Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΟΓΓΗΤΑ ΒΡΕΦΟΥΣ


Recommended Posts

Καλημέρα σας..το αγοράκι μου είναι 50 ημερών σχεδόν και συνεχίζονται ακόμη τα βογγητά και οι θόρυβοι που κάνει σα να θέλει να καθαρίσει το λαιμό του..είναι δυνατοί αρκετά μερικές φορές και ανησυχώ μήπως είναι κάτι παθολογικό.η γιατρός μου είπε είναι από πόνάκια που έχει, και ότι σιγά σιγά θα κοπούνε..τα δικά σας τα μωρά κάνουν τέτοιους θορύβους??δεν τους κάνει πάντα, αλλά πολλές φορές ιδίως όταν τον βάζω για ύπνο, και μέχρι να κοιμηθει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απο βογγητα αλλο τιποτα.Δεν εκανε και αλλη δουλεια μεχρι τον τριτο μηνα περιπου.Μην ανυσηχεις δεν ρειναι απολυτως τιποτα.Και εγω την ειχα παει στη γιατρο γιατι νομισα πως ειχε κατι..

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου το ίδιο (τα δίδυμα). Μάλιστα μου φαινόταν πολύ περίεργο γιατί ο πρώτος μου γιος δεν το έκανε. Πάντως μετά από λίγο καιρό στματήσανε, δεν θυμάμαι όμως ακριβώς πότε.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ο πρώτος μου γιος απλά έκλαιγε όταν πονούσε. Το μικρό μου "κατσικάκι" όμως όλη μέρα βογκάει και για να είμαι πιο σαφής βγάζει έναν ήχο μεταξύ βελάσματος και χλιμιντρίσματος. Ήπιοι κολικοί είναι, θα περάσουν, αλλιώς κατ ευθείαν στο ζωολογικό κήπο!!

4599150571.png6def44b14c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

και εμάς κάνει τέτοιους ήχους κυρίως πριν κοιμηθεί και όταν είναι η ώρα για να ξυπνήσει. μοιάζουν σαν να θέλει να καθαρίσει τον λαιμό του, κάτι ανάμεσα σε μουγκρητό και ένα ήχο γρρρρρρρρρρρρρ. φοβόμουν μήπως δεν μπορεί να αναπνεύσει και πεταγόμουν ως το ταβάνι μέσα στην νύχτα αλλά τον παρατήρησα μερικές φορές και είδα οτι κάνει τον ήχο αυτό αλλά μετά κοιμάται κανονικά και χωρίς πρόβλημα.

 

Αχ βρε κορίτσια γιατί δεν έχουν ένα manual για βρεφάκια να μην τρελαινόμαστε και εμείς οι νέες μανούλες??

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

μου μοιαζει για λαρυγγομαλακια αυτο που περιγραφετε... (μη γελατε, ετσι λεγεται!!!)

 

δεν ειναι ιδιαιτερα σοβαρο, ταλαιπωρει ομως τα παιδακια.. ειναι συχνο φαινομενο, το ειχε και η κορη μου...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...