Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Συμφωνών και επαυξάνω, πήρα στην κόρη μου μια μπλούζα και αρκετά ζευγάρια καλτσες hello kitty και ξετρελάθηκε. Που να το ήξερα οταν έκανα το παρτυ. Ασχετο αλλά πέρισυ στην κόρη μου έκανα θέμα με την dora και φέτος μου ξαναζητάει dora, προσπαθώ να την πείσω για tinkerbell αλλά δεν ξέρω τι θα βρω τελικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συμφωνών και επαυξάνω, πήρα στην κόρη μου μια μπλούζα και αρκετά ζευγάρια καλτσες hello kitty και ξετρελάθηκε. Που να το ήξερα οταν έκανα το παρτυ. Ασχετο αλλά πέρισυ στην κόρη μου έκανα θέμα με την dora και φέτος μου ξαναζητάει dora, προσπαθώ να την πείσω για tinkerbell αλλά δεν ξέρω τι θα βρω τελικά.

 

Για την Tinkerbell έχεις πολλές επιλογές, δεν θα δυσκολευτείς καθόλου!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες (και όλους!).

Μόλις γράφτηκα στο forum για να μπορέσω και εγω επιτέλους να σας δείξω τις δημιουργίες μου σαν μαμα. Έκανα και εγώ πάρτυ στην κόρη μου το καλοκαίρι. Το ΄θεμα του πάρτυ ήταν το πουα κόκκικο-άσπρο. Ετσι έφτιαξα και εγω μία τούρτα Hello Kitty που λατρεύει η μικρή με έναν πουα φιόγκο. Έγινε πολύ όμορφη και μου φάνηκε αρκετά εύκολη!!

 

www.elenisdh.blogspot.com

 

Σας δίνω τη διεύθυνση του blog που έχω φτιάξει γιατί μου αρέσει να ασχολόυμε με διαφόρα όπως θα δείτε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνών και επαυξάνω, πήρα στην κόρη μου μια μπλούζα και αρκετά ζευγάρια καλτσες hello kitty και ξετρελάθηκε. Που να το ήξερα οταν έκανα το παρτυ. Ασχετο αλλά πέρισυ στην κόρη μου έκανα θέμα με την dora και φέτος μου ξαναζητάει dora, προσπαθώ να την πείσω για tinkerbell αλλά δεν ξέρω τι θα βρω τελικά.

 

Θέμα fairies (με εμφαση στην Tink) καναμε το 2007 (η μικρή γινοταν τριων).

Ειχα φερει από ένα ταξιδι καποιες απιθανες φιγουρες από το καταστημα της Disney και τις χρησιμοποίησα στην τούρτα.

Αλλα εδω τότε υπήρχαν ελάχιστα πράγματα με Fairies και έψαχνα μανιωδώς να βρω. Πραγματική εμμονή! Τελικά βρηκα πραγματακια μέσω internet και όλα ήταν μια χαρά.

Τωρα υπάρχουν κυριολεκτικά χιλιάδες πραγματάκια (πιατακια, ποτηρακια, δωράκια) με θεμα την Tink ακόμα και στα Super Market της γειτονιάς. Είναι ωραίο θέμα ευχάριστο φωτεινό και αρέσει σε όλες τις ηλικίες (ακομα και στις μαμαδες).

Αν χρειαστεις βοήθεια post a note.

08ARp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ελένη!!! Πολύ ωραία όλα!!! Πες μου ότι έφτιαξες μόνη σου την τούρτα να φάω τις κοτσίδες μου!!!

Και του χρόνου να την χαίρεσαι!!!

 

Δεν χρειάζεται να τις φάς αλλά ναι (!) μόνη μου την έφτιαξα!!!!΄

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!!

 

Και η αλήθεια έιναι ότι ήταν κέικ με βουτυρόκρεμα και μαρμελάδα στη μέση. Ήταν τον Αύγουστος και στο εξοχικό μας δεν υπήρχαν πολλές ανέσεις (μεγάλο ψυγείο κλπ) οπότε έκανα κέικ εσωτερικά που δεν χρειάζεται ψύξη.

Πάντως σα θέμα για να την κάνεις είναι αρκετά εύκολη αφού το μόνο που έχει η μικρή γατούλα είναι μάτια μύτη και μουστάκια!!!

 

Ευχαριστώ όλες σας για τα καλα λόγια :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ψάχνοντας για το πάρτυ της κόρης μου με θέμα hello kitty βρήκα ένα μαγαζί στην Προξένου Κορομηλά (Θεσσαλονίκη) που έχει τα πάντα για μια τέτοια διοργάνωση!Καρτολίνο λέγεται!Δυστυχώς όταν το βρήκα πια ήταν αργά γιατί είχα ήδη παραγγείλει τα περισσότερα απο το ίντερνετ και θα πληρώνω κι άδικα τα μεταφορικά:(.Να το έχετε υπόψιν αν κάποια στιγμή στο μέλλον αναζητήσετε ανάλογα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

γεια σας κοριτσια.ολα αυτα που εχετε κανει ειναι παρα πολυ ομορφα!!!!!!μπραβο σας γιατι μας βοηθατε να παιρνουμε κ εμεις ιδεες........

κ το δικο μας θεμα γενεθλιων ειναι η kitty, αυτο ομως που με δυσκολευει ειναι το στιαχακι για το προσκλητηριο κ για το ευχαριστηριο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...