Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

D.J....Ευχαριστώ δεν θα πάρω!!!!


Aggeloudia

Recommended Posts

Σε λοσες βαπτίσεις εχω πάει στα τόσα χρόνια που ζω και υπάρχω, εχω παρατηρσει το εξής.

Στο βάθος της αιθουσας εναν κύριο,με ακουστικά στα αυτιά, με 1000 άδες cd μπροστά του και αυτός να παίζει μουσικούλα,χαμηλα,χωρίς τιποτα ιδιαίτερο που να τραβήξει την προσοχή των παρευρισκομένων.

[Με μια εξαιρεση σε μια βαπτηση σε ταβέρνα που πιάσαν την Εφη Θώδη και τον Λάλεζα και εγινε του Κουτρούλη ο γάμος.]Δεν αναφέρομαι σε τέτοιες βαπτήσεις.

Και ερχομαι εγω τωρα να ρωτήσω.

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΣΩ 350 :shock::shock::shock: ...ΕΥΡΩ ΓΙΑ 3 ΩΡΕΣ;;;;;;;;ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΥΣΙΚΗ -ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΧΩΡΕΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΑΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ- ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΑΖΩ 3-4 cdΑΚΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:roll::roll::roll::roll::roll: Που θα την βρω αυτή την μουσικά.Απο που την κατεβάζω;;;;Μπήκα και βρηκα κάποια στο e-mule.

 

Για πειτε καναν τιτλο απαυτά που ακούγονται γιατι τα ξέρω τα τραγούδια αλλά δεν ξέρω τους τίτλους τους.Εσεις τι θα βάζατε να ακούγεται χωρις να ενοχλει αλλά να μην είναι και αδιάφορο!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα και με το καλο η βαφτιση!!

θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω μαζι σου ως προς την σπουδαιοτητα του dj σε τετοιου ειδους εκδηλωσεις .επειδη καλος μου

εκανε πολλα χρονια αυτη τη δουλεια σε γαμους βαφτισια κτλ θα σου πω πως η μουσικη ειναι το α και το ω για μια πετυχημενη εκδηλωση.

οι περισσοτεροι καλεσμενοι περιμενουν το μουσικο προγραμμα σε καθε ειδους εκδηλωση για να μεινουν ευχαριστημενοι και μαλιστα αν δεν το ακουσουν αρχιζουν να δυσανασχετουν.φυσικα σε ολο αυτο παιζει σημαντικο ρολο η επιλογη του ατομου που θα αναλαβει το προγραμμα συμφωνα παντα με τις υποδειξεις του ζευγαριου -γονιου.

σιγουρα υπαρχουν ανθρωποι που δεν ειναι επαγγελματιες και δεν μπορουν να κατευθυνουν σωστα το γλεντι ομως υπαρχουν και παρα πολλοι καλοι ντι τζει που ασχολουνται αποκλειστικα με εκδηλωσεις και ξερουν να 'διαβαζουν'τον κοσμο....

αν τελικα αποφασισεις να πληρωσεις για ντι τζει να ζητησεις απο το μαγαζι αν ειναι δικος τους ή απο την εταιρεια αν ειναι εξωτερικος συνεργατης μια επαφη μαζι του και να δωσεις εσυ την κατευθυνση για το πως θες να εξελιχθει το γλεντι πχ αν θελετε παιδικα ελληνικα ή ξενα αν θελετε νησιωτικα λαικα κτλ....

με το καλο!!!

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Aggeloudia νομίζω πως τα αν αξίζει ή όχι να έχει κανείς dj ,εξαρτάται κατά πολύ από το τι έχει στο μυαλό του για το "γλέντι" που θα ακολουθήσει...

 

Αν δεν έχετε διάθεση να χορέψετε , αλλά να είναι σε πιο χαλαρό - παρε'ι'στικο στυλ η βάπτιση, τότε πράγματι δεν υπάρχει λόγος να έχεις dj.

 

Αν όμως θα ήθελες να χορέψετε αλλά σε προβληματίζει η κατάσταση που πολύ σωστά περιέγραψες,(την έχω βιώσει πολλές φορές) με τον dj που παίζει έτσι για να ακούγεται κάτι, χωρίς όμως ουσία και αποτέλεσμα, μήπως θα έπρεπε να το ξανασκεφτείς?

Πιστεύω πως αν ο dj είναι καλός επαγγελματίας και εσείς το οργανώσετε καλά, λαμβάνοντας υπόψη τις διαφορετικές ηλικίες, τα μουσικά ακούσματα των καλεσμένων σας μπορεί να περάσετε υπέροχα!

 

Εμείς επειδή θέλαμε η δεξίωση της βάπτισης να καταλήξει σε πάρτυ είχαμε dj και παίξαμε απ΄όλα -για να τους ευχαριστήσουμε όλους- αλλά το μεγαλύτερο μέρος ήταν με ξένα χορευτικά. Βέβαια ο άντρας μου είναι και λίγο τρελαμένος με ότι έχει σχέση με εικόνα και ήχο γενικότερα

και έτσι εκτός από τέλειο ήχο , είχαμε και ρομποτικά, λέιζερ, καπνό και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς - πράγμα που βοήθησε πολύ στην ατμόσφαιρα που είχε δημιουργηθεί.

Ξεκινήσαμε με instrumental κατά την διάρκεια του φαγητού, μετά ελληνικά ποπ, νησιώτικα, ζειμπέκικα, latin, rock 'n roll , 80s και ότι παίζει σήμερα και γενικά έγινε... ο χαμός! Είχε τρομερή επιτυχία!

Χορέψανε όλοι και κράτησε μέχρι τις 4 το πρωί το γλέντι......ομολογώ πως άξιζε τα λεφτά του ο dj - αλλά κι εμείς το είχαμε οργανώσει πολύ καλά το όλο θέμα.

 

Όσο για τα τραγούδια που θες να κατεβάσεις, μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένη ? Σε ενδιαφέρει απλά μια ευχάριστη μουσική που σε κρατάει όμως στην θέση σου? :wink: Ενδιαφέρεσαι αποκλειστικά για ελληνικά ή όχι?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.limewire.com/

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι τα καλυτερα και πιο αξεχαστα γλεντια που εχω παει ηταν με dj... Ενας καλος dj ακολουθει τον παλμο του κοσμου και τον ξεσηκωνει και δεν αφηνει κανεναν να βαρεθει... Το cd δεν εχει επαφη με τον κοσμο και δεν μπορει να προσαρμοστει στις επιθυμιες του... Αν βεβαια ο dj ειναι ερασιτεχνης τοτε οντως ειναι πεταμενα χρηματα...

Link to comment
Share on other sites

Aggeloudia νομίζω πως τα αν αξίζει ή όχι να έχει κανείς dj ,εξαρτάται κατά πολύ από το τι έχει στο μυαλό του για το "γλέντι" που θα ακολουθήσει...

 

Αν δεν έχετε διάθεση να χορέψετε , αλλά να είναι σε πιο χαλαρό - παρε'ι'στικο στυλ η βάπτιση, τότε πράγματι δεν υπάρχει λόγος να έχεις dj.

 

Συμφωνω.Εγω με τις βαπτισεις δεν τα παω και πολυ καλα,δεν καταλαβαινω ολα αυτα τα γλεντια,λεφτα για 1002 πραγματα,αγχος και αγωνια.Εμεις τα βαφτισαμε και τα δυο με λιγο κοσμο,πολυ ησυχα και τυπικα.Δεν βρισκω λογο να γλεντησω,αν γινοταν και να το αποφυγω ακομη καλυτερα κιολας.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακομα καλυτερα ειναι ζωντανη ορχηστρα αλλα παει πολυ.. βεβαια εγω αν ειχα επιλογη θα διαλεγα μια μικρη ροκ μπαντα που παιρνουν γυρω στα 400 ευρω για καθε εμφανιση και θα εκαναμια ροκ βαφτιση.. θα το κανω στο επομενο (τωρα το σκεφτηκα.. χαχα)

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

gia kai apo emena !! :D

kita ego eimai apo kriti kai exoy san e8imo na pezi zontani moysiki (ase poy sou pai o koykos aidoni)telos panton kalo einai ayto poy les ftixe moni 4-5 mp3 poy xorane kai pola tragoydia kai exeis ka8arisi 8a soy po mia selida poy ta exei ola mesa.

 

:P

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ πως η μουσική είναι το Α και το Ω μιας τέτοιου είδους εκδήλωσης!

Το Σάββατο είχα πάει σε γάμο και ο DJ ενώ έβαλε ότι του είχε ζητήσει το ζευγάρι, μόλις παρατηρούσε ότι σε κάποια είδη τραγουδιών δεν σηγκωνόταν κανένας, αμέσως άλλαζε ύφος και βουρρρρ μετά όλοι στην πίστα! π.χ. ωραία τα συρτά, καλαματιανά κ.λ.π. δημοτικά είδη τραγουδιών, γινόταν χαμός από καλεσμένους μεγαλύτερης σχετικά ηλικίας (και όχι μόνο)! Έλα μου ντε όμως που στα '80sκαι γενικότερα με τα ξένα τραγούδια, όλη η νεολαία ήταν στο πόδι και γινόταν χαμός? :wink:

Μόλις έβαζε κανένα ζεϊμπεκικό και δεν σηκωνόταν κανένας, αμέσως το άλλαζε σε ξένα και στην πίστα γινόταν Ο ΧΑΜΟΣ! :D

Θέλω να πω ότι ο DJ έπιανε τον παλμό του κόσμου!

 

Όσον αφορά το οικονομικό το κατανοώ, μπορείς όμως να επιλέξεις ίσως κάποιο μαγαζί με ζωντανή μουσική, όπως έκανα εγώ! Δεν μου χρεώνει τίποτα extra για την μουσική, αφού ούτως ή άλλως Κυριακή μεσημέρι έχει το μαγαζί ζωντανή μουσική! :wink:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που δεν επιθυμείς γλέντι ( όπως φαίνεται) μην σκας.

Ζήτα από το κατάστημα να χρησιμοποιήσεις το στερεοφωνικό τους και βάλε την μουσική σου να παίζει.

Αν δεν έχει το κατάστημα σύστημα , βρες ένα και πήγαινε το εκεί........δεν θα σου πουν τίποτα αν δεν έχουν οι ίδιοι.

Όλα αυτά βεβαια έχουν φασαρία , αλλά δεν κοστίζουν σε μετρητά.....καλά να περάσετε :)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια και αγοράκια...σας ευχαριστώ πολύ για την γνωμη σας.....Πάντα μια 2η γνωμη ειναι ξεμπλοκαριστική...

 

Λοιπόν.Να πω τα εξεις.Δεν είμαι γενικότερα του νταβαντουριού.Σε γάμους σπανιως χωρευω πόσο μάλιστα σε βαπτήσεις.Ουτε είμαι καμια ψευτο κιριλέ που σνομπάρουν τους χορους και τα πανηγυρια...

Το θέμα ειναι πως η βάπτηση ειναι νταλαμεσίμερο σε εναν πολύ ιδιαιτερο χωρο [στην Λέσχη Αξιωματικών Φρουράς, στην Β.Σοφίας] που δεν μπορεις να στησεις χωρους και πανηγυρια. πόσο μάλιστα και live μουσική[επρεπε να σας το ειχα αναφέρει απο την αρχη...λάθος μου!!!!!!!!!!!]

 

Γιαυτό λέω μηπως και μπορέσω και κατεβάσω ελαυρά μουσικούλα γιατι οτι dj έχω ακούσει είναι...μάπα και οι καλοί μου ζητάνε πάνω απο 350 τα οποια και θεωρω ΠΟΛΛΑ.

 

Πίστα δεν υπάρχει γιατι την ¨τρωω" με τραπέζια που θα βάλω πάνω λογιων λογιων καλούδια για τα μικρά [το προτιμώ]

Εσεις με αυτά τα δεδομένα τι θα θέλατε να ακούσετε σε βάπτηση που δεν μπορειτε να χωρεψετε;[αν καποιος τουρθει και δεν μπορεσει να το πνιξει...δεν θα του κόψω τα πόδια...αλλά θα πληρωσει στην έξοδο.Για να μάθει...!!!!] :lol::lol::lol::lol::lol:

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...