Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αδυνάτισμα με σκόνη


Recommended Posts

Η απώλεια βάρους απαιτεί εξατομικευμένη παρακολούθηση καθώς και τακτικό εργαστηριακό και σωματομετρικό έλεγχο. Το κάθε άτομο δεν αντιδρά το ίδιο σε ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα αδυνατίσματος (ή στο σκεύασμα που αναφέρετε) και γι' αυτό είναι απαραίτητο το άτομο να παρακολουθείται τακτικά. Όπως ανέφερε και η lineal είναι πολύ συχνό φαινόμενο η απότομη απώλεια βάρους που παρατηρείται με την χρήση σκευασμάτων να συνοδευτεί από απότομη επαναπρόσληψη του βάρους (συχνά και περισσότερο από το αρχικό). Επιπλέον, άτομα που δεν εκπαιδεύουν το σώμα τους να τρώει ισορροπημένα είναι πιθανό μετά τη δίαιτα να περάσουν σε μια φάση ανεξέλεγκτης υπερφαγίας, που εκτός από την αύξηση βάρους ενέχει τόσο σωματικές επιπτώσεις όσο και ψυχολογικά προβλήματα. Προτού χρησιμοποιήσετε οποιαδήποτε μέθοδο απώλειας βάρους είναι απαραίτητο να έρθετε σε επικοινωνία με τον ιατρό ή τον διαιτολόγο σας, ώστε να αποφύγετε πιθανές αρνητικές επιπτώσεις καθώς και την πιθανή αποτυχία!

 

Ιωαννα σου εστειλα πμ

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια απλα προσεξτε ΠΡΙΝ παρετε τετοιου ειδους σκευασματα μιληστε με ενα ΠΑΘΟΛΟΓΟ 'η ΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ οχι με αυτους που τα προωθουν ουτε με διαιτολογους. Μιληστε με γιατρους....αν αυτοι που ΟΚ τοτε καντε το και παρτε τα.....εμενα μονο ξυλο δεν μου εδωσε ο παθολογος οταν το ανεφερα παντως......τι να σας πω......εχασα πριν 5 χρονια 35 κιλα μονο με διαιτα και γυμναστικη. Ελπιζω τα 10 που θελω τωρα να χασω να τα χασω με τον ιδιο τροπο. Γυμναστικη-δεν υπαρχει τιποτα πιο υγειινο......

 

 

Προσωπικά πιστεύω ότι κάποιος πρέπει να αναθεωρήσει κατ'αρχή τις διατροφικές του συνήθειες και να υιοθετήσει υγιεεινές συνήθεις, όχι μόνο στη διατροφή αλλά και εισάγοντας την άσκηση στη ζωή του.

 

Δηλαδή θα πρέπει να εξαλείψει την αιτία της παχυσαρκίας (δηλαδή την υπερφαγια και την κατανάλωση λιπαρών και ζάχαρης) και να βοηθησει τον οργανισμό του με άσκηση, η οποία βοηθά πολύ και ψυχολογικά.

 

Αν κάποιος έχει αρκετό χρόνο να ποστάρει μερικές φορές την εβδομάδα τότε έχει χρόνο και για γυμναστική.

 

Για ακόμη μια φορά θα συμφωνήσω με την προλαλήσασα:-D

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα!! Είμαι μανούλα και φρέσκια στο forum κι έτυχε να δω το topic. Την prevent-μέθοδο αδυνατίσματος δεν την έχω δοκιμάσει εγώ αλλά μία φίλη μου που το έκανε μου είπε ότι έχασε 10 κιλά και μόλις έκοψε τα ροφήματα τα ξαναπήρε! Εγώ έχω κάνει πολλές δίαιτες στο παρελθόν γιατί πάντα ήμουν ελαφρώς υπέρβαρη.. Πάντα έχανα κάποια κιλά κι έπαιρνα μετά από λίγο καιρό άλλα τόσα. Μέχρι που πριν ένα χρόνο μου πρότεινε ο ενδοκρινολόγος μου τη eurodiet. Το μόνο που μπορώ να σας πω (πέρα από το ότι έχασα 12 κιλά!) είναι ότι αναθεώρησα την άποψή μου για πολλά πράγματα πάνω στη διατροφή και είμαι πολύ χαρούμενη γι'αυτό. Βρήκα το κουμπί μου!!! Χαχα! Αν θέλετε να ενημερωθείτε έχουν και site ιδιαίτερα ενημερωτικό θα έλεγα: http://www.eurodiet.gr

Ελπίζω να βοήθησα..

Link to comment
Share on other sites

σας μιλαει μια χοντρη ΟΚ???

πριν τα prevent υπηρχε η σκονη precon....την πηρα απο μια διαιτολογο στους Αμπελοκηπους

χασαμε κι εγω και μια γνωστη μου καμια 10αρια κιλα μολις σταματησαμε πηραμε 20

και η γιατρος μπηκε φυλακη γιατι η σκονη ειχε επιπλοκες στα νεφρα και στο συκωτι και πηγαν νοσοκομειο καμμια 20αρια ατομα

μετα βγηκε η prevent- δεν την ξερω

μετα βγηκε η herbalife - την πηρα κι αυτην

εχασα παλι ενα σωρο κιλα και αργησα πολυ να τα παρω η αληθεια με τις εγκυμοσυνες τα πηρα ρωτησα ομως γιατρο νοσοκομειου και μου ειπε ειναι ΟΚ ακινδυνο και το επαιρνε και η ιδια

 

εχω παει Πρινου, μινου, σινου.....ζωνες αδυνατισματος κτλ

 

ενα θα σας πω.....αμα δεν το ραψεις δε γινεται τιποτα

οταν γνωρισα τον αντρα μου εχασα 30 κιλα σε 4 μηνες.....τι θα πειτε??? θα τα ξαναπαρεις!

δεν τα ξαναπηρα..........γεννησα και μετα δλδ δυομιση χρονια ημουν στυλακι

 

αυτα τα συμπληρωματα διατροφης εχουν ολες τις βιταμινες και τα ιχνοστοιχεια για να μην πεσεις κατω....αυτο δε σημαινει οτι ενα γευμα τη μερα ειναι ΟΚ

αν ειναι ετσι παρτε τα χαπια που παιρνουν οι αστροναυτες και μην τρωτε τιποτα!!!

επισης ειναι κακο η γενικευση

αλλος εχει θυρεοειδη και δεν το ξερει, αλλος εχει κατι αλλο δεν ειναι μαζικα αντε μια σκονη παρτε την ολες!!!

 

για μενα να ρωτατε τους γιατρους και μονο καλους γιατρους (μην ειναι ο γιατρος πχ εμπορος της συγκεκριμενης σκονης!)

 

εγω επαθα πολυ σοβαρο μυικο προβλημα και ακομα και τωρα ειμαι με αυτοανοσο που δε μ αφηνει να περπατησω και να χαρω τα παιδακια μου.....πηρα ενα ντουμανι κορτιζονη και αντι να βαλω κιλα απο το καλοκαιρι εχασα 15.......νομιζετε οτι με νοιαζει???? μα δε μπορω να περπατησω!!!!!!!!

 

καντε καθε μερα το σταυρο σας σε οποιο θεο πιστευετε να εχετε υγεια εσεις και τ παιδακια σας και προς θεου ΟΧΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η Ιωάννα Κοντελέ τα λέει πολύ σωστά.

 

Δεν υπάρχουν μαγικά σκευάσματα - κρέμες - χάπια κλπ τα οποία θα σε βοηθήσουν να χάσεις κιλά ΣΩΣΤΑ και ΥΓΙΕΙΝΑ.

 

 

Εάν θέλεις να χάσεις κιλά θα πρέπει να απευθυνθείς στον ΕΙΔΙΚΟ και όχι να ακολουθείς την οποιαδήποτε "celebrity" δίαιτα ή να καταναλώνεις "το τελευταίο μυστικό των stars στο χάσιμο βάρους".

 

Ο λόγος για τον οποίο παίρνουμε κιλά (εκτός από θέματα υγείας φυσικά) είναι ένας:

 

http://thisiswhyyourefat.tumblr.com/

 

εάν κάποιος σταματήσει να τρώει αηδίες, να πίνει αναψυκτικά με τα λίτρα, να καπνίζει μανιωδώς και να θεωρεί το σφουγγάρισμα ως μέγιστης δυσκολίας άσκηση... τότε θα μπορέσει να όχι μόνο να χάσει βάρος αλλά και να μη το ξαναπάρει ποτέ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας μιλαει μια χοντρη ΟΚ???

πριν τα prevent υπηρχε η σκονη precon....την πηρα απο μια διαιτολογο στους Αμπελοκηπους

χασαμε κι εγω και μια γνωστη μου καμια 10αρια κιλα μολις σταματησαμε πηραμε 20

και η γιατρος μπηκε φυλακη γιατι η σκονη ειχε επιπλοκες στα νεφρα και στο συκωτι και πηγαν νοσοκομειο καμμια 20αρια ατομα

μετα βγηκε η prevent- δεν την ξερω

μετα βγηκε η herbalife - την πηρα κι αυτην

εχασα παλι ενα σωρο κιλα και αργησα πολυ να τα παρω η αληθεια με τις εγκυμοσυνες τα πηρα ρωτησα ομως γιατρο νοσοκομειου και μου ειπε ειναι ΟΚ ακινδυνο και το επαιρνε και η ιδια

 

εχω παει Πρινου, μινου, σινου.....ζωνες αδυνατισματος κτλ

 

ενα θα σας πω.....αμα δεν το ραψεις δε γινεται τιποτα

οταν γνωρισα τον αντρα μου εχασα 30 κιλα σε 4 μηνες.....τι θα πειτε??? θα τα ξαναπαρεις!

δεν τα ξαναπηρα..........γεννησα και μετα δλδ δυομιση χρονια ημουν στυλακι

 

αυτα τα συμπληρωματα διατροφης εχουν ολες τις βιταμινες και τα ιχνοστοιχεια για να μην πεσεις κατω....αυτο δε σημαινει οτι ενα γευμα τη μερα ειναι ΟΚ

αν ειναι ετσι παρτε τα χαπια που παιρνουν οι αστροναυτες και μην τρωτε τιποτα!!!

επισης ειναι κακο η γενικευση

αλλος εχει θυρεοειδη και δεν το ξερει, αλλος εχει κατι αλλο δεν ειναι μαζικα αντε μια σκονη παρτε την ολες!!!

 

για μενα να ρωτατε τους γιατρους και μονο καλους γιατρους (μην ειναι ο γιατρος πχ εμπορος της συγκεκριμενης σκονης!)

 

εγω επαθα πολυ σοβαρο μυικο προβλημα και ακομα και τωρα ειμαι με αυτοανοσο που δε μ αφηνει να περπατησω και να χαρω τα παιδακια μου.....πηρα ενα ντουμανι κορτιζονη και αντι να βαλω κιλα απο το καλοκαιρι εχασα 15.......νομιζετε οτι με νοιαζει???? μα δε μπορω να περπατησω!!!!!!!!

 

καντε καθε μερα το σταυρο σας σε οποιο θεο πιστευετε να εχετε υγεια εσεις και τ παιδακια σας και προς θεου ΟΧΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Stella7778 συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και δε σου κρύβω ότι οι επιφυλάξεις που είχα κι εγώ πριν κάνω eurodiet οφείλονταν στο ότι είχα πάθει μεγάλη ζημιά με όλες αυτές τις αποτυχημένες απόπειρες που είχα κάνει και που δεν είχαν καμία επιστημονική βάση. Και γι'αυτό πριν κάνω οτιδήποτε άλλο έκανα ενδελεχή έρευνα ακόμη κι αν η σύσταση για την εν λόγω μέθοδο είχε γίνει από το γιατρό μου. Ρωτώντας, λοιπόν, έμαθα ότι τη συγκεκριμένη μέθοδο την συστήνουν παθολόγοι-διαβητολόγοι-ενδοκρινολόγοι και λοιποί γιατροί σε μεγάλα διαβητολογικά κέντρα στην Ελλάδα και ότι το πρόγραμμα εξατομικεύεται ανάλογα με τον οργανισμό. Γι'αυτό κι εγώ ακολούθησα διαφορετική γραμμή από τη μητέρα μου που ξεκινήσαμε μαζί στον ίδιο γιατρό.

 

Γι'αυτό προσοχή!!! ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΝ ΔΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ο μονος ειδικος γιανα βοηθησει καποιον να χασει κιλα σωστα ειναι ο ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΣ!ΜΟΝΟ!Οι γιατροι μπορει να σπουδασαν 10 χρονια,αλλα εκαναν μονο 1 6μηνο γρνικη διατροφη!Και σοβαρο προβλημα υγειας να υπαρχει υπευθυνος για την διατροφη του ασθενη ειναι ο διαιτολογος σε συνεργασια με τον γιατρο.

Δουλευα 3 χρονια σε νοσοκομειο(και σε δημοσιο και σε ιδιωτικο)σαν βοηθος διαιτολογου,εχω τελειωσει ιεκ διατροφης και πιστεψτε οι γιατροι μονο κακο μπορουν να κανουν δινοντας συμβουλες διατροφης.Δεν ειμαι επιστημονας διαιτολογος αλλα ειλικρινα τις γνωσεις που απεκτησα στα 2 χρονια της σχολης οι γιατροι ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ!

Ο μπαμπας μου εχασε 1 νεφρο απο τις λανθασμενες οδιγιες ουρολογου..τωρα ζει με μισο νεφρο...Τον τροπο διατροφης που θα επρεπε να κανει το βρηκα εγω στα βιβλια του ιεκ...

Δεν ευλογω τα ιεκ(εχουμε ακουσει διαφορα καιγι αυτα)...απλα θελω να σας εξηγησω τι γνωσεις εχουν οι γιατροι...

Ο μονος τροπος να χασει κανεις κιλα ειναι η σωστη διατροφη που περιεχει σχεδον τα παντα και στις ποσοτητες που αρμιοζουν στον καθενα...ουτε οι διαιτες στερησης,ουτε αποκλεισμου ομαδας τροφιμων ,ουτε το να αντικαθισταται να γευμα με σκονες εχουν αποτλεσματα που μπορουν να κρατησουν σε βαθος χρονου....

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει κι'εγω διαιτολογια σε ΙΕΚ....δεν το ακολυθησα ποτε,ουτε εδωσα εξετασεις πιστοποιησης,γιατι την τελευταια χρονια βγηκε νομος που ελεγε πως οι αποφοιτοι διαιτολογιας των ΙΕΚ μπορουν να εργαστουν μονο σε ινστιτουτα αδυνατισματος (με την καμια,δεν παιζει) η ως βοηθοι διαιτολογου σε ιατρειο το οποιο ο διαιτολογος πρεπει να εχει πτυχειο απο την Χαροκοπειο...πακετο για εμας τοτε,λογικο και δικαιο για τους πτυχιουχους Χαροκοπειου.Γιατι πως να το κανουμε,αλλο το ΙΕΚ,αλλο το πανεπιστημιο...Το αφησα λοιπον και απο τοτε ασχολουμαι με αυτο,μονο και μονο επειδη με ενδιαφερει και μου αρεσει.

Συμφωνω με την/τον boy spam,ο μονος ειδικος για το αδυνατισμα ειναι ο διαιτολογος και σε προβληματα υγειας η συνεργασια διαιτολογου-γιατρου.

Το να προτεινει ο ενας στον αλλο μια διαιτα,ειναι λαθος,δεδομενου πως ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικες αναγκες,μια κοπελα πχ,ακομα και αν εχει το υψος μου και τα κιλα μου και κανενα προβλημα υγειας,μπορει να ειναι πιο ενεργητικη απο μενα και να εχει πιο αυξημενες αναγκες σε θερμιδες.

Υπαρχουν καποιοι βασικοι και γενικοι κανονες που ολοι πανω κατω γνωριζουμε στο τι να αποφευγει καποιος και τι κανει καλο να τρωει,αλλα απο'κει και περα ο καθενας πρεπει να συμβουλευτει ενα διαιτολογο για το πως θα χρησιμοποιησει αυτους τους κανονες στις δικες του αναγκες.

Σκονες,χαπια και οτιδηποτε αλλο χωρις την συμβουλη γιατρου,ειναι ρισο για την υγεια μας και για την ηδη αδεια τσεπη μας.

 

Το φορουμ εχει μια θαυμασια διαιτολογο απ'οτι εχω διαβασει,μπορειτε να την συμβουλευειτε :P

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

geia sas paidia...diabasa ta panta se auth th koubenta kai graftika sto site mono kai mono gia na sas pw 2-3 pragmata...stamatiste na pairnete diafora skeuasmata adunatismatos kai stamatiste na exete mania me to swma sas...kai egw exw peritta kila kai apo th mia katalabainw pws niwthete...proswpika pisteuw oti o kaluteros tropos na xaseis kila einai mia isorropimenh diatrofh se sundiasmo me gumnastikh...kai oxi aparaithta se gumnasthrio...to perpatima gia mena einai h kaluterh gumnastikh.stamatiste na prospatheite na xasete kila se xrono rekor.stamatiste na asxoleiste sunexeia me thn emfanish sas kai kante mia bolta apo ena nosokomeio kai tha katalabete oti eimaste tuxeroi..Skefteite oti emeis exoume kati pou alloi tha ekanan ta panta gia na apokthsoun.Thn YGEIA.emeis mporoume na kanoume oneira gia to aurio...kapoioi omws kseroun oti to aurio gia autous den tha erthei pote..h ugeia einai to shmantikotero ap'ola...ti na to kaneis an exeis to omorfotero swma kai emfanish tou kosmou an exeis karkino?h' an exeis 1000 arrwsties?h' an dn mporeis na perpathseis?h' an dn exeis thn ugeia sou?tous anthrwpous pou agapas dipla sou?poios eipe oti opoios exei wraio swma kai emfanish einai eutuxismenos?stamatiste loipon th mania gia to teleio swma kai thn teleia emfanish...deite tous goneis sas,ta paidia sas kai skefteite oti kapoioi athrwpoi panemorfoi kai me to teleio swma sas zhleuoun...giati autoi den tous exoun konta tous..arxiste na blepete th zwh me allo mati..den lew na mhn thelete to teleio swma alla mhn bazete se kundino thn ugeia sas.ola sto mualo einai...an rapsoume to stoma mas kai kanoume kai ligo gumnastikh to teleio swma tha erthei..alla mhn ksexnate oti to teleio swma den einai to pan..mathete na zhte gia auta pou exete kai oxi gia auta pou tha thelate na exete..ektimhste thn ugeia sas...kai auto sas to lew egw pou den thn exw..exw pswriash kai kserw oti den uparxei monimh therapia gia auto kai oti mia zwh tha prepei na zhsw me farmaka kai aloifes...kai sas dinw to logo mou oti makari na hmoun 100 kila kai na eixa thn ugeia mou para na eimai 60 kila kai na exw pswriash gia oso zw..omws den to bazw katw...ektimaw to oti exw tous goneis mou,to skulo mou tous filous mou...kai mhn ksexnate autos pou agapaei pragmatika agapaei auto pou eisai kai oxi to posa kila eisai...euxaristw gia to xrono sas...

Link to comment
Share on other sites

anti na kanete maniodws diaites kai na pairnete skeuasmata gia na adunatisete na lete doksa to Theo pou exoume na fame...giati skefteite oti xiliades athrwpoi kai zwa pethainoun kathimerina apo thn peina.kai emeis pou exoume ola ta kala tou kosmou den ta ektimame kai theloume ki alla ki alla ki alla...kai kapoioi anthrwpoi tha htan eutixismenoi an eixan to 1/10 apo emas..h aplistia einai megalo amarthma...deite th zwh me allo mati...elpizw me ta logia mou na epeisa estw kai enan...tha mou htan arketo!na 'ste oloi kala!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
anti na kanete maniodws diaites kai na pairnete skeuasmata gia na adunatisete na lete doksa to Theo pou exoume na fame...giati skefteite oti xiliades athrwpoi kai zwa pethainoun kathimerina apo thn peina.kai emeis pou exoume ola ta kala tou kosmou den ta ektimame kai theloume ki alla ki alla ki alla...kai kapoioi anthrwpoi tha htan eutixismenoi an eixan to 1/10 apo emas..h aplistia einai megalo amarthma...deite th zwh me allo mati...elpizw me ta logia mou na epeisa estw kai enan...tha mou htan arketo!na 'ste oloi kala!:D

 

Gianniko, auto pou prepei na eipwthei einai oti i paxysarkia einai episis nosima kai malista poly sovaro. De milame gia mia apli apwleia 4 kilwn gia aisthitikous logous. Yparxoun anthrwpoi pou ypoferoun apo to paxos kai arrwstainoun mera me ti mera xwris na to kseroun. Hmoun ki egw enas apo autous tous anthrwpous kai kserw pws einai. Gi'auto tha prepei enas paxysarkos asthenis na parakoloutheitai kai iatrika gia na epityxei tin opoia apwleia. Min to vlepeis loipon san mataiodoksia. Einai perissotero anisixia anthrwpwn pou nosoun.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

σκεφτομαι να ξεκινησω και εγω τη σκονη...εχουν κολησει τα κιλα της εγκυμοσυνης!!!!!!!!!!!!!!τι διατροφη ακολουθεις?στο σταρτ τι πρεπει να τρως?κι ποσεσ μερες?

:P;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
  • 5 months later...
  • 4 months later...

Καλησπερα σας, μαμαδες! Βρηκα τυχαια αυτο το θεμα και επειδη και εγω αδυνατησα με τη βοηθεια σκονης, διαβασα με ενδιαφερον τη συζητηση! Το προιοιν που χρησιμοποιησα λεγεται Nidora και στα τελευταια μηνυματα ειδα αρνητηκες γνωμες. Θα σας γραψω την εμπειρια μου, ειλικρηνα και καθαρα.

Μετα την εγκυμοσυνη ειχα αρκετα περιττα κιλα και ηθελα να τα χασω με φυτικο τροπο και χωρις τρελες διαιτες. Δυστυχώς η πιεση της συγχρονης κοινωνιας ειναι μεγαλη - τα μοντελα και οι διασημοτητες γενικα χάνουν τα κιλά της εγκυμοσύνης μόλις 1-2 μηνες μήνες μετά τη γέννα!!! Ηξερα οτι πολλες απο τις διαφημισεις προιοντων αδυνατισματος ειναι απατη, αλλα ειπα να δοκιμασω και να δω. Εχασα 10 κιλα για 3 μηνες και εμεινα πολυ ικανοποιημενη.

Το να εισαι μαμα επισης βοηθα στο χασιμο κιλων, το ξερετε, απλα ηθελα να αποκτησω το παλιο μου σωμα πιο γρηγορα για να αισθανομαι παλι ομορφη και σεκσι. Η περιοδος μετα την εγκυμοσυνη μου ητανε πολυ δισκολη για μενα απο ψυχολογικη πλευρα ... το σωμα μου ηταν ασχημο, δεν ηθελα να !!! Είδα οτι χωρις λιγη βοηθεια δεν θα χασω γρηγορα τα κιλα που ειχα παραπανω και γι'αυτο πηρα το Nidora. Για καλη μου τυχη στη δικη μου περιπτωση δουλεψε το προιον και ειδα με εκπληξη οτι καποιες απο εσας το δοκιμασαν χωρισ αποτελεσμα! Κριμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ απορώ, πριν πάρετε οποιοδήποτε από τα προϊόντα που κυκλοφορούν έχετε ρωτήσει κανένα γιατρό? Όσο φυτικά και να λένε ότι είναι , όλα μεταβολίζονται στο συκώτι και βλάπτουν μακροπρόθεσμα. Τα περισσότερα δε που λένε φυτικά εκχυλίσματα είναι σαν να πίνεις 500 φλιτζάνια πράσινο τσάι ή καφέ ταυτόχρονα… Φανταστείτε…

Link to comment
Share on other sites

katerinag, συμφωνό απόλυτα μαζί σου! πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικές όταν παίρνουμε τέτοια προίοντα. εγώ προσωπικά μίλησα πρώτα με τον γιατρό μου, είδαμε μαζί τα συστατικά και ο ίδιος μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να πάρω το συγκεκριμένο προίον. :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...