Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απορία για διαδικαστικά στο Ελενα (αυχενική διαφάνεια)


Recommended Posts

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ,ΕΧΩ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΙΚΑ . ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ

1.ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ;

2.ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥΝ ΤΗΝ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΙΚΑ;

Ή ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ;

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ;ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ Κ.ΓΑΒΑΡΗ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ <ΜΗΤΕΡΑ>, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ <ΧΡΥΣΟ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ> ΓΙΑ Α.Δ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ,ΕΧΩ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΙΚΑ . ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ

1.ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ;

2.ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥΝ ΤΗΝ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΙΚΑ;

Ή ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ;

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ;ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ Κ.ΓΑΒΑΡΗ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ <ΜΗΤΕΡΑ>, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ <ΧΡΥΣΟ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ> ΓΙΑ Α.Δ.

 

 

για να βρεις ραντεβου για αυχενικη διαφανεια στο ελενα πρεπει να κλεισεις ραντεβου πριν μεινεις εγκυος:roll::roll::roll::roll::roll::roll:!εκτος και αν μπορει να μεσολαβησει ο γιατρος σου.στο αλεξανδρα που εκανε μια φιλη μου κοστιζε γυρω στα 60 ευρω αλλα πηγε την αποδειξη στο ικα και της εδωσε πισω περιπου τα 50.παρε τηλεφωνο στο αλεξανδρα και στο αττικο μηπως εχουν ραντεβου.

2.δεν χρειαζεται να σου την γραψει γιατρος δημοσιου,απλα πας στα γραφεια του ελενα(στο μικρο σπιτακι)για να κλεισεις ραντεβου.αλλιως κλεισε ραντεβου στο ικα μηπως και σου την γραψουν αλλα δεν ξερω λεπτομερειες για το πως και τι.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

για να βρεις ραντεβου για αυχενικη διαφανεια στο ελενα πρεπει να κλεισεις ραντεβου πριν μεινεις εγκυος:roll::roll::roll::roll::roll::roll:!εκτος και αν μπορει να μεσολαβησει ο γιατρος σου.στο αλεξανδρα που εκανε μια φιλη μου κοστιζε γυρω στα 60 ευρω αλλα πηγε την αποδειξη στο ικα και της εδωσε πισω περιπου τα 50.παρε τηλεφωνο στο αλεξανδρα και στο αττικο μηπως εχουν ραντεβου.

2.δεν χρειαζεται να σου την γραψει γιατρος δημοσιου,απλα πας στα γραφεια του ελενα(στο μικρο σπιτακι)για να κλεισεις ραντεβου.αλλιως κλεισε ραντεβου στο ικα μηπως και σου την γραψουν αλλα δεν ξερω λεπτομερειες για το πως και τι.

 

 

ΚΑΙ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ;ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ Ή ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΑΛΛΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ;ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ Ή ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΑΛΛΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ;

 

νομιζω οτι μαζι με την αυχενικη σου κλεινουν και αυτο μαζι,λογικα πανε πακετο.αλλα δεν ξερω να σε βοηθησω παραπανω.αρχες μαιου που πηγα για ραντεβου (για 3 ιουνιου ηθελα)μου ειπαν οτι μεχρι 15 ιουλιου κενο δεν εχει:roll:!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι μαζι με την αυχενικη σου κλεινουν και αυτο μαζι,λογικα πανε πακετο.αλλα δεν ξερω να σε βοηθησω παραπανω.αρχες μαιου που πηγα για ραντεβου (για 3 ιουνιου ηθελα)μου ειπαν οτι μεχρι 15 ιουλιου κενο δεν εχει:roll:!

 

καλημερα sofaki

θα επιχειρησω σημερα να παρω τηλ.αττικο ή αλεξανδρας .ο γιατρος που εχω προσ το παρον μου ειπε πως μεχρι τελη Μαιου πρεπει να την εχω κανει οπωσδηποτε .την αλλη βδομαδα μπαινω στην 10η να ειμαι δηλ.μεσα στα περιθωρια 10η-12η

εσυ ποσο εισαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα sofaki

θα επιχειρησω σημερα να παρω τηλ.αττικο ή αλεξανδρας .ο γιατρος που εχω προσ το παρον μου ειπε πως μεχρι τελη Μαιου πρεπει να την εχω κανει οπωσδηποτε .την αλλη βδομαδα μπαινω στην 10η να ειμαι δηλ.μεσα στα περιθωρια 10η-12η

εσυ ποσο εισαι;

 

τελικα εκλεισα στο αττικο 01/06 .απο βιασυνη εγραψα 10η ενώ μπαινω στην 11η βδομαδα

αρα θα το κανω ακριβως αρχη της 13ης βδομαδας

γενικα οι διαγνωσεις στο αττικο ειναι καλες;την α.δ. την κανει οποιος τυχει; μήπως καλυτερα να την έκανα τελικα σε ιδιωτικό;;

εχω αγχωθει τώρα παρα πολύ..!!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα εκλεισα στο αττικο 01/06 .απο βιασυνη εγραψα 10η ενώ μπαινω στην 11η βδομαδα

αρα θα το κανω ακριβως αρχη της 13ης βδομαδας

γενικα οι διαγνωσεις στο αττικο ειναι καλες;την α.δ. την κανει οποιος τυχει; μήπως καλυτερα να την έκανα τελικα σε ιδιωτικό;;

εχω αγχωθει τώρα παρα πολύ..!!!!

 

 

εγω γεννησα τον δεκεμβρη,αυτα που σου γραψα εγιναν περυσι τον μαιο.στο αττικο συνηθως την κανει η η κα σουκα η ο κος κασσιμης την αυχενικη.εκτος και αν εχει αλλαξει κατι.και εσυ λογικα γυρω στις 10-20 δεκεμβρη θα γεννας σωστα?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

καλησπέρα σε όλες.

Κι εγώ σε λίγο μπαίνω στο 2ο τρίμηνο και με αγωνία περιμένω να κάνω το βασικό υπέρηχο αυχενικής διαφάνειας άυριο στο Ελενας.

Γνωρίζετε, επειδή έχω κλείσει απογευματινό ραντεβού, πόιά είναι η διαδικασία? Πάω πρώτα και ανοίγω καρτέλα και μετά πηγαίνω στο γιατρό μου? (έχω κλείσει ραντεβού φυσικά μαζί του εδώ κι ένα μήνα) ή πάω απευθείας σε εκείνον στους υπέρηχους? Είναι απογευματινό το ραντεβού μου. Πώς θα τον τακτοποιήσω για αυτή την εξέταση? Αμοίβεται ανάλογα με το βαθμό που έχει ή είναι σταθερό το εισητήριο που κόβω? Ο γιατρός μου ζήτησε να πάω απευθείας στους υπέρηχους βέβαια, αλλά θα χρειαστεί να τον τακτοποιήσω και εκεί και μετά να κάψω και εισητήριο?

Οσα γράφω ίσως φαίνονται ανόητα, αλλά προβληματίστηκα για το πως θα τακτοποιήσω τον άνθρωπο!! Μήπως κι έγώ δεν κατάλαβα σωστά, αλλά πρώτα μου είπε να κάνουμε την εξέταση και τη λήψη αίματος και μετά να κόψω εισητήριο. Ετσι γίνεται???

Αμα τον δω τον άνθρωπο και μετά, εννοείτια θα μου λυθούν αρκετές απορίες, αλλά χίλια δυο ακούω και έχω μπερδευτεί, επίσημα και ανεπίσημα χρήματα σε δημόσιο νοσοκομείο.

Τα παιδιά είναι ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας και απο μενα , ειμαι καινουργια στο forum και συντομα νεα μαμα (τα χριστουγεννα ερχεται ο πριγκηπακος μου ) .εχω ενα προβλημα με την ασφαλιση μου και εχω καταλαβει στο κρατος που ζουμε οτι μονο εδω ισως βρω μια λυση . την προηγουμενη χρονια (2010) ειχα 88 ενσημα ( στο ΙΚΑ ),απολυθηκα τελος απριλιου περιπου.φετος τον απριλιο βρηκα δουλεια και ξεκινησα κανονικα την ασφαλιση μου και περιπου λιγο μετα ξεκινησε και η εγκυμοσυνη μου (ολα τα καλα μαζι ) πριν λλιγες μερες ειχα αιμοραγια και η γιατρος μου συνεστησενα καθησω σπιτι για τουλαχιστον 15 μερες.το φοβερο ΙΚα δεν με πληρωνει τις ημερες ασθενειας γιατι ισχυριζεται οτι χρειαζομουν 120 ημερες το 2010.φετος απο το απριλιοι και μεχρι και τωρα εχω συμπληρωσει περιπου 130 ενσημα .μηπως ξερει καποια αν μπορω να κανω κατι για να παρω καποια χρηματα ή να υπαρχει αλλη υπηρεσια που πληρωνει αυτές τις μητέρες ?? ευχαριστω εκ των προτερων !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 χρόνια μετά...

Καλημερα και καλως σας βρηκα!Ειμαι νεα στο forum αλλα οχι νεα μανουλα!Εχω ηδη 3 παιδια και ειμαι εγκυος στο 4ο.

Μηπως ξερει καποια να με κατατοπησει σε οτι αφορα την αυχενικη διαφανεια στο Ελενα;

Κοστος,ραντεβου κτλ;

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...