Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βρεφικα προιντα HOLLE


nina

Recommended Posts

Για όσες χρησιμοποιούν το κατσικίσιο γάλα της Ηοlle, από πού το αγοράζεται? Εγώ δεν έχει τύχει να το βρώ σε κανένα βιολογικό κατάστημα. Ή δεν το φέρνουν ή είναι σε έλλειψη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 244
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγόρασα χθες για πρώτη φορά 2 κρέμες Holle και ένα κουτάκι μπισκοτάκια Holle.

Μετά από ολόκληρο συμβούλιο...μεταξύ γονέων... κι άγχος τρομερό έδωσα στη μικρή το μπισκοτάκι, φοβόμουν μην σπάσει κομμάτι και πνιγεί....Η αλήθεια είναι ότι αρχικά το έγλειφε, χάρηκε πάρα πολύ, κουνούσε χέρια πόδια απ' τη χαρά της.

Τελικά, έσπασε κομμάτι, μας κοίταζε στην αρχή δεν ήξερε τι να κάνει, εμείς με μάτια γουρλωμένα κοιτάζαμε :shock:, ο άντρας μου είπε να μην τρέξουμε να το βγάλουμε για να μην τρομάξει ώσπου να δουμε τι θα κάνει. Τελικά γρήγορα τη βρήκε την άκρη μόνη της. Συνέχιζε να το μασουλάει-γλείφει στο στόμα. Έκανα κι εγώ το ίδιο μ' ένα μπισκότο, και είδα ότι μετά από κάποια ώρα στο στόμα διαλύεται και γίνεται σαν κρέμα. Πάντως της άρεσε πάρα πολύ.

Τα μπισκοτάκια είναι από 8 μηνών.

 

Δοκίμασα επίσης το μούσλι. Το έφτιαξα με νερό και λίγο πολτοποιημένο αχλάδι. Η μικρή την έφαγε με χαρά!!

Για την άλλη κρέμα που πήρα, με τα 3 δημητριακά, δεν ξέρω αν γίνεται χωρίς γάλα. Στις οδηγίες γράφει μισό γάλα μισό νερό. Εγώ δεν έχω δώσει καθόλου ξένο ως τώρα, δεν έχω και θηλαστρο για να βάλω δικό μου κι αναρωτιέμαι θα γίνει καλή με σκέτο νερό? Τι προτείνουν όσες ξέρουν από θηλασμό? Είναι καλό να έβαζα γάλα της Holle?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πόσο έχουν οι κρέμες στα βιολογικά καταστήματα της Αθήνας?

Υπάρχουν στα greenfarma? biomarket?

Είδα οτι στέλνει η ecobaby.gr και η biologogisch24.com.

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ αυτή με τα 3 δημητριακά του την έκανα με αχλάδι και αποξηραμένο δαμ΄σκηνο- βερύκοκο που προηγουμένως είχα βράσει. μια χαρά την έφαγε. για το ααν θα δώσεις ξένο γάλα ή όχι νομίζω πως είναι καθαρά στην κρίση σου.

εγώ τις αγόρασα από ecobaby.gr αλλά τιε πόμενες θα τις πάρω απ'έξω, είναι πολύ πιο οικονομικές...

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

stap εγω τις φτιαχνω με βιολογικο γαλα frezylac....

δεν μπορω να βγαλω με θηλαστρο...δοκιμασα και με σκετο νερο αλλα δεν τις ετρωγε...

εξαλλου θηλαζει ακομα και πινει πολυ απο μενα αρα δεν με νοιαζει στην κρεμα να εχει αλλο γαλα...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΜΕ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΓΑΛΑ. ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ HOLLE ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΑΛΑ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΚΤΗ Η ΚΡΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΝΕΡΟΥΛΗ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΩΣ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΠΙΖΕΙ ΓΕΝΙΚΑ. ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΤΕ????

ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΤΗΣ HOLLE.

 

BY THE WAY Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΑΛΕΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΒΑΝΙΛΙΑ. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΡΕΜΑ ΚΙ ΑΝ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΒΑΝΙΛΙΑ ΜΕΣΑ ΓΕΝΙΖΕ ΚΟΚΚΙΝΙΛΕΣ ΓΥΡΩ ΣΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ. ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΜΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΡΕΜΕΣ????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΜΕ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΓΑΛΑ. ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ HOLLE ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΑΛΑ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΚΤΗ Η ΚΡΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΝΕΡΟΥΛΗ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΩΣ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΠΙΖΕΙ ΓΕΝΙΚΑ. ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΤΕ????

ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΤΗΣ HOLLE.

 

BY THE WAY Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΑΛΕΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΒΑΝΙΛΙΑ. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΡΕΜΑ ΚΙ ΑΝ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΒΑΝΙΛΙΑ ΜΕΣΑ ΓΕΝΙΖΕ ΚΟΚΚΙΝΙΛΕΣ ΓΥΡΩ ΣΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ. ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΜΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΡΕΜΕΣ????

 

Εχεις δίκιο...αυτό συμβαίνει με το μητρικό γάλα...εγώ έβαζα πάρα πο΄λύ κρέμα για να πήξει να γίνει σαν στόκος ώστε να κατηλήξει μετά κάπως φυσιολογική.... Αυτό που περιγραφεις ότι έπαθε η κόρη σου μάλλον δεν είναι αλλεργία στη βανίλια αλλά στο αγελαδινό γάλα ό(λες οι κρέμες βανίλια περιέχουν ορό γάλακτος) ΅΄αξτο λίγο, ρώτα τον παιδιατρο γιατί α΄ν είναι έτσι θα πρέπει να φτιάχνεις την κρέμα μόνο με υποαλλεργικό γάλα, ή σκέτο νερό ή φρούτο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

 

Κάνοντας ένα ψάξιμο για βιολογικές κρέμες να μαι κι εδώ!

 

Σήμερα ο γελαστός μικρούλης μου γίνεται 5 μηνών και η γιατρός μας είπε ότι μπορούμε να αρχίσουμε κρέμα βανίλια (έλεος, δεν την θέλω καθόλου).

Διάβασα εδώ για το βιολογικό ρυζάλευρο της Holle και μάλλον με αυτό θα ξεκινήσουμε αλλά όχι τώρα, σε 1 μήνα ακριβώς, αφού γίνει 6 μηνών ο μπούλης πρώτα....Έχω ένα θέμα με τον αποκλειστικό θηλασμό έως και την συμπλήρωση του 6ου μήνα όπως καταλάβατε...από την στιγμή που δεν είναι ελλειποβαρές μωρό, ποιος ο λόγος να ξεκινήσω τόσο νωρίς;

 

Τεσπά, ερώτηση:

 

Εκτός από ecobaby υπάρχει κανένα άλλο σάιτ από όπου παραγγέλνετε τις κρέμες;

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

 

Κάνοντας ένα ψάξιμο για βιολογικές κρέμες να μαι κι εδώ!

 

Σήμερα ο γελαστός μικρούλης μου γίνεται 5 μηνών και η γιατρός μας είπε ότι μπορούμε να αρχίσουμε κρέμα βανίλια (έλεος, δεν την θέλω καθόλου).

Διάβασα εδώ για το βιολογικό ρυζάλευρο της Holle και μάλλον με αυτό θα ξεκινήσουμε αλλά όχι τώρα, σε 1 μήνα ακριβώς, αφού γίνει 6 μηνών ο μπούλης πρώτα....Έχω ένα θέμα με τον αποκλειστικό θηλασμό έως και την συμπλήρωση του 6ου μήνα όπως καταλάβατε...από την στιγμή που δεν είναι ελλειποβαρές μωρό, ποιος ο λόγος να ξεκινήσω τόσο νωρίς;

 

Τεσπά, ερώτηση:

 

Εκτός από ecobaby υπάρχει κανένα άλλο σάιτ από όπου παραγγέλνετε τις κρέμες;

 

http://www.apo-rot.de εγώ από κει παίρνω.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια!τι κανετε?εγω μενω καλλιθεα και ψωνιζω απο τον κυριακιδη ο οποιος δεν εχει holle!!ξερετε που το πουλανε καλλιθεα,ν.σμυρνη?περνετε και το γαλα?καλο ειναι?εμενα ειναι 8μηνων και προσπαθω να κοψω τον θηλασμο και ξαφνικα δεν θελει το μπιμπερο!!πηρα της biolac kai ths hipp!!αλλα χαλια!

Link to comment
Share on other sites

vasdelaki εμενα το ρυζαλευρο δεν το ηθελε καθολου (κι εγω 6 μηνων τον ξεκινησα) ενω ολα τα αλλα τα εφαγε μια χαρα...

ισως ενας λογος ηταν οτι το εφτιαχνα με νερο...

δοκιμασε να το φτιαξεις με γαλα αν δεν το τρωει...

εμενα δεν το εφαγε ποτε...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας, κι εγώ για το ρυζάλευρο της HOLLE θέλω να ρωτήσω μιας και τέλη του μήνα ξεκινάμε κρέμες και φρουτάκια!Επειδή διάβαζα ότι είναι δυσνόητες οι οδηγίες στο κουτί μπορείτε να μου πείτε με πόσο μητρικό γάλα φτιάχνεται, μιας και διάβασα με νερό δεν είναι και πολύ καλή ή λάθος κατάλαβα?Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα σας, κι εγώ για το ρυζάλευρο της HOLLE θέλω να ρωτήσω μιας και τέλη του μήνα ξεκινάμε κρέμες και φρουτάκια!Επειδή διάβαζα ότι είναι δυσνόητες οι οδηγίες στο κουτί μπορείτε να μου πείτε με πόσο μητρικό γάλα φτιάχνεται, μιας και διάβασα με νερό δεν είναι και πολύ καλή ή λάθος κατάλαβα?Ευχαριστώ!

 

Πηρα ενα κουτι προχθες και εχει πανω και οδηγιες στα ελληνικα.Λεει 5 κουταλιες ριζαλευρο σε 130 ml μητρικο γαλα ζεστο.΅

Εγω ακομα δεν του εχω δωσει...μονο φρουτα αρχισαμε προχθες.Απο ριζαλευρο εχω παρει ενα κουτι της Holle και ενα Frezylac απο το φαρμακειο...την αλλη βδοαδα θα δοκιμασω να τουδωσω αν και δεν εχω σκοπο να του δινω καθε μερα.Παντως εγω με νερο θα του το δωσω ...βαριεμαι να καθομαι να αντλω γαλα για να βαζω στην κρεμα.Αν τη φαει με νερο και κανα φρουτακι μεσα εχει καλως...αν παλι δεν του αρεσει δε με πειραζει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα κουτι προχθες και εχει πανω και οδηγιες στα ελληνικα.Λεει 5 κουταλιες ριζαλευρο σε 130 ml μητρικο γαλα ζεστο.΅

 

Σ' ευχαριστούμε πάρα πολύ Νίκη!:P:p:p:p

Γεια σου Γκοτζιλομαμά!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

vasdelaki εμενα το ρυζαλευρο δεν το ηθελε καθολου (κι εγω 6 μηνων τον ξεκινησα) ενω ολα τα αλλα τα εφαγε μια χαρα...

ισως ενας λογος ηταν οτι το εφτιαχνα με νερο...

δοκιμασε να το φτιαξεις με γαλα αν δεν το τρωει...

εμενα δεν το εφαγε ποτε...

 

Γεια σου Πασχαλίτσα μου! Ευχαριστώ, αυτό θα κάνω!:P

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Νίκη.Ναι, κι εγώ από την πασχαλίτσα είχα διαβάσει ότι με νερό δεν του άρεσε του μωρού γι' αυτό λέω με γάλα.Νίκη κι εμένα δεν είναι η καλύτερή μου να βγάζω γάλα, αλλά μια φορά τη μέρα είναι και ...ο σκοπός ιερός!;)

 

(Γεια σου vasdeli!)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αλλο;ως ποτε του δινουμε το ρυζαλευρο;και μετα αφου σταματησουμε το ρυζαλευρο,με τι το αντικαθιστουμε; εχουν περασει χρονια και ξεχασα!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά (κι ας με διορθώσει όποια μανούλα θυμάται καλύτερα)και στον 6ο δίνουμε αυτήν κι από τον 7ο ξεκινούν οι κρέμες δημητριακών (φαρίν λακτέ κλπ), δηλαδή από ΗΟLLE μπορούμε να δώσουμε το μούσλι κι όποια άλλη έχει δημητριακά μέσα που τώρα δε θυμάμαι ποιες είναι:oops::oops::oops: Θα τις μάθω όμως...Φτάνει να τις τρώει ο παιχταράς!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά (κι ας με διορθώσει όποια μανούλα θυμάται καλύτερα)και στον 6ο δίνουμε αυτήν κι από τον 7ο ξεκινούν οι κρέμες δημητριακών (φαρίν λακτέ κλπ), δηλαδή από ΗΟLLE μπορούμε να δώσουμε το μούσλι κι όποια άλλη έχει δημητριακά μέσα που τώρα δε θυμάμαι ποιες είναι:oops::oops::oops: Θα τις μάθω όμως...Φτάνει να τις τρώει ο παιχταράς!

 

Ααααααα!

Μάλιστα! Θενκ γιου φρεντ!

Καλέ, μια σύγχιση την έχω πάθει πια με τα user names!!!!:P:p:p:p

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

στην αρχη μεχρι να συνηθισει την γευση και το κουταλι του δινεις ρυζαλευρο...

μετα ομως τους 6 μηνες θεωρητικα μπορει να φαει απο ολες αυτες...

αν βλεπετε οτι δεν του αρεσει η γευση ή βαριουνται το ιδιο καθε μερα πολυ καλη ειναι και η σπελτα ή το κεχρι...σκετο κεχρι...οχι αυτο με τις μπανανες και τα αχλαδια...

αν καποια δεν μπορει να βγαζει γαλα...

πχ εγω δεν μπορεσα ποτε μα ποτε να βγαλω με το θηλαστρο οσο και αν προσπαθησα νομιζω (γνωμη μου παντα) οτι αντι να δωσει μια κρεμα πιο γλυκια που φτιαχνεται με νερο καλυτερα θα ειναι να φτιαξει την holle με βιολογικο γαλα...

εγω εβαζα frezylac...

ουτως ή αλλως τα αντισωματα το παιδι τα παιρνει απο τον θηλασμο...

με το να φαει σε ενα γευμα αλλο γαλα δεν νομιζω οτι ειναι κακο...

το θεωρω προτιμοτερο απο το να μην φαει την κρεμα που εχω επιλεξει σαν γονιος...

απλα ειναι λιγο θεμα οταν εισαι εκτος σπιτιου το να φτιαξεις κρεμα με γαλα...

(ζητηστε απο τον παιδιατρο σας αν εχει δειγματα να σας δωσει για να εχετε ετοιμες μεριδες για οταν ειστε εκτος σπιτιου)

 

ps...εμενα ακομα θηλαζει...;)

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

στην αρχη μεχρι να συνηθισει την γευση και το κουταλι του δινεις ρυζαλευρο...

μετα ομως τους 6 μηνες θεωρητικα μπορει να φαει απο ολες αυτες...

αν βλεπετε οτι δεν του αρεσει η γευση ή βαριουνται το ιδιο καθε μερα πολυ καλη ειναι και η σπελτα ή το κεχρι...σκετο κεχρι...οχι αυτο με τις μπανανες και τα αχλαδια...

αν καποια δεν μπορει να βγαζει γαλα...

πχ εγω δεν μπορεσα ποτε μα ποτε να βγαλω με το θηλαστρο οσο και αν προσπαθησα νομιζω (γνωμη μου παντα) οτι αντι να δωσει μια κρεμα πιο γλυκια που φτιαχνεται με νερο καλυτερα θα ειναι να φτιαξει την holle με βιολογικο γαλα...

εγω εβαζα frezylac...

ουτως ή αλλως τα αντισωματα το παιδι τα παιρνει απο τον θηλασμο...

με το να φαει σε ενα γευμα αλλο γαλα δεν νομιζω οτι ειναι κακο...

το θεωρω προτιμοτερο απο το να μην φαει την κρεμα που εχω επιλεξει σαν γονιος...

απλα ειναι λιγο θεμα οταν εισαι εκτος σπιτιου το να φτιαξεις κρεμα με γαλα...

(ζητηστε απο τον παιδιατρο σας αν εχει δειγματα να σας δωσει για να εχετε ετοιμες μεριδες για οταν ειστε εκτος σπιτιου)

 

ps...εμενα ακομα θηλαζει...;)

 

:P:p:p:p:p:p:p:p:p

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...