Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δημοτικος παιδικος σταθμος γλυφαδα/γκολφ


Recommended Posts

θα ζητησω εκ των προταιρων συγνωμη που ανοιγω τοπικ για κατι ισως πολυ ειδικο σαν θεμα,αλλα επειδη αρκετες μανουλες μου εστειλαν πμ σχετικα με μια αναφορα μου σε αλλο τοπικ για τον εν λογω παιδ.σταθμο,ειδα οτι υπαρχει αρκετο ενδιαφερον και ειπα να σας βοηθησω λιγο ακομα (ειδικα την φιλη που μενει αγ.νικολαου και που κατα λαθος διεγραψα το μηνυμα της και δεν μπορω να της απαντησω)

 

σας παραθετω πρωτα το τι ειχα αναφερει στο αλλο τοπικ (που αφορουσε παιδ.σταθμους στην ανω γλυφαδα)

 

 

Δευ Μάρ 02, 2009 12:35 am Θέμα δημοσίευσης:

 

 

 

καλσπερα σε ολους,

 

εγω εχω την κορουλα μου στον δημοτικο παιδικο σταθμο στο γκολφ ο οποιος ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ οποτε θελω να πιστευω οτι και αυτος στην β.ηπειρου ειναι εξισου καλος μια και θεωρητικα ακολουθειται το ιδιο προγραμμα/φιλοσοφια

 

βεβαια ειναι πολυ σημαντικο και το προσωπικο του καθε παραρτηματος,για τον δικο μας σταθμο παντως εχω να πω τα καλυτερα!!

 

σε συγκριση με δυο παιδ.σταθμους που πηγαινουν τα παιδια δυο φιλων,γινεται πολυ πολυ καλυτερη δουλεια (μαθαινουν παρα πολλα πραγματα!!)και το πιο σημαντικο,ειναι ενας πεντακαθαρος σταθμος που φιλοξενει ενα τμημα για μικρα παιδακια 2,5 ετων,ενα τμημα(της κορης μου)παιδικου σταθμου και ενα τμημα προνηπιων.το καθε ενα απ αυτα εχει απο δυο νηπιαγωγους συν τον γυμναστη που υπαρχει και κανει 2/3 φορες την εβδομαδα στο καθε τμημα

 

ελπιζω να μην ημουν εκτος θεματος (μια και ζητας πληροφοριες για ανω γλυφαδα), απλα ηθελα να σου δωσω μια εικονα και για τους δημοτικους παιδ.σταθμους της πςριοχης μας

 

καλη συνεχεια και καλη επιλογη!!

_________________

 

αυτα ηταν οσα ειχα αναφερει πριν ενα μηνα περιπου σε καποιο αλλο τοπικ

 

ο συγκεκριμενος λοιπον παιδικος σταθμος στον οποιο στελνω την κορουλα μου,ειναι αυτος που βρισκεται στην ματθαιου λιουγκα,στο γκολφ.ειναι δημοτικος, που σημαινει οτι τα παιδακια τα παιρνουν μετα απο καταθεση αιτησεων στο δημο (αν δεν κανω λαθος αυτες γινονται μαιο η ιουνιο και βασικη προυποθεση ειναι οι γονεις να ειναι δημοτες γλυφαδας οχι μονο κατοικοι, και η μητερα εργαζομενη-θεωρητικα αυτα ζητανε) το ποσο που καλουνται οι γονεις να καταβαλλουν ειναι αναλογα με την φορολογικη τους δηλωση

 

σε γενικες γραμμες αυτο που εμενα με ικανοποιει πολυ ειναι οτι γινεται πολυ καλη δουλεια,τους μαθαινουν παρα πολλα πραγματα(μηνες εποχες ιδιαιτεροτητες καθε εποχης,,μιλανε για το σωμα,την υγιεινη διατροφη,τις βιταμινες,τροπους συμπεριφορας,χιλια δυο πραγματα περα απ τα τραγουδακια ,τις κατασκευες και τα παιχνιδια..)

 

κτιριακα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο,στεγαζεται στο ισογειο και τον πρωτο οροφο μιας καινουριας πολυκατοικιας,με ενα playground εξω με πλαστικο ταρταν που εχει τσουληθρες,τραμπαλες κλπ,ειναι ομως παντα πεντακαθαρος και τοσο το προσωπικο της κουζινας οσο και οι κοπελλες της καθαριοτητας που βρισκονται συνεχεια στο χωρο, κανουν πολυ καλυ δουλεια

 

το τηλ του παιδικου σταθμου ειναι 2109610779 και του δημου γλυφαδας/τμημα παιδ.σταθμων ειναι 210 8912343 οποτε εκει σιγουρα θα σας δωσουν οτι πληροφοριε;/διευκρινησεις θελετε

 

ελπιζω το μακροσκελες μου ποστ να μην σας εξαντλησε (τοσο οσο εξαντλησε εμενα να το γραψω με δυο πιτσιρικια απο πανω μου να προσπαθουν να με χτενισουν/ταισουν/φιλησουν/κλπ κλπ κλπ-ολοι καταλαβαινετε φανταζομαι!!!!χαχαχαχα!!!!)

 

καλο σκ σε ολους και καλη συνεχεια!!!!! :)

angel girl/angel boy....u r my EVERYTHING

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


Γνωρίζει κάποιος στοιχεία για τον Δημοτικό Παιδικό Σταθμό Γλυφάδας στο Γκολφ? (Ματθαίου Λούγκα). Έχω διαβάσει το post από την my angels, αλλά μια γνώμη δεν είναι ποτέ αρκετή.....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απόψεις σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Μηπως ξερει κανεις κατι για τον Δημοτικο Σταθμο στην Γλυφαδα ,στην Ελ βΕΝΙΖΕΛΟΥ (Δ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ) ? Σας παρακαλώ ειναι αμεση αναγκη να ενημερωθω ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...