Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδιά/Ενήλικες σε θεραπεία Ομοιοπαθητικής


Recommended Posts

Χτες είχαμε να αντιμετωπίσουμε ένα πολύ άσχημο γεγονός στην οικογένεια. Επειδή στην κατάσταση μου δεν μπορούσα να πάρω κάτι και επειδή ήξερα ότι θα πλάνταζα στο κλάμα πήρα τον ομοιο και έκανα μια ερώτηση αν υπάρχει κάτι που να μπορώ να πάρω...προς έκπληξη μου εδωσε ignatia 1M. Μερικές ώρες πριν την κηδεία την παίρνω και αμέσως νιώθω κάποια δάκρυα να ανεβαίνουν...λέω καλά μούφα η δουλειά....και όμως πάω στο σπίτι που ήταν όλοι και εγω ήμουν σαν τον βράχο του Γιβραλτάρ! Να θέλω να κλάψω και να μην μπορώ! Δεν το πίστευα οτι θα άντεχα σε τέτοιο βαθμό.....οπότε να το εχετε στο νου σας αν σας τύχει κάτι μακάβριο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 603
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γνωστή η ignatia.

 

Με μπέρδεψες λίγο με το "Να θέλω να κλάψω και να μην μπορώ! ". Πως βίωσες τελικά το γεγονός; Σαν ... μπλοκάρισμα; ευχάριστα/ δυσάρεστα; Μήπως θα προτιμούσες να κλάψεις τελικά;

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Γνωστή η ignatia.

 

Με μπέρδεψες λίγο με το "Να θέλω να κλάψω και να μην μπορώ! ". Πως βίωσες τελικά το γεγονός; Σαν ... μπλοκάρισμα; ευχάριστα/ δυσάρεστα; Μήπως θα προτιμούσες να κλάψεις τελικά;

 

οχι δεν το μετάνιωσα που το πήρα καθόλου. Ισα ίσα που ένιωθα σαν "βράχος" και μπόρεσα να συμπαρασταθώ στους δικούς μου. Ένιωθα κάπως σαν να ανεβαινε ενας λυγμός κάποιες φορές αλλα σταματούσε στο μέτωπο και όντως μετά από κάποιες ώρες με πονούσε κάπως περίεργα το μέτωπο αλλά μου πέρασε σε καμια ώρα από μόνο του. Πάντως επειδή ξέρω τον εαυτό μου δυσκολεύομαι ακόμα να το πιστεψω...Είμαι άνθρωπος που δεν αντέχω να βλέπω κάποιον να κλαίει γιατί έχασε αγαπημένο πρόσωπο και δει παιδί ούτε στην τηλεόραση οπότε αν σκεφτείς ότι το βίωσα τόσο "ψυχρά" σε επίπεδο οικογένειας η δράση της ignatia ειναι για μένα θεαματική. Το μόνο κακό ειναι ότι ίσως θεωρήθηκα και κάπως ψυχρή από τον κόσμο. Δυο-τρία δάκρυα μόνο κατάφεραν να βγούν την ώρα της ταφής τα οποία όμως τα έλεγξα αμέσως....δεν ξέρω τι να πω....η ομοιοπαθητική με εκπλήσει κάθε φορά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ρε παιδιά η sepia φέρνει κλάμα; ξεκίνησα απο χθες και άρχισα το βράδυ ενα κλάμα χωρίς λόγο!

Ναι, αν ταιριάζει στον οργανισμό.

 

Προχθές πήγα και εγώ και πάλι, μετά από έναν χρόνο, στον ομοιοπαθητικό μου. Το αστείο είναι που μου είπε μεταξύ σοβαρού και αστείου πως τα λέμε πάλι του χρόνου. Χάρηκε που τα πάω καλά και δεν τον χρειάζομαι πλέον.

Πράγματι οι αλλεργίες μου είναι πολύ καλύτερα από πριν 10 χρόνια:wink:

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να κανω κ εγω μια λιγο χαζη ερωτηση?

τελος αυγουστου με το καλο θα ερθει το νεο μελος της οικογενειας και θελω ν αρχισει ομοιοπαθητικη απο την αρχη(για κολικους η οτιδηποτε αλλο προκυψει).θα πρεπει να παω το νεογεννητο στο ιατρειο του να το δει?(δεν ειναι παιδιατρος ο ομοιοπαθητικος μας) και τι ιστορικο θα παρει απο ενα νεογεννητο?

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κ εγω κατι μιας κ βλεπω οτι εδω ειστε γνωστες:D

αρχισα τον Νοεμβριο ομοιο για αλλεργικο ασθμα και ρινιτιδα. μετα απο 3 μηνες ο γιατρος μου ειπε οτι ειμαι οκ κ να σταματησω. επαθα λοιπον μια απιστευτη κριση κ ετρεχα στο νοσοκομειο. αφου τον ενημερωσα για την κριση μου ειπε κ ξανααρχισα την θεραπεια η οποια σε λιγες μερες παλι τελειωνει. με πιανει αγχος τι θα γινει εαν ξανασταματησω... θα με πιασει παλι? θα εχει περασει? καθε ποτε θα πρεπει να περνω τετοια χαπια? μπορει κ για παντα?

η αληθεια ειναι παντως οτι ειμαι μια χαρα ενω περσυ τετοιο καιρο ημουν με κορτιζονες (χαπια κ εισπνοες).

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κ εγω κατι μιας κ βλεπω οτι εδω ειστε γνωστες:D

αρχισα τον Νοεμβριο ομοιο για αλλεργικο ασθμα και ρινιτιδα. μετα απο 3 μηνες ο γιατρος μου ειπε οτι ειμαι οκ κ να σταματησω. επαθα λοιπον μια απιστευτη κριση κ ετρεχα στο νοσοκομειο. αφου τον ενημερωσα για την κριση μου ειπε κ ξανααρχισα την θεραπεια η οποια σε λιγες μερες παλι τελειωνει. με πιανει αγχος τι θα γινει εαν ξανασταματησω... θα με πιασει παλι? θα εχει περασει? καθε ποτε θα πρεπει να περνω τετοια χαπια? μπορει κ για παντα?

η αληθεια ειναι παντως οτι ειμαι μια χαρα ενω περσυ τετοιο καιρο ημουν με κορτιζονες (χαπια κ εισπνοες).

 

Εγώ για σκέτη αλλεργική ρινίτιδα έκανα πάνω από 5 χρόνια ομοιοπαθητική αλλά έβλεπα σταδιακή βελτίωση από χρονιά σε χρονιά.

Παίρνεις και χημικά φάρμακα για το άσθμα;

Αν σε πιάσει πάλι κρίση (δεν μπορούμε να γνωρίζουμε) μίλα πρώτα με τον ομοιοπαθητικό σου και προσπάθησε με όσο γίνεται λιγότερα χημικά να το αντιμετωπίσεις.

Θέλει χρόνο ... (εξαρτάται από το πόσα χρόνια πάσχεις και όχι μόνο)

Ψάξε και την διατροφή gaps καθώς σχετίζεται με τις αλλεργίες.

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιρνω χημικα φαρμακα.

γι'αυτο ρωτησα γιατι μου εκανε εντυπωση που στο 3μηνο μου ειπε εισαι καλα σταματα τα, κ επαθα παλι κριση. εσυ παιρνεις 5 χρονια συνεχομενα? δεν εχουν καμια παρενεργεια τοσα χρονια? εγω κοντα 6 μηνες. και θελω να ξερω περιπου γιατι σε λιγο καιρο τελειωνει η θεραπεια μου.

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιρνω χημικα φαρμακα.

Στο νοσοκομείο όμως θα πήρες αρκετά, σωστά; αυτά θα σε πήγαν κάπως πίσω.

 

γι'αυτο ρωτησα γιατι μου εκανε εντυπωση που στο 3μηνο μου ειπε εισαι καλα σταματα τα, κ επαθα παλι κριση. εσυ παιρνεις 5 χρονια συνεχομενα?

ναι, σχεδόν συνέχεια. δεν μου είπε σταμάτα ο γιατρός μου. κάποια στιγμή που τον ρώτησα με είπε εσύ θα κρίνεις.

 

 

δεν εχουν καμια παρενεργεια τοσα χρονια? εγω κοντα 6 μηνες. και θελω να ξερω περιπου γιατι σε λιγο καιρο τελειωνει η θεραπεια μου.

δεν έχουν παρενέργεια. μπορείς να μείνεις κάποιο διάστημα χωρίς τίποτα και να παρακολουθήσεις τι γίνεται.

είναι πολύ σημαντικό σε οποιαδήποτε κρίση υγείας να τον πάρεις τηλέφωνο να σε καθοδηγήσει, ώστε να μην χαθεί ο δρόμος που έγινε. μετά από μια κρίση που αντιμετωπίζεται μη παρεμβατικά ο οργανισμός εκπαιδεύεται, ανεβαίνει το επίπεδο υγείας του (υπάρχουν 12 κατά τον Βυθούλκα)

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευτυχως οταν πηγα στο νοσοκομειο μου εβαλαν μονο οξυγονο γιατι σε συνεργασια (απο το τηλ) με τον ομοιο ξεκινησα παλι την θεραπεια μου κ σε 2 περιπου 24ωρα ειχα συνελθει πληρως.

αυτο με τα επιπεδα υγειας που λες ειναι ενδιαφερο. που θα το βρω να το διαβασω? λες γι'αυτο να ειμαι πολυ καλυτερα τωρα? περιεργα πραγματα!

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites

τυχερή είσαι που το αντιμετώπισες έτσι.

 

http://www.vithoulkas.com/el/contributions-of-gv/definition-of-health.html

 

http://www.homeopathy.gr/homeopathy/levels_health_vithoulkas.html

 

Για μένα πολύ σημαντικά άρθρα.

 

Εδώ και τα 12 επίπεδα, κάπου στη μέση της σελίδας http://www.homeotherapy.org/show_article.php?id=6 για όποιον θέλει να διαβάσει ακόμα περισσότερα από όσα γράφει ο Βυθούλκας

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εγώ για σκέτη αλλεργική ρινίτιδα έκανα πάνω από 5 χρόνια ομοιοπαθητική αλλά έβλεπα σταδιακή βελτίωση από χρονιά σε χρονιά.

η επίσημη ιατρική κοινώτητα υποστηρίζει πως μέσα σε τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα αρκετές αλλεργείες υποχωρούν (ή και επειδηνόνωνται και γενικά αλλάζουν "συμπεριφορά")

αλλά φαντάζομαι ότι το γνωρίζεις

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλησπέρα και από μένα έχω καιρό να εμφανιστώ.

Έχω φίλη που ταλαιπωρείται πολύ από την αλλεργική ρινίτιδα μετά από παρότρυνση δικιά μου ακολούθησε ομοιο τα πάει πολύ καλά αλλά τα συμπτώματά της είναι έντονα όταν έχει έξαρση.Ένα απόγευμα παρακολουθώντας μία εκπομπή υγείας στην tv με θέμα αλλεργίες ακουσε πως το κόκκινο κρεμμύδι μαζί με ανανά κάνει θαύματα ,σκέφτηκε πως λένε άλλη μία μπαρούφα .Σε κάποια φάση ήταν πολύ άσχημα και αποφασίζει να το δοκιμάσει ,έφαγε το 1/4 από το κρεμμύδι και σε '' βούλωσαν όλα σταμάτησαν τα φτερνίσματα,η καταρροή,το κλάμα και επιτέλους κοιμήθηκε (δεν μπορούσε να κοιμηθεί εκείνες τις μέρες).

Το θέμα είναι ποιος μπορεί να φάει το ξερό κόκκινο κρεμμύδι έτσι σκέτο.....:-)

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω φίλη που ταλαιπωρείται πολύ από την αλλεργική ρινίτιδα μετά από παρότρυνση δικιά μου ακολούθησε ομοιο τα πάει πολύ καλά αλλά τα συμπτώματά της είναι έντονα όταν έχει έξαρση

πως τα πάει πολύ καλά αφού τα συμπτώματα είναι έντονα;;

δηλαδή πότε δεν θα τα πήγαινε καλά;;;

Σε κάποια φάση ήταν πολύ άσχημα και αποφασίζει να το δοκιμάσει ,έφαγε το 1/4 από το κρεμμύδι και σε '' βούλωσαν όλα σταμάτησαν τα φτερνίσματα,η καταρροή,το κλάμα και επιτέλους κοιμήθηκε (δεν μπορούσε να κοιμηθεί εκείνες τις μέρες).

μα αφού έιπες ότι τα πήγαινε καλά :confused:

Link to comment
Share on other sites

πριν

η επίσημη ιατρική κοινώτητα υποστηρίζει πως μέσα σε τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα αρκετές αλλεργείες υποχωρούν (ή και επειδηνόνωνται και γενικά αλλάζουν "συμπεριφορά")

αλλά φαντάζομαι ότι το γνωρίζεις

τώρα:

η επίσημη ιατρική κοινότητα υποστηρίζει πως μέσα σε τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα αρκετές αλλεργίες υποχωρούν (ή και επιδεινώνονται και γενικά αλλάζουν "συμπεριφορά")

αλλά φαντάζομαι ότι το γνωρίζεις

εργαλείο : https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/greek-spellchecking-dictionary/

 

Αν δεν αλλάξει κανείς κάτι, στην διατροφή του, στον ύπνο, κλπ αλλά μόνο βάλει την ομοιοπαθητική στην ζωή του τότε ... :?:

Δεν πιστεύω πως θα είχα βελτίωση αλλά επιδείνωση με τα χρόνια και τον τότε τρόπο ζωής.

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

πως τα πάει πολύ καλά αφού τα συμπτώματα είναι έντονα;;

δηλαδή πότε δεν θα τα πήγαινε καλά;;;

 

μα αφού έιπες ότι τα πήγαινε καλά :confused:

 

Όταν κάνεις αγωγή τα συμπτώματα πολλές φορές ή θα επιδεινωθούν ή θα παρουσιάσουν ύφεση ,η δική της περίπτωση είναι η 1 αλλά μετά από 1 χρόνο που κάνει αγωγή δλδ τώρα είναι στον 2 χρόνο.Στον 1 πρώτο χρόνο(πριν την αγωγή) ούτε στη δουλειά της δεν μπορούσε να πάει από την καταρροή ,το μπούκωμα και το κλάμα.

Όσο για το 2 ερώτημα από την στιγμή που δεν εξαφανίζεται η αλλεργία σημαίνει πως θα ξαναπαρουσιαστεί αλλά σε πιο ήπια κατάσταση ,αυτό δε σημαίνει πως δε θα έχει και τα ανάλογα συμπτώματα.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμένα.

 

Είχα καιρό να μπω και είπα

για να μην ξεχνιόμαστε να επανέλθω με τις "εμπειρίες" μας.

 

Ξέρω οτι σε μερικούς δεν αρέσει

αλλά δεν πειράζει......

 

Η μικρή μου κόρη (10 μηνών)

κολλάει συνέχεια ιώσεις απο την αδερφή της.

 

Τις έχουμε ξεπεράσει ΟΛΕΣ μόνο με ομοιοπαθητικά

και με ΆΜΕΣΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

 

Τώρα, κατά πόσο είναι placebo σε ένα μωράκι 10 μηνών...

δεν ξέρω! :rolleyes:

 

Αυτά!

 

Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες....

όποιος θέλει, υπάρχουν και τα πμ.

Link to comment
Share on other sites

Χτες είχαμε να αντιμετωπίσουμε ένα πολύ άσχημο γεγονός στην οικογένεια. Επειδή στην κατάσταση μου δεν μπορούσα να πάρω κάτι και επειδή ήξερα ότι θα πλάνταζα στο κλάμα πήρα τον ομοιο και έκανα μια ερώτηση αν υπάρχει κάτι που να μπορώ να πάρω...προς έκπληξη μου εδωσε ignatia 1M. Μερικές ώρες πριν την κηδεία την παίρνω και αμέσως νιώθω κάποια δάκρυα να ανεβαίνουν...λέω καλά μούφα η δουλειά....και όμως πάω στο σπίτι που ήταν όλοι και εγω ήμουν σαν τον βράχο του Γιβραλτάρ! Να θέλω να κλάψω και να μην μπορώ! Δεν το πίστευα οτι θα άντεχα σε τέτοιο βαθμό.....οπότε να το εχετε στο νου σας αν σας τύχει κάτι μακάβριο.

 

Ιgnatia είχα πάρει και εγώ στην επιλόχεια κατάθλιψη.

Ηταν πολύ αποτελεσματικό.

 

Όσο το έπαιρνα ήμουν σε αρκετά καλή ψυχολογική κατάσταση.

Μόλις τα σταμάταγα με ξανάπιανε το καταθλιπτικό μου.

 

Αχρείαστα να είναι,

αλλά όντως φέρνουν αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή μου κόρη (10 μηνών)

κολλάει συνέχεια ιώσεις απο την αδερφή της.

 

Τις έχουμε ξεπεράσει ΟΛΕΣ μόνο με ομοιοπαθητικά

και με ΆΜΕΣΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

 

Τώρα, κατά πόσο είναι placebo σε ένα μωράκι 10 μηνών...

δεν ξέρω! :rolleyes:

το δικό μου είναι 11 μηνών έχει δύο μεγαλύτερα αδέρφια και όλο το χειμώνα (παρά το θηλασμό) είναι άρρωστο....

δεν έχει πάρει αντιβιώσεις παρα μόνο συντηριτική αγωγή (ντεπόν, ορό, ενυδάτωση) κάποιες φορές δεν έδωσα αντιπυρετικό (όχι συνειδητά έτυχε πχ τη μία μου χε τελειώσει το ντεπόν, την άλλη το έκανε το μωρό εμετό, την άλλη δε έβρισκα σύριγγα) και ο πυρετός έπεφτε μόνος του μετά από κανά τρίωρο

 

δεν ξέρω αν σου λέει κάτι

Link to comment
Share on other sites

κλασσική άποψη....

όποτε διαφωνούν μαζί μου αναφέρονται στα ορθογραφικά λάθη (που ναι κάνω πααααρα πολλά) ακριβώς για να πετύχουν;;; τι;;;; :confused:

 

και εγώ κάνω πολλά για αυτό και γνωρίζω τα διάφορα εργαλεία.

φοβάμαι πως με παρεξήγησες, απλά σου προτείνω έναν τρόπο να βελτιώσεις το θέμα αυτό, αν σε ενδιαφέρει. αν όχι κανένα θέμα, τουλάχιστον γράφεις ελληνικά (greeklish όπου βρω τα προσπερνώ σχεδόν πάντα - και με ενοχλεί που ο γιος μου γράφει έτσι στο fb - είναι ένας κάκιστος τρόπος κάλυψης που κάνει μεγάλο κακό στην γλώσσα μας, sorry για το off topic)

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου είναι 11 μηνών έχει δύο μεγαλύτερα αδέρφια και όλο το χειμώνα (παρά το θηλασμό) είναι άρρωστο....

δεν έχει πάρει αντιβιώσεις παρα μόνο συντηριτική αγωγή (ντεπόν, ορό, ενυδάτωση) κάποιες φορές δεν έδωσα αντιπυρετικό (όχι συνειδητά έτυχε πχ τη μία μου χε τελειώσει το ντεπόν, την άλλη το έκανε το μωρό εμετό, την άλλη δε έβρισκα σύριγγα) και ο πυρετός έπεφτε μόνος του μετά από κανά τρίωρο

 

δεν ξέρω αν σου λέει κάτι

 

Δεν ξέρω αν σου λέει και εσένα

 

το οτι ξύπνησε το μωρό με πολύ βήχα-ξερόβηχα και καταροή

(δεν μπορούσε να θηλάσει κα να αναπνεύσει απο τον βήχα που είχε!)

 

στις 11,00 της έδωσα το ομοιοπαθητικό που μου είπε

η παιδίατρος

 

και το απόγευμα ο βήχας της είχε κοπεί σχεδόν μαχαίρι!

 

(έβηχε δηλαδή μια φορά ανα μία ώρα

εκεί που δεν μπορούσε να "σταθεί" το πρωί απο τον βήχα)

 

Την επόμενη μέρα είχε "σπασμένα φλέματα"

Τυχαίο; Δεν νομίζω.

 

Μόνο όσοι κάνουν ομοιοπαθητική μπορούν να με πιστέψουν!

Όσοι το έχουν δει με τα ίδια τους τα μάτια.

 

kali bichronicum

το θαυματουργό φαρμακάκι μας!....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι ο μικρός που έχει θέμα με τα κρεατάκια του με αποτέλεσμα και η πιο απλή ίωση να γίνεται δύσκολη,ένα βράδυ μα όλο το βράδυ είχε ξερόβηχα με μπούκωμα που συνεχίστηκε μέχρι το πρωϊ ,μιλάω με την όμοιο και μου είπε να του δώσω antimonium tartaricum για τα πνευμόνια του και spongia για τον βήχα,μόλις τα πήρε όλα μαχαίρι το πολύ σε 15'-20' μέχρι και η μάνα μου που έλεγε δώσε αυτό κάνε εκείνο απόρησε πως σταμάτησαν τόσο γρήγορα και καλυτέρεψε το μωρό..Τώρα μόλις βλέπω ίδια συμπτώματα τα δίνω με την μία και όλα καλά...

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...