Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπέρα σας

γνωρίζει καμιά σας αν υπάρχει περίπτωση ένα βρέφος που έπιανε μια χαρά το στήθος να σταματήσει να το πιάνει καλά??? ρωτάω γιατί τις τελευταίες μέρες η θηλή μου βγαίνει ελαφρώς πατικωμένη στην άκρη, θυμίζει λίγο καινούριο κραγιόν (όχι τόσο έντονη κλίση) και λέω μήπως η μικρή δεν πιάνει πια καλά. Μας είχε δεί σύμβουλος θηλασμού και μου είπε τότε ότι όλα οκ (πριν από 15 μέρες). Είμαστε σήμερα 23 ημερών και πριν από 4 μέρες ξεκίνησα να δίνω πολύ λίγο πιπίλα (max 5 λεπτά 3-4 φορές την μέρα, συνήθως γύρω στο λεπτό) γιατί έπαθα candida και πονάω πολύ. Όταν θηλάζει νομίζω ότι κάποιος μου τρίβει την θηλή με σμυριδόπανο. Μήπως έπαθε καμία σύγχυση θηλών?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


νομιζω -δεν ειμαι καθολου σιγουρη ομως- η καντινιαση προκαλει αλλαγη σχηματος της θηλης μετα το θηλασμο. ρωτα τα κοριτσια που ξερουν απο γκαμπς και αλλεργιες.

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπάρχει περίπτωση ενα βρέφος να σταματήσει να πιάνει καλά σε οποιαδήποτε φάση μετα απο χρήση πιπιλας. Βέβαια κάνει πολυ λίγη χρήση.

 

Μόνο απο την μια θηλή συμβαίνει αυτο;

Έχεις πόνο μεταξύ των θηλασμων ή μόνο την ωρα του θηλασμου;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπάρχει περίπτωση ενα βρέφος να σταματήσει να πιάνει καλά σε οποιαδήποτε φάση μετα απο χρήση πιπιλας. Βέβαια κάνει πολυ λίγη χρήση.

 

Μόνο απο την μια θηλή συμβαίνει αυτο;

Έχεις πόνο μεταξύ των θηλασμων ή μόνο την ωρα του θηλασμου;

 

 

Και στις 2 θηλές πονάω, και κατά την διαρκεια αλλά και μετά. όχι για ώρες όπως διαβάζω ότι παθαίνουν άλλες. Με το κρύο ειδικά ασπρίζουν από τον πόνο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...