Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα :P

...

 

we have not sent because you did not release the number of shoes to be shipped

 

- coccinella82

 

ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι εννοεί :roll:

...και να πάρω κι εγώ κουλούρι!:evil:

 

Ειναι αδιορθωτοι σαν τους Ελληνες! :D

Θελει το νουμερο λεει για να στα στειλει! :shock: Τωρα το θυμηθηκε.

Επισης να ξερεις οτι μονο εσυ εχεις δικαιωμα να αφησεις αρνητικο feedback.

 

Μια και πάντα βρίσκω ανάμεσα σας κάποια να έχει δει αυτο που ψάχνω είπα να σας συμβουλευτω πάλι

Έχετε βρει μήπως σάιτ να φτιαχνεινπροσωποποιημενα Ποτήρια?αυτα που χαραζουν απάνω ονομο,κατι έχω βρει στα είδη γάμου αλλα είναι μόνο Ποτήρια σαμπάνιες και εγω ψάχνω ουισκιου

Έχει δει καμία σας?

 

Για να δουμε! Θα το βρουμε το δωρο τελικα; :D

http://www.warwickcrystal.co.uk/shop/glasses/glass01.htm

Εχει min. μεταφορικα 8 λιρες.

Link to comment
Share on other sites

 

κατι ευχαριστω τώρα,παρελαβα σημερα απο το αγαπητο amazon με την αψογη UPS αυτες τις μποτουλες:http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003T9W3QS

20 λιρες μονο(εδω εχουν απο 80 και πανω)

 

Δεν ήξερα οτι στέλνουν και μπότες. Πάντως στο link που έβαλες έχουν 70 λίρες

 

 

www.asos.com

Κωδικός έκπτωσης -15%: BONUS15.

Ισχύει μέχρι 04/11.

 

Εμένα γιατί δεν με ενημερώνουν; Ευχαριστώ πάντως.

Bρε συ το δοκίμασα αλλά δεν το δέχεται the discount code "BONUS15" has already been used and is no longer valid

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα οτι στέλνουν και μπότες. Πάντως στο link που έβαλες έχουν 70 λίρες

 

την Δευτερα που τις πήρα το νουμερό μου(UK 4) ειχε 20 λιρες.

Σε πολλα παπουτσια και ρουχα η τιμη ειναι διαφορετική στο καθε νουμερο.

aiBtp2.png

 

13/11/2004

16/8/2007

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Για να δουμε! Θα το βρουμε το δωρο τελικα; :D

http://www.warwickcrystal.co.uk/shop/glasses/glass01.htm

Εχει min. μεταφορικα 8 λιρες.

 

Τις παίζεις στα δάχτυλα τις ιντερνετικες αγορές βλέπω.αυτο ακριβώς έψαχνα,μένει να βρω πως λειτουργεί για να μην παραγγειλω καμία βλακεία και να διαλέξω αν τελικά είναι καλύτερη η τσάντα η τα Ποτήρια.τι λέτε εσείς?

Ευχαριστω για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ω ναι, γαιδούρι είμαι, δεν ευχαρίστησα.

 

117684ygkpzfr3jr.gif

 

Θα τον αξιοποίησω αύριο, σήμερα γινόταν χαμός στην δουλειά και δεν πρόλαβα να φορτίσω την προπληρωμένη.

 

Αύριο λοιπόν, Gymboree, Yours Clothing, Mandco & Evans.:wink:

 

Φιλεναδα εχεις εκπτωτικο για evans??? Μου εστειλαν εναν σημερα -20% που εληγε προχθες:rolleyes::rolleyes: κι εχω σταμπαρει μποτες!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τις παίζεις στα δάχτυλα τις ιντερνετικες αγορές βλέπω.αυτο ακριβώς έψαχνα,μένει να βρω πως λειτουργεί για να μην παραγγειλω καμία βλακεία και να διαλέξω αν τελικά είναι καλύτερη η τσάντα η τα Ποτήρια.τι λέτε εσείς?

Ευχαριστω για την βοηθεια

 

Κοιτα, με τα ποτηρια μποριες να περιορισεις πολυ το κοστος. Αν παρεις ενα ωραιο ζευγαρι flutes σαμπανιας π.χ. σε κασετινα με σατεν ειναι εντυπωσιακο δωρο και σαφως φτηνοτερο απο την τσαντα. Μας ειχαν κανει δωρο γαμου κατι αναλογο και το εχουμε και το καμαρωνουμε, αλλα δεν πινω ουτε εγω ουτε ο αντρας μου :lol::lol::lol:

Η τσαντα ομως ειναι πολυ ωραιο και πολυ πιο πρακτικο δωρο αλλα τσουζει λιγακι. Διαλεξε αναλογα με τα χρηματα που θες να διαθεσεις. Σιγουρα εναι και τα δυο πολυ πρωτοτυπα και θα εντυπωσιασουν. :D

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003P5CX4S/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A1LISFJFIYHMNS

 

θέλω να πάρω αυτά, δεν έχω όμως ψωνίσει ποτέ από άλλον πωλητή εκτός του άμαζον .

μήπως μπορείτε να μου πείτε πόσα είναι τα μεταφορικά για Ελλάδα;;;

επίσης σε περίπτωση που δεν έρθει ποτέ η παραγγελία μου , μπορώ να βρω το δίκιο μου;;;

για πείτε οι πιο έμπειρες....

Link to comment
Share on other sites

 

Eμένα γιατί δεν με ενημερώνουν; Ευχαριστώ πάντως.

Bρε συ το δοκίμασα αλλά δεν το δέχεται the discount code "BONUS15" has already been used and is no longer valid

 

Tamaraki δεν ξέρω γιατί δε σου τον παίρνει. Τον κωδικό δεν τον έχω χρησιμοποιήσει. Μήπως βάζεις εκπτωτικά?Η έκπτωση πάντως ισχύει για τη νέα collection "*Enter promo code BONUS15 at checkout. Valid on orders up to a maximum spend of £500. Excludes Sale items. Offer ends 12am GMT Saturday 5th November 2011. Valid on full-priced items only and brand exclusions may apply."

Ξαναδοκίμασε γιατί κατά διαστήματα κρασάρουν και τα δικά τους συστήματα.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tamaraki δεν ξέρω γιατί δε σου τον παίρνει. Τον κωδικό δεν τον έχω χρησιμοποιήσει. Μήπως βάζεις εκπτωτικά?Η έκπτωση πάντως ισχύει για τη νέα collection "*Enter promo code BONUS15 at checkout. Valid on orders up to a maximum spend of £500. Excludes Sale items. Offer ends 12am GMT Saturday 5th November 2011. Valid on full-priced items only and brand exclusions may apply."

Ξαναδοκίμασε γιατί κατά διαστήματα κρασάρουν και τα δικά τους συστήματα.

 

Mμμ. Γι ' αυτό!!!

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

χελοου! να σας πω τι "τραβηξα" με αμαζον.... ειμαι φαν geox κ τοτε με το κωδικο -20 πηρα ενα ζευγαρι.... το αμαζον και το τζαβαρι συμβουλευουν να παρεις 2 νουμερα μεγαλυτερο αποτι φορας γιατι ειναι καπως τα νουμερα τους.... ελα ομως που ειχα ξαναπαρει ενα πεδιλο το καλοκαιρι και ηταν σωστα τα νουμερα τους, δηλαδη πηρα UK6 κ βγηκε EU39. Ετσι οπως λεει και το σαιζ τσαρτ αν πατησεις διπλα στο παπουτσι... απλα το αμαζον/τζαβαρι εχουν μια υποσημειωση να διαλεξεις 2 size up.... Αντιθετα το ζευγαρι που πηρα τωρα ηρθε σε UΚ5.5 EU 36.5!!!! που να μπει της αμοιρης! οκ λεω στελνω μυνημα μου λενε επιστροφη κλπ ΑΛΛΑ δεν υπηρχε πλεον σε μαυρο χρωμα το παπουτσι παρα μονο σε καφε, λεω μ'αρεσει και καφε στειλτε μου αυτο http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002N5LKEA να μη το δεχονται με τιποτα, να λενε οτι ειναι αλλος κωδικος αλλο παπουτσι κλπ

τους στελνω 1-2-3 μαιλ εξηγωντας οτι οταν το αγορασα το παπουτσι ειχε επιλογη σε μαυρο και καφε ενω τωρα που εξαντληθηκε το μαυρο δε φαινεται καν. κ να μη το καταλαβαινουν με τιποτα! ενα μπλεξιμο απιστευτο να μη μπορω να βγαλω ακρη.... με τα πολλα μου ειπαν να ξαναβαλω απο την αρχη τη παραγγελια κ μου εδωσαν παλι την εκτωση -20% κι ας εχει ληξει ο κωδικος και εβαλα νεα παραγγελια μονη μου.... ετσι πηρα το καφε με 29 λιρες (κ ειχα παρει το μαυρο με 33 λιρες πριν) ελπιζοντας οτι θα μου ερθει σε UK 8 και EU 39....

συμπερασμα: αλλα τζεοξ εχουν κανονικα σαιζ αλλα εχουν 2 νουμερα μικροτερο στο ευρωπαικο........ πολυ λοττο τα τζεοξ του αμαζον!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

@pondicaki

 

Mήπως δεν τους εχεις δώσει το νούμερο του παπουτσιου;;;Μερικές φορές θέλουν επιβεβαίωση και στο paypal εκει που λέει send seller a message. Αν τους το εχεις στειλει με Mail ισως να μην το εχουν δει.

Νο ; λες να ναι αυτό :rolleyes: και δε ρωτούσε τόσο καιρό :lol: δεν έχω στείλει μέιλ. Δε με ρώτησε και ποτέ μάλιστα σε ένα μήνυμα έλεγε θα μου τα στείλει και μπλα μπλα αυτά που λένε πάντα.

 

Ειναι αδιορθωτοι σαν τους Ελληνες! :D

Θελει το νουμερο λεει για να στα στειλει! :shock: Τωρα το θυμηθηκε.

Επισης να ξερεις οτι μονο εσυ εχεις δικαιωμα να αφησεις αρνητικο feedback.

 

:-D έτσι είναι μάλλον καλά να φάει αλλά από τον Έλληνα βρήκε κι αυτή:lol: λέω να το παίξω λίγο χαζή και να στείλω νούμερο και μετά annagrig :twisted: το feedback όλο δικό της. Αλλά αυτό που με απογοήτευσε είναι ότι θα το σκεφτώ να ψωνίσω ξανά από Ιταλία :cry:. Αγγλία :wink: ούτε ένα πρόβλημα ως τώρα. Τους βγάζω το καπέλο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003P5CX4S/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A1LISFJFIYHMNS

 

θέλω να πάρω αυτά, δεν έχω όμως ψωνίσει ποτέ από άλλον πωλητή εκτός του άμαζον .

μήπως μπορείτε να μου πείτε πόσα είναι τα μεταφορικά για Ελλάδα;;;

επίσης σε περίπτωση που δεν έρθει ποτέ η παραγγελία μου , μπορώ να βρω το δίκιο μου;;;

για πείτε οι πιο έμπειρες....

 

16 λιρες!

 

Ειναι αδιορθωτοι σαν τους Ελληνες! :D

Θελει το νουμερο λεει για να στα στειλει! :shock: Τωρα το θυμηθηκε.

Επισης να ξερεις οτι μονο εσυ εχεις δικαιωμα να αφησεις αρνητικο feedback.

 

:-D έτσι είναι μάλλον καλά να φάει αλλά από τον Έλληνα βρήκε κι αυτή:lol: λέω να το παίξω λίγο χαζή και να στείλω νούμερο και μετά annagrig :twisted: το feedback όλο δικό της. Αλλά αυτό που με απογοήτευσε είναι ότι θα το σκεφτώ να ψωνίσω ξανά από Ιταλία :cry:. Αγγλία :wink: ούτε ένα πρόβλημα ως τώρα. Τους βγάζω το καπέλο.

 

Φιλεναδα η μιση καταγωγη της μητερας μου ειναι απο Ιταλια και παρ'όλ'αυτα ουτε που μπαινω στο ιταλικο ebay! :cool:

Και παλια που εκανα πωλησεις ειχα ολη την Ευρωπη εκτος απο Ιταλια!

Ειχα στειλει οπου μπορεις να φανταστεις και μονο στην Ιταλια "χανοντουσαν και ετσι την εβγαλα απο την λιστα!" :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 λιρες!

 

 

 

Φιλεναδα η μιση μου καταγωγη ειναι απο Ιταλια και παρ'όλ'αυτα ουτε που μπαινω στο ιταλικο ebay! :cool:

Και παλια που εκανα πωλησεις ειχα ολη την Ευρωπη εκτος απο Ιταλια!

Ειχα στειλει οπου μπορεις να φανταστεις και μονο στην Ιταλια "χανοντουσαν και ετσι την εβγαλα απο την λιστα!" :roll:

 

Το ιδιο λενε και οι Αγγλοι γι' αυτο δε στελνουν Ελλαδα...και δεν εχουν και αδικο....

 

Μηπως εχει δοκιμασει καμια τετοια καλτσοπαπουτσα να μου τη γνωμη της

http://skidders.com/skidders-shoes.aspx

Ξερω δε στελνει Ελλαδα το συγκεκριμενο αλλα τα εχω βρει αλλου και στο εμπευ.Το θεμα ειναι θα ειναι ενταξει ή θα τρωει τουμπες με αυτα?Αραγε ειναι βολικα?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο λενε και οι Αγγλοι γι' αυτο δε στελνουν Ελλαδα...και δεν εχουν και αδικο....

 

Μηπως εχει δοκιμασει καμια τετοια καλτσοπαπουτσα να μου τη γνωμη της

http://skidders.com/skidders-shoes.aspx

Ξερω δε στελνει Ελλαδα το συγκεκριμενο αλλα τα εχω βρει αλλου και στο εμπευ.Το θεμα ειναι θα ειναι ενταξει ή θα τρωει τουμπες με αυτα?Αραγε ειναι βολικα?

 

Καλημέρα

 

Ειχα τέτοια στη μικρή αλλη μάρκα-νομίζω μια βραζιλιάνικη-αλλά δεν έτρωγε τουμπες, της τα ειχα οταν αρχισε να σηκώνεται στα ποδια της κ χαζοπερπατούσε. Καλά ήταν :D

 

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο λενε και οι Αγγλοι γι' αυτο δε στελνουν Ελλαδα...και δεν εχουν και αδικο....

 

Μηπως εχει δοκιμασει καμια τετοια καλτσοπαπουτσα να μου τη γνωμη της

http://skidders.com/skidders-shoes.aspx

Ξερω δε στελνει Ελλαδα το συγκεκριμενο αλλα τα εχω βρει αλλου και στο εμπευ.Το θεμα ειναι θα ειναι ενταξει ή θα τρωει τουμπες με αυτα?Αραγε ειναι βολικα?

 

Τα ειδα κι εγω στο Myhabit...ψηνομαι να σου πω...εχει και τον κωδικο -15%

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

 

Απλά σου υπενθιμίζω οτι δεν έχεις κάποια εγγύηση αν κατι παει στραβά πχ χαθει το δεμα σου, πχ ερθει λαθος νουμερο/χρώμα γιατι ειναι αλλος πωλητής κ οχι το αμαζον. Δεν λεω οτι δεν θα φερθει σαν επαγγελματίας -μπορει κ να το κάνει- αλλά το αμαζον δε σε καλύπτει πουθενά αν γίνει η στραβή!

 

Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα δει παλιοτερα αλλα χθες τα ξαναθυμηθηκα απο το my habit και εγω.

http://www.myhabit.com/ref=pe_142230_21672610_qd_de_hero_b#page=b&dept=kids&sale=AIUD84MDF4421

Τι κωδικο εχουμε?

Και τι νουμερο να παρω? Στα παπουτσια τον πηρα 22 λογω κουντεπιε αλλα εδω λογικα δεν υπαρχει προβλημα γιατι ειναι καλτσα. Να του παρω 12 μηνων που ειναι και η ηλικα του ή 18 μηνων?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

member15 για -15%...οσο για το νουμερο αν φορατε τωρα 22 μαλλον το 18αρι θα επερνα, τα αγορακια ειναι και πιο ανεπτυγμενα..εμενα η δικια μου σχεδον 12 μηνων και το 20 της ειναι μεγαλο :rolleyes::rolleyes:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια θα ηθελα να ρωτησω εσας που ψωνιζεται απο ιντερνετ,αν εχει καποιο προβλημα π.χ το καροτσι που πηρατε μιας και γι αυτο ενδιαφερομαι εχετε εγγυηση απο την σελιδα που παραγγειλατε?τι γινεται σε περιπτωση που εχει καποιο ελλατωμα δηλαδη?ευχαριστω.

νεα ζωη....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Ειχα τέτοια στη μικρή αλλη μάρκα-νομίζω μια βραζιλιάνικη-αλλά δεν έτρωγε τουμπες, της τα ειχα οταν αρχισε να σηκώνεται στα ποδια της κ χαζοπερπατούσε. Καλά ήταν :D

 

Τα ειδα κι εγω στο Myhabit...ψηνομαι να σου πω...εχει και τον κωδικο -15%

 

member15 για -15%...οσο για το νουμερο αν φορατε τωρα 22 μαλλον το 18αρι θα επερνα, τα αγορακια ειναι και πιο ανεπτυγμενα..εμενα η δικια μου σχεδον 12 μηνων και το 20 της ειναι μεγαλο :rolleyes::rolleyes:

 

Ναι για το νουμερο συμφωνω.

Βγαινουν 25 δολλαρια με την εκπτωση.

Βρηκα και αυτα αλλα δεν ειναι οριτζιναλ

http://www.ebay.co.uk/itm/270828713265?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

πιο οικονομικα ομως.

Το θεμα ειναι θα τα χρησιμοποιησουμε ή θα τα βαλουμε και αυτα μεσα στην ντουλαπα.Αξιζει να δωσουμε 20 ευρω κοντα...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μάλλον.. έχω ένα θεματάκι..

Αγόρασα αυτά τα crocs http://www.ebay.co.uk/itm/120786928993?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_1591wt_1139 και τα πλήρωσα επί τόπου. Ήθελα αλλαγή στο νούμερο (διάβασα εδώ μέσα ότι πρέπει να τα παίρνουμε 1 νουμ. μεγαλυτερα) και στο χρώμα αφού στο 39 υπήρχε το μωβ που ήθελα από την αρχή. Όλα καλά ως εδώ με το πωλητή. Μετά περιμένω μια βδομάδα να τα στείλει κ τίποτα! του στέλνω μνμ κ μου λέει ότι τα έχει στείλει από τις 13/10. Στο e-bay γράφει 20/10, τη μέρα που ρώτησα που βρίσκονται. Μου έδωσε κ tracking number και αυτή τη σελίδα για να το βρώ: http://intmail.183.com.cn/item/itemStatusQuery.do?lan=0 κ όσες φορές κ αν δοκίμασα μου έβγαλε αυτό

departure from outward office of exchange to GREECE στις 2011-10-20

Δηλαδή, είναι ακόμα εκεί. Είναι όντως ή δεν έχει ενημερωθει η σελίδα?

Ο πωλητής έγραφε πως είναι στην Αυστραλία αλλά trucking number είναι Κίνας!

 

Και ρωτώ εγώ τώρα, αν είναι να κάνω κάτι μέχρι πότε έχω το δικαίωμα και.. τι να κάνω???

 

Sorry για το μεγάλο post!

eNortjKzUjI0NDK1tFCyBlwwFYMC1w,,50.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...