Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαύρες ίνες στα κακάκια


Recommended Posts

Έψαξα για σχετικό θέμα αλλά δε βρήκα. Πριν λίγο που την άλλαξα στα κακάκια της είδα πολλές μικρές μαύρες ινούλες. Τι είναι αυτό βρε παιδιά? Από κάποιο φαγάκι ή κάτι άλλο? Θα σας είμαι υποχρεη αν με βοηθήσετε

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είχε τύχει σ εμάς, πολλά μαύρα μικρά σαν ίνες όπως λες και για αρκετό καιρό μάλιστα..... δεν το είχα ψάξει όμως, δεν ξέρω πως μου είχε κολλήσει τότε οτι είναι από την μπανάνα :roll:, επειδή οι μπανάνες που έτρωγε εκείνη την εποχή ήταν λίγο περισσότερο ώριμες και είχαν μαυρίσει λίγο στο κέντρο.... Πάντως δεν το έψαξα, γενικώς είμαι λίγο χαλαρή σε κάτι τέτοια όταν δεν συνοδεύονται και από κάτι άλλο.... πάντως αν βγάλεις καμιά άκρη και μάθεις από τι είναι πες μας, γιατί από την μπανάνα δεν νομίζω να ήταν....:rolleyes:

tb2xm4.png
Link to comment
Share on other sites

Eιναι απο κατι που εφαγε, πιθανοτατα απο μπανανα.Σε εμας ηταν καφεκοκκινες και θα τα περιεγραφα σαν κλωστουλες.http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=45557&highlight=%EA%EB%F9%F3%F4%EF%F5%EB%E5%F2

 

Μην ανησυχεις, δεν εχει τιποτα το μωρο σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έψαξα για σχετικό θέμα αλλά δε βρήκα. Πριν λίγο που την άλλαξα στα κακάκια της είδα πολλές μικρές μαύρες ινούλες. Τι είναι αυτό βρε παιδιά? Από κάποιο φαγάκι ή κάτι άλλο? Θα σας είμαι υποχρεη αν με βοηθήσετε

 

Τρωτε μπανανα? Αν ναι η μπανανα φταει. Βγαζει μαυρες ινες, ειτε βρασμενη ειτε ωμη. Και εγω αυτο το πραγμα ειχα με την μικρη φρικαρα και μου ειπε η γιατρος με την μπανανα και μετα παρατηρησα οτι οταν την εβραζα και την εβαζα σε γυαλινο μπουκαλι και το εκλεινα οταν το ανοιγα ο λαιμος ειχε ξεραμενες μαυρες ινουλες.....:-D εν ειναι τπτ.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Τρωτε μπανανα? Αν ναι η μπανανα φταει. Βγαζει μαυρες ινες, ειτε βρασμενη ειτε ωμη. Και εγω αυτο το πραγμα ειχα με την μικρη φρικαρα και μου ειπε η γιατρος με την μπανανα και μετα παρατηρησα οτι οταν την εβραζα και την εβαζα σε γυαλινο μπουκαλι και το εκλεινα οταν το ανοιγα ο λαιμος ειχε ξεραμενες μαυρες ινουλες.....:-D εν ειναι τπτ.......

 

 

άρα μάλλον το αρχικό μου συμπέρασμα ήταν σωστό! περίεργο γιατί όπως είπα και παραπάνω δεν το έψαξα καθόλου, απλά μου είχε δημιουργηθεί αυτή η εντύπωση....

tb2xm4.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια. Και εμάς στη μπανάνα πήγε ο νους μας αλλά τρώει τοοοσους μήνες μπανάνα και δεν είχε ξανασυμβεί κάτι τέτοιο. Λέτε επειδή τώρα την τρωει μη αλεσμένη ε? Μακάρι. Ευχαριστώ θερμά!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα αντιμετωπίζω εδώ και λίγο καιρό. Ο μόνος λόγος που δεν πανικοβλήθηκα ήταν ότι το νινί είναι πολύ ευδιάθετο, έχει κανονική όρεξη και γενικώς δεν έχει αλλάξει τίποτε άλλο. Σκέφτηκα μήπως ήταν από τη μπανάνα (ακόμα δεν τρώει τίποτε άλλο εκτός από γάλα, απλώς μερικές φορές της δίνω ελάχιστη μπανάνα λιωμένη από το χέρι μου για να τη δοκιμάζει). Η γιατρός δεν το απέκλεισε και γενικά ήταν πολύ καθησυχαστική. Είπε ότι αν ήταν κάτι σοβαρό, τότε το παιδί θα είχε κι άλλα συμπτώματα, όπως εμετό ή κακή διάθεση και ανορεξία. Συγγενής μου μικροβιολόγος μου είπε ότι μπορεί να είναι και σίδηρος από το συμπλήρωμα που παίρνω η ίδια και περνάει στο γάλα μου.

Να χαίρεσαι το μωρό σου και μην ανησυχείς, δεν πρέπει να είναι κάτι σοβαρό.

mAMnp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα κι εγω με τον κορη μου 20 μηνων. η παιδιατρος μου ειπε για την μπανανα κι εμενα. δεν της εδωσα για αρκετες μερες να καθαρισουν τα κακα της. για να δω πως ηταν οντως αυτο της ξαναεδωσα μια φορα και την επομενη μερα οι τριχουλες επανηλθαν. δεν ειναι τιποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...