Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

λιγα ωαρια


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 186
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μην αγχωνεσαι μπορει να κανεις λιγα ακομη μεχρι τη Παρασκευη.Σου αυξησε τη δοση?παντως να ξερεις η ποιοτητα μετραει καλυτερα λιγα και καλα!!!!!Σου ειπε πως ηθελε να σε παει με βλαστοκυστες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι 5 ηταν απο την αρχη.τελος με τις ενεσεις. σημερα το βραδυ θα κανω ovitrelle kai thn paraskeyh θα τα παρει.μακαρι να ναι καλα.εχω φοβερη συχνοουρια. ειναι νορμαλ?

Link to comment
Share on other sites

οχι 5 ηταν απο την αρχη.τελος με τις ενεσεις. σημερα το βραδυ θα κανω ovitrelle kai thn paraskeyh θα τα παρει.μακαρι να ναι καλα.εχω φοβερη συχνοουρια. ειναι νορμαλ?

Ωωωω ναι!!!!!!ειναι φυσιολογικο!!!!Να εισαι αισοδοξη ολα καλα θα πανε σου ευχομαι να γινουν και τα 5 γερα εμβρυακια να πιασεις με τη πρωτη και να σου μεινουν και για αδερφακι!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχω πολυ λιγα ωαρια παρ ολα τα φαρμακα που πηρα. εσεις ποσα ειχατε?

 

Koritsi, egw eixa 22waria, ta 11gonimopoihthikan 3 topothetithikan k ta upoloipa ekfilistikan tsouf. H ousia einai auta ta 5 na einai kalhs poiothtas. Egw

oute katapsiksi den mporesa na krathsw.

Link to comment
Share on other sites

Ξενακι μη σου μπαινουν διαφορα στο μυαλο τωρα εσυ πρεπει να παραμεινεις αισιοδοξη!!!!!!Στα λιγα ωαρια οι πιθανοτητες για καλυτερη ποιοτητα ειναι μεγαλυτερες σου ευχομαι να ειναι και τα 5 αλλα αν ακουσεις λιγοτερα εστω και 1 να μη σε παρει απο κατω αρκει και αυτο το 1 να γινει το μωρακι σου!!!!!!!!Εγω εμεινα με ενα και εκλαιγα ολη μερα να ξερεις δε με βοηθησε εχω φιλη ομως που με ενα εχει τωρα τη κορακλα της;)Σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξενακι μη σου μπαινουν διαφορα στο μυαλο τωρα εσυ πρεπει να παραμεινεις αισιοδοξη!!!!!!Στα λιγα ωαρια οι πιθανοτητες για καλυτερη ποιοτητα ειναι μεγαλυτερες σου ευχομαι να ειναι και τα 5 αλλα αν ακουσεις λιγοτερα εστω και 1 να μη σε παρει απο κατω αρκει και αυτο το 1 να γινει το μωρακι σου!!!!!!!!Εγω εμεινα με ενα και εκλαιγα ολη μερα να ξερεις δε με βοηθησε εχω φιλη ομως που με ενα εχει τωρα τη κορακλα της;)Σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!!

 

καλισπερα κοριτσακι αν σου πω οτι ειμαστε στην ιδια φαση?!κ εγω παρασκευη πρωι παω για τη ληψη αλλα μετα θα τα καταψυξουμε γιατι εχω ανεβασμενη προγεστερονη.

να σε ρωτησω εσυ σε πιο κεντρο εισαι?

εγω στο βιογενεσις.

να σε ρωτησω κατι γιατι θα σκασω σου δωσανε να υπογραψεις χαρτι συνεναισης γιατι κανεις εξωσωματικη?

με αυτο το χαρτι υπογραφουμε για το τι θα γινουνε τα εμβρυα μετα αυτα που θα περισεψουνπ.χ.καταψυξη για μελλοντικο αλλο μωρακι η οτι αλλο θελουμε να γινουν η΄αλλο χαρτι θα υπογραψουμε?γιατι αυτο το χαρτι που εχω τωρα λεει οτι συνενω ειτε να καταστραφουν ειτε να δωθουν ειτε να καταψυχθουν.εγω θελω καταψυξη.τι θα κανω?????????εσεις τι κανατε?????ςος!!!!!μια μεγαλη καλη εοιτυχια σου ευχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι κοπελα μου. Εγω την πρωτη φορά είχα 4 και τη δευτερη 8 πολύ καλης ποιότητας και γονιμοποιήθηκαν όλα και τις δύο φορές. Προσωπικά πιστεύω ότι στην εξωσωματική δεν πρέπει να έχουμε πάρα πολλα ωαρια γιατι κυνδινεύουμε από υπεδιέγερση. Ενας νορμάλ αριθμός με καλη ποιότητα για να πετύχουμε το στόχο μας.

eNortjK1UjKzMLM0V7IGXDAS-gKw47.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ. τωρα μπηκα γιατι ειχα επισκεψη. εκανα και την ivitrell.loipon emena den moy dvsane xarti να υπογραψω,τουλαχιστον οχι ακομα. Αμαρυλλιδα μου πανε ομως πως αν περισσεψουν καλα αυγα εχω 3 εναλλακτικες,αυτες που ειπες.

Στο εμβρυογενεσις παω.Ειναι πρωτη φορα και μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενη. Εσυ ποσα εχεις αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια η ωοληψια πως ειναι ?πονατε?με μεθη ετσι? ελπιζω να μην καταλαβω τιποτα εκεινη την ωρα, μετα δεν με νοιαζει. Αν ολα πανε καλα μετα απο ποσεςμερες γινεται η εμβρυομεταφορα?

Link to comment
Share on other sites

Ξενακι στην ωοληψια θα σου κανουν πολυ ελαφρια ναρκωση δε θα καταλαβεις τιποτα,μετα θα μεινεις για λιγο ξαπλωμενη να ξεζαλιστεις κι αυτο ειναι ολο μονο μη ξεχασεις πρεπει να εισαι νηστικη απτο βραδυ και ουτε νερο.Μετα θα σου πει ο γιατρος να κοιμηθεις καλα κι επειτα να φας κατι......εγω πηγα για καφε:rolleyes:......Αμαρρυλιδα κι εγω το υπεγραψα το χαρτι απλα στις επιλογες υπογραμμισα αυτη που ηθελα.Κοριτσια ολα να σας πανε τελεια!!!!!!!να μας πειτε τα νεα σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αμμαρυλίδα αυτό που είπε και η cartoon έκανα κι εγώ.Είχε κάποιες επιλογές στο χαρτί και υπογράμμισα αυτες που ήθελα.Κράτησα ένα αντίγραφο εγώ και ένα το κέντρο.Μην σε αγχώνει αυτό.

Xenaki δεν είναι άσχημα 5 ωάρια.Εντάξει θεωρητικά όταν έχεις 10-15 έχεις πιο πολλές πιθανότητες γιατί σου λέει πόσα θα γονιμοποιηθούν, πόσα θα είναι κατάλληλα για μεταφορά ή για κατάψυξη...αλλά αν είναι απο τα 15 να μείνουν στο τέλος τα 5 είναι το ίδιο νομίζω με τα 5 καλά που ήταν μόνο αυτά εξαρχής.Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου,μου ειπε μια κοπελα που εκανε εξωσωμ.πωσ ο γιατρος της εβαλε 3 και μετα της ειπε πως μπορει να συνεχισει η κυηση ομως ειναι επικυνδυνο για τα μωρα κιαν θελει να διαλεξει να της παρουν το 1 απο τα 3.της ειπε πως εινα 2 κοριτσια κα1 αγορι.αυτη επειδη ηταν η 5η της προσπαθεια και μετα απο αποβολες φοβηθηκε και ειπε να της παρουν το 1 κοριτσι, ωστε να χει 1 αγορι και 1 κοριτσι.ετσι και εγινε. Αυτη βεβαια μετα τομετανοιωσε και λεει μηπως δεν επρεπε.Μακαλαβλεπουν το φυλο απο τοσο νωρις? Και κατι αλλο, δεν μουαρεσε πως ο γιατρος την εβαλε σε αυτην την δοκιμασια.Μου ειπαν πως ειναι υποχρεωμενος να τηρωτησει.Εσεις τιλετε?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στα 33 και το προβλημα μας ειναι στο σπερμα.Οι τριδυμες κυησεις ειναι οντως ρισκο και η επιλογη μειωσης επισης μεγαλο διλλημα συνηθως ομως μετα απο πολλες αποτυχιες οι γιατροι για πιο σιγουρα βαζουν τρια εμβρυα και οι ιδιοι δε περιμενουν να πιασουν και τα τρια να ναι καλα η κοπελα δεν υπαρχει σωστο και λαθος σε αυτη τη περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...