Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

 

Στο γερμανικό αμαζον το βρήκα τελικά τιμή 37,50 ευρώ...πόσο το βρίσκεις εδώ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα κοπελιες!!!

Καλαδεν σας προλαβαινω λεμε!!!

Ραννια μου τελειο το σαιτ που εβαλες!!!

Χαρηκα κ εγω πρωι πρωι στελνω μνμ να μου πουν τα μεταφορικα για Ελλαδα αλλα......

δυστυχως δεν στελνουν Ελλαδα!!

Mε το αλλο σαιτ που λεγατε δεν θυμαμαι πως το λενε κιολας που μπορει να κανει αγορες απο εξωτερικο, μαθατε λεπτομερειες?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σχετικά με το shoesforkids εμείς παραλάβαμε από Δευτέρα σε Δευτέρα.Τα clarks είναι πολύ ωραία παπουτσάκια.Πήρα 2 ζευγάρια ένα μποτάκι για τώρα και ένα αθλητικό για πιο μετά.Φοράει 24 νούμερο ο μικρός και έχει φαρδύ κουτουπιέ αλλά το 7F που του πήρα του μπάινει μια χαρά.Επίσης,ο άντρας μου παρατήρησε πως έχει μια ελαφριά κλίση ο πάτος του παπουτσιού μέσα.

 

Και μια ερωτηση σε σχέση με τα ανατομικά ή μη.Γιατί ο γιατρός συστήνει να περπαταει ξυπόλυτο το παιδί μεσα στο σπίτι και για έξω ψάχνουμε να έχει καμάρα το παπούτσι;

Link to comment
Share on other sites

Όσο λιγότερο περιορίζεται το πόδι του παιδιού, τόσο καλύτερο είναι. Τώρα για τα περί καμάρας κ.λπ. δεν έχω ρωτήσει. Μπορείς να καταλάβεις πιο είναι καλό για το πόδι του παιδιού σου και πιο όχι. Βλέπεις τα κρατήματα που έχει, πόσο σταθερό είναι, πόσο του "κουμπώνει" στο πόδι. Εγώ αυτά κοιτάζω.

Καλά, εγώ στο inch blue γιατί δεν είχα κλικάρει? Καλά ε, τα θέλω ΟΛΑ! Και καλές τιμές. Καλύτερες από robeez που χα ψωνίσει και πολύ μεγαλύτερη ποικιλία.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

 

Σήμερα παρέλαβα μετά από μία εβδομάδα αιθέρια έλαια από ebay.

Τα 100ml 5.19 λίρες.Άψογα συσκευασμένα!

 

Καλαμαράκι μου σου στέλνω πμ με τον πωλητή!

Ο πωλητής κορίτσια είναι αυτός:http://myworld.ebay.co.uk/lizjoy79/

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε συ λεει πως δεν ειναι available to greece.....

 

Γι'αυτό δεν θυμάμαι, γιατί δεν ψώνισα τίποτα!...(γιατί όμως το κράτησα, δεν ξέρω!...)

Φταίει αυτός ο Γερμανός, ο Αλτσχάϊμερ που μου'χει πάρει τα μυαλά!..

Link to comment
Share on other sites

Δε σας προλαβαίνω λέμε...

Κάθε βράδυ στήνετε τραπεζάκι με ποτάκια και ξηροκάρπια και συζητάτε για ψώνια;;;

 

Λοιπόν εγώ περιμένω την παραγγελία από mandco με αγωνία και λαχτάρα:roll: Επίσης ψάχνομαι για παλτό (κάτι βρήκα στο boden) αλλά το ψάχνω ακόιμη... Θέλω κι άλλα ρούχα για τη "μεγάλη μικρή" μου αλλά ακόμη δε βρήκα κάτι (άτιμο m&s τι μου έκανες..)

Παπουτσάκια ελεγα να πάρω από μουγιερ αλλά το σκέφτομαι και για το shoespanish - έχει παραλάβει καμιά να πει εντυπώσεις;

Ουφ τα είπα και ησύχασα.

Καλημέρααααααααααααα:cool:

*

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια:D

Η Γατούλα που είναι? ψωνίζει ακόμα από το NEXT? περιμένω εντυπώσεις για να πάω και εγώ μόλις σχολάσω...βέβαια στης Πάτρας αλλά μάλλον έχουν τις ίδιες προσφορές:rolleyes:

Θέλω να αγοράσω κάτι δωράκια και πουλοβεράκια για τον δικό μου...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

 

Σήμερα παρέλαβα μετά από μία εβδομάδα αιθέρια έλαια από ebay.

Τα 100ml 5.19 λίρες.Άψογα συσκευασμένα!

 

Καλαμαράκι μου σου στέλνω πμ με τον πωλητή!

Ο πωλητής κορίτσια είναι αυτός:http://myworld.ebay.co.uk/lizjoy79/

Μπράβο βρε Κική και σκεφτόμουν σήμερα να σε ρωτήσω πάω για ψώνια ..............

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια:D

Η Γατούλα που είναι? ψωνίζει ακόμα από το NEXT? περιμένω εντυπώσεις για να πάω και εγώ μόλις σχολάσω...βέβαια στης Πάτρας αλλά μάλλον έχουν τις ίδιες προσφορές:rolleyes:

Θέλω να αγοράσω κάτι δωράκια και πουλοβεράκια για τον δικό μου...

 

με πήρε τηλέφωνο μόλις βγήκε από εκεί ενθουσιασμένη!!

 

το next πού είναι??

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με πήρε τηλέφωνο μόλις βγήκε από εκεί ενθουσιασμένη!!

 

το next πού είναι??

 

ωχ ωχ κατάλαβα έχει κάνει προμήθεια μέχρι τα 12 χαχαχαχα

Τα νεξτ στον Πειραιά είναι απέναντι από το μοδερ

έχει και στην Πέτρου Ράλλη εκεί θα πήγαινε αλλά δεν ξέρω σε τι ύψος :roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σε όλους!!

Λοιπόν προσωπικά έχω πάθει πλάααααααααακα με το ebay.co.uk

Ψώνισα και περιμένω τα εξής:

Παπουτσάκι camper για την μικρή μου με 20 λίρες + 10 μεταφορικά - ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια πήρα πριν 1 εβδομάδα με σούπερ έκπτωση από μουγερ 52 ευρώ!!!! (αρχική 75 ευρώ)

Μποτάκια Αgatha Ruiz de la Prada πάλι με 20 λίρες + 10 μεταφορικά - τιμή εδώ περί τα 80 ευρωπουλάκια (ΕΕΕΛΛΛΛΕΕΕΕΟΟΟΟΣ)

Αυτοκινητάκια mcqueen σε δημοπρασία περί τις 2 λίρες + 2 μεταφορικά από Ιταλία

Φορεματάκια mothercare (αυτά είναι used αλλά σε πολύ καλή κατάσταση) + ζακετούλα αντίστοιχη στις 6 λίρες.

Από όλα αυτά δεν έχω παραλάβει τίποτα αλλά περιμένω με αγωνία.

Μόλις έρθουν θα σας πω!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Κική και σκεφτόμουν σήμερα να σε ρωτήσω πάω για ψώνια ..............

 

Age είχα ρωτήσει στο τόπικ με τα βιολογικά τον γκουρού (βλέπε Rosie) για την ποιότητα.Και μου είπε ότι εφόσον τα θέλω για πλυντήρια σφουγγαρίσματα κτλ και όχι για να τα κάψω, δε χρειάζεται να είναι οργανικά και τέτοια (πολύ πιο ακριβά).Και εκείνη παίρνει οικονομικά γι αυτό το λόγο από babykind γιατί δεν έχει ασχοληθεί ποτέ με ebay.

Πήρα λεμόνι για πλυντήριο πιάτων, και λεβάντα και tea tree oil για ρούχων, σφουγγάρισμα κτλ!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φαίνεται καταπληκτικό! Λες να χωράει μέσα σε αμάξι? Ή το προορίζεις για χρήση μόνο μέσα στο σπίτι και στη γειτονιά?

 

αχ δε ξερω... ισως να μη χωραει αν ειναι μεγαλο.... παντως θελω να το μετακινω πχ να το παιρνω στη μαμα μου που εχει κηπο... ισως επειδη ειναι συναρμολογουμενο με μια δυο κινησεις να μπορεις να το βαλεις σε αμαμξι........

 

 

Είναι πολύ όμορφο .. το έχουν στο παιδικό σταθμό του μικρού ..

 

για πες για πες!!!!!!!!!!!!! νομιζεις οτι χωραει σε αμαξι???????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

www.inch-blue.com

 

2 Λίρες μεταφορικά, άψογη αποστολή, τις λατρεύει το σούργελο!!!

 

Όσο λιγότερο περιορίζεται το πόδι του παιδιού, τόσο καλύτερο είναι. Τώρα για τα περί καμάρας κ.λπ. δεν έχω ρωτήσει. Μπορείς να καταλάβεις πιο είναι καλό για το πόδι του παιδιού σου και πιο όχι. Βλέπεις τα κρατήματα που έχει, πόσο σταθερό είναι, πόσο του "κουμπώνει" στο πόδι. Εγώ αυτά κοιτάζω.

Καλά, εγώ στο inch blue γιατί δεν είχα κλικάρει? Καλά ε, τα θέλω ΟΛΑ! Και καλές τιμές. Καλύτερες από robeez που χα ψωνίσει και πολύ μεγαλύτερη ποικιλία.

 

κοριτσια γιατι τα παιρνετε απο το inch blue τα παντοφλακια αυτα? τα εχει παμφθηνα στο ebay!!! μεχρι 18-24 νουμερο ειδα, δεν εψαξα για μεγαλυτερο μιας και δε με ενδιεφερε τοτε... εγω πηρα 4 ζευγαρια γυρω στα 30 ευρω θυμαμαι...... αλλα ισως να υπαρχουν αλλοι πωλητες με μεγαλυτερα νουμερα επισης οικονομικα!

σας βαζω, τα καταστηματα που βρηκα, για ριξτε μια ματια..........

 

http://stores.ebay.co.uk/Funkee-Feet?_rdc=1

 

http://stores.ebay.co.uk/Mini-Feet-Shoes?_rdc=1

 

http://stores.ebay.co.uk/mytwinkletoeshoes?_rdc=1

 

 

ξαναλεω ειναι εως 18-24 μεγεθος

 

εντιτ!!!!!!!!!!! εξτρα συμβουλη!!!!!!!!!!!!!!! εχω παρει αυτα http://cgi.ebay.co.uk/NEW-SOFT-LEATHER-BABY-SHOES-0-6-6-12-12-18-MTHS-SF-/260668015402?pt=UK_Baby_BabyShoes_BabyShoes_GL&var=&hash=item82636bda70

και με το μπουσουλημα εγιναν μαυρα!!!!!!!! ενω ειναι φανταστικο σεχδιο λερωνει το λευκο... καθαριζει ομως με πανακι.... anyway τωρα που θα ξαναπαραγγειλω θα παρω πιο σκουρο χρωμα....... ακομα μπουσουλαμμε........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θέλω τα φώτα σας σχετικά με ebay.΄Αγόρασα (ή τουλάχιστον έτσι νομίζω) ένα ζευγάρι μπότες και επέλεξα να πληρώσω με πιστωτική κάρτα (δεν είχα ακόμα λογαριασμό στο pay pal, τώρα έχω:mrgreen:). Στο τέλος της συναλλαγής μου έγραψε ότι τα παπούτσια είναι δικά μου, το μόνο που μένει είναι να τα πληρώσω. Και ερωτώ: πώς θα τα πληρώσω αφού δεν μου βγήκε καμία φόρμα να δώσω τα στοιχεία της πιστωτικής, ούτε ο πωλητής μου έστειλε κανένα μήνυμα σχετικά με το θέμα; Εστειλα μήνυμα στον πωλητή (χτες το μεσημέρι και σήμερα το πρωί και δεύτερο), ρωτώντας τη διαδικασία, αλλά δεν απάντησε ακόμα...κάπου κάνω λάθος έ; Για πείτε ρε κορίτσια, γαιτί ανησυχώ, δεν το κρύβω...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γιατι τα παιρνετε απο το inch blue τα παντοφλακια αυτα? τα εχει παμφθηνα στο ebay!!! μεχρι 18-24 νουμερο ειδα, δεν εψαξα για μεγαλυτερο μιας και δε με ενδιεφερε τοτε... εγω πηρα 4 ζευγαρια γυρω στα 30 ευρω θυμαμαι...... αλλα ισως να υπαρχουν αλλοι πωλητες με μεγαλυτερα νουμερα επισης οικονομικα!

σας βαζω, τα καταστηματα που βρηκα, για ριξτε μια ματια..........

 

http://stores.ebay.co.uk/Funkee-Feet?_rdc=1

 

http://stores.ebay.co.uk/Mini-Feet-Shoes?_rdc=1

 

http://stores.ebay.co.uk/mytwinkletoeshoes?_rdc=1

 

ξαναλεω ειναι εως 18-24 μεγεθος

 

Ααααα...εσύ είσαι που το είχες πρωτογράψει...και προσπαθούσα να θυμηθώ ποια κοπέλα το έγραφε...

Εγώ γιατί νομίζω ότι θα γλιστράει με αυτά τα παντοφλάκια στα πλακάκια η μικρή;;;;

 

Dorna κάπου δίπλα στη παραγγελία σου γράφει pay now...για κάτσε να δω μια εικονική και θα σου πω σε λίγο

Link to comment
Share on other sites

αχ δε ξερω... ισως να μη χωραει αν ειναι μεγαλο.... παντως θελω να το μετακινω πχ να το παιρνω στη μαμα μου που εχει κηπο... ισως επειδη ειναι συναρμολογουμενο με μια δυο κινησεις να μπορεις να το βαλεις σε αμαμξι........

 

 

 

για πες για πες!!!!!!!!!!!!! νομιζεις οτι χωραει σε αμαξι???????

 

Για να είμαι ειλικρινής δεν νομιζω να είναι εύκολο να το μετακινεις σύνεχεια.. είναι πολύ όμορφο... για κήπο και για βόλτα είναι super

 

Στο παιδικό το έχουν στον κήπο..σας βάζω φωτογραφία που παίζουν τα παιδιά στον κήπο

 

http://www.takyklamina.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=86&theid=86&open1=86&open2=84&thepid=616&page=1

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θέλω τα φώτα σας σχετικά με ebay.΄Αγόρασα (ή τουλάχιστον έτσι νομίζω) ένα ζευγάρι μπότες και επέλεξα να πληρώσω με πιστωτική κάρτα (δεν είχα ακόμα λογαριασμό στο pay pal, τώρα έχω:mrgreen:). Στο τέλος της συναλλαγής μου έγραψε ότι τα παπούτσια είναι δικά μου, το μόνο που μένει είναι να τα πληρώσω. Και ερωτώ: πώς θα τα πληρώσω αφού δεν μου βγήκε καμία φόρμα να δώσω τα στοιχεία της πιστωτικής, ούτε ο πωλητής μου έστειλε κανένα μήνυμα σχετικά με το θέμα; Εστειλα μήνυμα στον πωλητή (χτες το μεσημέρι και σήμερα το πρωί και δεύτερο), ρωτώντας τη διαδικασία, αλλά δεν απάντησε ακόμα...κάπου κάνω λάθος έ; Για πείτε ρε κορίτσια, γαιτί ανησυχώ, δεν το κρύβω...:rolleyes:

δεν ξέρω την διαδικασία για πληρωμή με πιστωτική πάντα χρησιμοποιώ το paypal εφόσον σήμερα έχεις γιατί δεν δοκιμάζεις να γίνει η πληρωμή μέσω paypal ??? Είναι ασφαλέστερα έτσι, ποτέ δεν δίνουμε στοιχεία πιστωτικής σε ανθρώπους που δεν γνωρίζουμε και ιδίως μέσω Mail (αυτός είναι και ο ουσιαστικός λόγος που δημιουργήθηκε το paypal από το ebay) :-D

Link to comment
Share on other sites

ΑGE,ευχαριστώ για την απάντηση. Όχι, δεν έδωσα στοιχεία μέσω μέηλ, απλά τον ρωτάω πώς να πράξω...φοβάμαι, μήπως αν πάω σήμερα να πληρώσω με πέι παλ,μου ζητήσουν καμία διπλή χρέωση και δεν θα το αντέξω..τεσπά, όποια κοπέλα γνωρίζει, παρακαλώ ας με βοηθήσει.Όταν λυθεί πάντως θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...