Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βάφτιση


angm

Recommended Posts

κορίτσια καλησπέρα, είμαι καινούρια στο site γιατί είμαι και καινούρια μανούλα. Ετοιμάζω τώρα τη βάφτιση της κορούλας μου και τα έχω παίξει, βρίσκω τις ίδιες μπομπονιέρες σε ότι τιμή θέλεις. Τελικά κατέληξα στο καρουζελ. Πώς σας φαίνεται; Τις προσκλήσεις θα τις κάνω μόνη μου, παρήγγειλα γλειφιτζούρια και θα γράψω το κείμενο σε χαρτονάκι το οποίο θα τοδέσω επάνω. Δεν ξέρω τι να κάνω ακόμα για γλυκάκι. Έχετε καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς θα δώσουμε προφιτερολάκια από ένα ζαχαροπλαστείο κοντά μας, τα βάζει σε διαφανή πλαστικά κουπάκια με καπάκι ροζ ή σιέλ και ίδιο πλαστικό κουταλάκι. Δεν είναι φτηνό, αλλά είναι θεϊκό. Το κάναμε και στις προηγούμενες 2 βαφτίσεις μας και έχει γίνει πλέον παράδοση :cool:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για προφιτερόλ σκέφτομαι τα βρήκα 1,30 πως σας φαίνεται σαν τιμή; Σκεφτόμουνα μήπως φτιάξω σε κυπελάκια μόνη μου cheese cake. Θα δω.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς βαφτήζουμε τον μικρούλη μας στις 14/09 και παρήγγειλα γλυκά του κουταλιού κερασάκι σε βαζάκι, η τιμή τους είναι 1,80 . Και να φανταστείτε ότι είναι φιλική τιμή. επειδή τα παιδάκια δεν τρώνε γλυκό του κουταλιόυ πήρα μασμέλος απο το μάκρο και θα τα βάλω σε χωνάκια χάρτινα .

προσπαθώ και ελπίζω να τα καταφέρνω να είμαι καλή μαμά

ΝΙΚΟΛΑΣ 13/01/2006

ΧΑΡΗΣ 21/10/2007

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα που διάβασα για το θέμα τις βάφτισης της μικρούλας σου (με το καλό κ να τη χαίρεσαι!!!) μου ήρθε στο μυαλό αυτή η κατασκευή που έχω αγοράσει κ εγώ! http://www.anelixi.com.gr/category.php?categoryid=15&cat=ΚΟΙΝΩΝΙΑ Είναι ένα ξύλινο καρουζέλ που το φτιάχνεις μόνη σου κ μετά μπορείς να το βάψεις ή να κολλήσεις πάνω χαρτόνια σε διάφορα χρώματα, όπως αυτό http://www.scrapbooking.gr/cpg/displayimage.php?album=toprated&cat=0&pos=11

.png
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ προφιτερολάκια σκεφτόμουν αλλάξαμε γνώμη και αποφασίσαμε για παστάκια μπλακ φόρεστ γιατί το γειτονικό μας ζαχ τα κάνει θεικά , πήραμε τούρτα και ήθελα να την τσακίσω μόνη μου, η πιο χαμηλή τιμή που βρήκα στα προφιτερολάκια είναι 0,90 στους Αμπελοκήπους η πιο ακριβή 2,00 στο Περιστέρι.

Link to comment
Share on other sites

Προφητερολακια ειχαμε κανει και εμεις τον Ιουνιου 1,30 το ενα σε ζαχαροπλαστειο νοτιων προαστιων. Ηταν μαλιστα και σε κυπελακι ντισνει αν ηθελες.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ. Το καρουζέλ ήταν όλα τα λεφτά, τέλειο. Χρύσα μήπως θα μπορούσες να μου πεις το όνομα και τη διεύθυνση του ζαχαροπλαστείου;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς νομίζω πριν δύο χρόνια 1,20 τα είχαμε πληρώσει, δεν ξέρω τώρα πόσο θα έχουν... Τα παστάκια δεν τα προτιμάω γιατί λερώνουν... Μου αρέσει να είναι γλυκό το οποίο μπορείς να φας αργότερα ή να φας το μισό και αργότερα το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...