Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απεργία θηλασμού; Για πόσο;


Recommended Posts

Γεια σας

ο μικρούλης μου 12 μηνών εδώ και 3 μέρες περίπου δεν θέλει καθόλου να θηλάσει, έχει τρομερή ανησυχία με τα δόντια του, επίσης έχει βγάλει κατι εξανθήματα στην περιοχή της πάνας, ο γιατρός σημερα ειπε οτι ειναι τοπικό το θέμα, δεν διαβλέπει κάποια τροφική αλλεργία και κατά πάσα περίπτωση η αρνησή του να θηλάσει συνδέεται με τα δόντια.

Χρησιμοποιησα το θήλαστρο 3 φορές, το γάλα μου το πίνει κανονικά με το ποτηράκι...επίσης τρώει κανονικά και γενικώς τσιμπολογάει

Είναι δυνατόν σε αυτη την ηλικία να έχει "επιλέξει"το μωρό να σταματήσει να θηλάζει;

Τι μπορώ να κάνω εγώ ώστε να μην μειωθεί η παραγωγή; Πόσες φορές να αντλώ με το θήλαστρο;

Χτες δοκίμασα να τον βάλω αρκετές φορές στο στήθος όπου και με δάγκωνε συνέχεια, σημερα δεν πλησίαζε καθόλου...

Εννοείται οτι θέλω να συνεχίσω να θηλάζω και μέχρι τώρα φαινόταν οτι δεν ειχαμε κανένα πρόβλημα...:(

WDWSp2.png

 

TAlMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας

ο μικρούλης μου 12 μηνών εδώ και 3 μέρες περίπου δεν θέλει καθόλου να θηλάσει, έχει τρομερή ανησυχία με τα δόντια του, επίσης έχει βγάλει κατι εξανθήματα στην περιοχή της πάνας, ο γιατρός σημερα ειπε οτι ειναι τοπικό το θέμα, δεν διαβλέπει κάποια τροφική αλλεργία και κατά πάσα περίπτωση η αρνησή του να θηλάσει συνδέεται με τα δόντια.

Χρησιμοποιησα το θήλαστρο 3 φορές, το γάλα μου το πίνει κανονικά με το ποτηράκι...επίσης τρώει κανονικά και γενικώς τσιμπολογάει

Είναι δυνατόν σε αυτη την ηλικία να έχει "επιλέξει"το μωρό να σταματήσει να θηλάζει;

Τι μπορώ να κάνω εγώ ώστε να μην μειωθεί η παραγωγή; Πόσες φορές να αντλώ με το θήλαστρο;

Χτες δοκίμασα να τον βάλω αρκετές φορές στο στήθος όπου και με δάγκωνε συνέχεια, σημερα δεν πλησίαζε καθόλου...

Εννοείται οτι θέλω να συνεχίσω να θηλάζω και μέχρι τώρα φαινόταν οτι δεν ειχαμε κανένα πρόβλημα...:(

Εμενα 10 μηνων επελεξε να σταματησει να θηλαζει:(...........απιστευτο?οσο κι αν ηθελα εγω,οσο κι αν προσπαθησα....μετα απο 10 μηνες αποκλειστικο θηλασμο ουτε να το δει το στηθος...Μπορει ομως εσενα να μην ειναι ιδια περιπτωση..ξαναπροσπαθησε.Εγω μονο με το θηλαστρο μετα δεν το συνεχισα..περασα στο φρεσκο κατσικισιο με βαρια καρδια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

ο μικρούλης μου 12 μηνών εδώ και 3 μέρες περίπου δεν θέλει καθόλου να θηλάσει, έχει τρομερή ανησυχία με τα δόντια του, επίσης έχει βγάλει κατι εξανθήματα στην περιοχή της πάνας, ο γιατρός σημερα ειπε οτι ειναι τοπικό το θέμα, δεν διαβλέπει κάποια τροφική αλλεργία και κατά πάσα περίπτωση η αρνησή του να θηλάσει συνδέεται με τα δόντια.

Χρησιμοποιησα το θήλαστρο 3 φορές, το γάλα μου το πίνει κανονικά με το ποτηράκι...επίσης τρώει κανονικά και γενικώς τσιμπολογάει

Είναι δυνατόν σε αυτη την ηλικία να έχει "επιλέξει"το μωρό να σταματήσει να θηλάζει;

Τι μπορώ να κάνω εγώ ώστε να μην μειωθεί η παραγωγή; Πόσες φορές να αντλώ με το θήλαστρο;

Χτες δοκίμασα να τον βάλω αρκετές φορές στο στήθος όπου και με δάγκωνε συνέχεια, σημερα δεν πλησίαζε καθόλου...

Εννοείται οτι θέλω να συνεχίσω να θηλάζω και μέχρι τώρα φαινόταν οτι δεν ειχαμε κανένα πρόβλημα...:(

 

Ρίξε μια ματιά κι εδώ http://kellymom.com/bf/concerns/child/back-to-breast/

ίσως σε βοηθήσει να φέρεις πάλι το μωρό στο στήθος.

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...