Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

συμβουλη για γιατρο (Μαστρομηνα και Καπετανακη)


Recommended Posts

καλησπερα ειμαι καινουργαι στο forum, διαβασα καποια θεματα και τα βρηκα πολυ ενδιαφεροντα

προσπαθουμε εδω και 2 χρονια για μωρακι αλλα ακομη τιποτα... αποφασισαμε να επισκεφτουμε καποιο γιατρο στην αθηνα και μας συστησανε τον Μαστρομηνα και τον Καπετανακη. η αληθεια ειναι οτι δεν εχουμε αμεσα γνωστο μας που να εχει πάει σε έναν απο αυτους και δεν μπορουμε να αποφασισουμε. Καποια συμβουλή η γνωμη θα βοηθούσε..!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mariaki καλησπερα ο καπετανακησ ειναι ενασ πολυ καλοσ γιατροσ οπου πιο πολυ ασχολειται με εξωσωματικεσ γονιμοποιησεισ δεν ξερω αν εχεισ κανει ολεσ τισ εξετασεισ που χρειαζονται και πηρεσ αυτη την αποφαση παντωσ μια θεια μου πηγε στον καπετανακη πριν 15χρονια μολισ ειχαν προτοβγει οι εξωσωματικεσ και τωρα χαιρεται την κορουλα τησ που κατα συμπτωση την λενε και μ'αρια.εγω εχω τον βλαχο ειναι στον πυργο τησ αθηνασ ειναι και αυτοσ πολυ καλοσ...τι να πω το πιο σημαντικο ειναι η υπομονη...ευχομαι να κρατησεισ γρηγορα το αγγελουδι σου...

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

mariaki καλησπερα ο καπετανακησ ειναι ενασ πολυ καλοσ γιατροσ οπου πιο πολυ ασχολειται με εξωσωματικεσ γονιμοποιησεισ δεν ξερω αν εχεισ κανει ολεσ τισ εξετασεισ που χρειαζονται και πηρεσ αυτη την αποφαση παντωσ μια θεια μου πηγε στον καπετανακη πριν 15χρονια μολισ ειχαν προτοβγει οι εξωσωματικεσ και τωρα χαιρεται την κορουλα τησ που κατα συμπτωση την λενε και μ'αρια.εγω εχω τον βλαχο ειναι στον πυργο τησ αθηνασ ειναι και αυτοσ πολυ καλοσ...τι να πω το πιο σημαντικο ειναι η υπομονη...ευχομαι να κρατησεισ γρηγορα το αγγελουδι σου...

 

Αγγελική, ξέρεις μήπως αν ο Βλάχος είναι και σε κάποιο νοσοκομείο εκτός από το ιατρείο που έχει στον Πύργο Αθηνών?

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

δεν παμε για εξωσωματικη τουλαχιστον οχι ακομα. αλλα ειπαμε να το ψαξουμε λιγο παραπανω αν συμβαινει κατι. θεσσαλονικη οτι εξετασεις καναμε δεν δειξαν καποιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν παμε για εξωσωματικη τουλαχιστον οχι ακομα. αλλα ειπαμε να το ψαξουμε λιγο παραπανω αν συμβαινει κατι. θεσσαλονικη οτι εξετασεις καναμε δεν δειξαν καποιο προβλημα

 

στη θεσσαλονικη υπαρχει ο Παντος!!πως κ δεν πας σε αυτον?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι καινουργαι στο forum, διαβασα καποια θεματα και τα βρηκα πολυ ενδιαφεροντα

προσπαθουμε εδω και 2 χρονια για μωρακι αλλα ακομη τιποτα... αποφασισαμε να επισκεφτουμε καποιο γιατρο στην αθηνα και μας συστησανε τον Μαστρομηνα και τον Καπετανακη. η αληθεια ειναι οτι δεν εχουμε αμεσα γνωστο μας που να εχει πάει σε έναν απο αυτους και δεν μπορουμε να αποφασισουμε. Καποια συμβουλή η γνωμη θα βοηθούσε..!

 

Για μένα ο Καπετανάκης είναι κορυφή. Όχι μόνο σπουδαίος γιατρός αλλά και υπέροχος άνθρωπος. Δεν ασχολείται μόνο με εξωσωματικές, είναι και ενδοκρινολόγος (πολύ σημαντικό στα θέματα υπογονιμότητας) και είναι αυτός που εισήγαγε την λαπαροσκόπηση στην Ελλάδα. Επειδή έχω προσωπική εμπειρία αν θέλεις μπορώ να σού δώσω πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να μου πεις περοσσότερα για τον καπετανάκη θα με βοηθούσε.

Με ενδιαφέρει αν θα ασχοληθεί μαζί μας ή θα μας κατευθύνει αμέσως για εξωσωματική. Μου το έχουν συστήσει αποκλειστικά για εξωσωματική

Link to comment
Share on other sites

Mariakl η προσωπική μου "περιπέτεια" είναι στο http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=22777&page=11. Γνωρίζω από το προσωπικό μου περιβάλλον περιπτώσεις ζευγαριών που απέκτησαν παιδάκια με τη βοήθειά του,είτε με εξωσωματική είτε με απλή παρακολούθηση ωορηξίας για παράδειγμα. Όσον αφορά εμένα, παρά το ότι η περίπτωσή μου ήταν πολύ δύσκολη (εξαιρετικά προχωρημένη ενδομητρίωση όπως μπορείς να διαβάσεις στο link) ήθελε οπωσδήποτε να προσπαθήσουμε πρώτα μόνοι μας και αν δεν τα καταφέρναμε μέσα σε έξι μήνες τότε θα συζητούσαμε το ενδεχόμενο υποβοηθούμενης μεθόδου (κόντευα και τα 35 τότε). Βέβαια δεν χρειάστηκε, μια που τα καταφέραμε με την πρώτη και τις δύο φορές. Πληροφορίες για το κέντρο του μπορείς να πάρεις και από το site του, www.kapetanakis-center.gr.

Αν θέλεις οτιδήποτε άλλο, ρώτησέ με. ΟΚ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mariaki για τον Μαστρομηνά έχω ακούσει τα καλύτερα από φίλη μου η οποία είχε μπόλικες αποτυχημένες προσπάθειες ,είχε πάει σε πολλούς και τελικά κατέληξε σε αυτόν. Με την πρώτη πέτυχε η εξωσωματική και τώρα έχει διδυμάκια κοριτσάκια. Όσον αφορά τα χρήματα τους πήρε συνολικά όσα θα έπαιρνε και κάποιος σε ιδιωτικό νοσοκομείο (η κουμπάρα μου πλήρωσε τόσα για ένα παιδί σε δίκλινο). Εξάλλου είναι αυτός με τα μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας από όλους όπως ακούγεται και νομίζω πως σε κάτι πρωτοπορεί αλλά δεν θυμάμαι τώρα να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

mariakl για τον Μαστρομηνά έχω ακουσει πολύ καλά λόγια.Τον Καπετανάκη δεν τον γνωρίζω καθόλου.Εμένα ο γιατρός μου είναι ο Παράσχος.Επίσης πολύ γνωστος και καλός γιατρός σε θέματα υπογονιμότητας.Ριξε μια ματιά και εδώ:

http://www.ivf-embryo.gr/

YUfSp2.png
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάω και στον Πετρογιάννη του ΝΝΑ(έχω 3 γιατρούς για να παίρνω 3 γνώμες), είναι επίσης πολύ καλός αλλά για να κλείσεις ραντεβού...θα γκαστρωθείς!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟΝ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ

ΜΕ ΑΠΛΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΤΗΣ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ ...

ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 4 ΙΑΤΡΟΥΣ,ΟΛΟΙ ΜΕΣ ΕΣΤΕΛΝΑΝ ΓΙΑ ΤΕ.ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ:oops::-(:eek::D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω το Καπετανακη ειχα και εχω απλα σταματησα για λιγο να ηρεμησω. Δεν σε παει κατευθειαν σε εξωσωματικη. Εμεις προσπαθησαμε αρκετα με προκλησεις αλλα δεν τα καταφεραμε ενω δεν υπαρχει καποιο προβλημα.Τωρα παμε σε εξωσωματικη. Οτι θες πες μου να σου στειλω να χρησιμοποιησεις και το ονομα μου. Καλη επιτυχια.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Στον ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ πηγαινω και εγω καλος γιατρος ασχετα ακομα που δεν εχω πετυχει. και εγω για 1,5 χρονο τα παρατησα για να ηρεμισο και τον αλλο μηνα ξεκιναω την 4η εξωσωματικη με αλλη αγωγη.... τελικα Ladida & Ευαγγελια Κ πετυχαν οι πρωσπαθειες σας στον ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ?

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 2 months later...

Ο Καπετανάκης εκτός από εξαιρετικός γιατρός είναι και άνθρωπος, πράγμα που μετράει πολύ για ένα σωστό γιατρό.

Γενικά όλο το προσωπικό του κέντρου είναι καταπληκτικοί, ευγενικοί, έτοιμοι να σε βοηθήσουν σε οτιδήποτε χρειαστεί. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...