν ειναι χαρουμενη! Τους τελευταιους 3 μηνες λεει αγκου και αου, κανει πφφφφτ, καποιες φορες λεει αμα. Καθεται μονη της αλλα μετα γερνει και δεν μπορει να σηκωθει μονη της. Φωναζει και γελαει δυνατα. Της αρεσουν πολυ οι βολτες (και σε ποιο μωρο δεν αρεσουν!) το μπανιο, ειναι ζωηρη και βαριεται ευκολα :o)

 

Α! Και οταν τσαντιζεται κοπαναει τα παιχνιδια της και τα πεταει... ακολουθει και ενα μουγκρητο! :o)

binvp2.png ZVLBp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!εμενα η δικια μου ειναι 2+ ετων.12300 κιλα και 97 ποντους!ειναι στιλακι σε σχεση με τον ανιψιο μου που την περναει σε ηλικια 3 μηνες!να σας πω την ταπεινη μου γνωμη και στην κοπελα που ανοιξε τι θεμα?το ρυζαλευρο παχαινει τα παιδια.η νυφη μου το εβαζε στο γαλα του χαραλαμπου και της ελεγα να μην το κανει.νομιζω οτι καλυτερα ειναι να το πινουν χωρις ρυζαλευρο το γαλα.η μικρη μου πινει γαλα πρωι και βραδυ περιπου 200μλ καθε φορα.το πρωι τρωει τη φυσικη φρουτοκρεμα το μεσημερι φαγητο και το απογευμα εναλαξ κρεμα νουνου και γιαουρτακι η τωρα τελευταια της κανω κρεμα γιωτης η ρυζογαλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

οι μικρες οταν εκλεισαν τους 6 μηνες πριν 18 μερες ηταν 64 εκ και 6500/6200 γρ. η πιο βαρια, η Δαναη τρωει το φαγητο της ενω η Νεφελη ποτε τρωει ποτε οχι κ φοβαμαι μην μεινει πισω στην αναπτυξη. αυτο που με ενδιαφερει ειναι αν θα επρεπε να καθονται μονες τους χωρις βοηθεια. η μια καθεται αρκετα σταθερα κ της αρεσει να στηριζεται ορθια (με βοηθεια βεβαια). η αλλη ομως δεν μου στηριζεται καλα οταν καθεται. δλδ πεφτει μπροστα κ στο πλαι οταν δεν την κραταω. εχει αρχισει κ αυτη πλεον να στηριζεται καλυτερα οταν την κραταμε ορθια. κατα τ'αλλα ειναι πολυ εξυπνες, χαμογελαστες, γυριζουν στο πλαι μονες τους κ βαζουν το ποδι στο στομα. εδω κ πολυ καιρο λενε "μαμ", μας φιλανε, τραγουδανε κ λενε πολλα δικα τους λογακια. γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο την αναπτυξη τους μιας κ ηταν προωρα, απλα δεν ξερω αν καθυστερει η Δαναη στο θεμα του καθισματος

8I4zp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας,είμαι καινούργια στο φόρουμ..σχετικά με αυτό το θέμα ανησυχώ λίγο γιατί ο μικρός μου που είναι 6μηνων και 14ημερων είναι 6900 και 72 ,έχουν σκάσει και τα 4 μπροστινά δοντάκια ...Η αλήθεια είναι ότι μου τρώει μόνο από το στήθος τα περισσότερα γεύματα,λίγη φρουτοκρεμα στο δεκατιανο και 180-200ml κρέμα το απόγευμα...Η γιατρός λέει ότι είναι γερό παιδί και ότι έτσι είναι το σουλούπι του όπως φαίνεται από τότε που γεννήθηκε, αλλά ξέρετε πως πάει τσουπωτα παιδιά χαρούμενες μαμάδες χεχε

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...