Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βοήθεια μου κόπηκε το γάλα!!!


Recommended Posts

Με το θηλασμό ήταν κ πάλι πρόβλημα αφού η μπουμπού ήταν συνέχεια ανησυχη όσες φορες δηλ τη θήλαζα εγώ κ δεν έπαιρνε μπουκάλι! Ίσως να μην ισχύει για όλες μασ κ να είναι θέμα οργανισμού, αυτό το δέχομαι. Σε εμένα πάντως είχε διαφορά είτε στο θήλαστρο είτε στο θηλασμό κ πλέον το λεω μετα βεβαιότητας. Πχ ενώ το μωρο μου κοιμόταν τη νύχτα 4-5 ώρες σερί εκείνες τις ημέρες ξυπνούσε ανά δύο τρεις ώρες! Δεν ήταν τυχαίο απλά, δε χόρταινε

 

Εννοούσα τι γίνεται με τον θηλασμο, δλδ πως τα πάτε.. Πιο πάνω λες οτι δε θέλει να θηλασει.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα Νεκταρία, δεν ξέρω αμα μπαίνει ακόμα εδώ, αλλά αν γίνεται μπορείς σε παρακαλώ να ενημερώσεις και μενα γιατί σταμάτησε επειτα από σύγχυση το γάλα μου ;  Ευχαριστώ . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maonoki είπε:

Καλησπέρα Νεκταρία, δεν ξέρω αμα μπαίνει ακόμα εδώ, αλλά αν γίνεται μπορείς σε παρακαλώ να ενημερώσεις και μενα γιατί σταμάτησε επειτα από σύγχυση το γάλα μου ;  Ευχαριστώ . 

Καλησπερα!!! Σ κοπηκε εντελώς το γαλα? Η μειώθηκε??? Το επαθα και εγω μετα απο ενα μεγάλο καυγα και θηλαζω ξανα εν τέλει!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλησπερα!!! Σ κοπηκε εντελώς το γαλα? Η μειώθηκε??? Το επαθα και εγω μετα απο ενα μεγάλο καυγα και θηλαζω ξανα εν τέλει!!! 

Καλησπέρα!! Αλήθεια? Κι εγώ μετά από καυγά το έπαθα.. Όχι ευτυχώς δεν μπήκε τελείως, απλώς μειώθηκε η ποσότητα που βγάζω με το θήλαστρο. Πριν δηλαδή έβγαζα μέσα σε 3 ώρες έως 120 ml Και μετά από το συμβάν σε 4 ώρες μόλις 70 ml. Ελπίζω να είναι κάτι παροδικό. Εσένα anemoni σου είχε σταματήσει τελείως? Μετά από πόσο καιρό επανήλθε? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Maonoki είπε:

Καλησπέρα!! Αλήθεια? Κι εγώ μετά από καυγά το έπαθα.. Όχι ευτυχώς δεν μπήκε τελείως, απλώς μειώθηκε η ποσότητα που βγάζω με το θήλαστρο. Πριν δηλαδή έβγαζα μέσα σε 3 ώρες έως 120 ml Και μετά από το συμβάν σε 4 ώρες μόλις 70 ml. Ελπίζω να είναι κάτι παροδικό. Εσένα anemoni σου είχε σταματήσει τελείως? Μετά από πόσο καιρό επανήλθε? 

Σγω δεν εβγαζα ποτε με θηλαστρο... Αλλα θηλαζα αποκλειστικά καο μετα απο εναν πολυ μεγαλο καυγα μου κοπηκε τελειως και για καμια βδομαδα το παιδι επινε μονο ξενο... Ωστοσο επειδή δεν ήμουν ετοιμη να αποθηλασω την εβαζα στο στηθος για κανα μισαωρο πριν δωσω μπουκαλι ή μετα, αν ήταν πολύ ανησυχη ευελπιστωντας να κατεβασω ξανα γαλα... Γύρω στο 10μερο και με συατηματικη ληψη χαπιων μαγιας καταφερα να θηλαζω τη μπεμπα μου παλι αχεδον αποκλειστικά και δινοντας ελάχιστο συμπληρωμα... Αν ημουν πιο σχολαστικη και εβγαζα και με το θηλαστρο ισως ειχα καταφέρει αποκλειστικο θηλασμο παλι, αλλα δεν ειχα τις αντοχες... Παντως απο την Πρωτοχρονιά που έγινε το συμβαν εως τωρα, θηλαζω ακομα, αλλοτε με περισσότερο συμπληρωμα και αλλοτε με λιγότερο... Σημασια εχει για εμενα παντως πω;  εστω και ετσι, θηλαζει!!! Α!!! Επίσης πινω πααααρα πολύ νερό!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Σγω δεν εβγαζα ποτε με θηλαστρο... Αλλα θηλαζα αποκλειστικά καο μετα απο εναν πολυ μεγαλο καυγα μου κοπηκε τελειως και για καμια βδομαδα το παιδι επινε μονο ξενο... Ωστοσο επειδή δεν ήμουν ετοιμη να αποθηλασω την εβαζα στο στηθος για κανα μισαωρο πριν δωσω μπουκαλι ή μετα, αν ήταν πολύ ανησυχη ευελπιστωντας να κατεβασω ξανα γαλα... Γύρω στο 10μερο και με συατηματικη ληψη χαπιων μαγιας καταφερα να θηλαζω τη μπεμπα μου παλι αχεδον αποκλειστικά και δινοντας ελάχιστο συμπληρωμα... Αν ημουν πιο σχολαστικη και εβγαζα και με το θηλαστρο ισως ειχα καταφέρει αποκλειστικο θηλασμο παλι, αλλα δεν ειχα τις αντοχες... Παντως απο την Πρωτοχρονιά που έγινε το συμβαν εως τωρα, θηλαζω ακομα, αλλοτε με περισσότερο συμπληρωμα και αλλοτε με λιγότερο... Σημασια εχει για εμενα παντως πω;  εστω και ετσι, θηλαζει!!! Α!!! Επίσης πινω πααααρα πολύ νερό!! 

Καλημέρα Anemoni! Σε ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες !! Αν δω ότι χρειάζεται θα πάρω κι εγώ τα χαπάκι μαγιάς..Δεν ξέρω μήπως κάνει καλό και το τσάι θηλασμού, αλλά οι απόψεις απ΄ ότι έχω διαβάσει λίγο είναι διφορούμενες.

Κι εγώ που βγάζω με το θήλαστρο, του δίνω συμπλήρωμα..Συνήθως το βράδυ πριν κοιμηθεί για να το πάει συνεχόμενα μέχρι τις 3, όπου τον θηλάζω πάλι..

Δε νομίζω ότι κάνει κακό να δίνουμε 1 φορά τη μέρα σκόνη...Αλλες φορές πάλι δεν δίνω καθόλου..

Σημασία έχει αυτό που λες κι εσύ, το μωράκι να παιρνει τα αντισώματα με το θηλασμό! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...