Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.....Πριν από μία εβδομάδα περίπου, φτιάχνοντας την ντουλάπα μου, σήκωσα βάρος και αισθάνθηκα πόνο κάπου δεξιά κάτω από τη μέση μου και στο γοφό μου...Μάλλον έριξα εκεί όλο το βάρος...από τότε πονάω, σταδιακά όλο κ πιο πολυ!!!κάθε μέρα είμαι χειρότερα...δεν μπορώ να πατήσω το πόδι μου...δακρύζω από τον πόνο...ένας φίλος φυσικοθεραπευτής μου έδειξε κάποιες ασκήσεις που όμως δεν έχουν αποτέλεσμα...Κ ο γιατρός μου εχθές με απογοήτευσε...μου είπε πως όλο αυτό θα μου περάσει αφού γεννήσω, διότι η κατάσταση επιβαρύνεται λόγω της εγκυμοσύνης..μου είπε μάλιστα να μην πάω σε ορθοπεδικό, διότι δεν μπορεί να μου κάνει τίποτα!!!! Δεν μπορώ να το πιστέψω πως θα είμαι έτσι άλλες 40 ημέρες περίπου...ΥΠΟΦΕΡΩ!!!!!!!!! Κ να σκεφτείς ότι μέχρι πριν 10 μέρες δούλευα κανονικά, σε δουλειά με πολυ ορθοστασία και περπατούσα 1 με 2 ώρες την ημέρα....Τι να κάνω?? HELP!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα σου προτεινα να ξεκουραστεις,ωστε να το βοηθησεις να περασει..οσο το πιεζεις και το κουραζεις, μαζι με τα κιλα που μπαινουν θα επιβαρυνεται και θα ποναει περισσοτερο.Κανε και τις ασκησεις που σου εδειξε ο φυσικοθεραπευτης. Τι ακριβως σου ειπε? καμια θλαση?μεση?

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

το χω περάσει και εγώ ως έγκυος, που είχα πρόβλημα δισκοπάθειας, και στους τελευταίους μήνες δεν μπορούσα να σταθώ απο τους πόνους.

 

επειδή δεν επιτρέπονται τα πολλά πολλα φάρμακα, μπορείς να κάνεις ζεστα μπάνια, να κρατιέται ζεστή η περιοχή. συνήθως ανακουφίζει λιγο απο τον πόνο.

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα να ξεκουραστεις,ωστε να το βοηθησεις να περασει..οσο το πιεζεις και το κουραζεις, μαζι με τα κιλα που μπαινουν θα επιβαρυνεται και θα ποναει περισσοτερο.Κανε και τις ασκησεις που σου εδειξε ο φυσικοθεραπευτης. Τι ακριβως σου ειπε? καμια θλαση?μεση?

Πήγα το πρωί σε ορθοπεδικό κ μου είπε πως έχω τραυματίσει το γλουτιαίο μύ..δεν είναι κάτι σοβαρό αλλά το βάρος της κοιλιάς επιβαρύνει την κατάσταση...μου είπε να έχω ήπια δραστηριότητα, να βάζω θερμοφόρα 2-3 φορές την ημέρα κ να παίρνω depon όποτε πονάω πολύ (το οποίο όμως δε μου κάνει τίποτα, οπότε προτιμώ να μην το παίρνω)...αυτά κ ότι θα μιλήσουμε πάλι σε 10 μέρες...εκείνος πιστεύει ότι θα περάσει, εγώ πάλι νομίζω πως όχι, γιατί κάθε μέρα επιδεινώνεται....:-(

Link to comment
Share on other sites

το χω περάσει και εγώ ως έγκυος, που είχα πρόβλημα δισκοπάθειας, και στους τελευταίους μήνες δεν μπορούσα να σταθώ απο τους πόνους.

 

επειδή δεν επιτρέπονται τα πολλά πολλα φάρμακα, μπορείς να κάνεις ζεστα μπάνια, να κρατιέται ζεστή η περιοχή. συνήθως ανακουφίζει λιγο απο τον πόνο.

Μου είπε επίσης πως αν δεν ήμουν έγγυος θα μου έδινε ένα ισχυρό αντιφλεγμονώδες κ σε 1-2 μέρες θα ήμουν μια χαρά...Τι να πώ βρε κορίτσια...είμαι άτυχη (κ άμυαλη)...θα ξεκουράζομαι όσο μπορώ κ θα προσέχω...τί κρίμα!!...μόλις σταμάτησα τη δουλειά κ φτιάχνει κ ο καιρός...thanxxx για τη συμπαράσταση:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εαν ειναι θλαση στον γλουτιαιο, δεν ειναι τιποτα..προφανως εκτος απο τον γλουτιαιο εχουν τραυματιστει και αλλοι μικροι μυες που βρισκονται στην περιοχη..απλα αργει να περασει 10-15 μερες γιατι σχεδον οποια κινηση κανεις ειναι βασικη μυες που συμμετεχουν , οποτε ακομα κι αν εισαι ορθια τους επιβαρυνεις..

να λες παλι καλα που δεν ειναι μεση..αμα ειναι θλασουλα εισαι μια χαρα..!!!

εκμεταλλευσου το (ειναι πολυ καλη δικαιολογια!) για να ξεκουραστεις και να γεμισεις τις μπαταριες σου με υπνο γιατι ερχονται τα ξενυχτιαααα!!! : )

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...