Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ζηλια??αγχος η ορμονες??


Recommended Posts

μα δεν μενουμε μαζι τους...δεκαρα δεν εχουν δωσει....απο την αρχη της σχεσεις μας με τον καλο μου μενουμε μονοι μας μακρυα σχετικα σε ενοικιαζομενο, καθε κυριακη πάμε να δουν τηνμικρη!!δεν εχουν ταισει ποτε ετσι οπως το εννοεις ουτε εμενα ουτε το παιδι μου......σιγα μην εμενα με τα πεθερικα.....ελα παναγια μου πως σου ηρθε αυτο newbie g...ο χριστος και η παναγια..θα ημουν φυλακη τωρα!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά κάνετε και μένετε μόνοι σας. Τότε δεν τους πέφτει λόγος αν θα κάνετε δεύτερο. Στη θέση σου δεν θα πήγαινα καν κάθε Κυριακή για να δουν τη μικρή. Και θα της το έτριβα στη μούρη ότι είμαι πάλι έγκυος!!! :-D

 

YΓ Τελικά τα λεφτά/δώρα από τον αρραβώνα ακομα δεν σας τα έδωσε;

Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν εχει δωσει και ουτε θα δωσει..και να ηταν μονο αυτα...τεσπα το παω το κοριτσακι μου καθε κυριακη απο ευγενια προς τον συζηγο μου και τον πεθερο ειναι καλος ανθρωπος και με καταλαβενει!!απο εκει και περα ο ζουζουνος μου δεν λεει τιποτα γιατι ξερει οτι αν ακουσω τιποτα για εκτρωση δεν θα τους ξαναμιλησω ποτε και ουτε θα ξαναδουν τα παιδια!!οπωτε λεει να περασει ο καιρος και βλεπουμε..επεισης φοβατε μην μας γλωσσοφανε και παθω τιποτα εγω η το εμβρυακι μας,ασε που ειναι κουτσομποληδες..θα το μαθει ολο το σοι σε χρονο τε τε!ακομα θυμαμαι εκεινη την δευτερη μερα που γεννησα και ημουν στο νοσοκομειο και επειδη η μπεμπα μου κοιμοταν πολλυ δεν θηλαζε και ελειπε και η αδελφη μου που χωρις αυτην δεν θα ειχα θηλασει ποτε της ζητησα να με βοηθεισει μιας και εκεινη ελεγε πως ηξερε αλλα τιποτα μετα ειπε στο σοι οτι εχω μικρες θηλες και δεν μπορω να θηλασω...χαχαχαχαμια χαρα θηλαζω δεν εχουμε πιει ποτε σκονη ακομη θηλαζουμε!!!σου λεω πολυ κουτσομπολιο!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλημερα...ειμαι ετοιμη να σκασω απο νευρα και στεναχωρια...πηγαμε στην φαρμακοποιο της γειτονιας που μενουν οι γονεις του καλου μου επειδη δεν βρισκαμε αλλο ανοικτο και πηρα σιδηρο και φυλικοκαι μετα απο δυο μερες ηξεραν ολοι οτι ειμαι εγκυος απο οτι καταλαβαινετε το εμαθαν οι δικοι του και ζητουσαν εξηγησεις αφου η μανα του μπροστα μου τον προσβαλε λεγοντας τον ηλιθιο 4 με5 φορες και του κανει ριχτε το!!1και ρωταω ειναι δυνατον λες και μιλουσε για κανενα σκουπιδι να το πεταξουμε στο καδο απορριματον!!νιωθω ενα απεραντο μισος..εχουμε να παμε 1 μηνα τωρα εγω και το παιδι..και οταν γεννησω το δευτερο μην τολμησουν να το πλησιασουν γιατι θα το πεταξω στα μουτρα τους τα ιδια τους τα λογια!!τους σιχενομαι που διθεν νομιζουν πως ειναι καποιοι!!ο ανδρας μου με υποστηριζει τυφλα και πηραμε μια αποφαση απο κοινου να παμε αφου γεννησω να μεινουμε στο νησι απο οπου ειμαι..καλητερο περιβαλον να μεγαλωσω τα μωρακια μου με καθαρο αερα και μακρυα απο ανθροπους που καταστρεφουν την ευτυχια μας!!!καποια στιγμη θα περασουμε απο το σπιτι τους για επισκεψη και πεστε μου βρε κοριτσια πως εγω να κρατηθω και να μην αρχησω τον χαμο???σημειωτεον λενε οτι εγω φταιω που εμεινα εγκυος ειμαι η κακια που εκλεψα το σπερμα τον βιασα!!!προχθες τον επεισε μια γειτονισσα τον καλο μου και του λεει(η γυναικα σου κανει λαθος δεν επρεπε να μινει εγκυος,μεγαλο λαθος ,αυτη φταιει)ο καλος μου κοκκαλο εμεινε δεν ηξερε τι να πει!!τι να κανω?

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Καλη σου μερα καλη μου!

καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!

Ειμαι απ τους ανθρωπους που ποτε δεν ηθελα μαναδες και πεθερες κοντα στον γαμο μου.Κ οχι γιατι μου εχουν κανει κατι αλλα γιατι ολοι εχουν αποψη και κριση και εγω προσωπικα θελω να την κρατανε για τον εαυτο τους.Εγω εχω κανει τις επιλογες μου κ θα τις στηριξω απολυτα κ αν χρειαστω κατι απλως θα τους το ζητησω.Κοινως ο καθενας κουμαντο ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ.

Εγω βλεπω πως εχεις γεμισει ενα κουταλακι νερο,εχεις μπει μεσα και πνιγεσαι.

Ολοι με ολους δεν ταιριαζουμε τι να κανουμε!! κ απ την στιγμη που εχεις ακυρωσει αυτην την γυναικα δεν θα επρεπε ΚΑΝ να επηρεαζεσαι απο αυτην και να στεναχωριεσαι γλυκεια μου!

Πρεπει να μαθεις να οριοθετεις τους ανθρωπους οτι κ αν σημαινει αυτο!!!

Απ την στιγμη που δεν ντρεπεται η ιδια γιατι θα πρεπε να νιωθεις ασχημα εσυ που σκεφτεσαι να την σκυλοβρισεις.Προσωπικα θα ειχα ανοιξει τον βοθρο μου κ θα φοβοτανε κ τ ονομα μου να πει!

Κακως κανεις καταναγκαστικα εργα βλεποντας την για χαρη του συζηγου σου! ο ιδιος ειναι ελευθερος να την βλεπει οποτε θελει αλοιμονο!

Εσυ εχεις καθε δικαιωμα ομως να ''μην γουσταρεις απλα''

Ε κ οχι να μετακομισετε και για χαρη της ημαρτον!

Θα κανετε οτι σας κανει κεφι το ζευγαρι ειτε μαζι ειτε ξεχωριστα οποτε κ αν θελετε.Πρεπει να χτυπησεις την γροθια στο τραπεζι.Μονο εσυ μπορεις να βαλεις τελος σ αυτο!κανενας αλλος;)

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί υποβάλλεις τον εαυτό σου σε τέτοια δοκιμασία. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πηγαίνεις εσύ εκεί. Μπορεί να πάει μόνος του ο καλός σου αν το θέλει. Και αν δεν το θέλει και το κάνει για να δουν το παιδί... κάνει μέγα σφάλμα! Αλλά αυτό θα το καταλάβει μόνος του. Εγώ στη θέση σου θα είχα απαγορεύσει οποιαδήποτε επαφή με τα παιδιά μου σε αυτούς τους ανθρώπους ακριβώς όπως έκανε ο άντρας μου με τη μάνα μου και της άξιζε!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Teddy, ετσι οπως εχουν παρει τροπη τα πραγματα σου εδωσε ουσιαστικα την ευκαιρια που ζητουσες για να απομακρυνθεις. Ας μη σου μηλαει και μη σωσει να δει ξανα τα παιδια σου. Αυτη θα χασει και θα το καταλαβει οταν θα ειναι αργα. Γνωμη μου ειναι να ζητησεις απ΄τον καλο σου να μη σου μεταφερει τιποτε απο αυτα που λεει. Σε ταραζουν και δεν υπαρχει λογος να τα μαθεις. Τωρα το αν θα πατε στο νησι, ειναι μια αποφαση που θα την παρετε το ζευγαρι ασχετα με την συμπεριφορα της πεθερας.

Λυσε μου ομως μια απορια: γιατι θελει να το ριξεις το παιδι? Με ποια δικαιολογια?

Link to comment
Share on other sites

ειληκρινα δεν θελω να τον στεναχωρω γι αυτο πηγενω και εγω επεισης για να προσεχω το παιδι γιατι να πω την αληθεια μονο ο πεθερος το προσεχει οπως πρεπει 3 φορες το εχουμε αφησει απο 2 ωρες καθε φορα στην πεθερα και οταν γυρισα το βρικα βρομικο κατουριμενο και διψασμενο και νυσταγμενο....δεν ξερω γιατι δεν θελουν το μπεμπουλακι δεν μπορω να καταλαβω αυτοι θα το μεγαλωσουν αυτοι θα το ταισουν??δεν καταλαβενω ειληκρηνα τωρα οσων αφορα το οτι μου τα μεταφερει ο συζηγος ειναι γιατι η καρδουλα μου οταν παει εκει γυρνα σε μαυρα χαλια απο τη στεναχωρια...θελουμε να μετακομοισουμε στο νησι και αυτος ειναι ενας απο τους λογους..οσο και αν τους εχουμε κοψει την φορα τοσο αυτοι ανακατευοντε και κουτσομπολευουν!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Ερμηνευω αυτην την σταση ως ''παθητικη''

την φορα η την κοβεις η οχι.

Ορια μπορεις να βαζεις ακομη κ οταν πας εκει δεν εχει σημασια!! Αν διεκδηκεις τα ''θελω σου'' ουτε φοβασαι ,ουτε στεναχωριεσαι κ σιγουρα δεν μετακομιζεις!

Να ξερεις μονο οτι ''τους αφηνουμε να μας πληγωνουν''

Η πεθερα σου προς το παρον αυτο που θελει να κανει το καταφερνει μια χαρα! σε καταρακωνει κ σε βαζει στο τρυπακι να ζεις οπως αρεσει σε εκεινη.

Το μονο που εχεις να αποφασισεις ειναι για ποσο καιρο θα συνεχιζεις να τρεφεις τον εγωισμο της:rolleyes:

Σου ευχομαι καλη επιτυχια

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα δει αυτη την οπτικη εχεις απολυτο δικιο κατσε να σκυλιασω λιγο!!αλλα δεν καταλαβενει σου λεω της απαντω οταν σχολιαζει να μην ανακατευτε και οτι δεν την αφορα και σταματαει μετα πιανει το συζηγοκρυφα απο μενα και αρχιζει παλι το τροπαριο της το κοβει και ο συζηγος αλλα κυριολεκτικα τον ειρωνευετε τον υποτιμα και τον αποκαλει ηλιθιο!!θελω να φυγω απο αθηνα δεν μου αρεσει καθολου εδω τοσα χρονια την εχω σιχαθει..δεν θελω να μεγαλωσω εδω τα παιδια!!θελω να βγαινουν εξω να παιζουνε οχι να κοιτανε τα αμαξια να περνανε!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλε οπου σ αρεσει θα πας! αρκει να το κανεις πρωτα απ ολα επειδη ΕΤΣΙ ΘΕΣ! Με την πεθερα μαλλον εισαι ευγενικη κ θελει ακομα πιο δραστικα μετρα:wink:

Μια πολυ καλη τακτικη ειναι να μην την ακους.Δηλαδη Σκεψου σαν να εχεις κλειστα τ αυτια σου ενα πραγμα την ωρα που μιλαει.Δηλαδη ''σου πεταει το μπαλακι'' που λεμε κ εσυ απλα κανεις στην ακρη να πεσει κατω.

Παντελη αδιαφορια.Πιστεψε με θα τσαντιστει τοσο πολυ που θα παει σε τρελλαδικο οικειοθελως

 

Αφου δεν παιρνει απο λογια...

Σταματα να λες κ αρχισε να κανεις

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειναι ετσι γιατι αλλιως με βλεπω εμενα στο τρελαδικο!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια..teddy-tedi σε καταλαβαινω απολυτα γιατι και εμενα η πεθερα μου ειναι ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΗ!!!εμενα αφου μου εβγαλε τον γαμο ξινο, γιατι τοτε και ο αντρας μου δε την ειχε καταλαβει οτι προσπαθουσε να μας χωρισει, δε μιλουσε κυριως για να μην τον πρηζει..η πεθερα μου ειναι 48 ετων,νεα,και περιμενει κανεις να σκεφτεται προοδευτικα αλλα αυτη ειναι κολλημενη στη δεκαετια του 60 και ετσι συννενοηση μηδεν μεταξυ μας..τελοσπαντων να μην φλυαρω,μετα τον γαμο εκανα να της μιλησω εναμισι χρονο χωρις τυψεις και εις γνωσιν του αντρουλη μου ο οποιος καταλαβαινε το λογο της ψυχροτητας μου..με τον καιρο εβλεπα οτι η σχεση μου με τον αντρα μου ερχοταν σε ρηξη γιατι ειχα αυτη τη σταση απεναντι στη πεθερα μου και ετσι αποφασισα να ρηξω τα μουτρα μου και να πει ο αντρας μου στη πεθερα οτι ειπα να κανουμε μια καινουρια αρχη αν δε εχει εκεινη προβλημα,με τη προυποθεση οτι αν με ξαναπροσβαλει οχι καλημερα δε θα ακουει αλλα δε θα βλεπει ουτε το εγγονι της οταν θα καναμε,και ετσι δεχτηκε!για κανα χρονο που λες το επαιζα τρελιτσα για να μην εχουμε γκρινια και φασαριες μεχρι που εμεινα εγκυος..οταν το ανακοινωσαμε η αντιδραση της ηταν σαν να της ειπαμε οτι θα παμε για καφε!οταν μαθαμε οτι ειναι αγορι και θα το πουμε στο ονομα του πεθερου μου(πολυ καλος ανθρωπος και δεν ανακατευεται)τοτε αρχισε που λες το ενδιαφερον της για το τι θα παρουμε στο παιδι κλπ...(ηθελε να μας τα παρει αυτη με αποτελεσμα να μας παρει οτι ηθελε εκεινη κατι το οποιο δε υπηρχε περιπτωση να το δεχτω γιατι τα ιδια μου εκανε στο γαμο)αποφασισαμε που λες με τον αντρα μου να παρουμε τα πραγματα του μωρου απο τα jumbo λογω οικονομικου θεματος,οταν το εμαθε η πεθερα εκανε σκηνη σε μενα την ωρα που ελειπε ο αντρας μου,δε μιλησα,οταν γυρισε ο γλυκος μου και του το ειπα τη στολισε οπως επρεπε για να μην ανακατευτει..μετα απο ενα μηνα με πηρε τηλ.γιατι δε μενουμε στην ιδια πολη,ευτυχως,για να μου πει παλι για τα πραγματα οτι δε της αρεσουν και με οση ευγενεια μου ειχε απομεινει της ειπα οτι στο σπιτι μου κανουμε κουμαντο εμεις και οχι εκεινη και για να μην εχουμε αλλα θεματα γιατι μας ειχε κουρασει πηραμε τα πραγματα μονοι μας και οταν πηγαμε στα πεθερικα μου τους ειπε ο αντρας μου οτι τα πηραμε και αν θελουν να μας δωσουν τα λεφτα καλως αν οχι δεν εγινε και τιποτα και εκει βλεπεις τα μουτρα της μια προβοσκιδα μεχρι κατω..το καταχαρηκα η αληθεια ειναι γιατι η πεθερα μου που μπορουσε και ανακατευοταν σε ολα γιατι ο γιος της δε μιλουσε ξαφνικα δε ειχε δικαιωμα να πει οτιδηποτε γιατι ο γιος της ξυπνησε επιτελους και καταλαβε οτι ειναι παντρεμενος μαζι μου και εχουμε την οικογενεια μας.και το αποκορυφωμα ολων αυτων ηταν οταν μου ειπε αν θελω να ανεβει θεσσαλονικη πριν γεννησω για να με βοηθαει στο σπιτι και να μου μεινει και μετα τη γεννα..βεβαια η απαντηση μου ηταν οτι δε χρειαζεται να ανεβει γιατι εχω τον γλυκο μου να με βοηθαει και οτι μετα τη γεννα θελω ηρεμια και αν ανεβει να ειναι για τις μερες που θα ειμαι στο νοσοκομειο για να φροντιζει τον αντρα μου στο σπιτι και οχι εμενα!αρα το ηθικο διδαγμα ολων αυτων ειναι οτι το παιζεις τρελιτσα οσο μπορεις για να μην εχεις σκοτουρες στο κεφαλι σας και οτι μιλας οταν πανε να σου παρουν τον αερα.στην περιπτωση σου εγω δε θα πηγαινα καθολου τα παιδια μου(με το καλο και το δευτερο)στα πεθερικα μου και ας ερχοταν να μου ζητησουν το λογο και κυριως δε θα εδινα καθολου σημασια στον υπολοιπο κοσμο..αυτο που μετραει ειναι να εισαι με τον αντρα σου καλα να εχετε συννενοηση και να μην επηρεαζεται απο τη μητερα του,που απο οτι καταλαβα τον ενοχλει και τον ιδιο η σταση της.οσο για το νησι αν φευγεται εξαιτιας της πεθερας σου για μενα ειναι λαθος αν ομως φευγεται για καλυτερη ζωη,οικονομικα,ψυχολογικα και ερωτικα τοτε ασυζητητι να φυγετε!!!

 

συγνωμη για τη φλυαρια μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλη μου μια ειναι η λυση

αρχικα να μιλησεις στον αντρα σου για το πως νιωθεις χωρις να μιλησεις προσβλητικα για τη μαμα του και να του ζητησεις να αναλαβει εκεινος το βαρος του να βαλει τη μαμα του στη θεση της.

θα μουτρωσει στην αρχη αλλα θα της περασει.δεν υπαρχει αλλη λυση αλλιως θα τραλαθεις.γινε ειλικρινεις και σταθερη χωρις να ξεφευγουν τα νευρα σου.μπορει να μη της αρεσει αλλα αυτο ειναι δικο της προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

αχ!!!γιαυτο θελουμε να φυγουμε για το νιση να βρουμε τους εαυτους μας και να ηρεμισουμε!!τωρα εγω θα το χαρω οταν θα το ανακοινωσουμε οτι φευγουμε

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...