Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σιροπι βηχα


Recommended Posts

Προσπαθω με καθε τροπο να δωσω το σιροπι για τον βηχα στην κορη μου αλλα ματαια...Δεν ανοιγει το στομα της με τιποτα...Κι αν καταφερω να της το βαλω το φτυνει.Μπορω να της το βαζω στο γαλα της ή ετσι δεν γινεται σωστη δουλεια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, απλα φτιαξτης μικρη πσοτητα για να εισαι σιγουρη οτι θα το πιει ολο. Εγω αυτο κανω, ρωτησα την γιατρο και μου ειπε οκ. Κι εγω ειχα το ιδιο προβλημα. Με τη συριγγα πεταγε ρουκετες, με το κουταλακι δεν ανοιγε το στομα. Φτιαξτης 150μλ, δεν θα το καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατι δεν τις φτιαχνεις λιγο τσαι και να το βαλεις εκει? ειχα ακουσει περιπτωση που ο μικρος δεν επινε ουτε γαλα 2 μερες γιατι το συνδιασε με το φαρμακο.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν τις φτιαχνεις λιγο τσαι και να το βαλεις εκει? ειχα ακουσει περιπτωση που ο μικρος δεν επινε ουτε γαλα 2 μερες γιατι το συνδιασε με το φαρμακο.

 

και σε μενα το ιδιο το γαλα δεν νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο

γιατι μπορει να μην θελει να ξαναπει.

Link to comment
Share on other sites

Πιπιλα εχει το παιδι ? Αν ναι υπαρχει ειδικη πιπιλα για τα φαρμακα... Αν παλι πινει με ποτηρι, το εχω ξαναπει, στην Αγγελιαννα μου επιασε ενα ποτηρι σφηνακι με το φαρμακο μεσα και ενα δαχτυλακι γαλα, το πηρε για παιχνιδι και γελαμε κιολας !!!! :wink:

 

Α κι ενα αλλο που τους φαινεται... παιχνιδι, ειναι με τη συριγγα απευθειας !!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...