Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προσκλητήρια - Ιδέες ''Home made''


Phani

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μου άρεσε πολύ μα πάρα πολύ το πρώτο και η ιδέα με τις κουτάλες,ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!!!

 

Με το καλό να βαφτίσεις το αγγελούδι σου!!! Η Μεταμόρφωση είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου και στη δουλειά μου! :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαφημίσεις

γιατι ειναι πολύ πολύ παλιές ανακοινωσεις...πηγαινε στην αρχη της βαπτισης και θα βρεις αναρτημένο ποστ με τις δημιουργιες ολων μας...!!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειναι πολύ πολύ παλιές ανακοινωσεις...πηγαινε στην αρχη της βαπτισης και θα βρεις αναρτημένο ποστ με τις δημιουργιες ολων μας...!!!!!!!

που ακριβως? δεν τα βρισκω.... ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=30654

 

 

εδω ...εχει τα παντα μαζεμενα...οτι δεν καταλαβαινεις...ρωτα...

και εγω πρωταρα ημουν πέρσι :wink:

Καλως ορισες...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=30654

 

 

εδω ...εχει τα παντα μαζεμενα...οτι δεν καταλαβαινεις...ρωτα...

και εγω πρωταρα ημουν πέρσι :wink:

Καλως ορισες...

σε ευχαριστω πολυ οταν τα ετοιμασω θα τα ανεβασω και γω... φωτογραφια λεω να κανω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

Κοριτσια εσεις που εχετε φιταξει μονες τις προσκλησεις βαφτισης των παιδιων σας

μπορειτε να μου εξηγησετε πως ακριβως το κανατε?

Εχω το photoshop και μου ειπε ενας γνωστος μου οτι μεσα απο αυτο μπορω να τα φταξω.

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πως θα τα κοψω οχι με ψαλιδι παντως γιατι εχω ενα θεματακι,,,,που θα βρω εικονες που θελω?και γενικοτερα αν εχετε φωτο απο προσληση να μου δειξετε απο αυτα που κανατε θα με βοηθουσατε παρα πολυ

οσο θερμη ημουν για να τα κανω μονη μου εχω πελαγωσει και σκεφτομαι μηπως τελικα να τα παραγγειλω?

Link to comment
Share on other sites

φίλη δεν είμαι expert σ' αυτά, είμαι μια μεγάλη ερασιτέχνισσα και έτσι ερασιτεχνικά έκανα τις προσκλήσεις της κόρης μου. Κατέβασα μια μεγάλη εικόνα της tingerbell από google -χωρίς photocopy, τόσο άσχετη περί τεχνολογίας- την εκτύπωσα και την πέρασα με γλίττερ. Ήθελα να σε κατατοπίσω για το που θα μπορούσες να ψάξεις για εικόνες και πιστεύω ότι τις πιο λεπτομερείς συμβουλές θα σου τις δώσουν οι "βραβευμένες" καλλιτέχνιδες του forum. Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιησα word και publisher.Ο,τι εικονες ηθελα, τις κατεβασα απο το ιντερνετ κι απο εκει και περα εβαλα τη φαντασια μου να δουλεψει οχι τοσο σε αυτο καθεαυτο το χαρτι που εκτυπωσα το κειμενο, οσο στο "περιτυλιγμα" του προσκλητηριου.Αν θες να δεις περισσοτερες φωτο απο οσα εχω κανει, στειλε μου πμ.;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εσεις που εχετε φιταξει μονες τις προσκλησεις βαφτισης των παιδιων σας

μπορειτε να μου εξηγησετε πως ακριβως το κανατε?

Εχω το photoshop και μου ειπε ενας γνωστος μου οτι μεσα απο αυτο μπορω να τα φταξω.

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πως θα τα κοψω οχι με ψαλιδι παντως γιατι εχω ενα θεματακι,,,,που θα βρω εικονες που θελω?και γενικοτερα αν εχετε φωτο απο προσληση να μου δειξετε απο αυτα που κανατε θα με βοηθουσατε παρα πολυ

οσο θερμη ημουν για να τα κανω μονη μου εχω πελαγωσει και σκεφτομαι μηπως τελικα να τα παραγγειλω?

 

 

βρε casperaki, εγω εκανα 2 χρονια να μαθω το photoshop. (Γιατι το μαθαινα μονη μου τα βραδυα...) Θελει που χρόνο , ψαξιμο και υπομονη για να μαθεις το photoshop. Εκτος αν πας και πληρωσεις και μαθεις τα βασικα μεσα σε 3-4 μηνες!

 

μπορω να σε βοηθησω εγω , αν θελεις... (αρκει να μην με πεισεις χρονικα.. και ...γενικά!! ;) )

 

πες μου τι περιπου θελεις και θα δουμε τι μπορουμε να κανουμε..

 

πχ.. εχεις καποιο θεμα στη βαφτιση? θελεις το προσκλητηριο να ακολουθησει το θεμα? θελεις φωτό του μωρου στο προσκλητηριο? Θελεις η φωτό να γινει μερος του θεματος?(εννοω: αν εχεις θεμα το μικυ, να γινει το μωρό σου σαν μικυ, ή αν εχεις θεμα την πεταλουδα, να γινει το μωρό σου πεταλουδα κτλ κτλ ...)

 

δες, αποφασισε και εγω ειμαι εδω να σε βοηθησω!!!

 

φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα πολύ απλό το προσκλητήριο. Για εξώφυλλο τύπωσα σε φωτογραφείο μια όμορφη φωτογραφία της μπουμπούς σε 10x15 την οποία κόλλησα με κόλλα. Το κείμενο το έγραψα απλά στο word, όπως και οδηγίες για το τραπέζι. Αγοράσαμε φύλλα Α4 ροζ ανοιχτό χαρτόνι και φούξι φακέλους διάφανους. Σε κάθε φύλλο τυπώνονταν δυο προσκλητήρια. Μας κόστισαν όλα (χωρίς την εργασία βέβαια) 51 λεπτά το προσκλητήριο. Το αποτέλεσμα ήταν πολύ όμορφο και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

 

Τώρα που φτιάχνω το άλμπουμ βάπτισης της μπουμπούς ανακάλυψα το scrapboss όπου μπορείς να κάνεις ανάγλυφα και έχω ενθουσιαστεί. Νομίζω ότι είναι πολύ καλή ιδέα για προσκλητήρια και το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό.

 

Επίσης υπάρχουν κατσαρά ψαλίδια για να κάνεις το προσκλητήριο πιο εφετζίδικο.

 

Το photoshop προσωπικά το βρίσκω αρκετά πολύπλοκο. Έχω μάθει συγκεκριμένες εντολές και τις χρησιμοποιώ, αλλά για να έφτιαχνα προσκλητήριο από την αρχή λίγο δύσκολο, γιατί κατά τη γνώμη μου δεν είναι και πολύ φιλικό στο χρήστη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

XEXE!!!to photoshop den ειναι καθολου φιλικο προς αρχαριους χρηστες!!!!

Οποτε εχω και το κορελ που ειναι πολυ πιο κατανοητο για μενα τουλαχιστον

Απο το κορελ ειχα τυπωσεις φωτο του παιδιου με υπεροχα backrounds και τα εκανα κολας σε μια μεγαλη κορνιζα και το εχω κρεμασει στο τοιχο.

 

Οι προσκλησεις θελω να ειναι γαλαζιες κιτρινες.

Μου αρεσε πολυ αυτο

 

85056343.jpg

 

αλλα ελεγα αν το τυπωσω σε χαρτι για προσκληση θα ειναι οκ?μετα πρεπει να κοψω το τετραγωνο στην μεση το λευκο και που θα γραψω το κειμενο.

Να το κανω σαν καρτα που ανοιγει.

Επισης θελω οτι προσκληση και αν κανω να κανω 2 τρυπουλες να δεσω κορδελες 2 λεπτες κιτρινο γαλαζιο να κανω εναν φιογκο με μακρια ουρα.....

 

Vicky σε ευχαριστω πολυ που προσφερεσαινα με βοηθησεις!!!Μαλλον θα σε χρειαστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

οι περισσοτερες προσκλησεις τυπωνεται σε χαρτι Α4 και βγαζει 2?

Η καλυτερα σε Α5?ειναι πιο μικρο σωστα?και επισης το χαρτι αυτο εχει καποια ονομασια να το ζητησω η απλα ειναι χαρτονι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

οι περισσοτερες προσκλησεις τυπωνεται σε χαρτι Α4 και βγαζει 2?

Η καλυτερα σε Α5?ειναι πιο μικρο σωστα?και επισης το χαρτι αυτο εχει καποια ονομασια να το ζητησω η απλα ειναι χαρτονι?

 

 

Κοίτα και αυτό www.plaisio.gr/Gifts-Gadgets/Office-Gadgets/B-Fancy-Accessories/Papers.htm είναι σε Α4 αλλά τα έχει και κομμένα σε 2 διαστάσεις. Έχουν και ασορτί φακέλους. Είναι πολύ ωραία τα έχω αγοράσει.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και αυτό www.plaisio.gr/Gifts-Gadgets/Office-Gadgets/B-Fancy-Accessories/Papers.htm είναι σε Α4 αλλά τα έχει και κομμένα σε 2 διαστάσεις. Έχουν και ασορτί φακέλους. Είναι πολύ ωραία τα έχω αγοράσει.

 

σε ευχαριστω παρα πολυ@!!!!!

Link to comment
Share on other sites

eida αυτο στο ιντερνετ και μου αρεσει παρα μα παρα πολυ.ΕΛπιζω να μην απαγορευεται που δειχνω την εικονα....ειναι απο μια κοπελα ελληνιδα εχει μπλογκ.

Αν απαγορευεται ας διαγραφει.

cimg4161.th.jpg

Επειδη εχω αγορακι ελεγα μπλε κορνιζες με κιτρινα στοιχια διακοσμητικα....αλλα μαλλον θα μου βγει καπου 3 ευρω και παραπανω ε?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...