Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ - ΠΕΡΙΟΔΟΣ


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!Πριν απο τρείς μήνες απέβαλα λόγω αποκόλλησης πλακούντα (17 εβδομάδων).Ο γιατρός μου μου έδωσε να κάνω κάποιες έξετασει και μέσα σ'αυτες είναι και η θρομβοφιλία(apcr, aptt κτλ.)

Το θέμα είναι οτι έχω κλείσει να κάνω αύριο αυτές τις εξετάσεις και σήμερα μου ήρθε η περίοδος.Λέτε να υπάρχει πρόβλημα που θα είμαι αδιάθετη;Παίρνω τον γιατρό αλλά έχει κλειστό το κινητό.Συγνώμη για την "χαζή" ερώτηση αλλά δεν ξέρω τι να κάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επειδή έχω και γω θρομβοφιλία θα σου πρότεινα να τις κάνεις στο λαϊκό. Έχουν εξειδικευμένο τμήμα. Είναι 22 εξετάσεις και ο κυρίως έλεγχος είναι ο μοριακός. Θυμάμαι μου είχαν πει μια βδομάδα πιο μπροστά περίπου όχι φάρμακα και 2-3 μέρες πριν όχι αλκοόλ.

 

Αν θες στείλε μου πμ με το email σου να σου στείλω τις εξετάσεις αυτές. Ή αν θες συννενοήσου κατευθείαν με το λαϊκό στο τηλέφωνο 2107456324.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μίλησα με τον γιατρό μου και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.Τις εξετάσεις τις έκανα στο Ελενα, αλλά δεν μου έιπε τίποτα για φάρμακα και αλκοόλ.Ελπίζω να μην τις έκανα άδικα γιατι ναι μεν σήμερα δεν πήρα κανένα φάρμακο αλλά μέχρι εχθές έπαιρνα thirormon για τον θυροειδή και glucophage για για να φτιάξω τον κύκλο μου.Επίσης ήπια το μεσημέρι ένα ποτηράκι κρασι (νόμιζα πως δεν παίζει ρόλο οπως στις γενικές αίματος).Αν είναι θα πάρω τον γιατρό τηλέφωνο και μετά θα δω τι θα κάνω.Πάντως σε ευχαριστώ για τον χρόνο και τις συμβούλές.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πριν απο λιγο με τον γιατρο μου και μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα ουτε για το κρασι (ηταν μικρη ποσοτητα), ουτε για το συγκεκριμενο φάρμακο.Τωρα αναμένω τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...