Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΟΥ S.MARKET ΑΠΟ ΠΟΤΕ?


Recommended Posts

Εγώ άρχισα να τον βάζω σε καρότσι 10 μηνών, αλλά το πρόβλημα μου είναι ο μεγάλος που δεν είναι ακόμα 3 χρονών και όταν πάμε και οι 3 μαζί έχω πρόβλημα! την πρώτη φορά έκλαιγε ο μεγάλος και ήθελε να μπεί αυτός στο κάθσμα του καροτσιού...έτσι έβαλα αυτόν στο κάθισμα για να μη γίνουμε ρεζίλι απο τις φωνές του και κουβαλούσα τον μικρό στην αγκαλιά!!!

Ζορίστηκα πολύ...

Μετά όμως του ξεκαθάρισα ότι για να πάμε βόλτα στο σ/μ θα βάλω το μικρό στο κάθισμα και αυτόν μέσα στο καρότσι! έτσι το κάνω απο εκεί κ έπειτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Εγω τον εβαλα πριν κανενα μηνα περιπου οταν ειχαμε παει στο jumbo.

Ηταν περιπου 9 μηνων.

Στην αρχη κρατιοταν απο το καροτσι και γελουσε...αλλα δεν κρατησε πολυ η χαρα μου!

Οτι εβλεπε το ηθελε και οταν δεν του το διναμε εκλαιγε:confused: ετσι τον πηρε ο μπαμπας του στον μαρσιπο και ηρεμησε.

Απο τοτε οταν παμε στο σουπερ μαρκετ παμε και οι 3 μαζι.Εγω το καροτσι,μπαμπας και γιος μαζι.:lol:

Ελευθερια ειναι να εισαι αερας και να μην

σε αναπνεει κανεις...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ειχα απορια αυτο και μαλιστα δεν τον εχω βαλει ακομα...

φοβαμαι πως ειναι λιγο σκληρα αυτα τα σιδερα ακομα καθως κοπανιεται συνηθως στο δικο του καροτσι,γυρναει αναποδα,περναει τα ποδια του απο την μπαρα και φοβαμαι και μην κανει κανενα ακροβατικο και μου πεσει...

προς το παρον μαρσιππος ;)

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικο εχουν συνηθως ειδικα πανακια διπλα απο τα καροτσια για να απολυμαινουμε τα χερουλια ;- ).

Επισης στο καροτσι μπορουμε να βαλουμε και μωρακια απο ημερων (εννοω σε αυτα που εχουν το ξαπλωτο καθισματακι και τις ζωνες για να τα δενουμε).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το καθυστέρησα όσα μπορούσα.Την έβαλα γύρω στο χρόνο.Γενικά με τη μεταφορά της στο super market είχαμε πάντα πρόβλημα :lol: Μέχρι 7 μηνών πηγαίναμε με το μάρσιπο.Μετά ανακάλυψα ότι ήμουν πάλι έγκυος και απέφευγα να την βάζω στο μάρσιπο,λόγω βάρους.Μου το είχε τονίσει ο γυναικολόγος ότι καλύτερα να μη σηκώνω το μωρό συνεχόμενα,ενώ είμαι τόση ώρα όρθια.Γιατ 1-1,5 ώρα την τρώμε στα ψώνια.Πάμε τελευταία στιγμή,μαζί με πλήθος κόσμου :lol: Μετά ή την άφηνα σπίτι ή πήγαινα με τον άντρα μου και την κράταγε εκείνος.Αναγκαστικά την έβαλα γύρω στον ένα χρόνο στο καρεκλάκι του καροτσιού.Δεν το θέλω με τίποτα.Εκτός από τα σίδερα,ήθελε να το δαγκώσει!!! :shock: Εστία μικροβίων.

byhrp3.png

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ένα τέτοιο πράγμα, ή τέτοιας λογικής, πουλάνε στα Λ...ω κοντά στα 30-35 ευρώ και το σκεφτόμουν να το πάρω, μετά από αυτά που διάβαζα το χρειάζομιαι σίγουρα. μήπως το έχετε δει σε κανένα σαιτ να το βρούμε πιο φτηνά; και πως το ψάχνουμε;

 

 

Ειναι της BEABA. Μπορεις να το βρεις στο ebay. Aλλα τη διαφορα θα την πληρωσεις στα μεταφορικα οποτε καλυτερα απο καταστημα...

 

http://cgi.befr.ebay.be/BEABA-Siege-CONFORT-x-protection-de-caddie-chariot-Bebe-/150583077698?pt=FR_GW_Livres_BD_Revues_Livres&hash=item230f736b42

Link to comment
Share on other sites

Το καθυστέρησα όσα μπορούσα.Την έβαλα γύρω στο χρόνο.Γενικά με τη μεταφορά της στο super market είχαμε πάντα πρόβλημα :lol: Μέχρι 7 μηνών πηγαίναμε με το μάρσιπο.Μετά ανακάλυψα ότι ήμουν πάλι έγκυος και απέφευγα να την βάζω στο μάρσιπο,λόγω βάρους.Μου το είχε τονίσει ο γυναικολόγος ότι καλύτερα να μη σηκώνω το μωρό συνεχόμενα,ενώ είμαι τόση ώρα όρθια.Γιατ 1-1,5 ώρα την τρώμε στα ψώνια.Πάμε τελευταία στιγμή,μαζί με πλήθος κόσμου :lol: Μετά ή την άφηνα σπίτι ή πήγαινα με τον άντρα μου και την κράταγε εκείνος.Αναγκαστικά την έβαλα γύρω στον ένα χρόνο στο καρεκλάκι του καροτσιού.Δεν το θέλω με τίποτα.Εκτός από τα σίδερα,ήθελε να το δαγκώσει!!! :shock: Εστία μικροβίων.

 

κοιτα το παραπανω μηνυμα μου. υπαρχει προιον για να μην ερχεται το παιδι σε επαφη με το καροτσι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...