Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διογκωμένος νεφρός


Recommended Posts

Καλησπέρα ,

Σήμερα κατά τη διάρκεια της εξέτασης ο γυναικολόγος μου βρήκε ότι ο δεξιός μου νεφρός είναι αρκετά διογκωμένος.Μου είπε να μην ανησυχώ και ότι είναι κάτι που παρατηρείται κατά την εγκυμοσύνη και μου συνέστησε να κάνω ανάλυση ούρων μαζί με καλλιέργεια και να το ξαναδούμε σε 2 εβδομάδες.Έτυχε σε καμιά κάτι παρόμοιο ;Ανησυχώ....

uqGsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα

 

Δεν μου έτυχε, αλλά το έχω ακούσει. Δεν είναι κάτι σοβαρό. Μην ανησυχείς κοπέλα μου και όλα θα πάνε καλά.

 

Καλή χρονια και με το καλό να έρθει το μωράκι σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και με το καλό να έρθει το μωράκι σου.

Εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου με μια τεραστια πέτρα στο νεφρό η οποία εκ των υστέρων ανακάλυψα οτι ηταν ικανη να μου στοιχίσει το νεφρό μου.(εκανα επεμβαση και την αφαιρεσα).

Το νεφρό μου ήταν διογκωμένο από την πρώτη στιγμή και σε πολύ μεγάλο βαθμό.Γενικά τα νεφρα καταπονούνται παρα πολύ στην εγκυμοσύνη οπότε δεν ειναι κατι αφύσικο αυτο που σου συμβαίνει και αφού εγώ την "γλύτωσα" να είσαι σίγουρη οτι δεν θα σου συμβεί απολύτως τίποτα.

Φυσικά να κανεις τις εξετάσεις που σου είπε ο γιατρός σου και οταν με το καλο γεννησεις πήγαινε σε εναν ουρολόγο να κανεις εναν καλύτερο ελεγχο.

 

Παντως ξαναλεω μην αγχώνεσαι συμβαίνει σε παρα πολλές εγκυούλες και δεν σημαινει απολύτως τιποτα.

dhtZp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ ,

Έκανα τις εξετάσεις που μου συνέστησε ο γιατρός και περιμένω αύριο τα αποτελέσματα .Πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά .Θα σας ενημερώσω.

uqGsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω τα αποτελέσματα των αιματολογικών εξετάσεων και της ανάλυσης ούρων.Όλα είναι καλά οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί είναι διογκωμένος ο νεφρός.Θα περιμένω σε 2 εβδομάδεσ που θα ξαναπάω στο γιατρό για να το ξαναελέξουμε

uqGsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...