Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΟΣ ΔΕΞΙΩΣΗ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Κορίτσια, σκέφτομαι να βαφτίσω τον μικρό μου τελη Αυγουστου. Έχετε μήπως να μου προτείνεται κάποιο χωρο στη Θεσ/νίκη κατα προτίμηση προς ανατολικά με όριο στα 20 ευρώ περίπου; Θα καλέσω όλους οσους έρθουν στη βαφτιση γύρω στα 100 ατομα γι αυτό θέλω κατι οικονομικό!

Iwz1p2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα.

Με το καλό η βάφτιση...

Εχω να προτείνω:

Λίχνος στην Πλαστήρα (έχει κήπο)

Λόφος στα Κωνστ/κα - περιφερειακή (έχει & μίνι παιδότοπο)

 

Εγώ έκανα τη βάφτιση στο Λίχνο & έμεινα ικανοποιημένη. Το 2007 μου πήρε 18? το άτομο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ καταρχήν για την απάντηση! Αυτα τα 2 καταρχήν τι είδους είναι; Ταβέρνες ή χωροι εκδηλωσεων; Το μενού είναι μενου γαμου με πρωτο δευτερο πιάτο;

Iwz1p2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, σκέφτομαι να βαφτίσω τον μικρό μου τελη Αυγουστου. Έχετε μήπως να μου προτείνεται κάποιο χωρο στη Θεσ/νίκη κατα προτίμηση προς ανατολικά με όριο στα 20 ευρώ περίπου; Θα καλέσω όλους οσους έρθουν στη βαφτιση γύρω στα 100 ατομα γι αυτό θέλω κατι οικονομικό!

 

Καλησπέρα, στο Χωριό της Ειρήνης ίσως?

Link to comment
Share on other sites

Στο χωριό της ειρηνης πρέπει να είναι αρκετά ακριβά γύρω σστα 25 ευρώ, αλλά να σας πω την αληθεια δεν μου αρεσε το μενου όσες φορές εχω παει. Εγώ σκέφτηκα κ το Βυσσινόκηπο στον Κεδρινο λόφο, νομιζω ξεκιναει από 18 ευρώ. Το θεμα με τις ταβέρνες είναι ότι στην τιμή δεν περιλαμβάνουν τα ποτά κ μπορεί να σου πουν 15 ευρώ αλλα να ξεφύγεις πολύ μ ετά!

Iwz1p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σκέφτομαι να βαφτίσω τον μικρό μου τελη Αυγουστου. Έχετε μήπως να μου προτείνεται κάποιο χωρο στη Θεσ/νίκη κατα προτίμηση προς ανατολικά με όριο στα 20 ευρώ περίπου; Θα καλέσω όλους οσους έρθουν στη βαφτιση γύρω στα 100 ατομα γι αυτό θέλω κατι οικονομικό!

 

 

ειμαστε καλεσμενοι στον Λιχνο την επομενη Κυριακή σε βάπτιση, θα σου πω εντυπώσεις. εχω φαει βεβαια εκει γιατί μενω Πυλαία, εχει ωραιο φαγητό πάντως

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς την ίδια απορία γιατί και εμείς ετοιμαζόμαστε για βαφτήσια μέσα Σεπτεμβρίου. Πάντως στον Λόφο κάναμε τα βαφτήσια του ανηψιού μου και ήταν αξιοπρεπέστατο!!!Το Χωριό της Ειρήνης σίγουρα ξεφεύγει! Όσο για το Λίχνο δεν έχω πάει αλλά περνάω συχνά από εκεί και έχω δεί πολλές φορές βαφτήσια, κάτι που είναι καλή ένδειξη! Οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία θα με ενδιέφερε και εμένα!!!

Άνοιξη έχει η καρδιά εσένα σαν κοιτά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν "φεύγει" οικονομικά αυτό?

 

Επειδή βαφτίζω τον Ιούλιο και το ψάχνω, εκεί μου είπαν από 18 ευρώ το άτομο και φυσικά ποτά και αναψυκτικά απεριόριστα στην ταβέρνα Ζορμπάς και έχει και ζωντανή μουσική.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς αντί για δεξίωση να προσφέρεις καφέ και κέρασμα σε μια καφετέρια. τον καφέ προσφέρει το μαγαζί και τα κεράσματα τα αγοράζεις εσύ και τα σερβίρει το μαγαζί σε πιατέλες. Το έχω δει και είναι πολύ ανάλαφρο και ωραίο!! (σε μαγαζί απέναντι από μέγαρο μουσικής):wink:

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ακριβως πως ονομαζεται αλλα ειναι μια ταβερνα δεν το λες, εχει και ζωντανη μουσικη, το καλοκαιρι κλεινουν μονο τετοιες εκδηλωσεις, ειναι πανω στην παπαδη, περιπου με κατσιμιδη αν θυμαμαι καλα, πολυ τελεια,εκει εκανα τον αρραβωνα μου, 15? περιπου ολα μεσα και πολυ ωραια μουσικη και φαγητο απαικτο και παρα πολυ!!!

αντε με το καλο

Επισης, στο πορτο ακρη περιπου εκεινη η τιμη βγαινει και dj μπορει να κανονισει αυτος στο μαγαζι με περιπου 50? εκει ειναι αιθουσα εκδηλωσεων, πολυ ομορφα, στην περαια, μπορει να σου πεφτει μακρυα λιγο,δεν ξερω

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαφτίζω τον Ιούλιο και το ψάχνω, εκεί μου είπαν από 18 ευρώ το άτομο και φυσικά ποτά και αναψυκτικά απεριόριστα στην ταβέρνα Ζορμπάς και έχει και ζωντανή μουσική.

Που είναι αυτή η ταβέρνα; Μεσα στο χωριό της Ειρήνης;

Iwz1p2.png 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ακριβως πως ονομαζεται αλλα ειναι μια ταβερνα δεν το λες, εχει και ζωντανη μουσικη, το καλοκαιρι κλεινουν μονο τετοιες εκδηλωσεις, ειναι πανω στην παπαδη, περιπου με κατσιμιδη αν θυμαμαι καλα, πολυ τελεια,εκει εκανα τον αρραβωνα μου, 15? περιπου ολα μεσα και πολυ ωραια μουσικη και φαγητο απαικτο και παρα πολυ!!!

αντε με το καλο

Επισης, στο πορτο ακρη περιπου εκεινη η τιμη βγαινει και dj μπορει να κανονισει αυτος στο μαγαζι με περιπου 50? εκει ειναι αιθουσα εκδηλωσεων, πολυ ομορφα, στην περαια, μπορει να σου πεφτει μακρυα λιγο,δεν ξερω

 

Παπάφη με Κατσιμίδη εννοείς; Έχει κ έξω τραπέζια; Και στην τιμή περιλαμβάνονται τα ποτά;

Iwz1p2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παπάφη με Κατσιμίδη εννοείς; Έχει κ έξω τραπέζια; Και στην τιμή περιλαμβάνονται τα ποτά;

 

ναι εκει εννοω, δεν εχει τραπεζια εξω και ολα τα ποτα, μπυρες αναψυκτικα ηταν στην τιμη μεσα, πολυ απαιχτο προγραμμα, να φανταστεις πηγαμε κατα τις 10 το βραδι και φυγαμε 5 το πρωι και ακομα τραγουδουσαν!!!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια, σκέφτομαι να βαφτίσω τον μικρό μου τελη Αυγουστου. Έχετε μήπως να μου προτείνεται κάποιο χωρο στη Θεσ/νίκη κατα προτίμηση προς ανατολικά με όριο στα 20 ευρώ περίπου; Θα καλέσω όλους οσους έρθουν στη βαφτιση γύρω στα 100 ατομα γι αυτό θέλω κατι οικονομικό!

 

 

χθες ειμασταν καλεσμενοι σε βαπτιση στον Λίχνο. Λοιπόν, το φαγητό ηταν καλό, ειχε και πολυ ωραία ζωντανη μουσική αλλα την ορχήστρα απο ότι έμαθα την βρήκαν το ζευγάρι, και έίμασταν μέσα στην ταβέρνα (ευτυχώς γιατί είχε και air condition) . Απο αποψη χωρου ειναι λιγο μικρό σαν μαγαζι αν εισαι μέσα (εξαρταται απο τα ατομα που θα εχεις βεβαια) ενω η αυλή ειναι πιο μεγάλη. Το μονο ετσι αρνητικό ήταν οτι ψιλοαργησανε να φερουνε τα φαγητά. Δηλ. εμεις ειμασταν εκει 2 η ωρα και φαγαμε το κυριως πιάτο στις 3.30.

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε εχθές σε μια βαπτιση στο Χωριό της Ειρήνης. Είμασταν έξω , στην αιθουσα ''Ιριδα'', δίπλα σε πισίνα. Το μενου,πέρα απο τις σαλάτες που ήταν ψιλοανάλατες και χωρίς καθόλου λαδι(καλά, με αυτο το λάδι μαλωμένοι είναι όλοι????) ήταν πολύ ωραίο. Βασικά σαν τοποθεσία και σαν περιβάλλον ειναι πολύ ωραίο αλλα και η εξυπηρετηση πολύ καλή. Για την τιμή δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε τη βάφτιση της δεύτερης κορούλας μας στο Αμαδρυάς στο Φίλυρο και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι από το μενού (είχε πρώτο - δεύτερο πιάτο κλπ. - αναλαμβάνει και δεξιώσεις γάμων) και το σέρβις. Το περιβάλλον ήταν καταπλητικό, μέσα στο πράσινο, αφού ήταν καλοκαίρι και το κάναμε έξω, λίγο πιο κάτω από την πισίνα. Όλοι ενθουσιάστηκαν αλλά και σε εμάς άρεσε πάρα πολύ. Απλώς πρέπει να κλείσεις αρκετούς μήνες νωρίτερα για να υπάρχει διαθεσιμότητα. Απ' ότι θυμάμαι μας βγήκε γύρω στα 20 ευρώ το άτομο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

εγω για το λιχνο ενδιαφερομαι. εχει παει καποια κοπελα προσφατα σε βαφτιση εκει η εχει κανει καποια κοπελα προσφατα βαφτιση εκει; εμεινε ευχαριστημενη;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...