Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΝΟΣ Κ ΤΣΟΥΞΙΜΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ


Recommended Posts

Βρε κοριτσια εχω ενα προβλημα αυτες τις μερες.....

Λιγο Διπλα απο τον αφαλο στην αριστερη πλευρα, εχω τρομερο πονο που ερχεται απο εσωτερικα και καταλιγει εξωτερικα στο δερμα με τσουξιμο......

Τον συγκεκριμενο πονο τον ειχα κ καποιος μηνες νωριτερα αλλα απο την αλλη πλευρα κ πολυ πιο ελαφρα.......... Τοτε το ειχα πει στο γιατρο μου κ μου χε πει δεν ειναι τιποτα, αλλα κ γω δεν επεμενα γιατι δεν ηταν εντονο !!!

Τωρα εδω κ 5 περιπου μερες...εχω αυτον τον πονο.... βαζω το χερι στο σημειο αυτο κ νιωθω ενα τσουξιμο...ενα καψιμο πανω στο δερμα αλλο πραμα !!!!

Την Πεμπτη ειναι το ραντεβου στο γιατρο κ ετσι δεν τον εχω ενοχλησει τηλεφωνικα μεχρι τωρα.....

 

Εχει συμβει σε καμια αυτο ??

Σχεδον αποκλειω να ειναι εντερακι γιατι φανταζομαι οταν ενεργουμαι θα επρεπε ν απερναει αν ηταν αυτο....

Κατι που δεν συμβαινει.... χαλαρωνω μονο οταν ειμαι ξαπλωμενη απο την μερια που ποναω......

 

Υπαρχει περιπτωση να μου λυσει καμια την απορια τι μπορει να ειναι αυτο ????

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια κάτι παρόμοιο νοιώθω και εγώ και δεν μπορούσα τόσο καιρό να εξηγήσω τι πόνος είναι...αν μπορεί κάποια να μας πει... εγώ πιστεύω είναι το μωράκι που δεν έχει άλλο χώρο... εγώ το παθαίνω και όταν είμαι ξαπλωμένη και θέλω να γυρίσω πλευρό...

Zzlwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Aχ αν ειναι αυτο εσυ δικαιολογεισαι....εισαι κ στο μηνα σου... εγω μευθαυριο μπαινω στον 7ο οποτε θεωρω εχει ακομα χωρο το μωρο !!!!!

 

Αλλα κ παλι.... δεν μπορω να βρω για ποιο λογο ο εξωτερικος πονος καταληγει σε τσουξιμο κ καψιμο !!!!!!

 

ΕΙναι απιστευτο !!!!

 

Καλη λευτερια κοριτσακι μου να εχεις !!!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

virgi σε ευχαριστώ αν και εγώ είμαι με χάπια για τις συσπάσεις...στην αρχή νόμιζα ότι αυτός ο πόνος είναι οι συσπάσεις αλλά νομίζω ότι είναι πολύ ψηλά. Στο νοσοκομείο 2 μέρες που ήμουν και ενώ με είχαν στον καρδιοτοκογράφο και έλεγα έχω σύσπαση... τελικά δεν ήταν...να δω αν θα καταλάβω τελικά ότι γεννάω... σήμερα παρατήρησα ότι ενώ κουνιόταν η μικρή με πονούσε στην κοιλιά... πραγματικά αν ξέρει κάποια ας βοηθήσει...

Zzlwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε πιστευω αυτο θ ατο καταλαβεις ! ΠΑντως την ιδια απορια εχω κ γω !!! χχαχαχ!!!

 

Ας περιμενουμε κ αυριο να δουμε αν ξερει καποια κοπελα τι μπορει να ειναι αυτο.....

Ωστοσο το ειπες ποτε εσυ αυτο στον γιατρο ???

 

Παντως εμενα ειναι σε ενα συγκεκριμενο σημειο δεν ειναι σε ολη την κοιλια....

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μπόρεσα να το εξηγήσω τόσο καλά όσο εσύ... οπότε του έλεγα πονάω εκεί και μου λέει είναι το μωρό... ούτε εμένα είναι σε όλη την κοιλιά... μόνο πάνω από τον ομφαλό...

Zzlwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ποπο ρε παιδι μου τι να πω !!!

...

Ας περιμενουμε ως αυριο που σιγουρα θ αμπουν πιο πολλα ατομα στο φορουμ κ ισως κατι δουμε για απαντηση !!!!

Εγω παντως την Πεμπτη εχω γιατρο κ ελπιζω να καταφερω να παρω μια νορμαλ απαντηση γιατι αν ακουσω παλι δεν ειναι τιποτα θ απηδηχτω απ το παραθυρο !!!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια εχω ενα προβλημα αυτες τις μερες.....

Λιγο Διπλα απο τον αφαλο στην αριστερη πλευρα, εχω τρομερο πονο που ερχεται απο εσωτερικα και καταλιγει εξωτερικα στο δερμα με τσουξιμο......

Τον συγκεκριμενο πονο τον ειχα κ καποιος μηνες νωριτερα αλλα απο την αλλη πλευρα κ πολυ πιο ελαφρα.......... Τοτε το ειχα πει στο γιατρο μου κ μου χε πει δεν ειναι τιποτα, αλλα κ γω δεν επεμενα γιατι δεν ηταν εντονο !!!

Τωρα εδω κ 5 περιπου μερες...εχω αυτον τον πονο.... βαζω το χερι στο σημειο αυτο κ νιωθω ενα τσουξιμο...ενα καψιμο πανω στο δερμα αλλο πραμα !!!!

Την Πεμπτη ειναι το ραντεβου στο γιατρο κ ετσι δεν τον εχω ενοχλησει τηλεφωνικα μεχρι τωρα.....

 

Εχει συμβει σε καμια αυτο ??

Σχεδον αποκλειω να ειναι εντερακι γιατι φανταζομαι οταν ενεργουμαι θα επρεπε ν απερναει αν ηταν αυτο....

Κατι που δεν συμβαινει.... χαλαρωνω μονο οταν ειμαι ξαπλωμενη απο την μερια που ποναω......

 

Υπαρχει περιπτωση να μου λυσει καμια την απορια τι μπορει να ειναι αυτο ????

 

 

Καλησπέρα :P:p

 

Το ίδιο τσούξιμο κ πονο εχω κ εγω , αλλα κατω απο το στηθος...πριν λιγο καιρό ηταν πιο πολυ αριστερα , αλλά τωρα είναι στην μεση ακριβως.....σαν κάψιμο

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ Κιττυ μου κ συ το ιδιο ε ?

βρε κοριτσια εσεις ειστε κ στο μηνα σας αν ειναι το μωρο ισως δικαιολογειστε...εγω ομως ????

αχ δυστυχως δεν υπαρχουν κ απαντησεις απο αλλες κοπελες !!!

Την πεμπτη παντως εχω γιατρο θα το εξηγησω με λεπτομερεια κ ευχομαι να εχω κ απαντηση που να με καλυψει !!!

Σημερα παντως ομολογω οτι δεν με επιασε αυτος ο πονος αλλα ημουν ξαπλα απο χτες το βραδυ μεχρι σημερα το απογευμα που πηγα για καφε !!!!

Σηκονωμουν μονο για τουαλετα μαμ κ τα φαρμακα !!! Να παιζει ρολο αυτο?????

 

Στο μεταξυ ας ρωτησω εσας τις δυο.... εχετε παρατηργσει να γινεται πιο εντονο οταν τρωτε πιο βαρια ας πουμε ???

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :P:p

 

Το ίδιο τσούξιμο κ πονο εχω κ εγω , αλλα κατω απο το στηθος...πριν λιγο καιρό ηταν πιο πολυ αριστερα , ....σαν κάψιμο

κι εγώ το εχω και ο γιατρός μου είπε οτι πιέζεται το διάφραγμα γι αυτό πονάω κάτω από το στήθος....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aχ αν ειναι αυτο εσυ δικαιολογεισαι....εισαι κ στο μηνα σου... εγω μευθαυριο μπαινω στον 7ο οποτε θεωρω εχει ακομα χωρο το μωρο !!!!!

 

Αλλα κ παλι.... δεν μπορω να βρω για ποιο λογο ο εξωτερικος πονος καταληγει σε τσουξιμο κ καψιμο !!!!!!

 

ΕΙναι απιστευτο !!!!

 

Καλη λευτερια κοριτσακι μου να εχεις !!!

 

Virgi μου , κι εγω απο πολύ νωρίς το εχω αυτό....κάψιμο, μουδιασμα...ακουμπάει κ το σουτιέν εκεί κ αστα .....

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ το εχω και ο γιατρός μου είπε οτι πιέζεται το διάφραγμα γι αυτό πονάω κάτω από το στήθος....

 

αα...μπράβο..να μια εξήγηση...γιατί εγω όλο ξεχνάω να ρωτήσω , ασε που κοντεύω να γεννήσω , οποτε τι να κάνω ...περιμένω

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εφαγα πορτα με την απαντηση !!!

Δεν ειναι τιποτα κ παλι μου ειπε ! Μα λεω πως γινεται αφου ποναω αφου με τσουζει .....μονο ν αξαπλωνω κ να ξεκουραζομαι μου ειπε... γκρρρρρρρ....

σε εκεινο το συγκεκριμενο σημειο ειχε το χερι της η μπεμπα...αλλα δεν μου ειπε οτι ξερεις φταιει αυτο..ε κ εδω που τα λεμε τι να μου φταιξει το χερακι της ????? τεσπα !!!

 

Ξενερωσα γιατι δεν εχω απαντηση ! Μεχρι λεω μπορει να ειναι το εντερο ? να παω να κανω καπου εναν υπερηχο να δω ? κ δεν με αφηνει !! κλαψ κλαψ !!!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου πω την αληθεια μου εχω παρατηρησει οτι οταν τρωω πολυ γινεται ακομα πιο εντονος ο πονος.....

αλλα οκ ! Ας πουμε οτι ειναι το εντερο !!!!

Αφου ενεργουμαστε....ξεφουσκωνουμε....δεν θα επρεπε να περναει ?

 

Βεβαια κ μενα σταματησε 2 μερες με επιασε πολυ εντονα τη μερα που πηγα στο γιατρο κ χτες παλι τιποτα ! Αφαντος ο πονος σα να μην υπηρχε ποτε...

 

Τι να πω...

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.Εχω απο χθεσ το βραδυ που με έπιασε ενας πονοσ στην κοιλια στο υψοσ του οφαλου και δεξια 4-5 δάχτυλα πλάτος.Ειναι σαν συνεχόμενοσ σφάχτης .Δεν ξέρω τι να υποθέσω.Να είναι το εντερο γιατι εχω κ σπαστική κολιτιδα η μηπως είναι το συκώτι επειδη παιρνω 3 σίδηρα τη μέρα κ έπαθε καμια ζημειά?Στο γιατρο θα πάω μεθαυριο και θα του το πω.

Από το απογευμα είμαι κάπως καλυτερα ,η ενόχληση είναι αρκετα μικροτερη και γι αυτό λέω να μην τον παρω τηλ..

Εχει συμβει σε άλλη κοπέλα?????????

Υπάρχει περιπτωση να είναι το συκωτι και να οφείλεται στο σίδηρο?

Εχει παθει καμια ενοχληση στο συκωτι?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...
On 20/3/2011 at 10:57 ΜΜ, ΚΙΤΤΥ. είπε:

 

 

Καλησπέρα :P:P

 

Το ίδιο τσούξιμο κ πονο εχω κ εγω , αλλα κατω απο το στηθος...πριν λιγο καιρό ηταν πιο πολυ αριστερα , αλλά τωρα είναι στην μεση ακριβως.....σαν κάψιμο

Κοριτσια καλησπερα. Κι εγώ εχω ακριβώς το ίδιο τσούξιμο και κάψιμο αριστερά. Μου έχει εμφανιστεί από τον πέμπτο περίπου μήνα.Τώρα είναι στον έβδομο. Προσωπικά το αποδίδω στο ότι τεντώνεται το δέρμα και πονάει.Από την στιγμή που το έχουμε όλες με τα ίδια συμπτώματα δεν νομίζω να είναι κάτι το ανησυχητικό

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...