Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οι πρώτες αγορές


vagia_b

Recommended Posts

δεν το ξετρύπωσα εγώ αλλά η νύφη μου. είναι από Αγ. Παρασκευή και μάλιστα έχει τρέλα να κάνει διάφορες κατασκευές. και τα τσαντάκια - κουτάκια τα είχε στα γενέθλια της ανηψιάς μου για διάφορα δωράκια και τα ζήλεψα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φιλενάδα, να σαι καλά που με έσωσες, πήγα το πρωί κα εφοδιάστηκα απ'όλα! Το μόνο που με ξένισε είναι οτι βρήκα το τούλι "αράχνη" το οποίο έιναι πολύ όμορφο και εντυπωσιακό σε διπλάσια τιμή απο ότι το βρήκα αλλού! Είχα διαβάσει απο κάπιοα κοπέλα σε ποιο τόπικ δεν θυμάμαι, οτι είναι πολύ οικονομικό και εφεδιάρικο, οπότε δεν ρώτησα απο την αρχή τιμή, θεώρησα οτι θα παίζει όπου και τα άλλα.. στο τέλος που την ρώτησα μου είπε οτι είναι 18€ τα 100 κομμάτια!...και όπως καταλαβαίνεις το άφησα και πήρα το απλό..Πάω το απόγευμα στο elxis για κουφέτα, είδα οτι το έχουν και εκεί..ρωτάω πόσο..7€/100τεμ..

Τι να πω δεν ξέρω σημασία έχει οτι έκανα την δουλειά μου! Θέλει ψάξιμο αλλού βρίσκεις το ένα πιο ακριβό και αλλού το άλλο.. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. αφού βρήκες ότι ήθελες αυτό έχει σημασία. φυσικά και καλά έκανες και δεν το πήρες. εδώ κοιτάμε να γλιτώσουμε και όχι να πληρώσουμε τα διπλάσια.

 

καλή συνέχεια :wink:

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα, να σαι καλά που με έσωσες, πήγα το πρωί κα εφοδιάστηκα απ'όλα! Το μόνο που με ξένισε είναι οτι βρήκα το τούλι "αράχνη" το οποίο έιναι πολύ όμορφο και εντυπωσιακό σε διπλάσια τιμή απο ότι το βρήκα αλλού! Είχα διαβάσει απο κάπιοα κοπέλα σε ποιο τόπικ δεν θυμάμαι, οτι είναι πολύ οικονομικό και εφεδιάρικο, οπότε δεν ρώτησα απο την αρχή τιμή, θεώρησα οτι θα παίζει όπου και τα άλλα.. στο τέλος που την ρώτησα μου είπε οτι είναι 18€ τα 100 κομμάτια!...και όπως καταλαβαίνεις το άφησα και πήρα το απλό..Πάω το απόγευμα στο elxis για κουφέτα, είδα οτι το έχουν και εκεί..ρωτάω πόσο..7€/100τεμ..

Τι να πω δεν ξέρω σημασία έχει οτι έκανα την δουλειά μου! Θέλει ψάξιμο αλλού βρίσκεις το ένα πιο ακριβό και αλλού το άλλο.. :lol::lol:

 

 

Νομιζω οτι εγω ειμαι αυτη που ειχε πει για το τουλι "αραχνη" :oops: και το ειχα παρει απο το ελξις και εγω.

Επειδη γενικώς εψαξα πριν παρω τις μπομπονιερες δεν μου το ειχανε δειξει πουθενα. Μπορει να το ειχανε και να περιμενανε εγω να τους ρωτησω αν εχουν αλλο τουλι, μπορει και να μην το ειχανε. Δεν ξερω.

Παντως μονο αυτος στο Elxis μου το εδειξε και μου ειπε οτι και καινουριο ειναι και πιο οικονομικο απο ολα τα αλλα.

Καλη δύναμη στις χειροτεχνίες σας και με το καλο η βάφτιση σας. :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περιμένω σήμερα να πάρω στα χέρια μου ένα κατάλογο με κρυσταλλάκια να βάλω μέσα στα κουτάκια. θα σας ενημερώσω με φωτο

 

Aπο ποιο κατάστημα? Και τι κρυσταλλάκι ψάχνεις?

.png
Link to comment
Share on other sites

είναι ένα κατάστημα στη Λ. Αθηνών νομίζω λέγεται box in box και δίνει χονδρική.

 

μου το συνέστησε ο χρυσοχόος που πηγαίνω.

 

ψάχνω κάτι σε καραμέλα, σε ζωάκι, σε καροτσάκι κλπ.

 

θα μου δώσει σήμερα κατάλογο με τιμές για να αποφασίσω

 

θα βάλω μέσα στο κουτάκι-τσαντάκι κουφέτα σε χαρτί αφής και το κρυσταλλάκι και θα το δέσω με 2 χρώματα κορδόνι και θα καρφιτσώσω την παραμάνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δες τι τιμές θα σου πει και πες μου. Εχω πολλούς καταλόγους με τετοια ειδη για να σου πω αν εχει φθηνότερα καποιος.

 

αχ μπράβο για να μη βιαστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλέ κορίτσια εγώ πήγα στο elxis αλλα γινότανε τέτοιο μπάχαλο που δεν μπόρεσα ούτε μία τιμή να ρωτήσω. Ήταν τρεις κυρίες μέσα που εφτιαχναν μπομπονιέρες και ούτε σήκωναν το κεφάλι να δούνε ποιος μπαίνει και ποιος βγαίνει.

Απογοητεύτηκα και έφυγα. Λέτε να έπεσα στη δύσκολη μέρα? :?:?:?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω όταν πήγα κάπως έτσι ήταν, αλλά πολύ εξυπηρετικές! Και εσυ γιατί δεν ρώταγες καλέ? Φαντάζομαι πως τέτοια εποχή, δεν μπορούν να σταματήσουν αυτό που κανουν για να μας εξυπηρετήσουν, έγώ βρήκα μόνη μου δεξιά αριστερά αυτό που ήθελα το πήρα,(τούλι) δοκίμασα κουφέτα κτλ , παρήγγειλα και όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είναι ένα κατάστημα στη Λ. Αθηνών νομίζω λέγεται box in box και δίνει χονδρική.

 

μου το συνέστησε ο χρυσοχόος που πηγαίνω.

 

ψάχνω κάτι σε καραμέλα, σε ζωάκι, σε καροτσάκι κλπ.

 

θα μου δώσει σήμερα κατάλογο με τιμές για να αποφασίσω

 

θα βάλω μέσα στο κουτάκι-τσαντάκι κουφέτα σε χαρτί αφής και το κρυσταλλάκι και θα το δέσω με 2 χρώματα κορδόνι και θα καρφιτσώσω την παραμάνα

 

δυστυχώς δε μπορώ να βάλω φωτογραφίες γιατί είναι φωτοτυπία του καταλόγου και θα είναι πολύ μαύρες.

 

έχει : καραμελίτσες σε διάφορα μεγέθη και σχέδια από 0,67-1,73

πιπίλα-αρκουδάκι-σκαντζόχειρος-κύκνος-φώκια-δελφίνι με 0,67

γουρουνάκια 0,63

και όλα αυτά μαζί με το κουτάκι τους.

 

εγώ όμως δεν τα θέλω τα κουτάκια γιατί έχω πάρει τα τσαντάκια. μπορώ να επιστρέψω τα τσαντάκια και να πάρω κάτι άλλο αλλά έχω κολλήσει με αυτά. τωρα δεν ξέρω ίσως της πω να μου τα αφαιρέσει από την τιμή και αν δε γίνεται το πολύ πολύ να μου μείνουν.

 

θα προσπαθήσω από το σπίτι το βράδυ μήπως μπορέσω να σκανάρω τις σελίδες και φαίνονται καλά να τα βάλω να τα δείτε.

Link to comment
Share on other sites

θα κοιταξω και εγω στους καταλόγους μου. Τα κουτάκια δεν επιστρέφονται και δεν αφερούνται απο την τιμή δυστυχώς.

 

Ποια σε ενδιαφέρουν για να δω τιμές?

 

οι φωτοτυπίες που σου εδωσε γράφουν και ποιας εταιρίας ειναι. Γιατι νομίζω ότι ειναι απο μια εταιρία αλλη και οχι απο αυτήν που ειπες. Που σημαίνει οτι ειναι μεταπωλητής.

.png
Link to comment
Share on other sites

αρχικά είχα σκεφτεί τις καραμέλες άλλα έτσι όπως τις βλέπω μου φαίνονται πολλή λίγες μπροστά στα υπόλοιπα.

 

δε γράφει πουθενά εταιρεία στις φωτοτυπίες που έχω, πάντως αυτή μου είπε ότι θα πρέπει να τα παραγγείλει γιατί δεν τα έχει ετοιμοπαράδοτα. ίσως να είναι και μεταπωλητής.

 

για κοίτα βρε evoulita γιατί πέρασαν οι μέρες και δεν έχω κάνει τπτ ακόμα.

ούτε τα βαζάκια για το γλυκό του κουταλιού δεν έχω πάρει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΤΑ σου έχω στείλει πμ

 

βάζω τα στοιχεία του καταστήματος γιατί υπάρχει περίπτωση απενεργοποίησης λογαριασμού μετά το "μπάχαλο" στο φόρουμ.

 

ΒΟΧ ΙΝ ΒΟΧ κα ΒΑΣΩ ΠΙΚΟΥΛΗ

Ανακρέωντος 25 & Κάδμου. είναι στη Λ. Αθηνών ένα στενό δίπλα από τον Παπαδόπουλο με τα γλυκά. θέλει ραντεβού. είναι 8-4 καθημερινά και όχι ΣΚ. 210-5787471. την έχω ενημερώσει για τις μανούλες που θέλουν να προμηθευτούν πράγματα για τη βάφτιση. δεν ξέρω να σας πω περισσότερες λεπτομέρειες για το τι έχει το κατάστημα γιατί δεν το έχω επισκεφτεί ακόμη. και αυτό το λέω για να μη θεωρηθεί διαφήμιση.

 

πάντως αν δεν τα ξαναπούμε ευχαριστώ όλους για τις ιδέες σας στο θέμα βάφτιση. πραγματικά κάνετε πολύ όμορφα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...