Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εις το επανειδείν parents.gr !!


Recommended Posts

Το Μάρτιο του 2007 τον θυμάμαι πολύ καθαρά... Ήταν ο 6ος μήνας της εγκυμοσύνης μου κι ήμουν μόλις 19 ετών... Είχα τόση ανάγκη να βρω μια σελίδα που θα με κάλυπτε σε θέματα εγκυμοσύνης κι όχι μόνο... Που θα με έφερνε σε επαφή με μανούλες που θα είχαν ανησυχίες σαν τις δικές μου γιατί καμία από τις φίλες μου δεν είχε ανάλογες εμπειρίες λόγω ηλικίας...

 

Με το parents.gr γέλασα, έκλαψα, λυπήθηκα, πόνεσα, συγκινήθηκα, χάρηκα, μοιράστηκα, πάλεψα, προσπάθησα... μα πάνω από όλα το αγάπησα. Το αγάπησα πολύ.

 

Γνώρισα εδώ μέσα ανθρώπους που δε θα τους βγάλω ποτέ από τη ζωή μου... Ανθρώπους που μου στάθηκαν ουσιαστικά. Ευχαριστώ το parents και τη Μαρία Στυλιανάκη (είμαι περήφανη που σε γνώρισα...) για την ευκαιρία που προσπάθησε να δώσει σε γονείς από όλο τον κόσμο να γίνουν ένα μέσα από αυτό εδώ το φόρουμ.

 

Σήμερα, 2+ χρόνια μετά...Δε θα πω Αντίο... :D Θα πω εις το επανειδείν... γιατί για την ώρα νιώθω την ανάγκη να αποσυρθώ... και στο μέλλον μπορεί να νιώσω την ανάγκη να συμμετέχω ξανά όπως παλιά. Ο χρόνος θα δείξει... Καλή συνέχεια σε όλους...

 

Εις το επανειδείν λοιπόν... :D Να είστε όλοι καλά.

 

Υ.Γ. Στις 13/4 κλείνει ένα χρόνο που λείπει από κοντά μας η Λίλη, μην την ξεχάσετε...

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ είμαι καινούργια φίλη του φόρουμ αλλά ελπίζω μετά απο καιρό να έχω αποκτήσει τα ίδια συναισθήματα που έχεις και εσύ για το parents. Καλή συνέχεια και καλή δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

Ε!!! Όχι κι εσύ!!!

Τελευταία δεν έχω καθόλου χρονο για να συμμετέχω,όμως μπαίνω όταν μπορώ και διαβάζω τουλάχιστον τους τίτλους απο τις τελευταίες δημοσιέυσεις.Είδα να αποχωρούν οι καλλίτερες των καλλίτερων.Αυτές που πάντα ευχαριστιώμουν να διαβάζω και πάντα με έκαναν να μάθω κάτι παραπάνω και διευρυναν την οπτική μου...

Στις συναντήσεις μας λυπώμουν που δεν σε έβλεπα.Σε εκτιμησα πολύ απο την ωριμότητα των γραπτών σου...Τώρα ούτε την τύχη του να σε διαβάζω θα έχω...':(

Πιστεύω ότι οτιδήποτε αρνητικό κι αν συναντήσουμε στο forum ,έχουμε τόσα θετικά να αποκομήσουμε σαν γονεις που δεν αξίζει να δίνουμε σημασία σε ακραία φαινόμενα

Σέβομαι την απόφασή σου και σε αποχαιρετώ,με όλη μου την αγάπη ,ευχόμενη να ξαναγυρίσετε όλες πίσω!!!

ΣΤΕΛΛΑ blbnp2.png DF5ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αντε παλι!παιδια ποια ειναι η λιλη?καλη συνεχεια νικη!

 

h λιλη ηταν ενα 16 χρονο κοριτσι που εφυγε πριν ενα χρονο περιπου!τον λογο δεν το ξερω ..........

ηταν ψυχουλα :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νίκη μου..

εις το επανιδείν λοιπόν!!!

Να είσαι και να περνάς καλά!!!

 

και να μας ξανάρθεις!!! :D

 

θα το πω και σε σένα... αληθινά... μείνε όπως είσαι!! όπως σε γνωρίσαμε!!

μην αλλάξεις τίποτε!!! :D

 

θα σε περιμένω!!!! :D:D:D:D:D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νίκη μου..

εις το επανιδείν λοιπόν!!!

Να είσαι και να περνάς καλά!!!

 

και να μας ξανάρθεις!!! :D

 

εις το επανιδειν.

μακαρι να τα ξαναπουμε οποτε νιωσεις εσυ και θελεις

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα δεν ξερω τι να σου γραψω..περα απο το οτι

ειμαι σιγουρη οτι θα τα ξαναπουμε...

φιλακια στη φουρφουρινα σου να εισαι καλα κ να

προσεχεις..φιλακια Νικακι μου...

 

 

Οσο για την Λιλη ........

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4773&highlight=%CB%E9%EB%E7

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4755&highlight=%CB%E9%EB%E7

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νίκη όσο αφορά το Λιλάκι ... ξέρεις κ εσύ κ πολύ άλλοι απο εδώ πως δεν αρκεί μια μέρα στο χρόνο για να την σκεφτούμε ... αλλά πέρα απο αυτό ... τιμής ένεκεν κάποιοι θα έπρεπε να ήταν εδώ ... και όχι να ζητούν απο τους υπόλοιπους (που ίσως να μην την γνώριζαν καν σαν μέλος ) να μην την ξεχάσουν ...

 

 

Να είσαι καλά Νικη ... εις το επανιδειν.

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Τα άτομα που νοιάζονταν για την Λίλη είτε είναι εδώ, είτε όχι δεν την ξεχνάνε και επισκέπτονται και το μνήμα της, οι υπόλοιποι άραγε τόσο δύσκολο είναι να κάνουν ένα τόπικ ως μνημόσυνο?

 

Και επειδη Αφροδίτη ξέρω ότι με το άτομο το οποίο υπονοείς μίλησες......

του το είπες αυτό όταν μιλήσατε?

Link to comment
Share on other sites

Που πας μικρή μου τυρόπιτα (δεν πολυσχολιάζω την ηλικία γιατί κάπου τη διάβασα και μου ρθε το εγκεφαλικό);;; Καλά λοιπόν θα περιμένω υπομονετικά να ξανάρθεις :D

φιλιά πολλά

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

τα άτομα που νοιάζονταν για την λίλη είτε είναι εδώ, είτε όχι δεν την ξεχνάνε και επισκέπτονται και το μνήμα της, οι υπόλοιποι άραγε τόσο δύσκολο είναι να κάνουν ένα τόπικ ως μνημόσυνο?

 

και επειδη αφροδίτη ξέρω ότι με το άτομο το οποίο υπονοείς μίλησες......

του το είπες αυτό όταν μιλήσατε?

 

(καλά ρουλά περίμενε εσύ απάντηση.....κι εγώ ακόμα στο περίμενε είμαι, οπότε πάρε χαρτί προτεραιότητος!)

 

νικάκι μου γλυκό....το οτι δεν θα γράφεις εδω για λίγο καιρό (ετσι θέλω να πιστεύω εγω.....διαφορετικά θα μου λείψεις πολύ ως συμφορουμίτισα...) δεν σημαίνει οτι δεν θα μαθαίνω νέα σου!! σε φιλώ πολύ....μην μου στεναχωριέσαι.....ο μητσοσ σου εδώ θα είναι.....

Στη ζωή υπάρχουν πάντα δύο "δρόμοι"! Στο χέρι σου είναι ποιόν θα διαβείς....(το θέμα είναι..... εχεις "μυαλό" να ξεχωρίσεις???.....)

Link to comment
Share on other sites

(καλά ρουλά περίμενε εσύ απάντηση.....κι εγώ ακόμα στο περίμενε είμαι, οπότε πάρε χαρτί προτεραιότητος!)

 

δήμητρα καλημέρα ,

ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι απάντηση περιμένετε ;;;;;;;

 

δεν καταλαβαίνω το δικό σου στυλ ειρωνείας ... (δεν εχω δώσει κανένα τετοιο δικαίωμα)

 

και δεν κατάλαβα απο που βρήκε το συμπέρασμα απο όσα γράφω οτι μιλησα με κάποιον ;;;;;;;

 

και κάτι τελευταίο , δεν έχω καμια μα καμια διάθεση να ερθω σε αντιπαράθεση με κανέναν για κάποιον άνθρωπο που δεν είναι πια στην ζωή , πόσο μάλλον για την μικρή λίλι ...

 

 

(υ.γ: προσπάθησα να σου στειλω πμ ... αλλα μου λέει οτι δεν μπορείς να το δεχτείς ...)

μφχ

αφροδίτη

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...