Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γάλα αμυγδάλου


Recommended Posts

Η μικρή μου έχει κάποια δυσανεξία όχι αλλεργία η οποία δεν έχει εξακριβωθεί ακόμη γιατί δεν υπάρχει κατάλληλη εξέταση πριν τα 5 έτη.

ποια δυσανεξια ακριβως υποψιαζεστε ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά.

Όσο για τη δυσανεξία υπάρχει η περίπτωση της δυσανεξίας στη λακτόζη η οποία όμως είναι αρκετά σπάνια.

Το κορίτσι μας γεννήθηκε στις 26 Απριλίου 2008

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά.

Όσο για τη δυσανεξία υπάρχει η περίπτωση της δυσανεξίας στη λακτόζη η οποία όμως είναι αρκετά σπάνια.

ok εννοεις την κλασικη δυσανεξια,δεν ειναι ομως και τοσο σπανια ,ειδικα στην Ελλαδα, ειναι μπορω να πω, και συχνη

 

σπανια ειναι η εκ γενετης

 

η διαγνωση της μπορει να γινει νωριτερα ,αν δεν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολύ συχνή. Γνωρίζω τουλάχιστον 4-5 γνωστές μου που το παλεύουν με τα πιτσιρίκια τους.

age.png

There are two lasting bequests we can give our children. One is roots. The other is wings. ~Hodding Carter, Jr.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα μανουλες!τι κανετε?ειμαι σε διαδικασια αποθηλασμου!ειναι 8μηνων ο μπεμπης!μεχρι τωρα(πριν 15μερες) επινε κανονικα απο μπιμπερο!αλλα πλεον με το που το βλεπει το χτυπαει!εχω προσπαθησει και με δικο μου και βιολογικο!εχω δοκιμασει 2βιολογικα τα οποια ηταν απλα αισχος και με το που τα μυριζε ανατριχιαζε!εχω διαβασει για το αμυγδαλογαλο σκονη!!απο ποσο μηνων το δινετε στα μωρα σας?εχει ευχαριστη μυρωδια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα μανουλες!τι κανετε?ειμαι σε διαδικασια αποθηλασμου!ειναι 8μηνων ο μπεμπης!μεχρι τωρα(πριν 15μερες) επινε κανονικα απο μπιμπερο!αλλα πλεον με το που το βλεπει το χτυπαει!εχω προσπαθησει και με δικο μου και βιολογικο!εχω δοκιμασει 2βιολογικα τα οποια ηταν απλα αισχος και με το που τα μυριζε ανατριχιαζε!

 

Για μωρά μικρότερα του έτους δεν αντικαθιστάτε το γάλα χωρίς να συμβουλευτείτε τον παιδίατρο.

 

εχω διαβασει για το αμυγδαλογαλο σκονη!!

πού το διάβασες;

 

στο συγκεκριμένο τόπικ αναφέρεται το αμυγδαλόγαλα που γίνεται από μουσκεμένα αμύγδαλα και καταναλώνεται σε 1-2 24ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...