Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θελω την βοηθεια σας....


Recommended Posts

καλησπερα σας και απο μενα ....μπηκα στο τελαιυτεο τριμηνο...ειμαι 25 εβδ και 4ημε...λοιπον...πηγα την προηγουμενη εβδομαδα στο γιατρο για εναν υπερηχο,ημουνα 24εβδ και 6 μερες, το μωρο ηταν 700γρ και ο γιατρος ειπε οτι ειναι ανεπτυγμενο...μου ειπε επισης οτι ειναι λιγο μεγαλυτερη η κοιλια απο το φυσιολογικο και οτι ισως ειμαι 1,5 εβδομαδα περισσοτερο...ειναι τοσο μεγαλο το μωρο;;;;βεβαια για την κοιλια μου ειπε οτι δεν εχει και παντα σημασια με το βαρος...να σας πω οτι η μαμα μου εκανε τεσσερα παιδια εβαλε απο 6-9 κιλα σε ολες τις εγκυμοσυνες και ειχε τεραστια κοιλια με βαρος εμβρυου απο 3κιλα εως 3200 ολοι.εγω εβαλα μεχρι τωρα 6 κιλα,αλλα δεν αγχωνομαι γιατι ημουνα κανονικη σε κιλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω πηγα στον γιατρο μου στις 12του μηνως κ ημουν στην 26βδομαδα κ 1μερα κ ηταν 748g κ μου ειπε οτι ειναι ολα καλα.... :) δεν νομιζω οτι ειναι λογος να αγχωνεσαι.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα στην 27η βδομαδα ηταν 1.118 γρ. !

Ηταν μια εβδομαδα μεγαλυτερη αλλα αυτο δεν σημαινει απολυτως τιποτα ! Ολα ειναι φυσιολογικα !

Γι αυτο μην αγχωνεσαι καθολου !!!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας και απο μενα ....μπηκα στο τελαιυτεο τριμηνο...ειμαι 25 εβδ και 4ημε...λοιπον...πηγα την προηγουμενη εβδομαδα στο γιατρο για εναν υπερηχο,ημουνα 24εβδ και 6 μερες, το μωρο ηταν 700γρ και ο γιατρος ειπε οτι ειναι ανεπτυγμενο...μου ειπε επισης οτι ειναι λιγο μεγαλυτερη η κοιλια απο το φυσιολογικο και οτι ισως ειμαι 1,5 εβδομαδα περισσοτερο...ειναι τοσο μεγαλο το μωρο;;;;βεβαια για την κοιλια μου ειπε οτι δεν εχει και παντα σημασια με το βαρος...να σας πω οτι η μαμα μου εκανε τεσσερα παιδια εβαλε απο 6-9 κιλα σε ολες τις εγκυμοσυνες και ειχε τεραστια κοιλια με βαρος εμβρυου απο 3κιλα εως 3200 ολοι.εγω εβαλα μεχρι τωρα 6 κιλα,αλλα δεν αγχωνομαι γιατι ημουνα κανονικη σε κιλα.

μια χαρα εισαι κι εχεις περιθωριο νομιζω για κανονικο βαρος μπορεις να παρες 12-13 κιλ χωρις να σου δημιουργησουν κανενα προβλημα.

οσο για το μωρο, αν οντως ειναι μεγαλυτερο απο την εβδομαδα που υπολογιζει ο γιατρος το πολυ πολυ να γεννησεις λιγο νωριτερα

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα ηταν η μπεμπα μου παντα μια με δυο εβδομαδες πιο μπροστα!γεννησα με φυσιολογικο τοκετο ακριβως τη μερα της πητ μου ενα μεγαλο κοριτσακι 4.050.μην ανησυχεις απλα αμα σου πει ο γιατρος προς το τελος να μη τρως χαζζομαρες ακου τον(αν θες να γεννησεις κι εσυ με φυσιολογικο τοκετο)για να μη ταλαιπωρηθεις κατα τη γεννα.αλλιως μην αγχωνεσαι.εμενα 26+4 που ειχαμε μετρηθει η μπεμπα ηταν 1144γρ

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έλα Έλλη μου τι κανείς; Πως τα πηγαίνεις; Εγώ είμαι στην 28,4 βδομάδα τώρα, όταν είχα παει τελευταία φορά στο γιατρο ήμουν στην 25,3 βδομάδα και το μωρό 807 γρ. και μ είπε οτι αναπτύσσεται φυσιολογικοτητα . Οπότε μια χαρά μου φαίνονται οι μετρήσεις σου :)))

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω κοριτσια σε ολες...δεν μπορεσα να μπω νωριτερα....με τρομαξε ο γιατρος λιγακι και νομιζα οτι ηταν πολλα τα γραμμαρια αλλα απο οτι βλεπω μια χαρα ειναι:P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...