Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΝΩΔΥΝΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


dora_kouta εγω εκανα αλλα στη θεσσαλονικη ιπποκρατειο δεν γεννησα ακομα για να σου πω αλλα τα μαθηματα ειναι πολυ κατατοπιστηκα και σιγουρα βοηθουν παρα πολυ μαθαινεις κανουργια πραγματα και προπαντως να ξερεις πως να αντιδρας σε οποιαδηποτε στιγμη ποτε να πας μαιευτηριο τι να εχεις μαζι σου εσυ,το μωρο, και για το νοσοκομειο κατι εχτρα που δεν τα εχει το νοσοκομειο για μενα θα πρεπει ολες οι μελλουσες μητερες να κανουν μαθηματα ανωδυνου τοκετου.........

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα τα μαθήματα στο Έλενα και ήταν αρκετά ενδιαφέροντα. Οι μαίες πολύ γλυκομίλητες και με όρεξη για κουβέντα και διευκρινήσεις σε ότι ρωτούσαμε.

Βασικά είναι 1ο 2ο μάθημα θεωριτικά και ενημερωτικά για τον τοκετό και τα άλλα 2, μαθήματα αναπνοών σε στρωματάκια. Είχε μεγαλύτερη συμμετοχή απ' ότι περίμενα... Ήμασταν υπεράριθμοι :shock: Πάντως χαίρομαι που τα παρακολούθησα..

6Br6p3.png

''Life is what happens to you when you 're busy making other plans''

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα έκανα τα μαθήματα. Όπως τα λέει η Tatjani είναι. Ειδικά οι αναπνοές με βοήθησαν πολύ την ώρα των ωδινών και του τοκετού. Συγκεντρωνόμουν στις αναπνοές και στο μέτρημα και δεν δυσκολεύτηκα. Ήμουν βέβαια εύκολη περίπτωση γιατί δεν ένιωσα ιδιαίτερο πόνο (χωρίς επισκληρίδιο που συνήθως δεν κάνουν στο Έλενα).

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...