Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

φοβαμαι την γεννα βοηθεια......


Recommended Posts

την τεταρτη μπαινω για καισαρικη με επισκληριδιο και εκανα την βλακεια και διαβασα και για ιστοριες που δεν επιασε η επισκληριδιος και η ολικη και νιωσαν την τομη και τετοια....θελω υποστηριξη ψυχολογικη γιατι με εχει παρει απο κατω και ξυπναω ακομα και στον υπνο μου με φοβιες...

gKlgp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

όχι βρε κοπέλα μου μη φοβάσαι!κι εγώ με καισαρική κι επισκληρίδιο γέννησα κι όλα πήγαν περίφημα. είχα κι εγώ τις ίδιες φοβίες μ'εσένα και σε καταλαβαίνω απόλυτα.όλα πήγαν καλά. ούτε πόνεσα, ούτε ταλαιπωρήθηκα συνήλθα γρήγορα και το σπουδαιότερο το μωράκι μου γεννήθηκε μια χαρά υγιέστατο. με το καλό να έρθει το μωράκι σου κι όλα θα πάνε μια χαρά!περιμένουμε νέα σου όταν γεννήσεις!:D:D

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ..πραγματικα κανενας αλλος δεν μπορει να καταλαβει τις φοβιες μου και να με καθησυχασει περισσοτερο απο εσας που το χετε περασει....περιμενω εμπειριες χαρουμενες μπας και ανεβω λιγο....να χαιρεσαι το παιδακι σου....

gKlgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παρομοιως!!! Την τεταρτη 23 μπαινω και γω για καισαρικη με επισκληριδιο στο ΡΕΑ.Είμαι κι εγω ενα ματσο χαλια..με εχουν πιασει τρομερες φοβιες..αισθανομαι λες και θα παω να με σφαξουν.Κανεις δε με καταλαβαινει δυστυχως και ο αντρας μου νομιζει οτι δε χαιρομαι με το μωρο ενω δεν ειναι καθόλου ετσι.Φοβαμαι πολυ..και το μονο που ελπιζω ειναι εκεινη την ωρα να μην με νοιαζει.Ξερεις καποιες φορες οταν ερχομαστε αντιμετωποι με το ιδιο το αντικειμενο του φοβου..ο φοβος παει εξαφανιζεται!! Αυτο που μας αγχωνει ειναι η προσμονη..το αγνωστο...ολο αυτο που προκειται να ερθει..που πλησιαζει.Δε ξερω τι να σου πω για να σε ξεαγχωσω γιατι ειμαι ακριβως στην ιδια θεση..απλα εγραψα για να σου πω οτι δεν εισαι μονη..

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

το τί άγχος είχα περάσει πριν γεννήσω δε λέγεται!λες και με πηγαίνανε στο εκτελεστικό απόσπασμα!όμως τελικά όλα καλά!μη φοβάστε κορίτσια!δεν είναι τρομερό. όλα καλά θα πάνε !μην αγχώνεστε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μην διαβάζεις και να μην ακούς ιστορίες άλλων, δεν σου προσφέρει τίποτα πραγματικά παρά μόνο άγχος!

Κάθε γέννα είναι διαφορετική ακόμα και αν φαινομενικα συντρέχουν οι ίδιες συνθήκες γι'αυτό ποτέ να μη συγκρίνεις τι συνεβη στη μια και στην άλλη γυναίκα.

Think positive!!!! Πλησιαζει η μεγάλη μέρα! Το ραντεβού με το μωράκι σου!! Με το καλό να το υποδεχτείς και όλα θα πανε καλα!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

mh fovasai kopela mou gennhsa prin 2 mhnes kai go me kaisarikh kai episklhridio pali kala pou gnorizeis oti tha pas me kaisarikh kai den tha talaiporitheis katholou na les

h sumvoulh mou einai na akouseis kala to giatro sou th stigmh pou tha sto zhthsei sta leo giati ego den akouga kata ta alla tha deis oti einai mia yperoxh empeiria pou den tha thes na thn ksexaseis

cTsip3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο τιτινι. μη σε πιανει πανικος δεν ειναι τιποτα η ενεση. δυο γεννες εκανα και ολα μια χαρα και μην διαβαζεις η ακους διαφορα γιατι προφανως μιλανε για σπανιες περιπτωσεις που εγω προσωπικα δεν εχω ακουσει τιποτα να συμβαινει κακο. αν εχεις εμπιστοσυνη στο γιατρο σου μη φοβασαι τιποτα. ολα θα πανε μια χαρα με το καλο σου ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

Παρομοιως!!! Την τεταρτη 23 μπαινω και γω για καισαρικη με επισκληριδιο στο ΡΕΑ.Είμαι κι εγω ενα ματσο χαλια..με εχουν πιασει τρομερες φοβιες..αισθανομαι λες και θα παω να με σφαξουν.Κανεις δε με καταλαβαινει δυστυχως και ο αντρας μου νομιζει οτι δε χαιρομαι με το μωρο ενω δεν ειναι καθόλου ετσι.Φοβαμαι πολυ..και το μονο που ελπιζω ειναι εκεινη την ωρα να μην με νοιαζει.Ξερεις καποιες φορες οταν ερχομαστε αντιμετωποι με το ιδιο το αντικειμενο του φοβου..ο φοβος παει εξαφανιζεται!! Αυτο που μας αγχωνει ειναι η προσμονη..το αγνωστο...ολο αυτο που προκειται να ερθει..που πλησιαζει.Δε ξερω τι να σου πω για να σε ξεαγχωσω γιατι ειμαι ακριβως στην ιδια θεση..απλα εγραψα για να σου πω οτι δεν εισαι μονη..

 

με εκανες να δακρυσω ειλικρινα....

μακαρι να μας πανε ολα καλα και να λεμε μετα για τα μωρα μας....

οντως σημερα ξεσπασα σε λιγμους και προσπαθουσαν να με ηρεμησουν αλλα ματαια...

gKlgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βλέπεις το θετικό της υπόθεσης; Με την επισκληρίδιο έχεις τη δυνατότητα να ακούσεις το κλάμα του μωρού σου, να το δεις αμέσως μόλις γεννηθεί, ίσως και να στο βάλουν στο στήθος σου να θηλάσει. ¨Ολα αυτά δεν ΄θα τα είχες αν έκανες ολική. Εγώ γέννησα φυσιολογικά αλλά έκανα επισκληρίδιο. Πραγματικά στην αρχή δεν ένιωθα ΤΙΠΟΤΑ. Νομίζω ότι οι περιπτώσεις που διαβάζεις είναι σπάνιες. Ηρέμησε και σκέψου πως σε δυο μέρες θα κρατάς στην αγκαλιά σου το μωράκι σου. με το καλό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ κοριτσια μακαρι να πανε ολα καλα....σας ευχαριστω ειλικρινα νιωθω καλυτερα...ειπα βλακεια μου που το ψαξα γιατι με εκανε χαλια.......

gKlgp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχα...σημερα σηκωθηκα απο τις 6 απο το αγχος μου...δεν μου κολλαει υπνος με τιποτα....και ειμαι συνεχως σαν κοτοπουλο....

 

τα ίδια έκανα κι εγώ!το μάτι γαρίδα πριν γεννήσω και μετά να θέλω να κοιμηθώ και να μη γίνεται!χαλάρωσε και ξεκουράσου!να ναι γεμάτες οι μπαταρίες όταν έρθει το μωράκι!

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια ηρεμηστε και απολαυστετο. την ωρα που ακουσα το κλαμα του μωρου εβαλα τετοια κλαματα που δεν μπορουσα να ηρεμησω βεβαια ηταν απο χαρα. δεν καταλαβαινεις τιποτα με την επισκληριδιο δεν νιωθεις πονο και σου φερνουν και βλεπεις το μωρο στην αγκαλια σου. να σκεφτεστε μονο αυτη τη φοβερη στιγμη που ειναι μοναδικη πιστευω και η χαρα τοσο μεγαλη που θα δειτε στο τελος θα πειτε αδικα ανυσηχουσα

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα αν θα θυμασαι τιποτα μετα τις 40 μερες μη σου πω νωριτερα ελα να με βρισεις δημοσιος.εγω φοβαμαι να παω στον οδοντιατρο κ τη μερα που πηγαιναμε στην κλινικη στις 5 το πρωι με περιμεναν στν πορτα ο αντρας μου η μανα μου κ η μεγαλη μου κορη κ γω τους ελεγα μισο μισο να παρω την φωτογραφικη.

μην ακους κανεναν.φυσικα κ υπαρχουν οι εξαιρεσεις σε ολες τις περιπτωσεις αλλα να θυμασαι οτι θα αντικρισεις την πιο γλυκια φατσουλα του κοσμου.εγω ειχα κακη εμπειρια στον φ.τ.βλεπεις ????οποια κ να ρωτησεις κατι θα σου πει...οποτε κλεισε τα αυτια σου κ με το καλο το μπεμπακι σου

Link to comment
Share on other sites

Εγω του εχω πει παντως του γιατρου..αν με δει να φοβαμαι να μου κανει μια ηρεμιστικη..αν και νομιζω οτι με την επισκληριδιο δεν χαλαρωνεις λιγο??

μια χαράαα χαλαρώνεις!:wink:

Link to comment
Share on other sites

το μονο που μπορω να πω ειναι τι καλα που εχω και εσας...να χαιρεστε τα ζουζουνια σας

 

ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου !κι εσύ με το καλό να υποδεχτείς το δικό σου ζουζουνάκι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...