Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστέρηση με αρνητικό test εγκυμοσύνης


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 509
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου αύριο πάω για αυχενική!πολύ άγχος! Περιμένω την θετική σας ενέργεια! Την χώρα ανάγκη!:lol:

 

κορίτσακι μου γιατι τόσο αγχος? το 1ο σου μωράκι ειναι? αφού όλα ειναι καλά στις πρώτες εβδομάδες γιατι να εχεις αγχωθεί.!

τι ώρα την έχεις και που?

 

να μας ενημερώσεις μετά ε? όλα καλά θα πάνε σου στέλνουμε όλη μας την θετική ενέργεια!

με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΡΝΗΤΙΚΗ..ΟΠΟΤΕ ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ. ΣΗΜΕΡΑ 12Η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ

 

τι γίνεται?

ξέχασε να έρθει? μήπως πήρες τιποτα αντισυλληπτικά και σου χει χαλάσει ο κύκλος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

o kiklos mou edw kai xronia einai 30 meres.. diladi panta mou erxete kathe 30 meres xwris kathisterhsh xwris tipota.. kai mporw na pw pws prwth fora argei na mou erthei :( mesa sto agxos eimai!!!!!!!

όχι πως δε συμβαίνει να μεγαλώσει ο κύκλος αλλά κι εγώ πιστεύω πρέπει να πάς για χοριακή...πιστεύω κάτι καλό θα είναι και όχι οτι μεγάλωσε ο κύκλος σου:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ΙΩΑΝΝΑ μου έκανες χοριακη;; Τι εγινε;;

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ.ΤΕΣΤ ΑΡΝΗΤΙΚΑ.ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΡΝΙΤΙΚΗ Κ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΤΕ ΑΝΤΙΣΙΛΙΠΤΙΚΑ ΟΘΤΕ ΧΑΠΙ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑΣ. ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΔΟΥΜΕ

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα να πας στο γιατρό σου μπορεί να είναι κυστες μπορεί και ορμονικο!rdf0 όχι δεν είναι το πρώτο μου μωράκι είχα μια εγκυμοσύνη με άσχημα αποτελέσματα πέρυσι γι'αυτο έχω τόσο άγχος! Αύριο το μεσημέρι έχω ραντεβού! θα σας ενημερώσω! Ευχαριστώ πολύ! !!;););)

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ.ΤΕΣΤ ΑΡΝΗΤΙΚΑ.ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΡΝΙΤΙΚΗ Κ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΤΕ ΑΝΤΙΣΙΛΙΠΤΙΚΑ ΟΘΤΕ ΧΑΠΙ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑΣ. ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΔΟΥΜΕ

 

joanna25 πήγες στον γιατρό ? τι σου είπε?

Link to comment
Share on other sites

ina17 γειά σου! μήπως να έκανες μια χοριακή? στις πόσες μέρες είσαι τώρα καθυστέρηση? αν υποθέσουμε οτι επρεπε να έρθει μεταξύ 22 - 26 /1 και ακόμη δεν έχει έρθει, τότε μπορεί να εχει γίνει καθυστερημένη σύλληψη ή απο το αγχος σου να την εμποδίζεις να έρθει! ;)

ευχομαι φυσικά να είσαι έγκυος, εγω είχα τελευταία περίοδο 18/12 μια μέρα πριν και 5 ημέρες πριν να έρθει εκανα τεστ και βγηκε αρνητικό αλλά μετα με 2 ημέρες καθυστέρηση τσουπ να το θετικό αποτέλεσμα!

 

να αφήσεις το αγχος στην άκρη και όλα θα πάνε καλα!

πάντως εγώ θα έλεγα να κάνεις ακόμα 1 τεστ ή ακόμα καλύτερα μια χοριακή για να είσαι σίγουρη!

 

 

καλημερα!ευχαριστω για την απαντηση σου!σημερα ειμαι στις 42 μερες κυκλου...δλδ εχω περιπου 7 ημερες καθυστερηση..!ακομη να αδιαθετησω κ εχει αρχισει να ποναει κ να φουσκωνει το στηθος μου,φαινονται κ οι φλεβες...νιωθω κ λιγο εγκυος :roll: μαλλον θα παω το απογευμα να κανω μια χοριακη!θελω τη θετικη σας σκεψη γιατι οπως διαπιστωσα ειστε γουρλουδικες,χιχιχι...θα σας ενημερωσω φυσικα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιωάννα να πας στο γιατρό σου μπορεί να είναι κυστες μπορεί και ορμονικο!rdf0 όχι δεν είναι το πρώτο μου μωράκι είχα μια εγκυμοσύνη με άσχημα αποτελέσματα πέρυσι γι'αυτο έχω τόσο άγχος! Αύριο το μεσημέρι έχω ραντεβού! θα σας ενημερώσω! Ευχαριστώ πολύ! !!;););)

 

μην μας ξεχάσεις , περιμένουμε να μας πεις τα παντα!

φανταζομαι και για σενα δεν θα περνάει η ώρα σήμερα!

θα πας μόνη σου ή με τον αντρουλη σου?

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ.ΤΕΣΤ ΑΡΝΗΤΙΚΑ.ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΡΝΙΤΙΚΗ Κ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΤΕ ΑΝΤΙΣΙΛΙΠΤΙΚΑ ΟΘΤΕ ΧΑΠΙ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑΣ. ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΔΟΥΜΕ

Ποτε θα πας κουκλα μου;;; Περιμένουμε νέα σου!! Μπορεί να ειναι μια ορμονική διαταραχή!!! Μν ανχωνεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Διαβάζω τις ιστορίες σας μανιωδώς και παίρνω μεγάλη ελπίδα. Λοιπόν, εγώ ωορρηξια εκανα 14η ημέρα κυκλου, το είδαμε με υπέρηχο. Συνήθως τη 14 η μερα μετα αδιαθετώ. Δηλαδή έπρεπε εχθές. Βέβαια εχει τύχει μια δυο φορές να αδιαθετησω μια δυο μερες αργότερα. Σήμερα εκανα τεστ, αυτά του ιντερνετ( ξέρετε αν ειναι έγκυρα;) και φυσικά βγήκε αρνητικο. Απο συμπτωματα τίποτα. Μόνο λίγο η μεση κ που κ που τα μπουκώματα, όχι πονο, της περιοδου. Αραγε εχω ελπίδες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου όλα καλά!πήγαν όλα τελεια!περιμένουμε κοριτσάκι! Είμαι τόσο ευτυχισμένη!

 

μπραβο μπραβο τριανταφυλλακι1403! με το καλό το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Διαβάζω τις ιστορίες σας μανιωδώς και παίρνω μεγάλη ελπίδα. Λοιπόν, εγώ ωορρηξια εκανα 14η ημέρα κυκλου, το είδαμε με υπέρηχο. Συνήθως τη 14 η μερα μετα αδιαθετώ. Δηλαδή έπρεπε εχθές. Βέβαια εχει τύχει μια δυο φορές να αδιαθετησω μια δυο μερες αργότερα. Σήμερα εκανα τεστ, αυτά του ιντερνετ( ξέρετε αν ειναι έγκυρα;) και φυσικά βγήκε αρνητικο. Απο συμπτωματα τίποτα. Μόνο λίγο η μεση κ που κ που τα μπουκώματα, όχι πονο, της περιοδου. Αραγε εχω ελπίδες;

 

νομίζω ότι έχεις ελπίδες! δεν κανεις και καμια χοριακη ομως? τα συμπτώματα μοιάζουν πολύ!

Link to comment
Share on other sites

εγω ας πουμε στην τριτη μου εγκυμοσύνη εγινε η συλληψη με 5 μερες καθυστερηση!! ετσι το τεστ εδειξε την 10η μερα της καθυστερησης.. βεβαια και απο μονη μου δεν εκανα επιτηδες πιο νωρις γιατι φοβομουν το τι θα δειξει....το εκανα εκει που δεν πηγαινε αλλο....

νομιζ αφου σου ετυχε μια δυο φορες να αργησεις 1-2 μερες κανε τη χοριακη για πιο σιγουρο αποτελεσμα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τελικά εκανα χοριακη πριν λίγο και το απόγευμα έξι με εξιμιση θα ξερω. Καλά, δεν μπορω να πω οτι εχω κ πολλές ελπίδες. Borntobemama στη δίκη μου περίπτωση ξερω ποτε είχα ωορρηξια(απο υπέρηχο) όποτε δεν παίζει να εγινε συλληψη αργότερα. Πάντα όμως έχουμε μια κρυφή ελπίδα μέσα μας. Τον Μάρτιο του 14 ειχα μια βιοχημικη κυηση απο φυσική συλληψη και τον προηγούμενο μηνα άλλη μια βιοχημικη μετα απο εξωσωματικη. Όποτε εχω απογοητευτεί λίγο .... Ειμαι και γενικά απαισιόδοξη... Έχουμε μπει σα ψάξιμο με εξετάσεις να δούμε τι μπορεί να φταίει για τις αποβολές. Μέχρι τώρα όλες οκ, αλλά περιμενω αποτελέσματα και απο κατι καλλιέργειες δικές μου κ του συζύγου. Θα δούμε. Εντωμεταξύ εχω στην κατάψυξη 4 βλαστοκυστες και ίσως αν δεν βρεθεί κατι να βάλουμε τις 2 τον Μάρτιο.

Link to comment
Share on other sites

Evgi τελικά τι έγινε με την χοριακη σου?

 

Καλημέρα τριανταφυλλακι. Φυσικά αρνητική, αλλά περιοδος άφαντη. Διαβάζω όμως οτι ο κύκλος αμεσως μετα απο αποτυχημένη εξωσωματικη συνήθως ψιλοχαλαει· δηλαδή μπορεί να έχεις καθυστέρηση έως και 10 ημέρες. Άντε να έρθει να τελειώνουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τελικά εκανα χοριακη πριν λίγο και το απόγευμα έξι με εξιμιση θα ξερω. Καλά, δεν μπορω να πω οτι εχω κ πολλές ελπίδες. Borntobemama στη δίκη μου περίπτωση ξερω ποτε είχα ωορρηξια(απο υπέρηχο) όποτε δεν παίζει να εγινε συλληψη αργότερα. Πάντα όμως έχουμε μια κρυφή ελπίδα μέσα μας. Τον Μάρτιο του 14 ειχα μια βιοχημικη κυηση απο φυσική συλληψη και τον προηγούμενο μηνα άλλη μια βιοχημικη μετα απο εξωσωματικη. Όποτε εχω απογοητευτεί λίγο .... Ειμαι και γενικά απαισιόδοξη... Έχουμε μπει σα ψάξιμο με εξετάσεις να δούμε τι μπορεί να φταίει για τις αποβολές. Μέχρι τώρα όλες οκ, αλλά περιμενω αποτελέσματα και απο κατι καλλιέργειες δικές μου κ του συζύγου. Θα δούμε. Εντωμεταξύ εχω στην κατάψυξη 4 βλαστοκυστες και ίσως αν δεν βρεθεί κατι να βάλουμε τις 2 τον Μάρτιο.

 

για αποβολες συνηθως υπαρχει υποψια θρομβοφιλιας. το εψαξες;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ακανες!Εσύ πως πας?πότε πας για αυχενική?

 

Νομίζω καλά!κ οι εξετάσεις μου καλές...σαφέστατα με έχει τρελαίνει η υπνηλία...αλλα Ο.Κ....παλεύεται 😜!Για αυχενική πάω την επόμενη εβδομάδα που θα έχω κλείσει τη 12η.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...