Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

popikos ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την απάντηση σου και το χρόνο σου,λυπάμαι για την δυσάρεστη εμπειρία σας (και των δυο σας), είναι όντως κάποιοι άνθρωποι τι να πω και εγω όταν ήμουν έγκυος είχα άλλον γιατρό όταν δυστηχώς εκείνη την μέρα πήγαμε για τον προγραμματισμένο υπέρηχο (με ενθουσιασμό) να ακούσουμε για πρώτη φορά την καρδούλα του (ήμουν σχεδον 9 εβδομάδων),γιατί την πρώτη φορα στις 7 εβδομάδες περίπου μόνο την είδαμε δεν την ακούσαμε επικαλούμενος οτι είναι παλιό το μηχάνημα του ΝΝΑ, πράγμα που έπρεπε να μου κινήσει απο τοτε τις υποψίες.τεσπα δεν την ακούσαμε ποτέ μετά το πρώτο σοκ που δν μπορούσα να αρθρώσω λέξη και οταν κατάφερα να τον ρωτήσω τώρα τι κάνω,μου είπε απόξεση κλείσε ραντεβού στο (ιδιωτικό) που ήταν εκεινος γύρω στα 400 ευρω θα σου πάρω,εμείς φυσικά και δεν τα είχαμε εκείνα τα λεφτά οπότε και τον ρώτησα αν μπορω να πάω σε δημόσιο μου απάντησε πολυ ανετος ε παρε αύριο να σου κλείσουν ραντεβου,έτσι απλά και φεύγοντας ζήτησε τη πληρωμή του 60 ευρω χωρις αποδειξη κιολας.φυσικα δεν ξερω πως καταφερα να φτασω σπιτι μου και με το μετρο,και ευτυχως επέμεναν οι γονεις μου,και ο άντρας μου να πάμε στα επείγοντα του Ελενα και να κάνω την απόξεση γιατι που ξερουμε ποσες μέρες είναι νεκρο μεσα και φοβομασταν για σηψαιμια ισωσ εινα και υπερβολη αυτο αλλα τουλαχιστον να αποκλεισουμε την πιθανοτητα.αφου μετα απο 2 μηνες πηρα τη ιστολογικη και παρολό που εγραφε οτι κατι ειχε η παντηση του ηταν δεν ειναι τιποτα αυτο ετυχε μπορει να φταιει και το τσιγαρο (καθ'οτι δεν μπορεσα να το κοψω μαχαιρι εκανα κανα δυο).μετα απο επιμονη συζηγου πηγαμε στον αλλο του ΝΝΑ που ειναι πολυ γνωστος σε αυτα τα θεματα κατευθειαν μου εγραψε ενα σωρο εξετασεις που αφορουν θρομβοφιλια (σημειοτεων ολος ο προγγενητικος έλεγχος καθαρος μόνο τα ζαχαρο μου ανεβασμένο οπου για τον πρωτο δεν ηταν τιποτα της εγκυμοσυνης και για τον δευτερο κατευθειαν ενδοκρινολογο και παρακολουθηση και διαπιστωθηκε αντισταση στην ισνουλινη)μετα λιγα με τα πολλα μικρη θρομβοφιλια απο τοτε εχω αυτον αλλα δυστηχως το ναυτικο δεν μαιευτικη και ολοι οι γιατροι του ξεγενανε ιδιωτικα δεν θελω να μπω στη διαδικασια να ρωτησω τον γιατρο μου να μου συστησει δημοσιο αφενως γιατι δεν ξερω πως θα το παρει και εφετερου μη μου συστησει και καποιον που παιρνει και το κατιτης του καταλαβαινεις δυστηχως δεν εχουμε ουτε αυτην τη δυνατοτητα (φακελακι)θα μου πεις τι το θες το παιδι ναι αλλα αυτα τα χρηματα θα τα διαθεσω για εκεινο μπορει να περναμε μετα στενα μεχρι να ξαναβρω δουλεια αλλα τουλαχιστον δεν θα του λειψει τιποτα.σε ζαλισα συγγνωμη αλλα δεν ξερω πως μου ρθε να το αναλυσω.οντως εχουν δικιο αν τα πεις σε αγνωστο νιωθεις καλυτερα ακομα δεν το εχω ξεπερασει αν και το χασα νωρις ειχα δεθει απο τη πρωτη μερα με την ψυχουλα του.με ενδιαφερει θα το ψαξω απλα το Ελενα εχει κανει και τη καινουργια πτερυγα και γενικα μου αποπνει εμπιστοσυνη σαν μαιευτηριο.ΣΕ ευχαριστω για το χρόνο σου και την απαντηση σου και παλι αν μπορεις στειλε μου πμ το τηλ. του να το ψαξω.και αν μπορεις γενικα πληροφοριες τιμες δωματιων και λοιπα.ευχομαι οτι καλυτερο και να μην ξανα νιωσεις πονο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!Έφτασα 27 εβδομάδων αισίως και θα ήθελα να αλλάξω γιατρό γιατί δεν νιώθω πια ότι μπορώ να τον εμπιστευτώ.Αν έχει γεννήσει κάποια κοπέλα πρόσφατα ή επισκέπτεται κάποιον γιατρό στο Έλενα θα ήθελα να μου δώσει τα φώτα της,παρακαλώ.Και το πιο βασικό: να υποστηρίζει τον φυσιολογικό τοκετό!!Είμαι ανάμεσα στο Αλεξάνδρα και το Έλενα οπότε όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έφτασα 27 εβδομάδων αισίως και θα ήθελα να αλλάξω γιατρό γιατί δεν νιώθω πια ότι μπορώ να τον εμπιστευτώ.Αν έχει γεννήσει κάποια κοπέλα πρόσφατα ή επισκέπτεται κάποιον γιατρό στο Έλενα θα ήθελα να μου δώσει τα φώτα της,παρακαλώ.Και το πιο βασικό: να υποστηρίζει τον φυσιολογικό τοκετό!!Είμαι ανάμεσα στο Αλεξάνδρα και το Έλενα οπότε όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!!Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, dudiez, είμαι στο Έλενα, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι πολύ υπέρμαχος του φτ ο γιατρός μου. Γι' αυτό θα σου πω για το Αλεξάνδρα, όπου ο κ. Κουτρουμάνης Πελοπίδας είναι σίγουρα υπέρμαχος και μάλιστα από τους πιο έμπειρους αφού αναλαμβάνει και δύσκολους φτ μετά από καισαρική. Σκέφτομαι κι εγώ να αλλάξω, αλλά μ' αρέσει τόσο το Έλενα που θα το σκεφτώ πολύ.

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έφτασα 27 εβδομάδων αισίως και θα ήθελα να αλλάξω γιατρό γιατί δεν νιώθω πια ότι μπορώ να τον εμπιστευτώ.Αν έχει γεννήσει κάποια κοπέλα πρόσφατα ή επισκέπτεται κάποιον γιατρό στο Έλενα θα ήθελα να μου δώσει τα φώτα της,παρακαλώ.Και το πιο βασικό: να υποστηρίζει τον φυσιολογικό τοκετό!!Είμαι ανάμεσα στο Αλεξάνδρα και το Έλενα οπότε όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!!Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Καλησπέρα. Γέννησα στο Ελενα στις 23/05 με γιατρό τον Γαβαρη , ο οποίος ξεκίνησε να με παρακολουθεί περίπου στα τέλη του τέταρτου μήνα. Μεχρι τότε με παρακολουθούσε ο επί επταετίας γιατρός μου, τον οποίο δεν εμπιστεύτηκα για τον τοκετό καθώς θα με πήγαινε για καισαρική δαγκωτό. Είχα ένα ινομοιωμα ενδοτοιχωματικο 12 εκ, το οποίο θα μπορούσε να οδηγήσει σε ανώμαλες συσπάσεις της μήτρας και να εμποδίσει το φυσιολογικό τοκετό.

 

Δεν έχω λόγια για τον Γαβαρη, του χρωστάω ευγνωμοσύνη γιατί η εμπειρία του τοκετού μου ήταν μαγική και ανεπανάληπτη. Είμαι πρωτότοκος, Έκανα εισαγωγή 02:45 ξημερώματα Σαββάτου και ο μικρούλης μου γεννήθηκε 04:40 φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο. Μη νομίσεις ότι είμαι καμία γενναία, τη ζήτησα την επισκληριδιο, αλλά ο άνθρωπος αυτος με πειθαρχήσε, μου εξηγήσε ότι θα γεννήσω τόσο σύντομα και αν κάνουμε επισκληριδιο θα έχω σημαντική καθυστέρηση στις εξωθησεις. Μου είπε θα συνεργαστούμε και θα τα παω μια χαρά. Και πράγματι, ο μικρός μου στο στάδιο των εξωθήσεων έστριψε με αποτέλεσμα να του περάστει ο ομφάλιος σα τιράντα, όποτε εγώ έσπρωχνα έβγαινε και μόλις έφευγε ο πόνος ο λωρος τον γύρναγε μέσα. Το πάλεψε πολύ να το τελειώσουμε φυσιολογικά. για μένα αποδείχθηκε εξαίρετος γιατρός αλλά οφείλω να πω είναι λιγάκι αυστηρός. Για ότι άλλο χρειαστείς μπορείς να με ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!Έφτασα 27 εβδομάδων αισίως και θα ήθελα να αλλάξω γιατρό γιατί δεν νιώθω πια ότι μπορώ να τον εμπιστευτώ.Αν έχει γεννήσει κάποια κοπέλα πρόσφατα ή επισκέπτεται κάποιον γιατρό στο Έλενα θα ήθελα να μου δώσει τα φώτα της,παρακαλώ.Και το πιο βασικό: να υποστηρίζει τον φυσιολογικό τοκετό!!Είμαι ανάμεσα στο Αλεξάνδρα και το Έλενα οπότε όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!!

 

Καλησπέρα, θελεις στο Ελενας να πας λογω οικονομικου ή απλα εχεις ακουσει καλα λογια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Έφτασα 27 εβδομάδων αισίως και θα ήθελα να αλλάξω γιατρό γιατί δεν νιώθω πια ότι μπορώ να τον εμπιστευτώ.Αν έχει γεννήσει κάποια κοπέλα πρόσφατα ή επισκέπτεται κάποιον γιατρό στο Έλενα θα ήθελα να μου δώσει τα φώτα της,παρακαλώ.Και το πιο βασικό: να υποστηρίζει τον φυσιολογικό τοκετό!!Είμαι ανάμεσα στο Αλεξάνδρα και το Έλενα οπότε όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!!

 

Καλημέρα! Σου παραθέτω μήνυμα που έστειλα και σε άλλη κοπέλα που ζητούσε το ίδιο με εσένα. (με κάποιες μικρές αλλαγές) :)

Να ξέρεις το Έλενα έχει 7 κλινικές με ένα διευθυντή και 2 ή 3 επιμελητές.. Οπότε υπολόγισε ποόόόσοι γιατροί για να διαλέξεις. Τώρα για να σου προτείνω κάποιον δεν μπορώ καθώς κι εγώ δεν είχα γιατρό και ψαχνόμουν στο Έλενα. Είδα και μίλησα με πολλούς αλλά δεν πρόλαβα να διαλέξω γιατί ο Γιαλελής που έτυχε να μου κάνει υπέρηχο διέγνωσε στην 21 εβδομάδα οτι λείπει η πραραγκεφαλίδα του εμβρύου πράγμα που συνεπάγεται με σύνδρομο dandy walker. Έκανα διακοπή κύησης στην 23 εβδομάδα δυστυχώς, αναγκαστικά σε ΙΔΙΩΤΙΚΟ της Αθήνας, επειδή είχα σοβαρό πρόβλημα υγείας λόγω πνευμονίας και ήθελα να έχω και πνευμονολόγο να με παρακολουθεί και το Έλενα δεν είχε. Στο ΙΔΙΩΤΙΚΟ που πήγα με ανέλαβε (στα χαρτιά γιατί στον τοκετό ούτε που εμφανίστηκε και με άφησε να γεννήσω μόνη μου ένα νεκρό έμβρυο) ένας απατεώνας γιατρός...που πήρε 900ευρώ χωρίς να κάνει τίποτα και δίνοντας εντολές στις μαίες απο το ιδιωτικό του ιατρείο. Στην επόμενη εγκυμοσύνη μου σίγουρα στο Έλενα θα πάω... Απλά δεν ξέρω με ποιόν γιατρό. Αυτούς που συμπάθησα εγώ είναι ο Κανακάκης (διευθυντής) και ο Κολιόπουλος (επιμελητής). Και ο Γιαλελής (διευθυντής). Είναι και οι τρείς υπέρ του φυσιολογικού έχουν την υπομονή για ΦΤ και είναι απόλυτα συμπονετικοί και φιλικοί με τα ζευγάρια και οι τρείς τους.. Να φανταστείς ο Γιαλελής είχε την καλοσύνη και με πήρε τηλ. να δει τι έκανα και πως είμαι. Έτσι απλά να δει τι κάνω όταν πια είχα κάνει τη διακοπή της κύησης στο ιδιωτικό. Με είχε δει μόνο 2-3 φορές και έκανε τη διάγνωση σε απλό υπέρηχο. Έκατσε λοιπόν και βρήκε το τηλ. μου από το αρχείο και με πήρε σπίτι μετά το Πάσχα να δει τι απέγινα χωρίς να είναι υποχρεωμένος αφού δεν είχαμε καταλήξει για το αν θα είναι ο γιατρός που θα με παρακολουθεί... Αυτό το απλό που έκανε για εμένα ήταν κάτι σημαντικό. Σαν γιατρός λένε ότι είναι από τους καλύτερους εκεί μέσα. Ακόμα και οι σεκιούριτι που ρώτησε ο άντρας μου του είπε ότι παίρνει από τα ποιο δύσκολα περιστατικά. Απλά είναι χαλαρός σε μεγάλο βαθμό λόγω του ότι έχει περάσει κάτι σοβαρό με την υγεία του και δεν θέλει να πιέζεται (έτσι μου είπαν). Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι καθόλου. Έχει καλούς γιατρούς και έχω 4 φίλες που έχουν γεννήσει εκεί και οι 4 γέννησαν με όποιον εφημέρευε και δεν έδωσαν μια. Αν (χτύπα ξύλο) τύχει επιπλοκή τρέχουν όλοι γιαυτό να είσαι βέβαιη. Στο ιδιωτικό πεσμένη στο πάτωμα να δουν γυναίκα δεν την αγγίζουν αν δεν έρθει ο γιατρός που την έχει πελάτη. Α! Επίσης των επιμελητών ο υπερηχογράφος είναι χάλια! (Εκτός απο του Κολιόπουλου.) Σαν να βλέπεις μουτζούρες! Εγώ που έκανα με έναν άλλον στην αρχική φάση της εγκυμοσύνης μου, (Σούλος/επιμελητής), ξενέρωσα γιατί δεν είδα τίποτα και μου είπε ο Σούλος ότι τα καλά μηχανήματα τα έχουν οι Διευθυντές... Έκανα 15 λεπτά για ένα απλό υπέρηχο κύησης, τα 14 μιλούσε στο κινητό του και με είχε γραμμένη και το 1 λεπτό μου είπε ότι είδε κινητικό μωρό και αυτό όλο. Φαντάσου ένα ινομύωμα 4 εκ. που είχα έπρεπε να του το πω εγώ να το δει. Επίσης απαγορεύεται ο σύζυγος στους υπερήχους μαζί του (Για τον Σούλο μιλάω)... Με τους διευθυντές επιτρέπεται. Αυτά είχα να σου πω από προσωπικές μου καθαρά εμπειρίες. Δεν θέλει άγχος πάντως. Με υπομονή θα πρέπει να ψάξεις και να βρεις αυτόν που εσένα ταιριάζει σαν άνθρωπος και σαν γιατρός. Να μην τους ντρέπεσαι και να ρωτάς ότι θες. Εκείνοι τα έχουν λίγο δεδομένα τα θέματα στο κεφάλι σου. Δεν ξέρω αν είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη και αν ναι αν είναι λόγος για την αγωνία που μπορεί να έχεις είναι κατανοητή απόλυτα. Αλλά να σκέφτεσαι οτι όλα καλά θα πάνε και με εμπιστοσύνη σε εσένα πρώτα στον άντρα σου και μετά και στον γιατρό θα φέρεις στον κόσμο ενα υγιέστατο μωράκι! Σου εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη κύηση! Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα και ελπίζω να σε βοήθησα κάπως! :-)

εξημερώνεις την φαντασία ενός παιδιού?

αυτόματα του στερείς δεξιότητες,δημιουργικότητα,ελευθερία έκφρασης..δηλαδή τα πάντα.

pregnant-1437368400z0z1440306000z0.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς γεννήσαμε με τον Φαρμακίδη στο Έλενα, είναι συντονιστής διευθυντής της 6ης γυναικολογικής κλινικής. Μόνο καλά λόγια έχω, οπότε τον προτείνω ανεπιφύλακτα.

Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπερα ειμαι πρωτη φορα εγκυος και θα σου ειμαι πολυ ευγνωμων αν μπορεις να μου στειλεις το τηλ του κ. Καλιοπουλο

 

και εμένα αν μπορούσες να μου στείλεις το κινητό του μίλησα μαζί του αλλά δεν το αποθήκευσα μιας και μου είπε ότι μπορεί να με δει τέλη ιουλίου και είπα όχι αλλά με όσα διαβάζω άλλαξα γνώμη θα το εκτιμούσα αν μπορούσες να μου το στείλεις π.μ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα πήγα προ εβδομάδων στο ΕΛΕΝΑ σε έναν συστημένο γιατρό ονόματι Λιαρκόβας..Δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημενη γιατί μου έδωσε την εντυπωση οτι δεν ασχολείται ιδιαιτερα με τις ασθενείς του και δεν είναι καθολου προσιτός.. θα ηθελα σας παρακαλω οποια απο σας γνωριζει καποιον καλο γιατρο να μου συστήσει που να ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου κ οχι να σε ξεπετάει με καισαρικη.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες...κι εγω ψαχνω γιατρο συμπαθητικο οσο γινεται στο Ελενας,, για το δευτερο μου παιδακι... αν ξερετε καποιον που να μην ζηταει χρηματα...ολο και κατι θα του δωσουμε στο τελος,εστω κατι..μα...ειναι πολυ στενεμενα τα πραγματα.. η αληθεια ειναι..

καισαρικη και επισκληριδιο να κανει...

την τεταρτη εχω το πρωτο υπερυχο σε πρωινο ραντεβου με γιατρο κιντερ εκπληξη...θα σας πω κι εγω την εμπηρεια μου..:):) να προσεχετε τισ κοιλιτσες σας μεχρι τοτε!!

MZw9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Πρώτη φορά στο Forum και πρώτη φορά μαμά στα 37 μου και πολύ αγχωμένη.

Ψάχνω έναν γυναικολόγο-μαιευτήρα στο 'Ελενα που να μη μας τσακίσει οικονομικά και να κάνει καισαρική.

Μου σύστησαν έναν αλλά τον κυνηγάω να κλείσουμε ραντεβού και είναι παντελώς αδιάφορος.

Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε?

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα την Γεωργιάδου :-(:evil: Έπρεπε να είχα διαβάσει τα σχόλια εδω πριν την επιλέξω.. Έλειπε στην γέννα και πήγα στα επείγοντα, ευτυχώς εφημέρευε ο Παπαδής (Με είχε δει αρκετές φορές όταν τύχαινε να λείπε η Γεωργιάδου...) Είναι πολύ καλός και σας άνθρωπος και σαν Γιατρός! Τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη δυστυχώς δεν μπορούσε να με αναλάβει επειδή γεννάμε τα Χριστούγεννα και θα λείπει... Και μου σύστησε τον Γιαννακά, τώρα είμαι στην 16 βδομάδα και μέχρι τώρα έχω να πω μόνο τα καλύτερα. Αν κάποια κοπέλα θέλει παραπάνω πληροφορίες ας μου στείλει μήνυμα!

catcatard20130202_-4_My%20Little%20girl%20is.pngdev007prs__.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ψάχνω το κιν του κυρίου Παπαευθυμίου. Ενδιαφέρομαι για αφαίρεση κύστης στην ωοθήκη λαπαροσκοπικά. Μου τον πρότεινε ο μαιευτήρας που με παρακολουθεί, επειδή ο ίδιος δεν κάνει τέτοιου είδους επεμβάσεις. Αν κάποια κοπέλα το έχει παρακαλώ να μου το στείλει με προσωπικό μνμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας,

Πρώτη φορά στο Forum και πρώτη φορά μαμά στα 37 μου και πολύ αγχωμένη.

Ψάχνω έναν γυναικολόγο-μαιευτήρα στο 'Ελενα που να μη μας τσακίσει οικονομικά και να κάνει καισαρική.

Μου σύστησαν έναν αλλά τον κυνηγάω να κλείσουμε ραντεβού και είναι παντελώς αδιάφορος.

Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε?

 

Καλημέρα, δεν ξέρω αν έχεις ήδη βρει γιατρό. Εχω να σου συστήσω τον κ. Αλεξάτο. Έχει εμπειρία κ είναι πολύ καλός γιατρός... δεν ζητάει χρήματα... πολύ βασικό... απλά είναι λίγο περιεκτικός στις κουβέντες του κ αυτό θέλει κ από τις πελάτισσές του. Εγώ δουλεύω σε διαγνωστικό κέντρο και έχω μάθει πως σκεφτονται οι γιατροι... οπότε δεν αγχώνομαι...

Είναι υπέρ του ΦΤ. πολύ σημαντικό... κ έχει πάρα πολύ κόσμο. Αναλαμβάνει κ γυναίκες ετοιμογεννες, που ειχαν άλλον γιατρό κ αποφασίζουν να αλλάξουν γιατρό τελευταία στιμή για τους δικούς τους λόγους...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σας,

Πρώτη φορά στο Forum και πρώτη φορά μαμά στα 37 μου και πολύ αγχωμένη.

Ψάχνω έναν γυναικολόγο-μαιευτήρα στο 'Ελενα που να μη μας τσακίσει οικονομικά και να κάνει καισαρική.

Μου σύστησαν έναν αλλά τον κυνηγάω να κλείσουμε ραντεβού και είναι παντελώς αδιάφορος.

Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε?

 

 

 

Καλησπέρα,

Δεν ξερω αν εχεις βρει γυναικολόγο,αλλά εγώ θα σου συστησω τον Παπαδή.

Πολύ καλός γιατρός κ άνθρωπος, υπέρ των φυσιολογικων διαδικασιων, δεν ζηταει αμοιβη. Γεννησα πριν 15μηνες κ εμεινα απολυτα ικανοποιημενη! Οταν αποφασισωγια δευτερο πάλι στον Παπαδή θα πάω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ 23 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΣΕ ΔΙΔΥΜΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΗΔΗ Ο ΠΑΠΑΔΗΣ ΚΑΙ Ο ΣΟΥΛΟΣ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΛΟΓΩ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΤΟ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΕΧΩ ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΛΕΛΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΑΡΜΑΚΙΔΗ.ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ 23 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΣΕ ΔΙΔΥΜΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΗΔΗ Ο ΠΑΠΑΔΗΣ ΚΑΙ Ο ΣΟΥΛΟΣ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΛΟΓΩ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΤΟ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΕΧΩ ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΛΕΛΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΑΡΜΑΚΙΔΗ.ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

 

Καλημέρα Αναστασία και με το καλό σου εύχομαι να χαρείς τα παιδάκια σου!

Εγώ προτείνω ανεπιφύλακτα τον Γιαλελή. Δεν υπάρχει ο άνθρωπος και από άποψη εμπειρίας και τρυφερότητας προς τους γονείς. Συμπονετικός και υπομονετικός άνθρωπος που κοιτάει τη κάθε λεπτομέρεια. Όποιον και να ρωτήσεις στο Έλενα για τον Γιαλελή θα σου πει ότι είναι ο καλύτερος και μη φοβάσαι τίποτα αν τον έχεις γιατρό. Την άποψή μου την διαμόρφωσα μετά απο μεγάλη περιπέτεια σε εγκυμοσύνη και πολύυυυ ψάξιμο στους γιατρούς του Έλενα. Σου εύχομαι καλή τύχη κοριτσάκι και με ένα πόνο! :-)

εξημερώνεις την φαντασία ενός παιδιού?

αυτόματα του στερείς δεξιότητες,δημιουργικότητα,ελευθερία έκφρασης..δηλαδή τα πάντα.

pregnant-1437368400z0z1440306000z0.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας ειμαι νεα στο φορουμ κ ελπιζω να βρω βοηθεια μεσα απο εδω

ειμαι μαμα μιας κορουλας που την εφερα στο κοσμο με καισαρικη το 2011

ειμαι απο νησι κ τωρα ειμαι το δευτερο κ στην 12 εβδομαδα κυησης

ο γυναικολογος που εχουμε εδω μου ειπε οτι εχω κυηση υψηλου κινδυνου λογο φλεβιτιδας κ να βρω καποιον

στο ελενα η αλεξαδρας ακουσα για τον λασκαρη αν καποια τον ειχε θα ηθελα να μου πει

η οποιον αλλον καλο γιατρο ξερετε ευχαριστω εκ τον πρωτερον :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι νεα στο φορουμ κ ελπιζω να βρω βοηθεια μεσα απο εδω

ειμαι μαμα μιας κορουλας που την εφερα στο κοσμο με καισαρικη το 2011

ειμαι απο νησι κ τωρα ειμαι το δευτερο κ στην 12 εβδομαδα κυησης

ο γυναικολογος που εχουμε εδω μου ειπε οτι εχω κυηση υψηλου κινδυνου λογο φλεβιτιδας κ να βρω καποιον

στο ελενα η αλεξαδρας ακουσα για τον λασκαρη αν καποια τον ειχε θα ηθελα να μου πει

η οποιον αλλον καλο γιατρο ξερετε ευχαριστω εκ τον πρωτερον :)

 

Σου έστειλα Π.Μ.

εξημερώνεις την φαντασία ενός παιδιού?

αυτόματα του στερείς δεξιότητες,δημιουργικότητα,ελευθερία έκφρασης..δηλαδή τα πάντα.

pregnant-1437368400z0z1440306000z0.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ειμαι στον πεμπτο μηνα κυησης και θελω να αλλαξω γιατρο..Μου ειπαν για καποιον Γεωργακοπουλο στο ελενα..τον γνωριζει καποιος;θα μπορουσατε να μου πειτε την γνωμη σας;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εμείς γεννήσαμε με τον Φαρμακίδη στο Έλενα, είναι συντονιστής διευθυντής της 6ης γυναικολογικής κλινικής. Μόνο καλά λόγια έχω, οπότε τον προτείνω ανεπιφύλακτα.

Καλησπέρα σε όλες ,

είμαι καινουργια και εγω εδω , ειμαι εγκυος στο τέταρτο παιδακι μου ...ενδιαφερομαι για vbac3 και μου συστησαν τον Κ Φαρμακιδη , γενικα τι γνώμη έχετε γι αυτον τον γιατρό;:(

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στον τριτο μηνα εγκυμοσυνης και ψαχνω γιατρο στο ελενα μου συστησαν τον κολιοπουλο έχετε το τηλεφωνό του?

 

και αν έχει γεννησει καποια κοπέλα σε εκείνον να μου πει εντυπώσεις

:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...