Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΑ...ΑΠ'ΕΞΩ!


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΜΠΟΥΦΑΝ ΣΕ ΣΤΥΛ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ!ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΦΟΡΑΤΕ ΜΕ ΦΟΡΜΕΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΚΑ?ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΠΟΥΦΑΝ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΕΙΜΑΙ ΕΞΙ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΣΕ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ!ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ!!!ΤΕΛΟΣ!ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΑΝΔΡΙΚΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΕΧΘΕΣ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΕΚΛΕΙΣΕ!:confused::confused: ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ?ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΝΑ ΜΠΟΥΦΑΝ??ΚΡΥΩΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρω, δεν έχω ασχοληθεί να πάρω ούτε ένα ρούχο εγκυμοσύνης από Ελλάδα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη με είχαν απογοητεύσει γιατί είτε δεν είχαν όλα τα σχέδια είτε δεν είχαν στο μεγεθός μου είτε ήταν απαράδεκτα υπερτιμημένα. Δεν σε βολεύει να τα παραγγείλεις online;

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαζα του αντρα μου:lol::lol::lol:!!μπορεις να κοιταξεις και στο factory outlet στα αθλητικα ειδη γιατι σε μαγαζια με ειδη εγκυμοσυνης ηταν ολα πανακριβα!απο εκι μπορει να βρεις κατι σε μεγεθος L,XL αντρικο ομως εμενα μου εκανε μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης.

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ παντως επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα φορούσα κανονικά το παλτό μου ας πούμε ξεκούμπωτο και από μέσα ζακέτα χοντρή μακριά και φαρδιά (όχι εγκυμοσύνης αλλά μεγαλύτερο νούμερο). Επίσης είχα πάρει μια ζακέτα χωρίς μανίκια τύπου πόντσο που με καταβόλεψε. Για μπουφάν δεν είχα κοιτάξει ποτέ γιατί δεν ήθελα να παρω κατι πανακριβο το οποίο δεν πρόκειται να ξαναφορέσω. Online εγώ δεν θα αγόραζα γιατί δεν μπορείς να τα δοκιμασεις, πολυ βασικό στην περίπτωσή σου.

Στο Zara Mom κοίταξες που έχει καλύτερες τιμές;Το Gap έχει μαγαζιά να δοκιμασεις αλλα δεν ξέρω από τιμές.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ αλλά αυτά τα L/XL είναι τόσο τεράστια και άχαρα. Δηλαδή για να κουμπώσει στην κοιλιά περισσεύει σε όλο το υπόλοιπο σώμα. Αν πάρεις εγκυμοσύνης θα είναι και κομψά και άνετα στην κοιλιά. Από την άλλη έχει να κάνει με το πόσο έχεις σκοπό να το χρησιμοποιήσεις. Πάντως άμα σκεφτείς πόσα λεφτά κοστίζει όλο το θέμα της εγκυμοσύνης/τοκετού είναι κρίμα για 50 ευρώ να μην έχεις ένα πανωφόρι να σου στρώνει καλά.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΜΠΟΥΦΑΝ ΣΕ ΣΤΥΛ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ!ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΦΟΡΑΤΕ ΜΕ ΦΟΡΜΕΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΚΑ?ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΠΟΥΦΑΝ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΕΙΜΑΙ ΕΞΙ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΣΕ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ!ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ!!!ΤΕΛΟΣ!ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΑΝΔΡΙΚΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΕΧΘΕΣ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΕΚΛΕΙΣΕ!:confused::confused: ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ?ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΝΑ ΜΠΟΥΦΑΝ??ΚΡΥΩΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!:(

 

εγώ ξέθαψα μια παλιά μαυρη κάπα που είχα....απο τοτε που ήταν στη μόδα οι κάπες αλλά σε ρουχα έπερνα μεγαλύτερο νουμερο....στο σπιτι φόραγα του άντρα μου παλιά φουτερ....και πιζάμες ειχα δανειστει της μαμάς μου που σε φθσιολογικά πλάισια χοράγαμε δυο μεσα....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

οντως τα ποντσο ειχαν βολεψει πολυ ειχα παρει δυο και τα εχω ακομα και τα φοραω γιατι ειναι και ωραια.αλλα εγω επειδη γεννησα ιανουαριο μετα το νοεμβρη αρχισα να κρυωνω και αναγκαστικα πηρε ενα και ειχα και του αντρα μου.ειναι αχαρα ναι αλλα απο το να κρυωσω προτειμουσα να φαινομαι αχαρη!!!οχι οτι οταν γεννησα μου εκαναν τα δικα μου,μου πηρε μετα ο αντρας μου απο το iso ενα μπουφανακι μαυρο L νουμερο για να βγω απο το μαιευτηριο και δε κουμπωνε καν,τωρα κολυμπαω εκει μεσα!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για το γραφείο, γιατί θα γεννήσω Μάρτιο και θα περάσω όλο τον χειμώνα, πήρα ένα παλτό εγκυμοσύνης που έχει πίσω κάτι κουμπιά και μαζεύει για τους πρώτους μήνες και όσο προχωράει το ανοίγεις και φοριέται ακόμα και εκτός. Αλλά αν πρέπει να πηγαίνεις δουλειά κάθε μέρα ντυμένη ( υφασμάτινα παντελόνια, πουκάμισα, φούστες κτλ) αναγκαστικά αγοράζεις ρούχα εγκυμοσύνης.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παλτο εχω ενταξει αλλα δεν μπορω να το φοραω με τις φορμες και τα αθλητικα.γι'αυτο ψαχνω ενα μπουφαν πιο αθλητικο.δεν με νοιαζει αν θα ειναι εγκυμοσυνης ή οχι. ουτε με απασχολει το κοστος.οχι βεβαια να μου στοιχισει και 100?!αλλα επειδη θα γεννησω τον μαρτη εχω ακομα ολο τον χειμωνα μπροστα μου και θα το φορεσω και μεχρι να ξεφουσκωσω και απο τα κιλα!τρεμει το κοκκαλακι μου βρε κοριτσια!:shock:

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο θεμα κ αυτο!! Κ εμενα δεν μου μπαινει πια κανενα μπουφαν(αρνουμαι ομως κ να αγορασω ρουχα εγκυμοσυνης)

Ευτυχως κοριτσακια οι καπες βολταρουν σ οοοολα τα περιοδικα φετος must have εχουν γινει :P

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κλείνουν τα μπουφάν από τον 6ο μήνα, μην πάρεις τίποτα! θα εκπλαγείς ΠΟΣΟ ακόμα θα μεγαλώσει η κοιλιά σου! θα στηρίζεις πάνω τηλεκοντρόλ και ποτήρι και θα έχει χώρο και για άλλα!!!

στο θέμα μας, εγώ φόραγα μπουφάν ξεκούμπωτο και έβαζα ένα μακρύ κασκόλ ή φουλάρι και κάλυπτε την κοιλιά, με βόλεψε αρκετά αυτό το σύστημα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω καταβολευτει φετος με ζακετουλες...σε διαφορα στυλ..ειτε μακρυες ..ειτε κοντες πισω και πιο μακρυες μπροστα.Και με τις φορμες μου ζακετουλα φοραω και μια χαρα καλυπτεται η κοιλια οσο ειναι αυτο εφικτο στον 9ο μηνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πήρα ένα παλτό με 50 ευρώ μόνο, είναι πολύ άνετο κομψό και ζεστό. Το παρήγγειλα απο site Αγγλικό απ'όπου πήρα και άλλα καθόλη την διάρκεια της εκγυμοσύνης γιατι εδώ όλα τα ρούχα εγκυμοσύνης είναι πανάκριβα και χωρίς να έχουν την φοβερή ποιότητα για να δικαιολογείται η τιμή τους.

binvp2.png ZVLBp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα ένα παλτό με 50 ευρώ μόνο, είναι πολύ άνετο κομψό και ζεστό. Το παρήγγειλα απο site Αγγλικό απ'όπου πήρα και άλλα καθόλη την διάρκεια της εκγυμοσύνης γιατι εδώ όλα τα ρούχα εγκυμοσύνης είναι πανάκριβα και χωρίς να έχουν την φοβερή ποιότητα για να δικαιολογείται η τιμή τους.

 

sylvienn78 από ποιο site το πήρες;

Mdvgp2.png

 

I00Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απο το http://www.dorothyperkins.com , είχα προλάβει ενα τελευταίο νούμερο γιατί ειδικά όταν κάνουν προσφορές πέφτουν όλοι και μπορεί να χάσεις κάτι αν το αφήσεις για αργότερα. Είχα βρεί ένα άλλο που μου άρεσε περισσότερο αλλά μέχρι την επόμενη μέρα δεν υπήρχε.

binvp2.png ZVLBp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΜΠΟΥΦΑΝ ΣΕ ΣΤΥΛ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ!ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΦΟΡΑΤΕ ΜΕ ΦΟΡΜΕΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΚΑ?ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΠΟΥΦΑΝ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΕΙΜΑΙ ΕΞΙ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΣΕ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ!ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ!!!ΤΕΛΟΣ!ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΑΝΔΡΙΚΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΕΧΘΕΣ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΕΚΛΕΙΣΕ!:confused::confused: ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ?ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΝΑ ΜΠΟΥΦΑΝ??ΚΡΥΩΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!:(

 

Στα H & M στο Avenue που ήμουν πριν 15 μέρες, στο τμήμα με τα ρούχα εγκυμοσύνης είχαν μπουφάν.:-)

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!βρηκα βρηκα!ενταξει δεν ειναι και το σουπερ.ειναι αυτα τα μακρυα μπουφαν μεχρι το γονατο και ειναι και χοντρο,το βρηκα στα Marks & Spencer. δεν ηξερα οτι εχει και μεγαλα νουμερα εκει και με εστειλε μια κοπελα και πηγα.ευχαριστω γι τις πληροφοριες και την βοηθεια σας!με το καλο λοιπον να ερθουν τα μωρακια μας!καλες γιορτες μανουλες!καλα χριστουγεννα!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...